Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2012 rok

29.01-04.02.2012 Wspólnotowy wyjazd w góry - Małe Ciche 2012

 W dniach 29.01-04.02.2012 część naszej wspólnoty pojechała w góry. Małe Ciche w którym mieszkaliśmy przywitało nas prawdziwą zimową aurą. Najważniejszym momentem każdego dnia była Eucharystia połączona z radosnym Uwielbieniem. Był też czas na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwę osobistą. Wspólne wyjścia na narty niesamowicie sprzyjały poznawaniu siebie. Niektórzy wręcz odkrywali w sobie (ukryte do tej pory) pasje jeżdżenia na nartach. Inni podziwiali piękno górskich widoków podczas długich spacerów. Wycieczka do Zakopanego, wjazd na Gubałówkę, pogodne wieczory pełne gier i zabaw czy nocne pogaduchy przy gorącej herbacie z modem nie raz do późna…. a wszystko pełne serdecznego ciepła, a przede wszystkim radości bycia razem, bycia WSPÓLNOTĄ

Lila

(żeby zobaczyć co tam się działo zapraszamy do galerii)

 

 

18 lutego 2012 Wspólnotowe OSTATKI

Dnia 18 lutego odbyły się długo oczekiwane ostatki wspólnotowe.  Piękny czas zabawy, radości i uśmiechu był poprzedzony adoracją Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 

Po uwielbieniu nadszedł czas na wielki bal. Przenieślimy sie w świat ksieżniczek w pięknych sukniach i książat w lśniących koronach. Parkiet ani na chwilę nie pozostawał pusty. Nie zabrakło także innych atrakcji, można było sprawdzić swoje umiejętności w konkursie karoke czy obejrzeć pokaz zdjęć z wyjazdu wspólnotowego w góry. Po balu pozostało wiele cudownych wspomnień, dobra muzyka, wspaniali ludzie, przyjazna atmosfera a następnego dnia po przebudzeniu…bolące nogi:) Mamy nadzieję że nasze kolejna wspólna zabawa będzie równie udana i że spotkamy się w jeszcze większym gronie.

 Kasia 

(zapraszamy do galerii)

 

24-26.02.2012 Kurs Nowe Życie

 W dniach od 24 do 26 lutego br. nasza wspólnota zorganizowała ewangelizacyjny Kurs Nowe Życie w którym wzięło udział 55 uczestników. Kurs prowadzony był przez ekipę świeckich ewangelizatorów z ks. Dariuszem na czele ze  Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gdańska. Uczestnicy kursu na nowo mogli odkryć Miłość Boga do człowieka, odbudować swoją przyjaźń z Jezusem. Był to czas wsłuchiwania się w to co chce mi powiedzieć Bóg, czas refleksji i modlitwy uwielbienia we wspólnocie, czas pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem. Zapraszam uczestników do dzielenia się świadectwami.

W czasie modlitwy o wylanie Ducha Świętego w niedzielę dwie osoby Alinka - dyrektorka kursu i Daria - członek ekipy miały obraz:

 

Alinka otrzymała obraz:

 

Widzę tu, w tym miejscu źródło, jakby fontannę. Wytryska zdrój pulsujący na jakieś dwa metry. Woda jest czysta, srebrzysta, kryształowa, lekko niebieska. Opada równomiernie na wszystkie strony.

 

 Otrzymała też tłumaczenie:

 

         To jest źródło Wody Żywej, która jest w stanie zaspokoić wszelkie pragnienia. Znak Mojej obecności w tym miejscu. Tu pragnę leczyć i przemieniać serca. Tu pragnę zaspakajać każde pragnienie zgodne z Moją wolą. Tu pragnę rozdawać Moje błogosławieństwo.

 

       Dalszy ciąg obrazu:

 

       Widzę ludzi. Idą z bliska i daleka. Idą pojedynczo i małymi grupkami. Jedni idą odważnie, inni z lekka się ociągają. Powoli tworzy się wokół źródła dość luźny tłum. W sercach rodzi się pragnienie, by podejść i pić – chociaż dotknąć. Tłum gęstnieje przy źródle. Pryskają bariery egoizmu, ambicji, nienawiści, obaw. Ludzie stają bardzo blisko siebie i czują się braćmi.

