Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2014 rok

 

 26 grudzień 2014

LOGO wieczor chwaly

IMG 5183

GALERIA

           
Jego opowieść wigilijna
Przyszedłeś z nowymi klockami, naiwnie pociągnąłeś za rękaw.
-Tatusiu,
tatusiu, pobaw się ze mną!
Zbył Cię machnięciem ręki.
 
-Tato,
tato, chodźmy na rowery! Nigdy nie masz dla mnie czasu.
Spojrzał się nienawistnie – może matka, siedzi całe dnie w domu, ale to ja zarabiam na chleb.
Trzasnął drzwiami.
 
-Ojcze,
ojcze. Co się z tobą dzieje. Czemu Jej to robisz?
Uderzył.
 
Przecież tatuś obiecał. Przecież tatuś…     
A tam? Ilu takich było? Pytam, ilu z Was zgromadzonych w piątkową noc w chłodnym kościele miało w uszach krzyk matki, nad którą pochylony był ojciec? Pochylony z podniesioną ręką. Ilu z Was nie mogło się skupić mając przed oczami obraz tej właśnie matki, błądzącej mętnym wzrokiem po przytulonych szczęśliwych parach robiących przedświąteczne zakupy, gdy ona sama, z Wami obok pociągającymi nogami, wyjmowała z przetartego portfela ostatnie pogniecione banknoty?
 
Nie? A może słyszałaś – będziesz jak matka. Nikt Cię taką nie zechce. Może słyszałeś – żałosny, nigdy nie staniesz się prawdziwym mężczyzną. Zawsze opluci, zawsze wzgardzeni. Syndrom dziecka alkoholika? Bałeś się tego, że z takimi wzorcami, jakie otrzymałeś, nigdy nie będziesz w stanie pokochać… A mówią, że przesiąkamy tym, co w domu. Przecież naśladujemy nieświadomie, bez woli, tamte zachowania. Tamtych alkoholików. Tamtych rozwodników. Tamtych krzywdzących. Nienawistnych, porzuconych, krzyczących. W otchłań.
 
Co mamy w takim razie zrobić, zapytasz, przecież nie mogliśmy wybrać rodziny. ON w swojej szczęśliwej świętej rodzinie nas nie zrozumie…
 
Obnażony, w śmierdzącym pomieszczeniu.
Odarty z godności, wygnany, na ustach wszystkich.
Jednak najgorsze były Jej oczy…
-Tatusiu?
 
Śmiali się, że król, że władca władców. Chcieli zabić .
Pluli mi w twarz, drwili. Patrzyłem.
-Tato?
 
Aż w końcu krzyczeli, obryzgując śliną - Synu, Synu Boży, uratuj się! Pogardliwe „zejdź z krzyża, skoro możesz”.
-Ojcze
Zabili.
 
Trochę tak, jakby teraz ojciec zostawił Cię z wycieńczoną matką z kilkoma brudnymi szmatami na bruku w ciemnej uliczce. Ciebie – jeszcze mokrego od krwi, potu, łez. Noworodka. Ją-porzuconą, samotną, mdlejącą z bólu. Niemogącą zapewnić Ci niczego więcej.
On Cię nie zrozumie? On? A może ty Jego, Boga, uniżonego w całej postaci, zrodzonego w biedzie, by umrzeć w pogardzie. I pozostawić Ją pod krzyżem. Z krzyżem.
Zabawne, że wychodząc, z ciepłego już, kościoła na twarzy każdego widniał uśmiech. Ale chyba chodziło o coś innego.
O te serca, które w kolejce do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, kruszyły się. O te ciche przepraszam do małżonka obok, o wilgotne łzy wycierane w ramię matki, której wybaczyło się po kilkudziesięciu latach, o to ciepło w sercach ludzi samotnych, o spokój duszy tych, którzy przyznali się przed sobą do winy i może nawet o to proste kocham cię.
A może o nocny telefon po powrocie do domu do tego od tak dawna skłóconego. I o łzy, i o wstyd i o pokój. Że znów zaczniemy od nowa.

Nie, teraz nie będzie łatwiej. Nie, nic nie zostało zrobione za nas, nie, nie będzie zawsze szczęśliwych małżeństw.

Ale będą rodziny walczące o siebie, będzie nadzieja, będą trzy ołtarze w domu (ten Boży, stół i łoże). I będzie Pan. Który wszystko zrozumiał, wszystko przemienił, wszystko przetrzyma. We wszystkim pokłada nadzieję.
Chwała Panu! 
 Kasia Rudzka

 24 grudzień 2014

zlobek

Kochani, w tę Świętą i cichą Noc narodził się nam Zbawiciel.
Życzę Wam radości i nadziei płynącej ze stajenki betlejemskiej,
niech Boża Dziecina obdarza Was i Waszych bliskich potrzebnymi łaskami.
Na czas świąteczny błogosławie +
ks. Karol Krukowski

 19 grudzień 2014

 Z ciszy zapukał...

Oto stoję u drzwi i kołaczę,

Oto stoję u drzwi i kołaczę,

Jeśli Kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,

Wejdę do Niego i będę z Nim wieczerzał,

A On ze mną…

 

                             

IMG 4221

GALERIA

Zbliżała się godzina 18.30. Byliśmy punktualni.
Gospodarz ubrany w świetnie skrojony garnitur i śnieżnobiałą koszulę, wytworny z muchą pod szyją, pachnący uwodzicielsko, stojąc przy drzwiach taktownie i z serdecznością witał każdego z nas. Kobiety szarmancko całował w dłoń, z mężczyznami wymieniał przyjacielski uścisk . Widziałam, że gdy oddalałam się do wnętrza sali, dyskretnie wiódł za mną wzrokiem…
Wszystko przygotowywał już od dawna. Bardzo dawna.
Każdy element dokładnie zaplanował i widziałam, jak subtelnie sprawdza, czy czujemy się swobodnie. Denerwował się.
Czekałam na Jego kwiecistą przemowę, zniewalający uśmiech, skradnięcie serc wszystkich kobiet. Z pewnością wielu zazdrościło Mu tak beztroskiego, a jednocześnie pełnego niewiele Go kosztujących sukcesów życia.
Wtedy usłyszałam cichy płacz. I ten zapach… Coś się zmieniło. Siano? Tak, ale nie do końca świeże, czyste. Zwierzęta? Owszem, ale stojące tam już od dłuższego czasu. Ubrania? Przesiąknięte potem…
Wyszedł.
Co się z Nim stało? Włosy posklejane, szaty pokryte purpurowymi plamami, wzrok do niedawna tak upajający, teraz pusty błądził po sali. Chyba z bólu.
Rozpoczął długo wyczekiwaną wieczerzę. W ciągu kwadransa tak bardzo się zmienił. Niczego już nie był pewien, chyba najmniej naszej miłości. Dom był wystawny, wyłożony marmurem, pozłacany.
A On na stole postawił tylko chleb. I trochę krwi.
Na początku nie wiedzieliśmy jak się zachować. Przecież wysłał okazałe zaproszenie, przygotowywaliśmy się cały wieczór, to miała być nasza pierwsza tak okazała wigilia. Mówił, że bardzo Mu na tym zależy…
Przełamaliśmy się. Długo czekaliśmy na swoją kolej przy podziale chleba. Konsternacja. Wyciągnął rękę z kawałkiem i…
Wtedy zrozumieliśmy. Znowu nam to zrobił. Kolejny raz! Dlaczego? Dlaczego cały czas traktuje nas w ten sposób? Wszystko upozorował, zamknął w białym fragmencie ciała. Na wieki.
W tej uczcie zaprosił nas do odnalezienia dla siebie miejsce przy Jego żłóbku. Wśród zapachu obory, zepsucia, odrzucenia. Chciał, abyśmy zatrzymali się na chwilę, po całym roku planowania, liczenia, sprawdzania. I spojrzeli na Niego. Nie, nie odpowie nam już tym szarmanckim wzrokiem. Jego oczy będą zaczerwienione, zbolałe od płaczu. Oprócz wstydu, będzie z nich można wyczytać tylko jedno pytanie- czy przyjmiesz Mnie Takiego?
I On wczoraj, 19.12.2014 na naszej wspólnotowej wigilii pytał każdego z Nas - czy przygotowałeś dla Mnie miejsce? Czy oddasz mi się cały, nie tylko wtedy, gdy wszystko jest po twojej myśli? A gdy nie wpuszczą ciebie do gospody, gdy nikt nie będzie cię chciał, gdy upodlą ciebie tak bardzo, jak jeszcze nigdy dotąd- czy nadal będziesz Mój?
 
