Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2015 rokKronika wydarzeń

Kurs "Dynamis" 7-10 listopada 2013

W dniach 7-10 listopada 2013 roku w Zaniemyślu koło Poznania odbył się kurs „Dynamis”.
Uczestniczyło w nim 9 osób z naszej wspólnoty oraz ks. Karol jako posługujący w ekipie. Kurs organizowany był przez SNE Św. Barnaby z Poznania i prowadzony przez samego Jose Prado Floresa, przy współudziale SNE z Poznania. Jose Prado Flores, Meksykanin, jest liderem i założycielem międzynarodowej sieci Szkół Ewangelizacji Św. Andrzej (SESA), do której należy i nasza SNE Uczniowie z Emaus. Kurs „Dynamis” pokazał nam, jak ewangelizować Z MOCĄ. Uświadomił nam jeszcze raz, jak ważne jest dzieło ewangelizacji w naszym życiu i w życiu całego Kościoła. Każdemu z nas czasem brakuje tej mocy i zapału do ewangelizacji. Dlatego konieczne jest ciągłe czerpanie ze ŹRÓDŁA poprzez formowanie na kursach, takich np. jak „Dynamis”, czy wzrastanie we wspólnocie. Charyzmatyczny Pepe Prado to żywy przykład, że można przez całe życie ewangelizować Z WIELKĄ MOCĄ.
Boże, spraw, abyśmy doświadczywszy Twojej bezwarunkowej miłości i osobistego spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, otrzymali siłę Ducha do dawania świadectwa z WIELKĄ MOCĄ!
  Kama i Wojtek
 
 
Kurs "Eureka" 6-8 grudnia 2013

W dniach od 6 do 8 grudnia br. w ośrodku "Caritas" w Rybakach odbył się kolejny Kurs Eureka zorganizowany przez członków Wspólnoty Uczniowie z Emaus oraz Wspólnoty Młodzieżowej działających przy Szkole Nowej Ewangelizacji "Emaus". Wzięła w nim udział młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Był to czas wyjątkowego spotkania z żywym i prawdziwym Jezusem, zobaczenia Go w sobie i w drugim człowieku. Te dni pozwoliły na nowo odkryć Miłość Boga, zaprzyjaźnić się z Nim. Był to czas refleksji, pracy nad sobą, pojednania się z Bogiem i innymi ludźmi. Uczestnicy mogli odkryć piękno wiary we wspólnocie - we wspólnocie życia z innymi, a także we wspólnocie życia z sobą. Pomimo tego, że na zewnątrz było mroźno, a biały puch przykrywał wszystko dookoła, nasze serca były gorące, rozpalone miłością do Jezusa i radością, jaką daje przebywanie we wspólnocie :) Czas, który spędziliśmy razem, uśmiech, zabawy, wspólne posiłki, a przede wszystkim  dzielenie się swoją wiarą i osobistym świadectwem, na pewno przyniosą piękne owoce!

Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy świadectwa uczestników po grudniowym Kursie Eureka.

Pozwól się porwać na prawdziwą "randkę z Jezusem", niech On stanie się Eureką Twojego życia :)

 IMG 1409

 


 

Wigilia w naszej wspólnocie.
W piątek 20 grudnia nasza wspólnota zgromadziła się na Wigilii.
To bardzo wyjątkowy czas, wspaniała okazja żeby spotkać się w tak pięknym gronie. Rozpoczęliśmy Eucharystią o 18:30. Następnie udaliśmy się do sali gdzie czekał na nas suto zastawiony stół. Po wysłuchaniu słów Ewangelii, wspólnej modlitwie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i obdarowania się życzeniami. Były to piękne chwile na powiedzenie sobie słów, które mogły na co dzień wydawać się zbyt osobiste, na powiedzenie tej drugiej osobie jak ważnym jest jej świadectwo życia. Na twarzach często malował się uśmiech, czasem łzy wzruszenia. Mogliśmy wzajemnie się ubogacić, podzielić się swoja radością i miłością. Po łamaniu się opłatkiem przyszedł czas na rozmowy i smakowanie dań, które pojawiły się na stole. Przygotowane przez nas potrawy i wypieki szybko zniknęły z półmisków :)

Dziękujemy Ci Panie za ten czas, który pozostawił ciepły ślad w sercach i... w naszej galerii :)

 
IMG 1427

 


Grudniowy Wieczór Chwały już za nami !!!

Ostatni w 2013 roku Wieczór Chwały przeżywaliśmy pod Hasłem:

      Aby nasza radość była pełna!(1J 1, 4)     
 

Rozpoczęliśmy Eucharystią, ucztą Miłości, gdzie Chrystus dotykał  serc przychodząc do nich pod postacią chleba. W konferencji dotykaliśmy trudnego temu zadając sobie pytanie: Co jest moją ciemnością? czym jest to, przed czym uciekam przed Bogiem? Co jest tą najboleśniejszą sferą mojego życia, z którą sobie nie radzę, z którą próbuję radzić sobie w pojedynkę? Gdzie Bóg w moim sercu  nie ma jeszcze dostępu? I wreszcie co jest moim grobem? Grobem, do którego boję się zajrzeć, podobnie jak ów drugi uczeń z Ewangelii, który jako pierwszy przybiegł po Zmartwychwstaniu i nie wszedł do grobu ze strachu. W dalszej części odkrywaliśmy, że wszystkie nasze groby są puste!!! Wszystkie nasze grzechy, słabości, lęki razem z Chrystusem skonały na krzyżu, więc nie ma powodu do lęku i strachu, który tak często staje się barierą przed Bogiem, przed wejściem w żywą relacje z Panem i radosnym uwielbianiem Go.

Kolejną częścią było nabożeństwo Światła. Był to czas, kiedy każdy z nas mógł dotknąć swojej ciemności, nazwać ją, przestać się jej bać, by z odwagą zajrzeć do swoich grobów i jak ów drugi uczeń móc wejść do grobu, zajrzeć i uwierzyć, że ten jest pusty!!! (J 20, 2-8). Następnie pełni radości, wolności każdy uczestnik wieczoru mógł podejść do żłóbka a w nim do żywego Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie i świadomie przyjąć  Boże światło.  Zanurzając się w jasności, która przyszła na świat, pozwolić samemu Chrystusowi ogrzać swoje serce, stopić wszelkie lody zła i podziałów.

Wieczór zakończyliśmy radosnym uwielbieniem Jezusa, który namacalnie rozpalał nasze serca do czerwoności swoją łaską  i uzdalniał do pełnego radości  oddawania chwały Nowonarodzonemu Jezusowi.

Za wszystkie łaski i powiewy Bożego Ducha CHWAŁA PANU!!!!

 


Czuwanie Noworoczne 31.12.2013

Na zakończenie roku 2013 spotkaliśmy się na wspólnym czuwaniu z uwielbieniem.

IMG 1608
 
       

Wielbiliśmy Boga w Jego nieograniczonej miłości i dobroci; wielbiliśmy śpiewem i modlitwą osobistą w ciszy. Była okazja, by podziękować Jezusowi za wszystkie doświadczenia minionego roku. Jezus, ukryty w Najświętszym Sakramencie, błogosławił każdemu. Nowy Rok 2014 rozpoczęliśmy przeżyciem ofiary Mszy Świętej.

 


 

 

 26 grudzień 2014

LOGO wieczor chwaly

IMG 5183

GALERIA

           
Jego opowieść wigilijna
Przyszedłeś z nowymi klockami, naiwnie pociągnąłeś za rękaw.
-Tatusiu,
tatusiu, pobaw się ze mną!
Zbył Cię machnięciem ręki.
 
-Tato,
tato, chodźmy na rowery! Nigdy nie masz dla mnie czasu.
Spojrzał się nienawistnie – może matka, siedzi całe dnie w domu, ale to ja zarabiam na chleb.
Trzasnął drzwiami.
 
-Ojcze,
ojcze. Co się z tobą dzieje. Czemu Jej to robisz?
Uderzył.
 
Przecież tatuś obiecał. Przecież tatuś…     
A tam? Ilu takich było? Pytam, ilu z Was zgromadzonych w piątkową noc w chłodnym kościele miało w uszach krzyk matki, nad którą pochylony był ojciec? Pochylony z podniesioną ręką. Ilu z Was nie mogło się skupić mając przed oczami obraz tej właśnie matki, błądzącej mętnym wzrokiem po przytulonych szczęśliwych parach robiących przedświąteczne zakupy, gdy ona sama, z Wami obok pociągającymi nogami, wyjmowała z przetartego portfela ostatnie pogniecione banknoty?
 
Nie? A może słyszałaś – będziesz jak matka. Nikt Cię taką nie zechce. Może słyszałeś – żałosny, nigdy nie staniesz się prawdziwym mężczyzną. Zawsze opluci, zawsze wzgardzeni. Syndrom dziecka alkoholika? Bałeś się tego, że z takimi wzorcami, jakie otrzymałeś, nigdy nie będziesz w stanie pokochać… A mówią, że przesiąkamy tym, co w domu. Przecież naśladujemy nieświadomie, bez woli, tamte zachowania. Tamtych alkoholików. Tamtych rozwodników. Tamtych krzywdzących. Nienawistnych, porzuconych, krzyczących. W otchłań.
 
