Jesteś tutaj: StartCzytelnia

 LOGO czytelnia 

 

lektura 006

BÓG
NIGDY NIE MRUGA
 
Brett Regina
TŁUMACZENIE
Siara Olga
 
Insignis, 2012
320 stron
   
Witam, tak jak mówiłam bardzo lubię czytać. W ostatnim czasie przeczytałam książkę "Bóg nigdy nie mruga" tj. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu.
Autorką jest Regina Brett.

 

"Książka ta to pięćdziesiąt lekcji w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej drodze życia, przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, przypomina o sile psalmów i prostych sentencji ''- z okładki.
 

Książkę pożyczyła mi moja znajoma, bardzo mi się spodobała i zapragnęłam mieć ją na własność.
Zachęciłam również do przeczytania członków rodziny.
Urzekł mnie w niej sposób w jaki patrzy autorka na problemy z którymi zmagamy się we współczesnym świecie, pokazuje nam ich rozwiązania. Pomaga zmagać się z własnymi ograniczeniami, daje rady jak budować pewność siebie i otwierać się na ludzi. Przytacza przy tym historie z życia które doprowadzają mnie do śmiechu, a czasem do płaczu. 

pozdrawiam DOROTA


 
Na czacie
z Panem Bogiem
 
Todd i Jedd Hafer
 
 TŁUMACZENIE 
Adrianna Szczęsna
 
Edycja Świętego Pawła, 2006
156 stron
 
 
Gdy zobaczyłem, w jakiej formie jest książka, nie wiedziałem, co myśleć. Fakt, że miały być to same dialogi nie uśmiechał mi się. Lubię zgłębiać się w fabułę, poznawać bohaterów, widzieć oczami wyobraźni miejsca, w których przebywają, czuć te same zapachy, emocje, odczytywać ich gesty, mimikę twarzy i ton głosu.
 
Myślałem, że będzie to niemal niemożliwe podczas czytania książki, którą właśnie miałem w rękach. Jednak „Na czacie z Panem Bogiem” Todda i Jedda Haferów zaintrygowała mnie. Autorzy wybrali dość odważną formę i byłem ciekawy, jak im poszło.Teraz już wiem – pozycja godna polecenia.
   
Naprawdę !  
 
Todd Burpo
oraz Lynn Vincent

Dom Wydawniczy RAFAEL 2014
189 stron
  Film już widziałem, podobał mi się. Jednak wyznaję zasadę, że książka ma pierwszeństwo, więc gdy nadarzyła się okazja, postanowiłem spróbować…

Kinowa wersja „Niebo istnieje… Naprawdę!” zachwyciła tłumy. Niesamowita historia chłopca, który podczas operacji zobaczył to miejsce, wzbudziła w widzach wiele skrajnych emocji. Czegoś jednak mi w nim brakowało. Z doświadczenia wiem, że fabuła filmu nie zawsze pokrywa się z tą przedstawioną w jej papierowym odpowiedniku, więc żądny szczegółów tej opartej na faktach opowieści postanowiłem sięgnąć po książkę autorstwa Todda Burpo, ojca głównego bohatera – sympatycznego czterolatka.

CZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ

 

 

 

Krzyż i sztylet
  David Wilkerson  

 ZKE Warszawa 1983
188 stron

 

Tytuł od razu przykuł moją uwagę. Okładka wydrukowana na charakterystycznym papierze i wypukłe literki wskazywały, że książka miała już swoje lata. Okazało się, że napisana została ponad pół wieku temu, co szczerze mówiąc mnie nie zachęciło. Postanowiłem jednak zacząć czytać. Po kilku pierwszych stronach stwierdziłem, że nie jest taka zła, a po kilku rozdziałach w głowie siedziało mi jedno słowo: „wstrząsająca”. Bo jak inaczej określić historię pastora, który widząc w gazecie zdjęcie dwóch chłopców oskarżonych o morderstwo postanawia jechać do innego miasta, by im pomóc?

Tak właśnie zaczyna się historia Davida Wilkersona autora i zarazem bohatera książki „Krzyż i sztylet”  

CZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ
   
 Dziecko pokuty

Francine Rives

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
432 strony
 
 

"Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra." Rz 8,28

Aborcja jest wielkim problemem współczesnego świata. Zewsząd sypią się argumenty jej zwolenników i przeciwników, organizowane są debaty, marsze, różnego rodzaju akcje. Nieustannie trwa modlitwa za dzieci nienarodzone. Wielu przeciwników aborcji ma różne argumenty... Jednak ciężko jest bronić tego stanowiska, gdy pada słowo „gwałt”.

CZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ
     
O Bożym miłosierdziu myśli kilka

Ks. Piotr Pawlukiewicz

       

Bóg jest miłością, Bóg cię kocha”.

Ileż to razy zdarzało nam się to słyszeć? Niby to wiemy, ale jak jest naprawdę? Te zdania brzmią jak slogany, które nic nie wnoszą do naszego życia. Mówi się, że miłosierdzie to największy przymiot Boga, ale co to tak naprawdę znaczy?
Początek strony