Druga część naszego emausowego spotkania przebiegła jak zwykle cudownie. Rodzinna atmosfera, pyszne 12(do potęgi drugiej?) potraw, odwiedziny Księdza Proboszcza, muzykowanie. Chwila dla siebie samych przy łamaniu opłatkiem.
I kolejny wspólny rok za nami…

Kasia Rudzka


 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,40)

IMG 3864

Zapraszamy do GALERII.

 
Działalność charytatywna to jeden ze sposobów wypełniania słów Jezusa i troski o wspólnotę Kościoła. To też sposób na ewangelizację. Członkowie naszej wspólnoty włączyli się w projekt „Szlachetna Paczka” . Wielu z nas przyczyniło się do przygotowania paczki dla wybranej rodziny. Jedni wpłacali pieniądze, inni zakupili konkretne artykuły, a jeszcze inni kwestowali, a następnie wszystko pakowaliśmy. Razem z Gimnazjum Nr 7 udało się nam przygotować 30 paczek, których zawartość odpowiadała wszystkim zgłoszonym potrzebom rodziny. Radość obdarowanych osób jest dla nas radością w dwójnasób.

Logo SNE kwadrat gosc eureka 
"Młodość znalazła miłość"
czyli piszą o nas!!!
W tygodniku "GOŚĆ NIEDZIELNY", w dodatku "Posłaniec Warmiński" z dnia 14 grudnia, ukazał się obszerny artykuł. To piszą o naszej EURECE, czyli kursie ewangelizacyjnym, którego mieliśmy już dziesiątą edycję. Nasz mały jubileusz stał się okazją do przedstawienia czytelnikom idei kursu. Polecamy.
CZYTAJ ARTYKUŁ

7 grudzień 2014

     Dziesiąta, jubileuszowa EUREKA zakończona!    

IMG 3712

GALERIA

  W niedzielę 7.12.14r zakończyliśmy jubileuszowy, bo dziesiąty, kurs Eureka. Był to dla nas szczególny czas Bożej łaski i odczucia działania Ducha Świętego. Po tych wszystkich weekendach spędzonych na ewangelizacji i dzieleniu się radością Bożej miłości możemy śmiało powiedzieć, że Jezus jest Eureką naszego życia. Jego wsparcie czuliśmy (i nadal czujemy) na każdym kroku. On nie pozwala nam się nudzić. Ta Eureka pozwoliła niektórym z nas po raz pierwszy odkryć prawdę o Bożej miłości, inni dzięki niej mogli doświadczyć jej kolejny raz. Każdy na swój sposób przeżył ten czas, ale jedno jest pewne: ziarno zostało zasiane.
Teraz czeka nas ciężkie zadanie pielęgnowania go, ale wierzymy, że Duch Święty umocni nas w świadczeniu o Bożej miłości i dalszej drodze.
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
Niech Bóg będzie uwielbiony w tym wszystkim, co dokonało się na tym kursie.
Chwała Panu!
 

 
 29 listopada 2014
 Wpólnotowy Dzień Skupienia

IMG 3260

GALERIA

  Napełnieni po brzegi Duchem Świętym posłani jesteśmy, by nieść światu Dobrą Nowinę o tym, że nie tylko śmierć i każdy grzech zostały na krzyżu odkupione, ale także wszelkie choroby i cierpienie pokonał Chrystus, przelewając swoją Krew. Prawdziwie w to wierząc, my wybrani – uczniowie Chrystusa, mamy prawo i obowiązek świadczyć o tym swoją posługą. Jednakże nic nie dzieje się bez wcześniejszego przygotowania i nauki, dlatego dzisiejszy wspólnotowy dzień skupienia poświęcony był wszystkiemu, co pomaga otworzyć się na charyzmat modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie...           czytaj dalej      


 28 listopada 2014
LOGO wieczor chwaly                Przyjęliśmy Jego SŁOWO i co???.....
I działy się cuda!!!

DSC 1405

GALERIA

 
W każdym kto przyjmuje Jezusa dzieją się cuda. Słowo Boże uzdrawia, uwalnia, przemienia, po prostu wywraca do góry nogami ludzkie życie - takim świadectwem dzielił się Marcin, który głosił dzisiaj do nas Słowo Boże. Sami także mogliśmy tego doświadczyć, jak wielką Moc ma Słowo Jezusa na kartach Pisma Świętego. Co tu dużo gadać, lepiej wziąć Słowo do ręki i czytać, tam jest wszystko!!!
Oby dzisiejszy Wieczór stał się początkiem rozmiłowania
w Jezusie - Słowie.
Amen

  22 listopada 2014
    OSTATKI 2014  
Jakiś czas temu Wspólnota Młodzieżowa podjęła się wyzwania zorganizowania Wspólnotowych ostatków. Mieliśmy masę pomysłów na zorganizowanie tego, ale ciężko było nam się zebrać, gdyż dużo osób jechało tydzień wcześniej na Eurekę. Przygotowania ruszyły w poniedziałek i wtedy ustaliliśmy też, że klimatem przewodnim będzie film. Dlatego zaproponowaliśmy przebranie się za postacie z filmów. 
W dzień imprezy, po krótkim spotkaniu Wspólnoty Młodzieżowej, poszliśmy przygotować Oratorium. Wspólnie dosyć szybko się z tym uwinęliśmy - baloniki, dekoracje, stoły, jedzenie w mgnieniu oka znalazły się w wyznaczonych miejscach :)
Ludzie zaczęli się zbierać.. i nadszedł czas na pierwszy punkt wieczoru czyli Mszę Św. Po Mszy Św. była już tylko super zabawa - konkurs na strój, belgijka, filmowe kalambury i tańce, tańce, tańce.
Dziękujemy wszystkim za obecność i świetną zabawę!
Ania Michalska
 
 1070699 
GALERIA

A teraz z innej strony ... czyli "Nieostatnie Ostatki"
Przepełniony pociąg, szare chmury, za ciężka walizka. Czy jest po co wracać kolejny raz? Czy ten wysiłek ma sens? A może już zapomnieli? Takie pytania kłębiły się w mojej głowie, gdy w piątkowy wieczór 21 listopada wyczerpana wracałam ze szkoły z internatem do mojego rodzinnego miasta. Już od kilku dni ogarniało mnie przyjemne podekscytowanie - minął ponad miesiąc, od kiedy ostatni raz widziałam się z moimi przyjaciółmi ze wspólnoty! Ale czy na pewno przyjaciółmi? Przecież już nic mnie z nimi nie łączy, kursy ewangelizacyjne mijają beze mnie, cotygodniowe spotkania mnie już nie obowiązują, wspólne tematy zanikają…
Do sali, w której odbywały się tegoroczne ostatki, weszłam z zapartym tchem. Nie wiedziałam, jak zostanę przywitana. Czy w ogóle zostanę przywitana. Wiecie jakie to uczucie, gdy Wasze wszelkie wątpliwości w jednej chwili toną w szczerym uścisku, pomieszanym z wzbierającymi się w oczach łzami? Do tamtej chwili też nie wiedziałam. Teraz jestem pewna, że najszczerszych przyjaciół zdobyłam właśnie tam. We Wspólnocie.
A jak wyglądała cała zabawa? Na pewno nieodpowiednio długo jak na kościelną zabawę! W pokazie mody między innymi pani w stroju z matrixa, Pipi, trzy czerwone kapturki, księżniczka, jednorożec, Ania z Zielonego Wzgórza, Dracula, cały zastęp kowbojów, fenomenalny doktor Tretter z „Na dobre i na złe” oraz… ks. Karol przebrany za Ojca Mateusza! W kalamburach nowa wersja Star Wars, w której główny bohater nie chce przejść na Ciemną Stronę, bo jest katolikiem; przebrany Doktor Tretter (o zgrozo! przy swojej prawdziwej żonie!) - romansuje z księżniczką, a największe uczucie pomiędzy Calineczką a Jamesem Bondem ujawnia się na ławce pod kościołem.
  • Co w spotkaniu ujęło mnie najbardziej?
Piękna i niespodziewanie silna więź pomiędzy wszystkimi członkami Uczniów z Emaus - od tych najmłodszych poczynając, poprzez wspólnotę młodzieżową, dorosłych i tych jeszcze bardziej dorosłych.
  • Obraz, który najdłużej pozostanie w pamięci?
Bezkonkurencyjny Ksiądz Karol Krukowski tańczący w kółku o średniej wieku 16 lat do piosenki Bałkanica.
  • Najsmaczniejsza potrawa?
Czy mówiąc: każda była przepyszna, będę zbyt nieoryginalna?
  • Czy coś się we mnie zmieniło?
Zaskakująco wiele jak na jeden wieczór. Do szarej rzeczywistości wracam ze świadomością ogromnego wsparcia i tego, że tam daleko, w Olsztynie, jest grupka osób, które we mnie wierzą i poczekają na mnie kolejny miesiąc. I tylko to uczucie cichej zazdrości, że oni mają siebie nawzajem co tydzień…
Chcecie więcej? Najbliższe spotkanie Uczniów z Emaus już w piątek!
Spróbuj - nic nie stracisz. Jedyne, co może Cię spotkać, to paradowanie za kilka miesięcy wśród tłumu wspólnotowych przyjaciół po prowizorycznym czerwonym dywanie jako szalony jednorożec… 
Kasia Rudzka   