Co mamy w takim razie zrobić, zapytasz, przecież nie mogliśmy wybrać rodziny. ON w swojej szczęśliwej świętej rodzinie nas nie zrozumie…
 
Obnażony, w śmierdzącym pomieszczeniu.
Odarty z godności, wygnany, na ustach wszystkich.
Jednak najgorsze były Jej oczy…
-Tatusiu?
 
Śmiali się, że król, że władca władców. Chcieli zabić .
Pluli mi w twarz, drwili. Patrzyłem.
-Tato?
 
Aż w końcu krzyczeli, obryzgując śliną - Synu, Synu Boży, uratuj się! Pogardliwe „zejdź z krzyża, skoro możesz”.
-Ojcze
Zabili.
 
Trochę tak, jakby teraz ojciec zostawił Cię z wycieńczoną matką z kilkoma brudnymi szmatami na bruku w ciemnej uliczce. Ciebie – jeszcze mokrego od krwi, potu, łez. Noworodka. Ją-porzuconą, samotną, mdlejącą z bólu. Niemogącą zapewnić Ci niczego więcej.
On Cię nie zrozumie? On? A może ty Jego, Boga, uniżonego w całej postaci, zrodzonego w biedzie, by umrzeć w pogardzie. I pozostawić Ją pod krzyżem. Z krzyżem.
Zabawne, że wychodząc, z ciepłego już, kościoła na twarzy każdego widniał uśmiech. Ale chyba chodziło o coś innego.
O te serca, które w kolejce do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, kruszyły się. O te ciche przepraszam do małżonka obok, o wilgotne łzy wycierane w ramię matki, której wybaczyło się po kilkudziesięciu latach, o to ciepło w sercach ludzi samotnych, o spokój duszy tych, którzy przyznali się przed sobą do winy i może nawet o to proste kocham cię.
A może o nocny telefon po powrocie do domu do tego od tak dawna skłóconego. I o łzy, i o wstyd i o pokój. Że znów zaczniemy od nowa.

Nie, teraz nie będzie łatwiej. Nie, nic nie zostało zrobione za nas, nie, nie będzie zawsze szczęśliwych małżeństw.

Ale będą rodziny walczące o siebie, będzie nadzieja, będą trzy ołtarze w domu (ten Boży, stół i łoże). I będzie Pan. Który wszystko zrozumiał, wszystko przemienił, wszystko przetrzyma. We wszystkim pokłada nadzieję.
Chwała Panu! 
 Kasia Rudzka

 24 grudzień 2014

zlobek

Kochani, w tę Świętą i cichą Noc narodził się nam Zbawiciel.
Życzę Wam radości i nadziei płynącej ze stajenki betlejemskiej,
niech Boża Dziecina obdarza Was i Waszych bliskich potrzebnymi łaskami.
Na czas świąteczny błogosławie +
ks. Karol Krukowski

 19 grudzień 2014

 Z ciszy zapukał...

Oto stoję u drzwi i kołaczę,

Oto stoję u drzwi i kołaczę,

Jeśli Kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,

Wejdę do Niego i będę z Nim wieczerzał,

A On ze mną…

 

                             

IMG 4221

GALERIA

Zbliżała się godzina 18.30. Byliśmy punktualni.
Gospodarz ubrany w świetnie skrojony garnitur i śnieżnobiałą koszulę, wytworny z muchą pod szyją, pachnący uwodzicielsko, stojąc przy drzwiach taktownie i z serdecznością witał każdego z nas. Kobiety szarmancko całował w dłoń, z mężczyznami wymieniał przyjacielski uścisk . Widziałam, że gdy oddalałam się do wnętrza sali, dyskretnie wiódł za mną wzrokiem…
Wszystko przygotowywał już od dawna. Bardzo dawna.
Każdy element dokładnie zaplanował i widziałam, jak subtelnie sprawdza, czy czujemy się swobodnie. Denerwował się.
Czekałam na Jego kwiecistą przemowę, zniewalający uśmiech, skradnięcie serc wszystkich kobiet. Z pewnością wielu zazdrościło Mu tak beztroskiego, a jednocześnie pełnego niewiele Go kosztujących sukcesów życia.
Wtedy usłyszałam cichy płacz. I ten zapach… Coś się zmieniło. Siano? Tak, ale nie do końca świeże, czyste. Zwierzęta? Owszem, ale stojące tam już od dłuższego czasu. Ubrania? Przesiąknięte potem…
Wyszedł.
Co się z Nim stało? Włosy posklejane, szaty pokryte purpurowymi plamami, wzrok do niedawna tak upajający, teraz pusty błądził po sali. Chyba z bólu.
Rozpoczął długo wyczekiwaną wieczerzę. W ciągu kwadransa tak bardzo się zmienił. Niczego już nie był pewien, chyba najmniej naszej miłości. Dom był wystawny, wyłożony marmurem, pozłacany.
A On na stole postawił tylko chleb. I trochę krwi.
Na początku nie wiedzieliśmy jak się zachować. Przecież wysłał okazałe zaproszenie, przygotowywaliśmy się cały wieczór, to miała być nasza pierwsza tak okazała wigilia. Mówił, że bardzo Mu na tym zależy…
Przełamaliśmy się. Długo czekaliśmy na swoją kolej przy podziale chleba. Konsternacja. Wyciągnął rękę z kawałkiem i…
Wtedy zrozumieliśmy. Znowu nam to zrobił. Kolejny raz! Dlaczego? Dlaczego cały czas traktuje nas w ten sposób? Wszystko upozorował, zamknął w białym fragmencie ciała. Na wieki.
W tej uczcie zaprosił nas do odnalezienia dla siebie miejsce przy Jego żłóbku. Wśród zapachu obory, zepsucia, odrzucenia. Chciał, abyśmy zatrzymali się na chwilę, po całym roku planowania, liczenia, sprawdzania. I spojrzeli na Niego. Nie, nie odpowie nam już tym szarmanckim wzrokiem. Jego oczy będą zaczerwienione, zbolałe od płaczu. Oprócz wstydu, będzie z nich można wyczytać tylko jedno pytanie- czy przyjmiesz Mnie Takiego?
I On wczoraj, 19.12.2014 na naszej wspólnotowej wigilii pytał każdego z Nas - czy przygotowałeś dla Mnie miejsce? Czy oddasz mi się cały, nie tylko wtedy, gdy wszystko jest po twojej myśli? A gdy nie wpuszczą ciebie do gospody, gdy nikt nie będzie cię chciał, gdy upodlą ciebie tak bardzo, jak jeszcze nigdy dotąd- czy nadal będziesz Mój?
 
Druga część naszego emausowego spotkania przebiegła jak zwykle cudownie. Rodzinna atmosfera, pyszne 12(do potęgi drugiej?) potraw, odwiedziny Księdza Proboszcza, muzykowanie. Chwila dla siebie samych przy łamaniu opłatkiem.
I kolejny wspólny rok za nami…

Kasia Rudzka


 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,40)

IMG 3864

Zapraszamy do GALERII.

 
Działalność charytatywna to jeden ze sposobów wypełniania słów Jezusa i troski o wspólnotę Kościoła. To też sposób na ewangelizację. Członkowie naszej wspólnoty włączyli się w projekt „Szlachetna Paczka” . Wielu z nas przyczyniło się do przygotowania paczki dla wybranej rodziny. Jedni wpłacali pieniądze, inni zakupili konkretne artykuły, a jeszcze inni kwestowali, a następnie wszystko pakowaliśmy. Razem z Gimnazjum Nr 7 udało się nam przygotować 30 paczek, których zawartość odpowiadała wszystkim zgłoszonym potrzebom rodziny. Radość obdarowanych osób jest dla nas radością w dwójnasób.

Logo SNE kwadrat gosc eureka 
"Młodość znalazła miłość"
czyli piszą o nas!!!
W tygodniku "GOŚĆ NIEDZIELNY", w dodatku "Posłaniec Warmiński" z dnia 14 grudnia, ukazał się obszerny artykuł. To piszą o naszej EURECE, czyli kursie ewangelizacyjnym, którego mieliśmy już dziesiątą edycję. Nasz mały jubileusz stał się okazją do przedstawienia czytelnikom idei kursu. Polecamy.
CZYTAJ ARTYKUŁ

7 grudzień 2014

     Dziesiąta, jubileuszowa EUREKA zakończona!    

IMG 3712

GALERIA

  W niedzielę 7.12.14r zakończyliśmy jubileuszowy, bo dziesiąty, kurs Eureka. Był to dla nas szczególny czas Bożej łaski i odczucia działania Ducha Świętego. Po tych wszystkich weekendach spędzonych na ewangelizacji i dzieleniu się radością Bożej miłości możemy śmiało powiedzieć, że Jezus jest Eureką naszego życia. Jego wsparcie czuliśmy (i nadal czujemy) na każdym kroku. On nie pozwala nam się nudzić. Ta Eureka pozwoliła niektórym z nas po raz pierwszy odkryć prawdę o Bożej miłości, inni dzięki niej mogli doświadczyć jej kolejny raz. Każdy na swój sposób przeżył ten czas, ale jedno jest pewne: ziarno zostało zasiane.
Teraz czeka nas ciężkie zadanie pielęgnowania go, ale wierzymy, że Duch Święty umocni nas w świadczeniu o Bożej miłości i dalszej drodze.
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
Niech Bóg będzie uwielbiony w tym wszystkim, co dokonało się na tym kursie.
Chwała Panu!
 