 

W sercach rośnie radość.

 

Oraz obraz, który widziała Daria:

Skała zaczyna pękać. W szczelinie, która powstała widać małą roślinkę. Roślina zaczyna szybko rosnąć i jej korzenie rozbijają (rozsadzają) skałę. I już nie ma skały, ale pozostał tylko gruz. A spod niego widać, że cały czas była tam żyzna gleba.

 

(fotoreportaż w galerii)

 

 15 kwietnia 2012 Wieczór Uwielbienia

Tydzień po obchodach najważniejszych i największych świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa spotkaliśmy się na wieczorze Uwielbienia w Niedziele Bożego Miłosierdzia. Aby śpiewem i tańcem wychwalać niezgłębione morze Jego dobroci, aby w ten szczególny dzień Adorować Boga w Najświętszym Sakramencie i Uwielbiać Jego nieskończoną dobroć.  W nastrój modlitwy  wprowadzały nas rozważanie z dzienniczka  Św. S. Faustyny Kowalskiej, które w niesamowity sposób otwierały nas i wszystkich modlących się z nami, na tą wielką tajemnicę jaką jest Boże Miłosierdzie.  Dziękujemy Ci Panie za ten niewyczerpany zdrój Twojej Miłości i Miłosierdzia, i wierzymy że wszystko z Niego bierze swój początek i w Nim znajduje dopełnienie. Amen.

(zdjęcia w dziale galeria)

 

 26 kwietnia 2012 Spotkanie Odpowiedzialnych 

26 kwietnia 2012 odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie tworzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji – SNE Olsztyn. Uczestniczyło w nim ok. 15 osób.  Był to owocny czas, zostały podjęte pierwsze decyzje, przedstawione zostały plany na przyszłość oraz wybraliśmy logo i kolor szkoły.  A wszystkie nasze działania zostały złożone na ręce Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Nowej Ewangelizacji – patronce naszej szkoły.

Logo

 

 13 maja 2012 Wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej - Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii

Fátima

13 maj 2012 w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie odbyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, w czasie uroczystej Eucharystii, proboszcz Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka ks. Andrzej Pluta dekretem zatwierdził naszą działalność na szczeblu parafialnym. Ogromna radość, i kolejny znak obecności naszej Matki w tym tworzącym się dziele. 

 

 

19 maja 2012 Czuwanie wspólnot charyzmatycznych na Jasnej Górze

19 maja 2012 pojechaliśmy większością naszej wspólnoty na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym, które odbywało się w Częstochowie. Mogliśmy stanąć u Stóp Tronu Częstochowskiej Pani,  by powierzyć Jej sercu cała naszą wspólnotową rodzinę oraz wszystkie działania i plany działania naszej szkoły.  Był to też czas ogromnego działania Ducha Świętego, wielu z nas po raz pierwszy otworzyło się na charyzmaty i doświadczyło obdarowania darami do posługi we wspólnocie.  Wielu zostało dotkniętych przez Pana na różnych płaszczyznach swojego życia.  Atmosfera modlitewnego skupienia i wyciszenia, konferencje, adoracja Pana Jezusa i przepiękna pogoda – za wszystkie te łaski i dary dziękujemy Ci Panie Jezu.

(fotoreportaż w galerii)

 

26/27 maja 2012 Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Pięćdziesiątnica ciągle trwa, Duch Święty nieustannie pragnie być obecny w naszym życiu, w naszej codzienności. Pragnie do nas przychodzić ze swoimi darami.  Każdego roku jest taka szczególna noc, szczególna Wigilia – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przypadła  26/27 maja 2012. Na ten doniosły wieczór przygotowaliśmy czuwanie modlitewne, aby na wzór apostołów oczekiwać na przyjście Ducha Świętego.  Trwaliśmy adorując Najświętszy Sakrament tańcami uwielbienia , przygotowaliśmy także rozważania o obecności Ducha Świętego już od naszego poczęcia, by uzmysłowić sobie, że Boży Duch będzie z nami aż do czasu naszego powrotu do Boga.  Przygotowaliśmy także pantomimy ewangelizacyjne o Bożej Miłości do każdego z Nas. Był też moment gdzie każdy mógł podejść i zapalić kadzidło trwając w Uwielbieniu. Cały wieczór zakończyła uroczysta Masza Święta o 24:00, wszyscy po uczcie Eucharystycznej przepełnieni Duchem Świętym wróciliśmy do swoich domów wielbiąc Boga.