 
 14-16 listopada 2014
    Eureka! Znalazłem!       

 IMG 3002
GALERIA
Za nami kolejny Kurs Eureka. Był to piękny czas Bożego działania w sercach uczestników i osób prowadzących. Z uśmiechem na twarzy odkrywaliśmy, to co Bóg przygotował dla nas na te dni. Poznaliśmy, co jest fundamentem w budowaniu relacji z Jezusem. Napełnieni mocą Bożą, radością chcemy dziś wykrzyczeć: Eureka, prawdziwie znalazłem! Jesteśmy bogatsi o doświadczenie Bożej miłości i obecności w naszym życiu. Za to wszystko chwała Panu!
Niech Bóg będzie uwielbiony w tych pięknych rzeczach, które się dokonały. 
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
świadectwa uczestników listopadowego Kursu EUREKA.

 31 pażdziernika 2014
wieczor swietych
 

    WIECZÓR ŚWIĘTYCH      

W piątek, 31 października, odbył się Wieczór Świętych.

Pan Bóg może każde wydarzenie z życia poskładać w piękną historię prowadzącą do świętości… Czyli pierwszy Wieczór Świętych już za nami. Świętość ma różne odcienie, jak różne są drogi, po których nas Pan Bóg prowadzi. Każdy z nas zadawał sobie pytanie: Jakie jest moje życie? Odpowiedź jest prosta: IDEALNE by zostać świętym…

Chwała Panu !!!


24 pażdziernika 2014 

LOGO wieczor chwaly     ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO!!!       
DSC 1098     Zwycięstwo pochłonęło śmieć” (Rz 15, 54), pochłonęło wszelkie zło, niemoc, każdy grzech, także ten międzypokoleniowy, któremu poświęciliśmy miniony Wieczór Chwały. Grzech sprowadza na człowieka nieszczęście. Wyjątkowo raniące są te grzechy, które pojawiają się w rodzinach od pokoleń, z którymi ludzie nie potrafią sobie poradzić, które obciążają i osłabiają człowieka, zabierając wolność. Dziś doświadczyliśmy MOCY i MIŁOŚCI Boga, który już poniósł nasze grzechy na drzewo krzyża. Dziś doświadczyliśmy MOCY Jego drogocennej Krwi i z Jego łaski mogliśmy oglądać piękno zwycięstwa życia nad śmiercią. Po modlitwie zerwania więzów grzechu, stanęliśmy w radosnej modlitwie uwielbienia jak zwycięzcy, jak ludzie wolni, nieskrępowani żadnym złem. „Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.” (Rz 15, 57)

17-19 pażdziernika 2014 

IMG 2684

         

    1+40+16=Nowe Życie        

Jeden weekend
czterdzieści serc
szesnastu szaleńców
czyli zakończyliśmy kurs Nowe Życie

Od piątku nasza wspólnota po raz kolejny ewangelizowała. Tym razem prowadząc kurs Nowe Życie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Panu Bogu naprawdę nie trzeba wiele, aby działał i posługiwał się nami. Wystarczy weekend, kilku szaleńców gotowych poświęcić czas, by zaświadczyć o swoim doświadczeniu Boga, by kolejnych 40 serc rozpoczęło z dniem dzisiejszym zupełnie nowy etap w swoim życiu. A całą resztą zajął się najlepszy lekarz we WSZECHŚWIECIE, JEZUS CHRYSTUS. Czy bolało? Trzeba by zapytać uczestników i zapytaliśmy. Wkrótce na stronie pojawią się świadectwa. My, ekipa przeszczęśliwi mogąc oglądać jak Pan Bóg uzdrawia, uwalnia, przywraca do życia, do Nowego Życia. Piękny jesteś Panie Jezu, nieustannie pragniesz nam się dawać, przychodzić do nas i przemieniać nas. Bądź uwielbiony w owocach tego kursu. Wszystko to od Ciebie, przez Ciebie i dla Ciebie. Już w MARCU, kolejny kurs Nowe Życie na który zapraszamy. 

Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy

     Rekolekcje Maryjno-Eucharystyczne     

Kolejny dzień rekolekcji za nami. Rozpoczęliśmy Mszą Święta. Jest ona największym wydarzeniem i cudem każdego dnia. Na ten wspaniały i cenny dar zwrócił naszą uwagę prowadzący rekolekcje Leszek Dokowicz. Obejrzeliśmy film pt.: Ja Jestem oraz wysłuchaliśmy konferencji.

IMG 2031

 

Mieliśmy okazję uświadomić sobie, że podczas każdej Mszy Świętej w sposób mistyczny bierzemy udział w męce i śmierci Jezusa na Golgocie i czerpiemy z owoców tego wydarzenia.

Cuda Eucharystyczne są potwierdzeniem, że podczas Komunii Świętej dostajemy umierające za nas serce samego Boga. Jeśli ludzie widzą w Hostii nie chleb, ale samego Boga, wówczas dzieją się cuda.

Powyższe powinno skłonić nas do refleksji nad naszą postawą wobec Mszy Świętej i podczas niej: 
― Czy spóźniam się na spotkanie z Jezusem?
― Czy widzę w Hostii samego Boga i doświadczam Jego obecności?
― Czy przyjmuję Komunię Świętą w stanie łaski uświęcającej?
― Czy potrafię uwielbić Jezusa Eucharystycznego?
― Czy po Mszy Świętej znajduję czas na dziękczynienie, zanim wyjdę z kościoła?

Te ważne pytania nie powinny pozostać bez odpowiedzi w naszych sercach.

Na zakończenie sam Pan Jezus przyszedł do nas ukryty w Najświętszym Sakramencie. Przechadzał się pośród nas i błogosławił. Czuliśmy Jego obecność. Czuliśmy, że uzdrawia i przemienia nasze serca.

Rekolekcje zakończyliśmy radosnym uwielbieniem!

 
 

26 września 2014  
     Uwielbienie, uwielbienie, uwielbienie i jeszcze raz uwielbienie!     
 
DSC 0161
 
Taki był nasz pierwszy, powakacyjny Wieczór Chwały – przepiękna uczta dla duszy. Śpiew, taniec, radość, a przede wszystkich najpiękniejsza forma modlitwy czyli uwielbienie. Jest ono najwłaściwszą odpowiedzią dawaną Bogu wobec dobra, na które sami nie możemy sobie zasłużyć. Najczęściej nasze modlitwy skoncentrowane są na prośbach, dalej na przepraszaniu czy dziękowaniu, a to właśnie modlitwa uwielbienia jest niezgłębionym źródłem łask. Poruszeni słowami konferencji, podczas której usłyszeliśmy, że Pan Bóg ma słabość do osób, które Go wielbią w każdym położeniu i w każdym  czasie,  zagłębiliśmy się w tą formę modlitwy. Pan Bóg działał! Przyszedł do nas z wieloma, łaskami uzdrowieniami duszy i ciała, które potwierdziły się w krótkich, wygłoszonych świadectwach. Doświadczyliśmy Jego wszechogarniającej miłości, wlał w nasze serca morze radości! To był niesamowity czas! 