 
 29 listopada 2014
 Wpólnotowy Dzień Skupienia

IMG 3260

GALERIA

  Napełnieni po brzegi Duchem Świętym posłani jesteśmy, by nieść światu Dobrą Nowinę o tym, że nie tylko śmierć i każdy grzech zostały na krzyżu odkupione, ale także wszelkie choroby i cierpienie pokonał Chrystus, przelewając swoją Krew. Prawdziwie w to wierząc, my wybrani – uczniowie Chrystusa, mamy prawo i obowiązek świadczyć o tym swoją posługą. Jednakże nic nie dzieje się bez wcześniejszego przygotowania i nauki, dlatego dzisiejszy wspólnotowy dzień skupienia poświęcony był wszystkiemu, co pomaga otworzyć się na charyzmat modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie...           czytaj dalej      


 28 listopada 2014
LOGO wieczor chwaly                Przyjęliśmy Jego SŁOWO i co???.....
I działy się cuda!!!

DSC 1405

GALERIA

 
W każdym kto przyjmuje Jezusa dzieją się cuda. Słowo Boże uzdrawia, uwalnia, przemienia, po prostu wywraca do góry nogami ludzkie życie - takim świadectwem dzielił się Marcin, który głosił dzisiaj do nas Słowo Boże. Sami także mogliśmy tego doświadczyć, jak wielką Moc ma Słowo Jezusa na kartach Pisma Świętego. Co tu dużo gadać, lepiej wziąć Słowo do ręki i czytać, tam jest wszystko!!!
Oby dzisiejszy Wieczór stał się początkiem rozmiłowania
w Jezusie - Słowie.
Amen

  22 listopada 2014
    OSTATKI 2014  
Jakiś czas temu Wspólnota Młodzieżowa podjęła się wyzwania zorganizowania Wspólnotowych ostatków. Mieliśmy masę pomysłów na zorganizowanie tego, ale ciężko było nam się zebrać, gdyż dużo osób jechało tydzień wcześniej na Eurekę. Przygotowania ruszyły w poniedziałek i wtedy ustaliliśmy też, że klimatem przewodnim będzie film. Dlatego zaproponowaliśmy przebranie się za postacie z filmów. 
W dzień imprezy, po krótkim spotkaniu Wspólnoty Młodzieżowej, poszliśmy przygotować Oratorium. Wspólnie dosyć szybko się z tym uwinęliśmy - baloniki, dekoracje, stoły, jedzenie w mgnieniu oka znalazły się w wyznaczonych miejscach :)
Ludzie zaczęli się zbierać.. i nadszedł czas na pierwszy punkt wieczoru czyli Mszę Św. Po Mszy Św. była już tylko super zabawa - konkurs na strój, belgijka, filmowe kalambury i tańce, tańce, tańce.
Dziękujemy wszystkim za obecność i świetną zabawę!
Ania Michalska
 
 1070699 
GALERIA

A teraz z innej strony ... czyli "Nieostatnie Ostatki"
Przepełniony pociąg, szare chmury, za ciężka walizka. Czy jest po co wracać kolejny raz? Czy ten wysiłek ma sens? A może już zapomnieli? Takie pytania kłębiły się w mojej głowie, gdy w piątkowy wieczór 21 listopada wyczerpana wracałam ze szkoły z internatem do mojego rodzinnego miasta. Już od kilku dni ogarniało mnie przyjemne podekscytowanie - minął ponad miesiąc, od kiedy ostatni raz widziałam się z moimi przyjaciółmi ze wspólnoty! Ale czy na pewno przyjaciółmi? Przecież już nic mnie z nimi nie łączy, kursy ewangelizacyjne mijają beze mnie, cotygodniowe spotkania mnie już nie obowiązują, wspólne tematy zanikają…
Do sali, w której odbywały się tegoroczne ostatki, weszłam z zapartym tchem. Nie wiedziałam, jak zostanę przywitana. Czy w ogóle zostanę przywitana. Wiecie jakie to uczucie, gdy Wasze wszelkie wątpliwości w jednej chwili toną w szczerym uścisku, pomieszanym z wzbierającymi się w oczach łzami? Do tamtej chwili też nie wiedziałam. Teraz jestem pewna, że najszczerszych przyjaciół zdobyłam właśnie tam. We Wspólnocie.
A jak wyglądała cała zabawa? Na pewno nieodpowiednio długo jak na kościelną zabawę! W pokazie mody między innymi pani w stroju z matrixa, Pipi, trzy czerwone kapturki, księżniczka, jednorożec, Ania z Zielonego Wzgórza, Dracula, cały zastęp kowbojów, fenomenalny doktor Tretter z „Na dobre i na złe” oraz… ks. Karol przebrany za Ojca Mateusza! W kalamburach nowa wersja Star Wars, w której główny bohater nie chce przejść na Ciemną Stronę, bo jest katolikiem; przebrany Doktor Tretter (o zgrozo! przy swojej prawdziwej żonie!) - romansuje z księżniczką, a największe uczucie pomiędzy Calineczką a Jamesem Bondem ujawnia się na ławce pod kościołem.
 • Co w spotkaniu ujęło mnie najbardziej?
Piękna i niespodziewanie silna więź pomiędzy wszystkimi członkami Uczniów z Emaus - od tych najmłodszych poczynając, poprzez wspólnotę młodzieżową, dorosłych i tych jeszcze bardziej dorosłych.
 • Obraz, który najdłużej pozostanie w pamięci?
Bezkonkurencyjny Ksiądz Karol Krukowski tańczący w kółku o średniej wieku 16 lat do piosenki Bałkanica.
 • Najsmaczniejsza potrawa?
Czy mówiąc: każda była przepyszna, będę zbyt nieoryginalna?
 • Czy coś się we mnie zmieniło?
Zaskakująco wiele jak na jeden wieczór. Do szarej rzeczywistości wracam ze świadomością ogromnego wsparcia i tego, że tam daleko, w Olsztynie, jest grupka osób, które we mnie wierzą i poczekają na mnie kolejny miesiąc. I tylko to uczucie cichej zazdrości, że oni mają siebie nawzajem co tydzień…
Chcecie więcej? Najbliższe spotkanie Uczniów z Emaus już w piątek!
Spróbuj - nic nie stracisz. Jedyne, co może Cię spotkać, to paradowanie za kilka miesięcy wśród tłumu wspólnotowych przyjaciół po prowizorycznym czerwonym dywanie jako szalony jednorożec… 
Kasia Rudzka   

 
 14-16 listopada 2014
    Eureka! Znalazłem!       

 IMG 3002
GALERIA
Za nami kolejny Kurs Eureka. Był to piękny czas Bożego działania w sercach uczestników i osób prowadzących. Z uśmiechem na twarzy odkrywaliśmy, to co Bóg przygotował dla nas na te dni. Poznaliśmy, co jest fundamentem w budowaniu relacji z Jezusem. Napełnieni mocą Bożą, radością chcemy dziś wykrzyczeć: Eureka, prawdziwie znalazłem! Jesteśmy bogatsi o doświadczenie Bożej miłości i obecności w naszym życiu. Za to wszystko chwała Panu!
Niech Bóg będzie uwielbiony w tych pięknych rzeczach, które się dokonały. 
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
świadectwa uczestników listopadowego Kursu EUREKA.

 31 pażdziernika 2014
wieczor swietych
 

    WIECZÓR ŚWIĘTYCH      

W piątek, 31 października, odbył się Wieczór Świętych.

Pan Bóg może każde wydarzenie z życia poskładać w piękną historię prowadzącą do świętości… Czyli pierwszy Wieczór Świętych już za nami. Świętość ma różne odcienie, jak różne są drogi, po których nas Pan Bóg prowadzi. Każdy z nas zadawał sobie pytanie: Jakie jest moje życie? Odpowiedź jest prosta: IDEALNE by zostać świętym…

Chwała Panu !!!


24 pażdziernika 2014 

LOGO wieczor chwaly     ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO!!!       
DSC 1098     Zwycięstwo pochłonęło śmieć” (Rz 15, 54), pochłonęło wszelkie zło, niemoc, każdy grzech, także ten międzypokoleniowy, któremu poświęciliśmy miniony Wieczór Chwały. Grzech sprowadza na człowieka nieszczęście. Wyjątkowo raniące są te grzechy, które pojawiają się w rodzinach od pokoleń, z którymi ludzie nie potrafią sobie poradzić, które obciążają i osłabiają człowieka, zabierając wolność. Dziś doświadczyliśmy MOCY i MIŁOŚCI Boga, który już poniósł nasze grzechy na drzewo krzyża. Dziś doświadczyliśmy MOCY Jego drogocennej Krwi i z Jego łaski mogliśmy oglądać piękno zwycięstwa życia nad śmiercią. Po modlitwie zerwania więzów grzechu, stanęliśmy w radosnej modlitwie uwielbienia jak zwycięzcy, jak ludzie wolni, nieskrępowani żadnym złem. „Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.” (Rz 15, 57)

17-19 pażdziernika 2014 

IMG 2684

         

    1+40+16=Nowe Życie        

Jeden weekend
czterdzieści serc
szesnastu szaleńców
czyli zakończyliśmy kurs Nowe Życie

Od piątku nasza wspólnota po raz kolejny ewangelizowała. Tym razem prowadząc kurs Nowe Życie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Panu Bogu naprawdę nie trzeba wiele, aby działał i posługiwał się nami. Wystarczy weekend, kilku szaleńców gotowych poświęcić czas, by zaświadczyć o swoim doświadczeniu Boga, by kolejnych 40 serc rozpoczęło z dniem dzisiejszym zupełnie nowy etap w swoim życiu. A całą resztą zajął się najlepszy lekarz we WSZECHŚWIECIE, JEZUS CHRYSTUS. Czy bolało? Trzeba by zapytać uczestników i zapytaliśmy. Wkrótce na stronie pojawią się świadectwa. My, ekipa przeszczęśliwi mogąc oglądać jak Pan Bóg uzdrawia, uwalnia, przywraca do życia, do Nowego Życia. Piękny jesteś Panie Jezu, nieustannie pragniesz nam się dawać, przychodzić do nas i przemieniać nas. Bądź uwielbiony w owocach tego kursu. Wszystko to od Ciebie, przez Ciebie i dla Ciebie. Już w MARCU, kolejny kurs Nowe Życie na który zapraszamy. 

Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy

     Rekolekcje Maryjno-Eucharystyczne     

Kolejny dzień rekolekcji za nami. Rozpoczęliśmy Mszą Święta. Jest ona największym wydarzeniem i cudem każdego dnia. Na ten wspaniały i cenny dar zwrócił naszą uwagę prowadzący rekolekcje Leszek Dokowicz. Obejrzeliśmy film pt.: Ja Jestem oraz wysłuchaliśmy konferencji.

IMG 2031

 

Mieliśmy okazję uświadomić sobie, że podczas każdej Mszy Świętej w sposób mistyczny bierzemy udział w męce i śmierci Jezusa na Golgocie i czerpiemy z owoców tego wydarzenia.

Cuda Eucharystyczne są potwierdzeniem, że podczas Komunii Świętej dostajemy umierające za nas serce samego Boga. Jeśli ludzie widzą w Hostii nie chleb, ale samego Boga, wówczas dzieją się cuda.

Powyższe powinno skłonić nas do refleksji nad naszą postawą wobec Mszy Świętej i podczas niej: 
― Czy spóźniam się na spotkanie z Jezusem?
― Czy widzę w Hostii samego Boga i doświadczam Jego obecności?
― Czy przyjmuję Komunię Świętą w stanie łaski uświęcającej?
― Czy potrafię uwielbić Jezusa Eucharystycznego?
― Czy po Mszy Świętej znajduję czas na dziękczynienie, zanim wyjdę z kościoła?

Te ważne pytania nie powinny pozostać bez odpowiedzi w naszych sercach.

Na zakończenie sam Pan Jezus przyszedł do nas ukryty w Najświętszym Sakramencie. Przechadzał się pośród nas i błogosławił. Czuliśmy Jego obecność. Czuliśmy, że uzdrawia i przemienia nasze serca.

Rekolekcje zakończyliśmy radosnym uwielbieniem!

 
 

26 września 2014  
     Uwielbienie, uwielbienie, uwielbienie i jeszcze raz uwielbienie!     
 
DSC 0161
 
Taki był nasz pierwszy, powakacyjny Wieczór Chwały – przepiękna uczta dla duszy. Śpiew, taniec, radość, a przede wszystkich najpiękniejsza forma modlitwy czyli uwielbienie. Jest ono najwłaściwszą odpowiedzią dawaną Bogu wobec dobra, na które sami nie możemy sobie zasłużyć. Najczęściej nasze modlitwy skoncentrowane są na prośbach, dalej na przepraszaniu czy dziękowaniu, a to właśnie modlitwa uwielbienia jest niezgłębionym źródłem łask. Poruszeni słowami konferencji, podczas której usłyszeliśmy, że Pan Bóg ma słabość do osób, które Go wielbią w każdym położeniu i w każdym  czasie,  zagłębiliśmy się w tą formę modlitwy. Pan Bóg działał! Przyszedł do nas z wieloma, łaskami uzdrowieniami duszy i ciała, które potwierdziły się w krótkich, wygłoszonych świadectwach. Doświadczyliśmy Jego wszechogarniającej miłości, wlał w nasze serca morze radości! To był niesamowity czas! 

Konferencję oraz modlitwę uwielbienia poprowadził dla nas Marcin Zieliński ze Wspólnoty Uwielbiania ze Skierniewic. Panie bądź uwielbiony w jego sercu i w jego posłudze!

Za wszystkie poruszenia, łaski i poruszenia – CHWAŁA PANU!!!

 

19-21 września 2014

    Kolejna edycja kursu EUREKA    

„Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go” (Iz 55, 6)
 
Tak mówiło do nas Słowo Boże podczas niedzielnej Eucharystii kończącej kurs EUREKA w Rybakach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 

IMG 1850

GALERIA

   "Szukajcie Pana”- cały weekend posługiwaliśmy młodym ludziom, dzieliliśmy się swoim świadectwem obecności Jezusa w naszym życiu i zachęcaliśmy, aby szukali Pana, by otwierali się na Jego miłość. Bo Bóg „pozwala się znaleźć” i kurs Eureka jest wyjątkowym czasem, by nie powiedzieć uprzywilejowanym, w znajdowaniu Boga! Każdy kto Go wzywa, nie zostanie zawiedziony. Eurekowcy wrócili już do swojej codzienności. My, ekipa, powtarzamy za świętym Pawłem z dzisiejszego czytania: „Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele. Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus.” (Flp 1,20). Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w trudach głoszenia i spalania się dla Jego Ewangelii.
Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy podjęli się duchowej Adopcji Eurekowca, za wasz modlitewny trud oraz wsparcie tego dzieła. 

Bogu niech będą dzięki

 

 
 sierpień 2014

     Wspólnota Młodzieżowa na końcu Europy  

NASZ CEL --> FATIMA - osiągnięty :)

P1040934e


23 sierpnia 2014

     bo Miłość nie ma ceny...  

Dzień po zakończeniu warsztatów posługi charyzmatycznej w sobotę 23.08.2014 wzięliśmy czynny udział w rekolekcjach przed Licheńską bazyliką, podczas których Słowo Boże głosił o. John Bashobora. Zrodziła się w nas chęć pomocy przy organizacji tego przedsięwzięcia. Z wielką radością założyliśmy czerwone koszulki z napisem „wolontariusz” i ruszyliśmy do pracy. Dzień zaczął się wcześnie, bo już o 6:00 rano zjedliśmy śniadanie i spotkaliśmy się na radosnym uwielbieniu Pana, by już o 7:00 przywitać pierwszych pielgrzymów, których łącznie przybyło ponad 30 tysięcy. Nie ma większej radości od tej, gdy można służyć drugiemu człowiekowi. Czasem to była modlitwa, czasem pomoc w odnalezieniu miejsca w sektorze, a czasem zwykłe podanie wody czy po prostu uśmiech. Być dla kogoś, by w prostych gestach okazać miłość… Taki był Jezus, taki jest Jezus… tego dnia mogliśmy nieść Jezusa, tak po prostu… Wieczorem wykończeni, ale przeszczęśliwi, dziękowaliśmy Panu za Jego obecność, za wszelkie łaski i dotknięcia serc. Radość bezcenna, bo wszystko co z miłości nie ma ceny.

 tytul

 GALERIA


18-22 sierpnia 2014

     Warsztaty w Licheniu  

JEZUS

W Duchu Świętym mogę WSZYSTKO!!!!!

  
Pierwszy nasuwający się wniosek po zakończonych Warsztatach Posługi Charyzmatycznej prowadzonych przez o. Johna Bashoborę. Ja, słaby i ograniczony swoimi słabościami człowiek w Duchu Świętym mogę WSZYSTKO!!! Był to czas zdobywania wiedzy i umiejętności w posłudze charyzmatami. Najcenniejsza była wspólna modlitwa uwielbienia, gdzie Duch Święty dotykał naszych serc, otwierał i namaszczał do posługi swoimi darami. Teraz nie pozostaje nic innego jak iść i służyć, by budować Kościół, by budować wspólnotę. Pragnienie jest tylko jedno: żyć Jezusem każdego dnia i by On posługiwał się każdym z nas według swojego uznania. Podczas jednej z konferencji padło zdanie: „W Duchu Świętym nawet byk zrodzi byka…”. Wydaje się to być stwierdzeniem komicznym, albo ktoś powie, że to nadużycie. Ale dla Ducha Świętego nie ma rzeczy niemożliwych!!! Nie jest istotne to, jakie jest narzędzie i nie jest istotne, jak wielkiego kalibru jest sprawa, bo najważniejszy jest On. Sprawca WSZYSTKIEGO we WSZYSTKIM.

IMG 0854

W GALERII świeżutkie zdjęcia.

PS W sobotę przed bazyliką w Licheniu odbyły się drugie już rekolekcje narodowe pod hasłem „Słowo Stało się Ciałem” . Uczestniczyło w nim ponad 30 tysięcy osób z całej Polski i nie tylko. Relację na żywo transmitowały DoberMedia.org. Wkrótce i u nas relacja z tego wydarzenia.27-29 lipca 2014

     EUREKA w Pobiedziskach  

SNE
 
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
We wtorek 29 lipca, zakończyliśmy kurs Eureka prowadzony przez nas w Pobiedziskach. Obiecaliśmy zdawać z niego relację, jednak było tak wiele pracy i tak mało czasu, że nie udało się nam pisać na bieżąco.
 