(zdjęcia jak zawsze w galerii)

 

 

2 czerwca 2012 Czuwanie na Polach Lednickich

2 czerwca wczesnym rankiem wyruszyliśmy w długa drogę, naszym celem były pola…. Pola Lednickie, tego roczne hasło: „Miłość Cie znajdzie” rozbrzmiewało w naszych sercach przez cały okres przygotowań i najbardziej na samym polu gdzie kilka tysięcy młodych ludzi pozwoliło się znaleźć Miłości, czy to w sakramencie pojednania, czy to podczas modlitwy wstawienniczej, czy to podczas rozmowy z ewangelizatorami. Choć pogoda nie rozpieszczała, to serca nasze zostały przepełnione ciepłem Bożej Miłości….  

(upamiętniliśmy to na zdjęciach, które można zobaczyć w galerii)

 

23 czerwca 2012 Zakończenie roku formacyjnego

Czas płynie nieubłagalnie, i tak dotarliśmy do końca roku formacji. Przed nami wakacje, czyli odpoczynek. 23 czerwca zorganizowaliśmy wspólnotowego grilla aby podsumować ubiegły rok i przede wszystkim pobyć razem, wiedząc że czeka nas wakacyjna rozłąka. Nie zabrakło tego wieczoru różnych gier i zabaw. Odwiedził nas również nasz ks. Proboszcz, wyraził ogromną radość z faktu, że wspólnota istnieje i że się rozwija. Nie zabrakło chwil pełnych wspomnień, pojawiły się także plany na przyszły rok.  Wszystko to co było i co będzie złożyliśmy na ręce naszej Matki, aby ona strzegła nas abyśmy po wakacjach wrócili szczęśliwi pełni zapału do działania.

 

20-22 lipca 2012 Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

W wakacje Pan Bóg zrobił nam nie lada prezent, mieliśmy okazję zorganizować sobie wspólnotowy wyjazd na rekolekcje z o. John Bashoborą, które odbywały się w Pile.  Po przeszło miesiącu wakacji znów mogliśmy się spotkać, by wspólnie chwalić Pana Boga, umocnić się na dalszą część wakacji. Było to czas poznawania siebie nawzajem, a także spotkania z innymi wspólnotami SNE w Polsce, obok uczty duchowej mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują, ewangelizują starsze, doświadczone wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.  Dziękujemy Ci Panie Jezu za ten szczególny czas,  konferencji, adoracji, uwielbienia, dziękujemy Ci za wszystkie uzdrowienia i łaski których nam nie szczędzisz. Amen.

(udało nam się zrobić kilka fotek, zapraszamy do galerii)

 

20-26 sierpnia 2012 III Krajowe Seminarium Szkoł Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja

w Poznaniu, dnia 26 sierpnia 2012 A.D. w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w czasie III Seminarium

Krajowego Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, prowadzonego przez przedstawiciela z Międzynarodowego Biura z

Meksyku Angela Robles Topete, nasza Szkoła Nowej Ewangelizacji EMAUS została oficjalnie zatwierdzona i włączona w

program formacji SESA Polska, a tym samym przyjęła nową metodologię szkół kerygmatycznych współpracujących ze

Szkołą św. Andrzeja z Meksyku. Oddajemy to dzieło Maryi, która jest Gwiazdą Nowej Ewangelizacji a także patronką

naszej szkoły 

(z tego wielkiego wydarzenia są również zdjęcia w galerii oczywiście)

 

Początek strony