Konferencję oraz modlitwę uwielbienia poprowadził dla nas Marcin Zieliński ze Wspólnoty Uwielbiania ze Skierniewic. Panie bądź uwielbiony w jego sercu i w jego posłudze!

Za wszystkie poruszenia, łaski i poruszenia – CHWAŁA PANU!!!

 

19-21 września 2014

    Kolejna edycja kursu EUREKA    

„Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go” (Iz 55, 6)
 
Tak mówiło do nas Słowo Boże podczas niedzielnej Eucharystii kończącej kurs EUREKA w Rybakach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 

IMG 1850

GALERIA

   "Szukajcie Pana”- cały weekend posługiwaliśmy młodym ludziom, dzieliliśmy się swoim świadectwem obecności Jezusa w naszym życiu i zachęcaliśmy, aby szukali Pana, by otwierali się na Jego miłość. Bo Bóg „pozwala się znaleźć” i kurs Eureka jest wyjątkowym czasem, by nie powiedzieć uprzywilejowanym, w znajdowaniu Boga! Każdy kto Go wzywa, nie zostanie zawiedziony. Eurekowcy wrócili już do swojej codzienności. My, ekipa, powtarzamy za świętym Pawłem z dzisiejszego czytania: „Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele. Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus.” (Flp 1,20). Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w trudach głoszenia i spalania się dla Jego Ewangelii.
Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy podjęli się duchowej Adopcji Eurekowca, za wasz modlitewny trud oraz wsparcie tego dzieła. 

Bogu niech będą dzięki

 

 
 sierpień 2014

     Wspólnota Młodzieżowa na końcu Europy  

NASZ CEL --> FATIMA - osiągnięty :)

P1040934e


23 sierpnia 2014

     bo Miłość nie ma ceny...  

Dzień po zakończeniu warsztatów posługi charyzmatycznej w sobotę 23.08.2014 wzięliśmy czynny udział w rekolekcjach przed Licheńską bazyliką, podczas których Słowo Boże głosił o. John Bashobora. Zrodziła się w nas chęć pomocy przy organizacji tego przedsięwzięcia. Z wielką radością założyliśmy czerwone koszulki z napisem „wolontariusz” i ruszyliśmy do pracy. Dzień zaczął się wcześnie, bo już o 6:00 rano zjedliśmy śniadanie i spotkaliśmy się na radosnym uwielbieniu Pana, by już o 7:00 przywitać pierwszych pielgrzymów, których łącznie przybyło ponad 30 tysięcy. Nie ma większej radości od tej, gdy można służyć drugiemu człowiekowi. Czasem to była modlitwa, czasem pomoc w odnalezieniu miejsca w sektorze, a czasem zwykłe podanie wody czy po prostu uśmiech. Być dla kogoś, by w prostych gestach okazać miłość… Taki był Jezus, taki jest Jezus… tego dnia mogliśmy nieść Jezusa, tak po prostu… Wieczorem wykończeni, ale przeszczęśliwi, dziękowaliśmy Panu za Jego obecność, za wszelkie łaski i dotknięcia serc. Radość bezcenna, bo wszystko co z miłości nie ma ceny.

 tytul

 GALERIA


18-22 sierpnia 2014

     Warsztaty w Licheniu  

JEZUS

W Duchu Świętym mogę WSZYSTKO!!!!!

  
Pierwszy nasuwający się wniosek po zakończonych Warsztatach Posługi Charyzmatycznej prowadzonych przez o. Johna Bashoborę. Ja, słaby i ograniczony swoimi słabościami człowiek w Duchu Świętym mogę WSZYSTKO!!! Był to czas zdobywania wiedzy i umiejętności w posłudze charyzmatami. Najcenniejsza była wspólna modlitwa uwielbienia, gdzie Duch Święty dotykał naszych serc, otwierał i namaszczał do posługi swoimi darami. Teraz nie pozostaje nic innego jak iść i służyć, by budować Kościół, by budować wspólnotę. Pragnienie jest tylko jedno: żyć Jezusem każdego dnia i by On posługiwał się każdym z nas według swojego uznania. Podczas jednej z konferencji padło zdanie: „W Duchu Świętym nawet byk zrodzi byka…”. Wydaje się to być stwierdzeniem komicznym, albo ktoś powie, że to nadużycie. Ale dla Ducha Świętego nie ma rzeczy niemożliwych!!! Nie jest istotne to, jakie jest narzędzie i nie jest istotne, jak wielkiego kalibru jest sprawa, bo najważniejszy jest On. Sprawca WSZYSTKIEGO we WSZYSTKIM.

IMG 0854

W GALERII świeżutkie zdjęcia.

PS W sobotę przed bazyliką w Licheniu odbyły się drugie już rekolekcje narodowe pod hasłem „Słowo Stało się Ciałem” . Uczestniczyło w nim ponad 30 tysięcy osób z całej Polski i nie tylko. Relację na żywo transmitowały DoberMedia.org. Wkrótce i u nas relacja z tego wydarzenia.27-29 lipca 2014

     EUREKA w Pobiedziskach  

SNE
 
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
We wtorek 29 lipca, zakończyliśmy kurs Eureka prowadzony przez nas w Pobiedziskach. Obiecaliśmy zdawać z niego relację, jednak było tak wiele pracy i tak mało czasu, że nie udało się nam pisać na bieżąco.
 
Kurs był bardzo owocny, nas samych bardzo ubogacił, doświadczaliśmy każdego dnia obecności Boga i Jego Ojcowskiej opieki, a świadectwa uczestników ukażą się wkrótce na naszej stronie. Byliśmy świadkami niesamowitego działania Boga w sercach uczestników i ekipy.
 
Pragniemy „na gorąco” podzielić się z Wami naszymi wrażeniami, które spisywaliśmy już w pociągu do Olsztyna:
 
ania   Ten kurs był dla mnie niezwykłym czasem, dzięki któremu utwierdziłam się w przekonaniu, że warto ewangelizować! Dzięki Duchowi Świętemu i doświadczeniu Bożej Miłości mieliśmy dużo chęci do pracy, działania i EWANGELIZOWANIA :).
Bardzo duże wrażenie wywarła na nas grupa, dla której prowadziliśmy kurs
. Byli oni dla mnie ogromnym świadectwem tego, że Bóg działa cudowne rzeczy. Mimo tych kilku dni, bardzo się z nimi zżyliśmy. Miejmy nadzieję, że uda nam się jeszcze raz zobaczyć. Za to wszystko Chwała Panu!!Ania
ola w   Niezwykłym doświadczeniem była ewangelizacja „w terenie”, tzn. poza Olsztynem. Jednak największe wrażenie zrobili na mnie ludzie. Ekipa i uczestnicy byli dla mnie niesamowitym świadectwem wiary. Pokazali, że można wierzyć i się z tej wiary naprawdę radować. Ich postawa i otwartość bardzo mnie umocniły. Cieszę się, że mogłam pomagać podczas kursu i widzieć Boga w tych wszystkich osobach – Ola W.
ola h   Ten kurs to było kolejne niezwykłe doświadczenie działania Ducha Świętego. Byłam ogromnie zaskoczona dojrzałością uczestników oraz ich chęcią współpracy z nami. To był nasz pierwszy wyjazd gdzieś dalej z kursem Eureka. Wyjazd zintegrował nas jeszcze bardziej i wiele o sobie nauczył. Dni mijały bardzo szybko i aż żal było się żegnać. Oby więcej takich kursów! :) - Ola H.
bartek   Trudno mi pisać o owocach tego kursu już teraz, gdyż wiele rzeczy z pomocą Ducha Świętego będę musiał przemyśleć i sobie ułożyć, jednak już teraz Bóg wlał we mnie takie błogie uczucie pokoju, iż mimo wszystko moja relacja z Nim jest na właściwych torach. Zauroczyła mnie grupka ludzi wśród której przyszło nam Ewangelizować, ich otwartość była naprawdę godna naśladowania. Dzień rozstania chyba dla wszystkich był dniem smutnym, ale radość z widocznych owoców tego kursu jest większa!!! Chwała Panu. - B.B
filip   Ten kurs był wspaniałym doświadczeniem miłości Bożej, Ducha Świętego oraz łask, które otrzymaliśmy od Boga. Przez te kilka dni zżyłem się bardzo z moją grupą i innymi uczestnikami. Ciężko było się rozstać z takimi osobami. Ich radość, otwartość i chęć wielbienia Boga umocniły mnie w wierze. Nie chciałem opuszczać tak wspaniałego miejsca. Mam nadzieję, że w następnym roku też ich odwiedzimy. Kurs przyniósł wspaniałe owoce, dla których warto jest się nie wysypiać. ;) I za to wszystko: Chwała Panu!!! :)  - Filip.
janek   Ten kurs był strasznie mocny. Był intensywny i było na nim widać prawdziwą miłość Boga, ale również działanie szatana. Ludzie byli strasznie odważni i radośni. Gdy kończyliśmy kurs, każdy z nas wiedział, że po tych paru dniach ciężkiej pracy warto było to robić chociażby dla 1 osoby. Uczestnicy, oprócz otwartości na głoszeniach, byli też bardzo otwarci prywatnie i oprócz chwalenia Pana śpiewem, umieli Go też adorować w ciszy i słuchać tego, co do nich mówi. Ciężko było mi rozstawać się z tymi ludźmi, ale wierzę, że nasze drogi skrzyżują się jeszcze nie raz.  – Janek
kasia jarek   Kurs pod każdym względem zrobił na nas duże wrażenie. Otwartość młodzieży na nasze propozycje i chęć współpracy, jak również duże zaangażowanie młodej ekipy były budujące. Ekipa z Poznania była dla nas prawdziwą podporą i czuliśmy, że gramy w jednej drużynie. Kapitalny zespół muzyczny ubogacał wspólną modlitwę. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bogu za czas spędzony w Pobiedziskach, za Jego obecność, niewypowiedzianą miłość i opiekę. Wyraźnie odczuwaliśmy działanie Ducha Świętego, który ogarniał to, czego my nie byliśmy w stanie, a przede wszystkim ogarniał nas samych, dawał siłę i wlewał pokój. – Kasia i Jarek