Kurs był bardzo owocny, nas samych bardzo ubogacił, doświadczaliśmy każdego dnia obecności Boga i Jego Ojcowskiej opieki, a świadectwa uczestników ukażą się wkrótce na naszej stronie. Byliśmy świadkami niesamowitego działania Boga w sercach uczestników i ekipy.
 
Pragniemy „na gorąco” podzielić się z Wami naszymi wrażeniami, które spisywaliśmy już w pociągu do Olsztyna:
 
ania   Ten kurs był dla mnie niezwykłym czasem, dzięki któremu utwierdziłam się w przekonaniu, że warto ewangelizować! Dzięki Duchowi Świętemu i doświadczeniu Bożej Miłości mieliśmy dużo chęci do pracy, działania i EWANGELIZOWANIA :).
Bardzo duże wrażenie wywarła na nas grupa, dla której prowadziliśmy kurs
. Byli oni dla mnie ogromnym świadectwem tego, że Bóg działa cudowne rzeczy. Mimo tych kilku dni, bardzo się z nimi zżyliśmy. Miejmy nadzieję, że uda nam się jeszcze raz zobaczyć. Za to wszystko Chwała Panu!!Ania
ola w   Niezwykłym doświadczeniem była ewangelizacja „w terenie”, tzn. poza Olsztynem. Jednak największe wrażenie zrobili na mnie ludzie. Ekipa i uczestnicy byli dla mnie niesamowitym świadectwem wiary. Pokazali, że można wierzyć i się z tej wiary naprawdę radować. Ich postawa i otwartość bardzo mnie umocniły. Cieszę się, że mogłam pomagać podczas kursu i widzieć Boga w tych wszystkich osobach – Ola W.
ola h   Ten kurs to było kolejne niezwykłe doświadczenie działania Ducha Świętego. Byłam ogromnie zaskoczona dojrzałością uczestników oraz ich chęcią współpracy z nami. To był nasz pierwszy wyjazd gdzieś dalej z kursem Eureka. Wyjazd zintegrował nas jeszcze bardziej i wiele o sobie nauczył. Dni mijały bardzo szybko i aż żal było się żegnać. Oby więcej takich kursów! :) - Ola H.
bartek   Trudno mi pisać o owocach tego kursu już teraz, gdyż wiele rzeczy z pomocą Ducha Świętego będę musiał przemyśleć i sobie ułożyć, jednak już teraz Bóg wlał we mnie takie błogie uczucie pokoju, iż mimo wszystko moja relacja z Nim jest na właściwych torach. Zauroczyła mnie grupka ludzi wśród której przyszło nam Ewangelizować, ich otwartość była naprawdę godna naśladowania. Dzień rozstania chyba dla wszystkich był dniem smutnym, ale radość z widocznych owoców tego kursu jest większa!!! Chwała Panu. - B.B
filip   Ten kurs był wspaniałym doświadczeniem miłości Bożej, Ducha Świętego oraz łask, które otrzymaliśmy od Boga. Przez te kilka dni zżyłem się bardzo z moją grupą i innymi uczestnikami. Ciężko było się rozstać z takimi osobami. Ich radość, otwartość i chęć wielbienia Boga umocniły mnie w wierze. Nie chciałem opuszczać tak wspaniałego miejsca. Mam nadzieję, że w następnym roku też ich odwiedzimy. Kurs przyniósł wspaniałe owoce, dla których warto jest się nie wysypiać. ;) I za to wszystko: Chwała Panu!!! :)  - Filip.
janek   Ten kurs był strasznie mocny. Był intensywny i było na nim widać prawdziwą miłość Boga, ale również działanie szatana. Ludzie byli strasznie odważni i radośni. Gdy kończyliśmy kurs, każdy z nas wiedział, że po tych paru dniach ciężkiej pracy warto było to robić chociażby dla 1 osoby. Uczestnicy, oprócz otwartości na głoszeniach, byli też bardzo otwarci prywatnie i oprócz chwalenia Pana śpiewem, umieli Go też adorować w ciszy i słuchać tego, co do nich mówi. Ciężko było mi rozstawać się z tymi ludźmi, ale wierzę, że nasze drogi skrzyżują się jeszcze nie raz.  – Janek
kasia jarek   Kurs pod każdym względem zrobił na nas duże wrażenie. Otwartość młodzieży na nasze propozycje i chęć współpracy, jak również duże zaangażowanie młodej ekipy były budujące. Ekipa z Poznania była dla nas prawdziwą podporą i czuliśmy, że gramy w jednej drużynie. Kapitalny zespół muzyczny ubogacał wspólną modlitwę. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bogu za czas spędzony w Pobiedziskach, za Jego obecność, niewypowiedzianą miłość i opiekę. Wyraźnie odczuwaliśmy działanie Ducha Świętego, który ogarniał to, czego my nie byliśmy w stanie, a przede wszystkim ogarniał nas samych, dawał siłę i wlewał pokój. – Kasia i Jarek

Gorąco dziękujemy SNE Poznań za zaproszenie nas do Pobiedzisk. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Niech Bóg błogosławi Wam w tym wszystkim, co podejmujecie dla Ewangelizacji, i w Waszym codziennym prywatnym życiu.

Za wszystko, co się wydarzyło i za wszelkie tego owoce: CHWAŁA PANU!!!
Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
 26 lipca 2014
      Zrezygnowaliśmy z klimatyzacji na rzecz  
  EWANGELIZACJI    

W wakacje nie próżnujemy i dziś dziesięcioosobową grupą wyjechaliśmy do Pobiedzisk wspierać SNE św Barnaby na obozie młodzieżowym, gdzie będziemy prowadzić kurs Eureka. W pociągu pełni energii i zapału zabraliśmy się za pracę, czego efektem jest ten wiersz:

pobiedziska 002                  
Czas Eureki już nastaje,
Świat się kolorowym staje.
Do Pobiedzisk wyruszamy
I kanapki zajadamy.
 
Deszczyk pada, słońce świeci,
Kurs prowadzić młodzież leci.
A za nami samochodem
Sprzęcior leci korowodem.
 
W naszym gronie jest wesoło,
Rozbawieni wszyscy wkoło.
Pociąg jedzie, czas ucieka,
A SNE Poznań na nas czeka.
 
 pobiedziska 003  
Pani Kasia załamana
Przez nas cierpi już od rana :)
A Pan Jarek utęskniony
Ciągle dzwoni do swej żony
 
Aga dziś jest uśmiechnięta
Bo jedyna wypoczęta.
Piotrek gra na swoim bębnie,
Boga chwali tym bezbłędnie.
 
Są w przedziale tez dwie Ole,
Nad ich głową aureole
A najmłodsza nasza Ania
Cierpi z niedostatku spania.
 pobiedziska 005    
Humanistą jest Bartłomiej,
Mówił o tym na peronie.
Razem z Jankiem to „humany”,
Chociaż żadne z nich tumany!
 
Na gitarze już gra Filip,
Nie mógł czekać ani chwili.
Między nami jest Duch Święty,
Każdy z nas jest uśmiechnięty.
 
Bo zaczyna się Eureka :))
 
 
Cdn.

 PS Zrezygnowaliśmy z klimatyzacji na rzecz ewangelizacji :)

Wierzymy, że Duch Święty nas wspiera i obdarza swoją mocą. Zwracamy się z prośbą o modlitwę, aby spędzony tutaj czas był owocny i aby obecna tutaj młodzież mogła doświadczyć prawdziwej miłości i obecności Boga. A my, mimo nawału pracy, postaramy się codziennie zdawać relację z kursu.
Za wszelką pomoc modlitewną serdeczne „Bóg zapłać”
 

 
27 czerwca 2014  


wch 06 2014e

W piątek 27 czerwca przeżywaliśmy kolejny Wieczór Chwały.
Przyzwyczailiśmy się, że jest to niezwykły czas. Nie mogło być inaczej i tym razem.
 

Podczas homilii ks. Karol mówił o naszym Ojcu – tym najważniejszym – Bogu Ojcu. Któż, jak nie kapłan mógł przybliżyć nam Jego postać.

wch 06 2014 025   
My, zgromadzeni w świątyni ojcowie, zastanawialiśmy się jak trudno być ojcem na obraz i podobieństwo Ojca.
Po Eucharystii jeden z nas – ziemski ojciec, ojciec czworga dzieci – opowiedział o swoim doświadczeniu ojcostwa. Kto miał o tym opowiadać, jak nie ojciec z bogatym doświadczeniem bycia ojcem? Mówił o naszym powołaniu do ojcostwa, o chwilach kiedy jesteśmy wsparciem dla naszych dzieci, o chwilach kiedy zmęczeni nie mamy dla nich czasu a potem cierpimy z tego powodu. Tak, mówił po prostu o życiu każdego ojca.
I w końcu nastała ta chwila – przyszedł do nas Ojciec – tak jak to ma w zwyczaju – pod postacią chleba i zaprosił nas do siebie.   Wszystkich – będących już ojcami, przyszłych ojców i tych przed którymi są inne powołania. Oddaliśmy Mu wszystkie błędy swojego ojcostwa, swoje zmartwienia, nałogi, zawierzyliśmy Mu swoją przyszłość. Nie było pośród nas „twardzieli”, surowych ojców. Byliśmy jak dzieci, które wyciągają do ojca ręce. A On nas przytulał.
I na koniec, jak zawsze - czas ogromnej radości, czas śpiewu i tańca dla naszego Ojca.

Tatusiu, dziękuję Ci za wszystkie poruszenia, za nasze męskie spotkanie.

Wojtek – szczęśliwy ojciec :)

P.S. Tatusiu - mój ziemski tato. Zanim poszedłeś do domu Ojca, nauczyłeś mnie tak wiele, zawsze miałeś dla mnie czas. Dziękuję Ci za to.


 

18 czerwca 2014

       Ostatnie spotkanie przed wakacjami   

agape 025   
W środę, 18 czerwca, odyło się spotkanie kończące nasz rok formacyjny. Zaczęliśmy Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się za naszą Wspólnotę i wszystkie wspólnoty Parafii. W Oratorium wielbiliśmy Boga i dziękowaliśmy za cały rok naszej formacji. Podczas agape raczyliśmy się różnymi smakołykami, ale przede wszystkim spędziliśmy ze sobą wspaniały czas, zacieśniając przyjacielskie relacje.
 
Wakacje dla wielu z nas będą czasem formacji i ewangelizowania. Będziemy uczestniczyć w różnych kursach, przeprowadzimy kurs Eureka i weźmiemy udział w warsztatach, które poprowadzi w Licheniu o.John Baptist Bashobora z Ugandy. Na zakończenie weźmiemy udział i będziemy posługiwać podczas rekolekcji "Słowo stało się Ciałem", również z udziałem o.Johna Baptist Bashobora.
 
 
 15 czerwca 2014

       Stworzeni by wielbić (czytaj: robić raban dla Jezusa)  

festyn 067

GALERIA

 
Zapowiadało się nie szczególnie, zimno, pochmurno, wiatr, deszcz….. Długa próba i jeden cel by:  oddać Bogu chwałę, uwielbić Go i choć trochę zarazić ludzi radością uwielbienia Pana.
Wyszliśmy, stanęliśmy przed zmarzniętą grupą ludzi. I zaczęliśmy: „ Zostałem stworzony by wielbić Cię…” I w jednej chwili eksplozja Bożej obecności i radości!!!!! Pan Bóg rozgonił wszystkie chmury. Uwielbienie Pana tak nas rozgrzało, że w pewnej chwili, gdy ogłaszaliśmy zwycięstwo Jezusa w naszym życiu, gdy zaczęliśmy ogłaszać Królestwo Boże w nas… Wyszło piękne słońce… zrobiło się bardzo ciepło, bez wiatru….

Pan Bóg namacalnie pobłogosławi nas i nasza modlitwę właśnie w tak piękny i wyjątkowy sposób. Na koniec  festynu  nie było osoby, która chociaż delikatnie nie kicała z nogi na nogę w rytmie uwielbienia. Jaki Bóg jest wielki, jak dobry…. I jak miłe jest mu nasze wielbienie Go, gdy choć na moment odkładamy na bok nasza codzienność,  by skupić się na Nim… Wówczas On rozgania najciemniejsze chmury by mogło wyjść słońce i ogrzać przemarznięte serca…. Dziś doświadczyliśmy tego dosłownie.

Cóż więcej powiedzieć: Alle Alleluja, Alle Alleluja JEZUS

 
 
 14 czerwca 2014

       Odkryj swoją wartość, Jak wzmocnić poczucie wartości?   

 
IMG 008

 

Miałam urodzić się chłopcem.

Ojciec przez kilka dni po urodzeniu w ogóle nie chciał na mnie patrzeć, potem nigdy nie powiedział mi, że jestem dla niego ważna.

Tata był alkoholikiem; mówił, że mąż będzie się nade mną znęcał. Tak było.

Dziewczyny w szkole śmiały się, że jestem gruba.

 
Takie były jedne z przyczyn niskiego poczucia własnej wartości osób, które w sobotni poranek 14 czerwca spotkały się w siedzibie Civitas Christiana na warsztatach „Odkryj swoją wartość. Jak wzmocnić poczucie wartości?", prowadzonych przez Irenę Neumueler. Jest to teolożka, doradczyni życia chrześcijańskiego oraz założycielka fundacji Status Feminae, organizacji odkrywającej piękno i duchowości kobiety.

Jednak…

Wśród nas, na warsztatach, zagościł również mężczyzna. Dlaczego również? Natura kobiety, tak odmienna od mężczyzny-zdobywcy, wojownika, warunkuje w nas częstą potrzebę bycia docenianą. Gdy takiego stanu nie doświadczamy w dzieciństwie, małżeństwie, nasze poczucie wartości jest zaburzone. I borykamy się z ogromnym problemem. Dlatego też na zajęciach przeważała piękna (choć na początku nieświadoma tego :), ale też tak rozchwiana emocjonalnie i poraniona część tego świata.

Podczas spotkania poznaliśmy zarówno duchową, jak i psychologiczną naturę człowieka oraz sposób, jak osiągnąć idealną harmonię obu tych czynników. Nie możemy oddawać się tylko religii i pozostawiać obowiązków Opatrzności - czas wziąć odpowiedzialność za życie w swoje ręce i zacząć działać! Uczestnicy warsztatów już wiedzą, że jeśli pragniesz mieć przyjaciół, to musisz otworzyć się na ludzi, znaleźć się w miejscach, gdzie potencjalnie możesz ich spotkać. Z ekranu telewizora przyjaciele niestety sami nie wyjdą… A co, jeśli jakiejś sytuacji nie możesz zmienić? Jesteś wobec niej bezbronny? Zaakceptuj ją i wydobądź z niej jak najwięcej dobra i korzyści dla siebie samego!

Bo właściwie dlaczego spotykają nas takie nieszczęścia, dlaczego nasz najlepszy Ojciec pozwala na nasze cierpienie, gdy inni w tym czasie nie mają żadnych problemów?

Trudności są błogosławieństwem. Może jest tak, że Jezus tak bardzo wierzy w nasze siły - uważa, że nie ma nikogo mocniejszego od nas i dlatego zezwala na nasze tragedie. Daje nam szansę, aby się z nimi zmierzyć, aby wzrosnąć duchowo. Powierza nam misję - abyśmy my, którzy już przez to przeszliśmy, mogli pomóc tym innym. A przecież czasem wystarczy tylko słowo…

Po tym, co usłyszałam na warsztatach, po dramatach życia, które się ze sobą przeplatały i tworzyły tragiczną mozaikę przeżyć, każdego uczestnika uznaję za bohatera. Te osoby często w smutku, osamotnieniu, rozpaczy oraz depresji przetrwały - przetrwały ciemną dolinę. A dzisiaj stanęły razem, walczą o siebie i wiedzą, że to dopiero początek przygody. I początek upadków, które jednak jeszcze bardziej umocnią, ponieważ one już wiedzą, jak przemieniać zło w dobro. I jak dzielić się tą malutką ilością szczęścia z innymi. Ci ludzie zła się nie ulękną.

A co jest najlepszym podsumowaniem tych warsztatów? Słowa jednej z nas, która stwierdziła, że dzisiaj czuje się jak księżniczka :)

Katarzyna Rudzka


      Mówią o nas     

Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy Rybaki dziękuje wolontariuszom i między innymi naszej SNE Emaus za pomoc i zaangażowanie podczas organizacji Obchodów Dnia Dziecka (podziękowanie na stronie Ośrodka Rybaki).
 
Posługa w charakterze wolontariuszy podczas festynu sprawiła nam samym wiele radości. Sami zobaczcie: Galeria na stronie Ośrodka Rybaki.
 
 

7 czerwca 2014

      Wspólnotowa Wigilia Zesłania Ducha Świętego     

W sobotę, 7 czerwca,   mogliśmy przeżywać we Wspólnocie Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po krótkiej modlitwie zasiedliśmy do stołu, na którym było mnóstwo pysznych smakołyków. Nie sposób było wszystko pomieścić :) Dobrym pomysłem było zamienianie się miejscami, dzięki czemu każdy mógł ze wszystkimi porozmawiać. Po braterskiej agapie rozpoczęliśmy czuwanie z uwielbieniem. Dzięki Duchowi Świętemu mogliśmy rozpalić ogień miłości, dotknąć Jezusa i oddać Mu wszystko. Następnym punktem wieczoru była Eucharystia - Uczta Miłości, o północy. Zmęczeni, ale napełnieni Duchem Świętym i radością uwielbienia, około godziny drugiej w nocy rozeszliśmy się do naszych domów.

Chwała Panu za ten cudowny czas! :)

 GALERIA

IMG 6701 t

 
 
31 maja 2014 

       Ewangelizacja przez wolontariat     

 
Ewangelizować to znaczy zanosić Dobrą Nowinę o Jezusie do wszelkich środowisk. Można to robić na różne sposoby. W Dziejach Apostolskich św. Paweł przywołuje słowa Jezusa: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (por. Dz 20,35). Mając na uwadze tę prawdę, posługiwaliśmy podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Caritas w Rybakach. Musimy wciąż szukać nowych sposobów świadczenia o radości bycia chrześcijaninem. Tym razem był to wolontariat.

Praca z dziećmi wymaga całkowitego oddania i ogromnego zaangażowania, ale daje wiele radości i satysfakcji. W końcu sami poczuliśmy się jak dzieci :) Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Jak wyglądała nasza posługa, można zobaczyć w GALERII :)

sne 051 
 
30 maja 2014 
LOGO wieczor chwaly      
Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie…
(J 2, 5)
A Jego moc działa dziś by uzdrowić Cię ! 