Gorąco dziękujemy SNE Poznań za zaproszenie nas do Pobiedzisk. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Niech Bóg błogosławi Wam w tym wszystkim, co podejmujecie dla Ewangelizacji, i w Waszym codziennym prywatnym życiu.

Za wszystko, co się wydarzyło i za wszelkie tego owoce: CHWAŁA PANU!!!
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
 26 lipca 2014
      Zrezygnowaliśmy z klimatyzacji na rzecz  
  EWANGELIZACJI    

W wakacje nie próżnujemy i dziś dziesięcioosobową grupą wyjechaliśmy do Pobiedzisk wspierać SNE św Barnaby na obozie młodzieżowym, gdzie będziemy prowadzić kurs Eureka. W pociągu pełni energii i zapału zabraliśmy się za pracę, czego efektem jest ten wiersz:

pobiedziska 002                  
Czas Eureki już nastaje,
Świat się kolorowym staje.
Do Pobiedzisk wyruszamy
I kanapki zajadamy.
 
Deszczyk pada, słońce świeci,
Kurs prowadzić młodzież leci.
A za nami samochodem
Sprzęcior leci korowodem.
 
W naszym gronie jest wesoło,
Rozbawieni wszyscy wkoło.
Pociąg jedzie, czas ucieka,
A SNE Poznań na nas czeka.
 
 pobiedziska 003  
Pani Kasia załamana
Przez nas cierpi już od rana :)
A Pan Jarek utęskniony
Ciągle dzwoni do swej żony
 
Aga dziś jest uśmiechnięta
Bo jedyna wypoczęta.
Piotrek gra na swoim bębnie,
Boga chwali tym bezbłędnie.
 
Są w przedziale tez dwie Ole,
Nad ich głową aureole
A najmłodsza nasza Ania
Cierpi z niedostatku spania.
 pobiedziska 005    
Humanistą jest Bartłomiej,
Mówił o tym na peronie.
Razem z Jankiem to „humany”,
Chociaż żadne z nich tumany!
 
Na gitarze już gra Filip,
Nie mógł czekać ani chwili.
Między nami jest Duch Święty,
Każdy z nas jest uśmiechnięty.
 
Bo zaczyna się Eureka :))
 
 
Cdn.

 PS Zrezygnowaliśmy z klimatyzacji na rzecz ewangelizacji :)

Wierzymy, że Duch Święty nas wspiera i obdarza swoją mocą. Zwracamy się z prośbą o modlitwę, aby spędzony tutaj czas był owocny i aby obecna tutaj młodzież mogła doświadczyć prawdziwej miłości i obecności Boga. A my, mimo nawału pracy, postaramy się codziennie zdawać relację z kursu.
Za wszelką pomoc modlitewną serdeczne „Bóg zapłać”
 

 
27 czerwca 2014  


wch 06 2014e

W piątek 27 czerwca przeżywaliśmy kolejny Wieczór Chwały.
Przyzwyczailiśmy się, że jest to niezwykły czas. Nie mogło być inaczej i tym razem.
 

Podczas homilii ks. Karol mówił o naszym Ojcu – tym najważniejszym – Bogu Ojcu. Któż, jak nie kapłan mógł przybliżyć nam Jego postać.

wch 06 2014 025   
My, zgromadzeni w świątyni ojcowie, zastanawialiśmy się jak trudno być ojcem na obraz i podobieństwo Ojca.
Po Eucharystii jeden z nas – ziemski ojciec, ojciec czworga dzieci – opowiedział o swoim doświadczeniu ojcostwa. Kto miał o tym opowiadać, jak nie ojciec z bogatym doświadczeniem bycia ojcem? Mówił o naszym powołaniu do ojcostwa, o chwilach kiedy jesteśmy wsparciem dla naszych dzieci, o chwilach kiedy zmęczeni nie mamy dla nich czasu a potem cierpimy z tego powodu. Tak, mówił po prostu o życiu każdego ojca.
I w końcu nastała ta chwila – przyszedł do nas Ojciec – tak jak to ma w zwyczaju – pod postacią chleba i zaprosił nas do siebie.   Wszystkich – będących już ojcami, przyszłych ojców i tych przed którymi są inne powołania. Oddaliśmy Mu wszystkie błędy swojego ojcostwa, swoje zmartwienia, nałogi, zawierzyliśmy Mu swoją przyszłość. Nie było pośród nas „twardzieli”, surowych ojców. Byliśmy jak dzieci, które wyciągają do ojca ręce. A On nas przytulał.
I na koniec, jak zawsze - czas ogromnej radości, czas śpiewu i tańca dla naszego Ojca.

Tatusiu, dziękuję Ci za wszystkie poruszenia, za nasze męskie spotkanie.

Wojtek – szczęśliwy ojciec :)

P.S. Tatusiu - mój ziemski tato. Zanim poszedłeś do domu Ojca, nauczyłeś mnie tak wiele, zawsze miałeś dla mnie czas. Dziękuję Ci za to.


 

18 czerwca 2014

       Ostatnie spotkanie przed wakacjami   

agape 025   
W środę, 18 czerwca, odyło się spotkanie kończące nasz rok formacyjny. Zaczęliśmy Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się za naszą Wspólnotę i wszystkie wspólnoty Parafii. W Oratorium wielbiliśmy Boga i dziękowaliśmy za cały rok naszej formacji. Podczas agape raczyliśmy się różnymi smakołykami, ale przede wszystkim spędziliśmy ze sobą wspaniały czas, zacieśniając przyjacielskie relacje.
 
Wakacje dla wielu z nas będą czasem formacji i ewangelizowania. Będziemy uczestniczyć w różnych kursach, przeprowadzimy kurs Eureka i weźmiemy udział w warsztatach, które poprowadzi w Licheniu o.John Baptist Bashobora z Ugandy. Na zakończenie weźmiemy udział i będziemy posługiwać podczas rekolekcji "Słowo stało się Ciałem", również z udziałem o.Johna Baptist Bashobora.
 