Kolejny Wieczór Chwały za nami. Był to niezwykły czas, w którym mogliśmy doświadczać wielkiej mocy Pana. Oddaliśmy Mu wszystkie swoje zmartwienia, choroby, dolegliwości, aby On mógł to uzdrowić, aby mógł napełnić nasze puste dzbany życia z obfitością! Ogłosiliśmy Jego zwycięstwo nad wszystkimi problemami, aby On królował w naszym życiu! Był to czas ogromnej radości, wychwalaliśmy naszego Pana śpiewem, tańcem, całym swoim ciałem, okrzykami i klaskaniem w dłonie.  Dziękowaliśmy za to co już dokonał, bo On już to wszystko zwyciężył i tylko On jest godzien przyjąć największą cześć!!!

Chwała Panu za wszystkie poruszenia, dotknięcia i za wspólnotę, którą z nas stworzył w tym szczególnym czasie. 

Dziś też w sposób uroczysty przyjęliśmy kolejne osoby do naszej Wspólnoty Uczniów z Emaus.

IMG 5653 t

GALERIA

 

 
23-25 maja 2014
 
       A weekend spędziliśmy w Szkole...  

Trafiliśmy do nietypowej szkoły, bo była to SZKOŁA DUCHA ŚWIĘTEGO!!! Prowadzona przez Marię Vadię oraz Michelle Akers. Wyjątkowy czas niesamowitego działania Pana Boga. Nauczania pełne mocy oraz pełne radości uwielbienie Pana, śpiewem, tańcem, właściwie WSZYSTKIM….

tablet 640

Dziś pewni jesteśmy jednego: Duch Święty to najlepszy nauczyciel, poruszył nas do głębi. Przemienił i napełnił siłą do EWANGELIZACJI.


16-17 maja 2014
    O najważniejszej relacji matka-córka        

W dniach 16 i 17 maja odbyły się warsztaty na temat relacji matka - córka. Warsztaty były bardzo ciekawe, bardzo bogate  w tresci. Klimat i atmosfera były niepowtarzalne, a emocje wbrew pozorom nie do opisania. Było warto.

IMG 5373

GALERIA


 10 maja 2014
 
Podczas majowego kursu EUREKA odbył się pierwszy, historyczny konkurs na najładniejszy i wyjątkowy KUBEK członka ekipy Eureki. Konkurencja była duża a kubki bardzo oryginalne. Jury wyłoniło zwycięzcę - został nim FILIP. Gratulujemy wygranej i życzymy owocnej posługi w ekipie Eureki.  
Szczególną atmosferę momentu ogłoszenia werdyktu z pewnością wyrażą zdjęcia zamieszczone w galerii :)
   
IMG 5279
 
 
 
 9-11 maja 2014

    EUREKA!!! ZNALEŹLIŚMY JEZUSA !!!        

Po raz czwarty w tym roku możemy wykrzyczeć: CHWAŁA PANU!!! Kolejni uczestnicy kursu Eureka mogą śmiało wykrzyczeć: SPOTKAŁEM/SPOTKAŁAM Jezusa!!! Doświadczenie niesamowite, łaska Boża przeogromna. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas, za każdą chwilę która była nam dana w ten weekend. Wyrażamy także wdzięczność dla wszystkich podejmujących duchową adopcję Eurekowca. Jesteście dla nas jak dwunasty zawodnik na boisku piłkarskim – choć na odległość ciałem to duchem czuliśmy Waszą obecność pośród nas… A owoce waszej modlitwy nie sposób opisać słowami. 
Całe to szaleństwo udało się uwiecznić w GALERII, zapraszamy :)
Zapraszamy serdecznie do zakładki KURSY gdzie znajdziemy
 
świadectwa uczestników Kursu EUREKA.
IMG 5341 
 
 
26 kwietnia 2014

     Byliśmy tam!     

 
W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, w kościele akademickim p.w. Św. Franciszka z Asyżu Agata i Jacek z naszej Wspólnoty zawarli sakramentalny związek małżeński!!!
 
Byliśmy tam!!! To dla naszej Wspólnoty wspaniałe wydarzenie i pierwsze w historii. Modliliśmy się w ich intencji i wielbiliśmy Boga. Wierzymy, że świadectwo ich życia będzie znakiem żywego Kościoła, a Chrystus, którego mają w sercach, doda im sił na ich osobistej drodze życia i drodze ewangelizacji.

IMG 5079

GALERIA  25 kwietnia 2014
WCH kwiecien plakat 

     

     

LOGO wieczor chwaly

 

 

   W piątek, 25 kwietnia 2014r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się kolejny Wieczór Chwały  Temat Wieczoru

 

Chwały:"TO JEST PAN" (J 21,7)      

IMG 4844 tGALERIA          

w programie:
- Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie,
- Adoracja Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie,
- Radosne dziękczynienie za dar zbawienia,
- "Dusza, która ufa Mojemu Miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo ja sam mam o nią staranie" (Dz 1273) - nabożeństwo "Przejścia",
- Uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego śpiewem i tańcem.


                  12 kwietnia odbyły się                  
       Warsztaty biblijne !     
"Czego się boisz? O tym, jak pokonać lęk"
IMG 4682 t

  GALERIA

  PROWADZENIE - Irena Neumueler - teolog, pedagog, doradca, trener rozwoju osobistego.

CELE
Warsztat pozwoli Ci nazwać Twoje lęki, określi ich pochodzenie oraz skutki. Poznasz co Biblia mówi o lęku i jak uczy wyzwolić się z ducha lęku. Ponad to określisz nowe, twórcze zachowania w sytuacji uczucia lęku, nauczysz się jak oswoić uczucie lęku oraz podejmować decyzje mimo lęku, nauczysz się racjonalizować lęk i przemienić w siłę, aby nadać lękom twórczą dynamikę.
DLA KOGO?
Zapraszam kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy rozpoznają w sobie lęki i chcą nauczyć się jak je pokonywać, którym lęk utrudnia lub uniemożliwia podejmowanie decyzji, ogranicza aktywność, powoduje bezradność, jest przyczyną wycofania, przeszkodą w nawiązywaniu trwałych relacji i przeżywaniu bliskości.

 
6 kwietnia 2014
      Młodzież SNE wspiera hospicja    

KIEDY POCHYLAMY SIĘ NAD POTRZEBAMI LUDZI CHORYCH, GŁOSIMY EWANGELIĘ

 
W niedzielę 6 kwietnia młodzież z Gimnazjum Nr 7, w ramach akcji Pola Nadziei, kwestowała na rzecz olsztyńskich hospicjów. Wśród ofiarodawców sporą grupę stanowiła młodzież naszej Wspólnoty.
 

Żonkil jest kwiatem nadziei, dlatego tworzy się poletka tych kwiatów, by wiosną, kiedy zakwitną, rozdawać je wszystkim tym, którzy wspierają hospicja. Nasza Wspólnota zebrała ich niemały bukiet.

 

na start

Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY :)

 
 
28-30 marca 2014
    Kolejna edycja kursu EUREKA za nami :)     
 
     
W dniach 28-30 marca 2014 odbył się kolejny kurs Eureka dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Te trzy dni były czasem osobistego spotkania z Jezusem i odkrywania Go. Mogliśmy tam doświadczyć Bożej miłości i ogromnej radości. Kurs ten uświadomił nam, że Jezus jest naszym Przyjacielem, kocha nas takimi, jakimi jesteśmy i zawsze jest blisko nas.
 
Dziękujemy Ci, Panie, za ten czas i wszelkie łaski, które na nas zesłałeś.
 Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy 
świadectwa uczestników Kursu EUREKA.

LOGO wieczor chwaly

Wyjątkowo w czwartek, 27 marca, przeżywaliśmy kolejny Wieczór Chwały.

Tarot, homeopatia, b ioenergoterapia - co Kościołowi do tego? Modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie naszych serc była głównym punktem Wieczoru.

 

IMG 3190t GALERIA

Podczas Mszy św. Rodzice z zawiązanej w naszej wspólnocie Róży Różańcowej za dzieci dokonali aktu zawierzenia Róży Matce Bożej i Świętej Rodzinie, którą wybrali na Patrona.
Po Mszy św. konferencję wygłosił Robert Tekieli, dziennikarz, publicysta, który w swojej działalności zajmuje się duchowymi zagrożeniami.
Bioenergoterapia, homeopatia, wróżbiarstwo… to tylko niektóre ze zniewoleń podsyłanych przez złe duchy. Dlatego modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie naszych serc była głównym punktem Wieczoru. Modlitwa z ogromną mocą, podczas której adorowaliśmy Krzyż, święte Rany Pana, bo właśnie w Jego ranach jest nasze zdrowie!!! Moment osobistego zbliżenia do Jezusa był wyrazem całkowitego zawierzenia się Jemu, oddania swoich zniewoleń, próśb o uzdrowienie.
Przez Jego Rany, Jego Krew, zalewał nas wszystkich pokój i uzdalniał do ogłoszenia Jezusa Panem naszego życia, najpotężniejszym Królem, który jest silniejszy od wszelkiego zła i leczy nasze niemoce.
Następnie oddaliśmy mu chwałę, uwielbialiśmy GO całym naszym sercem, śpiewem, gestem dziękując za to wszystko, czego dokonuje w naszym życiu!
Chwała Panu!!