 
 15 czerwca 2014

       Stworzeni by wielbić (czytaj: robić raban dla Jezusa)  

festyn 067

GALERIA

 
Zapowiadało się nie szczególnie, zimno, pochmurno, wiatr, deszcz….. Długa próba i jeden cel by:  oddać Bogu chwałę, uwielbić Go i choć trochę zarazić ludzi radością uwielbienia Pana.
Wyszliśmy, stanęliśmy przed zmarzniętą grupą ludzi. I zaczęliśmy: „ Zostałem stworzony by wielbić Cię…” I w jednej chwili eksplozja Bożej obecności i radości!!!!! Pan Bóg rozgonił wszystkie chmury. Uwielbienie Pana tak nas rozgrzało, że w pewnej chwili, gdy ogłaszaliśmy zwycięstwo Jezusa w naszym życiu, gdy zaczęliśmy ogłaszać Królestwo Boże w nas… Wyszło piękne słońce… zrobiło się bardzo ciepło, bez wiatru….

Pan Bóg namacalnie pobłogosławi nas i nasza modlitwę właśnie w tak piękny i wyjątkowy sposób. Na koniec  festynu  nie było osoby, która chociaż delikatnie nie kicała z nogi na nogę w rytmie uwielbienia. Jaki Bóg jest wielki, jak dobry…. I jak miłe jest mu nasze wielbienie Go, gdy choć na moment odkładamy na bok nasza codzienność,  by skupić się na Nim… Wówczas On rozgania najciemniejsze chmury by mogło wyjść słońce i ogrzać przemarznięte serca…. Dziś doświadczyliśmy tego dosłownie.

Cóż więcej powiedzieć: Alle Alleluja, Alle Alleluja JEZUS

 
 
 14 czerwca 2014

       Odkryj swoją wartość, Jak wzmocnić poczucie wartości?   

 
IMG 008

 

Miałam urodzić się chłopcem.

Ojciec przez kilka dni po urodzeniu w ogóle nie chciał na mnie patrzeć, potem nigdy nie powiedział mi, że jestem dla niego ważna.

Tata był alkoholikiem; mówił, że mąż będzie się nade mną znęcał. Tak było.

Dziewczyny w szkole śmiały się, że jestem gruba.

 
Takie były jedne z przyczyn niskiego poczucia własnej wartości osób, które w sobotni poranek 14 czerwca spotkały się w siedzibie Civitas Christiana na warsztatach „Odkryj swoją wartość. Jak wzmocnić poczucie wartości?", prowadzonych przez Irenę Neumueler. Jest to teolożka, doradczyni życia chrześcijańskiego oraz założycielka fundacji Status Feminae, organizacji odkrywającej piękno i duchowości kobiety.

Jednak…

Wśród nas, na warsztatach, zagościł również mężczyzna. Dlaczego również? Natura kobiety, tak odmienna od mężczyzny-zdobywcy, wojownika, warunkuje w nas częstą potrzebę bycia docenianą. Gdy takiego stanu nie doświadczamy w dzieciństwie, małżeństwie, nasze poczucie wartości jest zaburzone. I borykamy się z ogromnym problemem. Dlatego też na zajęciach przeważała piękna (choć na początku nieświadoma tego :), ale też tak rozchwiana emocjonalnie i poraniona część tego świata.

Podczas spotkania poznaliśmy zarówno duchową, jak i psychologiczną naturę człowieka oraz sposób, jak osiągnąć idealną harmonię obu tych czynników. Nie możemy oddawać się tylko religii i pozostawiać obowiązków Opatrzności - czas wziąć odpowiedzialność za życie w swoje ręce i zacząć działać! Uczestnicy warsztatów już wiedzą, że jeśli pragniesz mieć przyjaciół, to musisz otworzyć się na ludzi, znaleźć się w miejscach, gdzie potencjalnie możesz ich spotkać. Z ekranu telewizora przyjaciele niestety sami nie wyjdą… A co, jeśli jakiejś sytuacji nie możesz zmienić? Jesteś wobec niej bezbronny? Zaakceptuj ją i wydobądź z niej jak najwięcej dobra i korzyści dla siebie samego!

Bo właściwie dlaczego spotykają nas takie nieszczęścia, dlaczego nasz najlepszy Ojciec pozwala na nasze cierpienie, gdy inni w tym czasie nie mają żadnych problemów?

Trudności są błogosławieństwem. Może jest tak, że Jezus tak bardzo wierzy w nasze siły - uważa, że nie ma nikogo mocniejszego od nas i dlatego zezwala na nasze tragedie. Daje nam szansę, aby się z nimi zmierzyć, aby wzrosnąć duchowo. Powierza nam misję - abyśmy my, którzy już przez to przeszliśmy, mogli pomóc tym innym. A przecież czasem wystarczy tylko słowo…

Po tym, co usłyszałam na warsztatach, po dramatach życia, które się ze sobą przeplatały i tworzyły tragiczną mozaikę przeżyć, każdego uczestnika uznaję za bohatera. Te osoby często w smutku, osamotnieniu, rozpaczy oraz depresji przetrwały - przetrwały ciemną dolinę. A dzisiaj stanęły razem, walczą o siebie i wiedzą, że to dopiero początek przygody. I początek upadków, które jednak jeszcze bardziej umocnią, ponieważ one już wiedzą, jak przemieniać zło w dobro. I jak dzielić się tą malutką ilością szczęścia z innymi. Ci ludzie zła się nie ulękną.

A co jest najlepszym podsumowaniem tych warsztatów? Słowa jednej z nas, która stwierdziła, że dzisiaj czuje się jak księżniczka :)

Katarzyna Rudzka


      Mówią o nas     

Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy Rybaki dziękuje wolontariuszom i między innymi naszej SNE Emaus za pomoc i zaangażowanie podczas organizacji Obchodów Dnia Dziecka (podziękowanie na stronie Ośrodka Rybaki).
 
Posługa w charakterze wolontariuszy podczas festynu sprawiła nam samym wiele radości. Sami zobaczcie: Galeria na stronie Ośrodka Rybaki.
 
 

7 czerwca 2014

      Wspólnotowa Wigilia Zesłania Ducha Świętego     

W sobotę, 7 czerwca,   mogliśmy przeżywać we Wspólnocie Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po krótkiej modlitwie zasiedliśmy do stołu, na którym było mnóstwo pysznych smakołyków. Nie sposób było wszystko pomieścić :) Dobrym pomysłem było zamienianie się miejscami, dzięki czemu każdy mógł ze wszystkimi porozmawiać. Po braterskiej agapie rozpoczęliśmy czuwanie z uwielbieniem. Dzięki Duchowi Świętemu mogliśmy rozpalić ogień miłości, dotknąć Jezusa i oddać Mu wszystko. Następnym punktem wieczoru była Eucharystia - Uczta Miłości, o północy. Zmęczeni, ale napełnieni Duchem Świętym i radością uwielbienia, około godziny drugiej w nocy rozeszliśmy się do naszych domów.

Chwała Panu za ten cudowny czas! :)

 GALERIA

IMG 6701 t

 
 
31 maja 2014 

       Ewangelizacja przez wolontariat     

 
Ewangelizować to znaczy zanosić Dobrą Nowinę o Jezusie do wszelkich środowisk. Można to robić na różne sposoby. W Dziejach Apostolskich św. Paweł przywołuje słowa Jezusa: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (por. Dz 20,35). Mając na uwadze tę prawdę, posługiwaliśmy podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Caritas w Rybakach. Musimy wciąż szukać nowych sposobów świadczenia o radości bycia chrześcijaninem. Tym razem był to wolontariat.

Praca z dziećmi wymaga całkowitego oddania i ogromnego zaangażowania, ale daje wiele radości i satysfakcji. W końcu sami poczuliśmy się jak dzieci :) Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Jak wyglądała nasza posługa, można zobaczyć w GALERII :)

sne 051 
 
30 maja 2014 
LOGO wieczor chwaly      
Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie…
(J 2, 5)
A Jego moc działa dziś by uzdrowić Cię ! 

Kolejny Wieczór Chwały za nami. Był to niezwykły czas, w którym mogliśmy doświadczać wielkiej mocy Pana. Oddaliśmy Mu wszystkie swoje zmartwienia, choroby, dolegliwości, aby On mógł to uzdrowić, aby mógł napełnić nasze puste dzbany życia z obfitością! Ogłosiliśmy Jego zwycięstwo nad wszystkimi problemami, aby On królował w naszym życiu! Był to czas ogromnej radości, wychwalaliśmy naszego Pana śpiewem, tańcem, całym swoim ciałem, okrzykami i klaskaniem w dłonie.  Dziękowaliśmy za to co już dokonał, bo On już to wszystko zwyciężył i tylko On jest godzien przyjąć największą cześć!!!

Chwała Panu za wszystkie poruszenia, dotknięcia i za wspólnotę, którą z nas stworzył w tym szczególnym czasie. 

Dziś też w sposób uroczysty przyjęliśmy kolejne osoby do naszej Wspólnoty Uczniów z Emaus.

IMG 5653 t

GALERIA

 

 
23-25 maja 2014
 
       A weekend spędziliśmy w Szkole...  

Trafiliśmy do nietypowej szkoły, bo była to SZKOŁA DUCHA ŚWIĘTEGO!!! Prowadzona przez Marię Vadię oraz Michelle Akers. Wyjątkowy czas niesamowitego działania Pana Boga. Nauczania pełne mocy oraz pełne radości uwielbienie Pana, śpiewem, tańcem, właściwie WSZYSTKIM….

tablet 640

Dziś pewni jesteśmy jednego: Duch Święty to najlepszy nauczyciel, poruszył nas do głębi. Przemienił i napełnił siłą do EWANGELIZACJI.


16-17 maja 2014
    O najważniejszej relacji matka-córka        

W dniach 16 i 17 maja odbyły się warsztaty na temat relacji matka - córka. Warsztaty były bardzo ciekawe, bardzo bogate  w tresci. Klimat i atmosfera były niepowtarzalne, a emocje wbrew pozorom nie do opisania. Było warto.

IMG 5373

GALERIA


 10 maja 2014
 
Podczas majowego kursu EUREKA odbył się pierwszy, historyczny konkurs na najładniejszy i wyjątkowy KUBEK członka ekipy Eureki. Konkurencja była duża a kubki bardzo oryginalne. Jury wyłoniło zwycięzcę - został nim FILIP. Gratulujemy wygranej i życzymy owocnej posługi w ekipie Eureki.  
Szczególną atmosferę momentu ogłoszenia werdyktu z pewnością wyrażą zdjęcia zamieszczone w galerii :)
   
IMG 5279
 
 
 
 9-11 maja 2014

    EUREKA!!! ZNALEŹLIŚMY JEZUSA !!!        

Po raz czwarty w tym roku możemy wykrzyczeć: CHWAŁA PANU!!! Kolejni uczestnicy kursu Eureka mogą śmiało wykrzyczeć: SPOTKAŁEM/SPOTKAŁAM Jezusa!!! Doświadczenie niesamowite, łaska Boża przeogromna. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas, za każdą chwilę która była nam dana w ten weekend. Wyrażamy także wdzięczność dla wszystkich podejmujących duchową adopcję Eurekowca. Jesteście dla nas jak dwunasty zawodnik na boisku piłkarskim – choć na odległość ciałem to duchem czuliśmy Waszą obecność pośród nas… A owoce waszej modlitwy nie sposób opisać słowami. 
Całe to szaleństwo udało się uwiecznić w GALERII, zapraszamy :)
Zapraszamy serdecznie do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
świadectwa uczestników Kursu EUREKA.
IMG 5341 
 
 
26 kwietnia 2014

     Byliśmy tam!     

 
W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, w kościele akademickim p.w. Św. Franciszka z Asyżu Agata i Jacek z naszej Wspólnoty zawarli sakramentalny związek małżeński!!!
 
Byliśmy tam!!! To dla naszej Wspólnoty wspaniałe wydarzenie i pierwsze w historii. Modliliśmy się w ich intencji i wielbiliśmy Boga. Wierzymy, że świadectwo ich życia będzie znakiem żywego Kościoła, a Chrystus, którego mają w sercach, doda im sił na ich osobistej drodze życia i drodze ewangelizacji.

IMG 5079

GALERIA  25 kwietnia 2014
WCH kwiecien plakat 

     

     

LOGO wieczor chwaly

 

 

   W piątek, 25 kwietnia 2014r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się kolejny Wieczór Chwały  Temat Wieczoru

 

Chwały:"TO JEST PAN" (J 21,7)      

IMG 4844 tGALERIA          

w programie:
- Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie,
- Adoracja Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie,
- Radosne dziękczynienie za dar zbawienia,
- "Dusza, która ufa Mojemu Miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo ja sam mam o nią staranie" (Dz 1273) - nabożeństwo "Przejścia",
- Uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego śpiewem i tańcem.


                  12 kwietnia odbyły się                  
       Warsztaty biblijne !     
"Czego się boisz? O tym, jak pokonać lęk"
IMG 4682 t

  GALERIA

  PROWADZENIE - Irena Neumueler - teolog, pedagog, doradca, trener rozwoju osobistego.

CELE
Warsztat pozwoli Ci nazwać Twoje lęki, określi ich pochodzenie oraz skutki. Poznasz co Biblia mówi o lęku i jak uczy wyzwolić się z ducha lęku. Ponad to określisz nowe, twórcze zachowania w sytuacji uczucia lęku, nauczysz się jak oswoić uczucie lęku oraz podejmować decyzje mimo lęku, nauczysz się racjonalizować lęk i przemienić w siłę, aby nadać lękom twórczą dynamikę.
DLA KOGO?
Zapraszam kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy rozpoznają w sobie lęki i chcą nauczyć się jak je pokonywać, którym lęk utrudnia lub uniemożliwia podejmowanie decyzji, ogranicza aktywność, powoduje bezradność, jest przyczyną wycofania, przeszkodą w nawiązywaniu trwałych relacji i przeżywaniu bliskości.

 
6 kwietnia 2014
      Młodzież SNE wspiera hospicja    

KIEDY POCHYLAMY SIĘ NAD POTRZEBAMI LUDZI CHORYCH, GŁOSIMY EWANGELIĘ

 
W niedzielę 6 kwietnia młodzież z Gimnazjum Nr 7, w ramach akcji Pola Nadziei, kwestowała na rzecz olsztyńskich hospicjów. Wśród ofiarodawców sporą grupę stanowiła młodzież naszej Wspólnoty.
 

Żonkil jest kwiatem nadziei, dlatego tworzy się poletka tych kwiatów, by wiosną, kiedy zakwitną, rozdawać je wszystkim tym, którzy wspierają hospicja. Nasza Wspólnota zebrała ich niemały bukiet.

 

na start

Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY :)

 
 
28-30 marca 2014
    Kolejna edycja kursu EUREKA za nami :)     
 
     
W dniach 28-30 marca 2014 odbył się kolejny kurs Eureka dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Te trzy dni były czasem osobistego spotkania z Jezusem i odkrywania Go. Mogliśmy tam doświadczyć Bożej miłości i ogromnej radości. Kurs ten uświadomił nam, że Jezus jest naszym Przyjacielem, kocha nas takimi, jakimi jesteśmy i zawsze jest blisko nas.
 
Dziękujemy Ci, Panie, za ten czas i wszelkie łaski, które na nas zesłałeś.
 Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy 
świadectwa uczestników Kursu EUREKA.

LOGO wieczor chwaly

Wyjątkowo w czwartek, 27 marca, przeżywaliśmy kolejny Wieczór Chwały.

Tarot, homeopatia, b ioenergoterapia - co Kościołowi do tego? Modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie naszych serc była głównym punktem Wieczoru.

 

IMG 3190t GALERIA

Podczas Mszy św. Rodzice z zawiązanej w naszej wspólnocie Róży Różańcowej za dzieci dokonali aktu zawierzenia Róży Matce Bożej i Świętej Rodzinie, którą wybrali na Patrona.
Po Mszy św. konferencję wygłosił Robert Tekieli, dziennikarz, publicysta, który w swojej działalności zajmuje się duchowymi zagrożeniami.
Bioenergoterapia, homeopatia, wróżbiarstwo… to tylko niektóre ze zniewoleń podsyłanych przez złe duchy. Dlatego modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie naszych serc była głównym punktem Wieczoru. Modlitwa z ogromną mocą, podczas której adorowaliśmy Krzyż, święte Rany Pana, bo właśnie w Jego ranach jest nasze zdrowie!!! Moment osobistego zbliżenia do Jezusa był wyrazem całkowitego zawierzenia się Jemu, oddania swoich zniewoleń, próśb o uzdrowienie.
Przez Jego Rany, Jego Krew, zalewał nas wszystkich pokój i uzdalniał do ogłoszenia Jezusa Panem naszego życia, najpotężniejszym Królem, który jest silniejszy od wszelkiego zła i leczy nasze niemoce.
Następnie oddaliśmy mu chwałę, uwielbialiśmy GO całym naszym sercem, śpiewem, gestem dziękując za to wszystko, czego dokonuje w naszym życiu!
Chwała Panu!!

 
28.02 - 2.03.2014
 

nowe zycie 1

28.02 - 2.03.2014

     Moje życie to NOWE ŻYCIE !!!    

Kurs Nowe Życie dobiegł końca. Oczywiście jest to bardzo radosny koniec, ponieważ koniec jest tak naprawdę początkiem!!! Początkiem przygody z Bogiem, którego uczestnicy odkrywali i doświadczali podczas tego weekendu. Teraz przed nami czas zbierania owoców oraz dzielenia się przeżyciami.  ŚWIADECTWA uczestników kursu.
Bogu niech będą dzięki za WSZYSTKO!!! Naprawdę nie sposób wymienić, ile dokonał w nas wszystkich!
Chwała Panu.
IMG 3105 GALERIA
 
     
LOGO wieczor chwaly 
W piątek, 21 lutego, odbył się kolejny Wieczór Chwały.

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. (Mk 8, 34)

Z takim oto słowem przyszedł Jezus do każdego z nas, obecnych na kolejnym w tym roku Wieczorze Chwały.

 IMG 2567e

GALERIA  
Podczas konferencji mogliśmy zmierzyć się z tym, co oznacza zaproszenie Jezusa… Zaprzeć się to właśnie zaprzeczyć samowystarczalności, odważyć się spojrzeć na Jezusa i podjąć decyzję – zaufać Mu! Oddać Jemu całe swoje życie! Oddać centrum swojego serca! Przygotować się na, niekoniecznie łatwą i lekką, ale na pewno największą i najpiękniejszą przygodę. I pomimo obaw, niepewności dać się poprowadzić Jezusowi tak, jak prowadzi GPS. A wszystko po to, by obrać ten właściwy kierunek i dojść do NIEBA.
 
Ważnym momentem było przygotowanie drogi Jezusowi… drogi, pełnej światła i naszego oczekiwania… drogi, po której wkroczył Król Chwały. Przyszedł i zapraszał każdego z uczestników osobiście Pójdź za Mną, ze Mną chodź… Jednocześnie każdy z nas miał okazję do tego, by na to zaproszenie odpowiedzieć - podejść do Jezusa i zaprosić Go do swojego serca. Wyznać, że bez Niego nie możemy i nie chcemy już żyć.
 
Ogłosić Go swoim JEDYNYM PANEM!!!
 
Tyle zrobiliśmy my, a resztą zajął się już sam Jezus! Wlewał w serca to co najbardziej potrzebne - pokój, radość, miłość… Swoją Krwią zalewał nasze zranienia. Uzdalniał do tego, aby ogłaszać Go Królem, oddawać Mu chwałę, radośnie Mu dziękować i wielbić Go w tym wszystkim czego dokonał, dokonuje i będzie dokonywał. I to nie tylko słowem, śpiewem ale i tańcem. Po prostu całym sobą.
  Jezus dziś namacalnie dał nam ujrzeć wielką moc królestwo Bożego. Na koniec pobłogosławił nam wszystkim na te podjęte decyzje i naszą dalszą drogę… prosto do NIEBA. 
Chwała Panu!!!
Agnieszka
 
 
16 lutego odbyła się II edycja Warsztatów Biblijnych:
Dobra i zła mowa - czyli jak słowami kreujesz swój los.
   
IMG 2498e
 

Prowadziła je p. Irena Neumueler, teolog, pedagog, trener rozwoju osobistego, doradca chrześcijański.

GALERIA

 
W dniu 25 stycznia 2014 odbyły się Warsztaty Biblijne:
Dobra i zła mowa - czyli jak słowami kreujesz swój los.   

IMG 2398e
 

Poprowadziła je p. Irena Neumueler, teolog, pedagog, trener rozwoju osobistego, doradca chrześcijański. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, jak ważną dziedziną w rozważaniach o mocy języka są systemy myślowe. Poznaliśmy także potęgę błogosławieństwa, skutki przekleństwa oraz różnicę pomiędzy faktem, a prawdą płynącą ze Słowa Bożego. Pani Irena wskazała nam również konkretne sposoby pracy duchowej nad naszym umysłem i umiejętnością panowania nad językiem. Był to bardzo piękny i owocny czas. Rozważania poparte osobistym świadectwem dotknęły bardzo głęboko naszych serc i dały siłę do pracy nad sobą. Za ten czas, za wszystkie poruszenia i radość ze wspólnej obecności – CHWAŁA PANU!          GALERIA

Kasia
 
 
24 stycznia 2014 odbył się nasz kolejny Wieczór Chwały
pod Hasłem:
          BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MA MOC !         
IMG 2357e
 
Ogromna radość, radość, radość !!! - tak najkrócej można podsumować nasz styczniowy Wieczór Chwały. Radość, która była ponad chłód, ponad zmęczenie, ponad wszystko… Pan Bóg mocą swojego Błogosławieństwa rozgrzał nasze serca, rozpalił dusze, rozwiał smutki i pobudził do modlitwy uwielbienia nie tylko słowem, a także gestem.
 
Kulminacyjnym momentem było złamanie w mocy Jezusa wszelkich przekleństw i ogłoszenie Jego panowania w naszym życiu !!! Nikt nie miał wątpliwości, że Pan Bóg jest wśród nas, a Jego bliskość w drobnym kawałku chleba czyni cuda. Jedyne co nam zostało, to wpatrywać się w Jego oblicze, adorować obecność i przyjąć na końcu Jego błogosławieństwo, by móc je zanieść do swoich domów.           GALERIA
 
Już dziś czekamy na następny Wieczór Chwały.
 
Lidka
   
 
24 stycznia 2014r. 
 
  tytu   

Kochani !!!

Wczoraj, przed Wieczorem Chwały oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy numer naszej gazetki. 
Echo Ewangelizacji” powstało z myślą o Was, uczestnikach naszych comiesięcznych Wieczorów Chwały, sympatykach dzieł Nowej Ewangelizacji oraz wszystkich, którzy nieustannie wspierają nas dobrym słowem, modlitwą, pomocą w tworzeniu Szkoły i Wspólnoty. Nasze serce napełnia się radością, a Wasza obecność motywuje nas do dalszych działań.
DOBRZE ŻE JESTEŚCIE :) 


 Eureka

 
17-19 stycznia odbyła się kolejna edycja kursu EUREKA.
 
Cało i zdrowo powróciliśmy do swoich domów. Przed wszystkimi teraz wielkie zadanie dzielenia się swoim doświadczeniem Boga we własnych środowiskach oraz wzrost życia wiarą poprzez codzienną pielęgnację zasianego ziarna.
 
IMG 2294
 
Za wszystkie dotknięcia Bożego Ducha, przemianę serca i wszelkie łaski, jakie spłynęły w tym błogosławionym czasie.   
 
CHWAŁA PANU !
ŚWIADECTWA

  

orszak-trzech-kroli1

 

6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli.

Na placu Solidarności spotkały się Orszaki: króla Melchiora, Baltazara oraz Króla Kacpra. W przygotowanie i przebieg tego przedsięwzięcia włączyła się nasza wspólnota. Ogromnie budujący był widok kilku tysięcy ludzi, którzy, mimo chłodu, wyszli po Eucharystii ze swoich kościołów, by wyruszyć w drogę do stajenki.  Cel był jeden:  oddać pokłon Dzieciątku Jezus wraz z trzema Królami.
Serce przepełniała niesamowita radość na widok tylu ludzi, którzy dali świadectwo wiary.  Moim zdaniem, każdy kto widział tę rodzinną atmosferę, barwne stroje oraz radosne kolędy śpiewane przez dzieci, młodzież, starszych nie odważy się już twierdzić, że chrześcijaństwo to smutna religia szarych ludzi!!!  Myślę, że dzisiejszy dzień obalił ten mit na dobre i ukazał prawdziwe piękno naszej wiary, której podstawą jest fakt, że Bóg stał się człowiekiem, aby zbawić ludzi i przywrócić im żywą radość!  Dziś byliśmy tego świadkami. 

Zapraszamy do galerii.  
Lidka
 
 
Początek strony