 
28.02 - 2.03.2014
 

nowe zycie 1

28.02 - 2.03.2014

     Moje życie to NOWE ŻYCIE !!!    

Kurs Nowe Życie dobiegł końca. Oczywiście jest to bardzo radosny koniec, ponieważ koniec jest tak naprawdę początkiem!!! Początkiem przygody z Bogiem, którego uczestnicy odkrywali i doświadczali podczas tego weekendu. Teraz przed nami czas zbierania owoców oraz dzielenia się przeżyciami.  ŚWIADECTWA uczestników kursu.
Bogu niech będą dzięki za WSZYSTKO!!! Naprawdę nie sposób wymienić, ile dokonał w nas wszystkich!
Chwała Panu.
IMG 3105 GALERIA
 
     
LOGO wieczor chwaly 
W piątek, 21 lutego, odbył się kolejny Wieczór Chwały.

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. (Mk 8, 34)

Z takim oto słowem przyszedł Jezus do każdego z nas, obecnych na kolejnym w tym roku Wieczorze Chwały.

 IMG 2567e

GALERIA  
Podczas konferencji mogliśmy zmierzyć się z tym, co oznacza zaproszenie Jezusa… Zaprzeć się to właśnie zaprzeczyć samowystarczalności, odważyć się spojrzeć na Jezusa i podjąć decyzję – zaufać Mu! Oddać Jemu całe swoje życie! Oddać centrum swojego serca! Przygotować się na, niekoniecznie łatwą i lekką, ale na pewno największą i najpiękniejszą przygodę. I pomimo obaw, niepewności dać się poprowadzić Jezusowi tak, jak prowadzi GPS. A wszystko po to, by obrać ten właściwy kierunek i dojść do NIEBA.
 
Ważnym momentem było przygotowanie drogi Jezusowi… drogi, pełnej światła i naszego oczekiwania… drogi, po której wkroczył Król Chwały. Przyszedł i zapraszał każdego z uczestników osobiście Pójdź za Mną, ze Mną chodź… Jednocześnie każdy z nas miał okazję do tego, by na to zaproszenie odpowiedzieć - podejść do Jezusa i zaprosić Go do swojego serca. Wyznać, że bez Niego nie możemy i nie chcemy już żyć.
 
Ogłosić Go swoim JEDYNYM PANEM!!!
 
Tyle zrobiliśmy my, a resztą zajął się już sam Jezus! Wlewał w serca to co najbardziej potrzebne - pokój, radość, miłość… Swoją Krwią zalewał nasze zranienia. Uzdalniał do tego, aby ogłaszać Go Królem, oddawać Mu chwałę, radośnie Mu dziękować i wielbić Go w tym wszystkim czego dokonał, dokonuje i będzie dokonywał. I to nie tylko słowem, śpiewem ale i tańcem. Po prostu całym sobą.
  Jezus dziś namacalnie dał nam ujrzeć wielką moc królestwo Bożego. Na koniec pobłogosławił nam wszystkim na te podjęte decyzje i naszą dalszą drogę… prosto do NIEBA. 
Chwała Panu!!!
Agnieszka
 
 
16 lutego odbyła się II edycja Warsztatów Biblijnych:
Dobra i zła mowa - czyli jak słowami kreujesz swój los.
   
IMG 2498e
 

Prowadziła je p. Irena Neumueler, teolog, pedagog, trener rozwoju osobistego, doradca chrześcijański.

GALERIA

 
W dniu 25 stycznia 2014 odbyły się Warsztaty Biblijne:
Dobra i zła mowa - czyli jak słowami kreujesz swój los.   

IMG 2398e
 

Poprowadziła je p. Irena Neumueler, teolog, pedagog, trener rozwoju osobistego, doradca chrześcijański. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, jak ważną dziedziną w rozważaniach o mocy języka są systemy myślowe. Poznaliśmy także potęgę błogosławieństwa, skutki przekleństwa oraz różnicę pomiędzy faktem, a prawdą płynącą ze Słowa Bożego. Pani Irena wskazała nam również konkretne sposoby pracy duchowej nad naszym umysłem i umiejętnością panowania nad językiem. Był to bardzo piękny i owocny czas. Rozważania poparte osobistym świadectwem dotknęły bardzo głęboko naszych serc i dały siłę do pracy nad sobą. Za ten czas, za wszystkie poruszenia i radość ze wspólnej obecności – CHWAŁA PANU!          GALERIA

Kasia
 
 
24 stycznia 2014 odbył się nasz kolejny Wieczór Chwały
pod Hasłem:
          BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MA MOC !         
IMG 2357e
 
Ogromna radość, radość, radość !!! - tak najkrócej można podsumować nasz styczniowy Wieczór Chwały. Radość, która była ponad chłód, ponad zmęczenie, ponad wszystko… Pan Bóg mocą swojego Błogosławieństwa rozgrzał nasze serca, rozpalił dusze, rozwiał smutki i pobudził do modlitwy uwielbienia nie tylko słowem, a także gestem.
 
Kulminacyjnym momentem było złamanie w mocy Jezusa wszelkich przekleństw i ogłoszenie Jego panowania w naszym życiu !!! Nikt nie miał wątpliwości, że Pan Bóg jest wśród nas, a Jego bliskość w drobnym kawałku chleba czyni cuda. Jedyne co nam zostało, to wpatrywać się w Jego oblicze, adorować obecność i przyjąć na końcu Jego błogosławieństwo, by móc je zanieść do swoich domów.           GALERIA
 
Już dziś czekamy na następny Wieczór Chwały.
 
Lidka
   
 
24 stycznia 2014r. 
 
  tytu   

Kochani !!!

Wczoraj, przed Wieczorem Chwały oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy numer naszej gazetki. 
Echo Ewangelizacji” powstało z myślą o Was, uczestnikach naszych comiesięcznych Wieczorów Chwały, sympatykach dzieł Nowej Ewangelizacji oraz wszystkich, którzy nieustannie wspierają nas dobrym słowem, modlitwą, pomocą w tworzeniu Szkoły i Wspólnoty. Nasze serce napełnia się radością, a Wasza obecność motywuje nas do dalszych działań.
DOBRZE ŻE JESTEŚCIE :) 


 Eureka

 
17-19 stycznia odbyła się kolejna edycja kursu EUREKA.
 
Cało i zdrowo powróciliśmy do swoich domów. Przed wszystkimi teraz wielkie zadanie dzielenia się swoim doświadczeniem Boga we własnych środowiskach oraz wzrost życia wiarą poprzez codzienną pielęgnację zasianego ziarna.
 
IMG 2294
 
Za wszystkie dotknięcia Bożego Ducha, przemianę serca i wszelkie łaski, jakie spłynęły w tym błogosławionym czasie.   
 
CHWAŁA PANU !
ŚWIADECTWA

  

orszak-trzech-kroli1

 

6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli.

Na placu Solidarności spotkały się Orszaki: króla Melchiora, Baltazara oraz Króla Kacpra. W przygotowanie i przebieg tego przedsięwzięcia włączyła się nasza wspólnota. Ogromnie budujący był widok kilku tysięcy ludzi, którzy, mimo chłodu, wyszli po Eucharystii ze swoich kościołów, by wyruszyć w drogę do stajenki.  Cel był jeden:  oddać pokłon Dzieciątku Jezus wraz z trzema Królami.
Serce przepełniała niesamowita radość na widok tylu ludzi, którzy dali świadectwo wiary.  Moim zdaniem, każdy kto widział tę rodzinną atmosferę, barwne stroje oraz radosne kolędy śpiewane przez dzieci, młodzież, starszych nie odważy się już twierdzić, że chrześcijaństwo to smutna religia szarych ludzi!!!  Myślę, że dzisiejszy dzień obalił ten mit na dobre i ukazał prawdziwe piękno naszej wiary, której podstawą jest fakt, że Bóg stał się człowiekiem, aby zbawić ludzi i przywrócić im żywą radość!  Dziś byliśmy tego świadkami. 

Zapraszamy do galerii.  
Lidka
 
 
LOGO wieczor chwaly              
29 grudnia 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Temat: MOC w słabości

IMG 9390

   

IMG 9325

Pomimo iż jest to czas poświąteczny, wiele osób zebrało się w Kościele, aby wielbić Boga, który jest Bogiem pokornym i uniża się przed człowiekiem. Bóg działa w ukryciu, ale daje poznać się w Swojej mocy, znakach i ludziach, których stawia na naszej drodze, a to, czy to wszystko, co pochodzi od Boga, będzie dla nas widzialne i odczuwalne zależy już tylko od nas. Dla mnie i dla Ciebie wysyła On sygnały i daje moc, ale żeby je zobaczyć,  musimy nauczyć się patrzeć i zauważać to, czego nie widać oczami.

Na początku, przed homilią, aby móc odnaleźć Boga w drugim człowieku i odpowiedzieć na słowa Jezusa „Kto miłuje swego brata,  ten trwa w światłości  i nie może się potknąć" (1 J 2,10) przywitaliśmy się z osobami, które były blisko nas, a ten prosty gest, uścisk dłoni, przypomniał nam jak piękna i potężna jest miłość do drugiej osoby, bo to właśnie po miłości możemy poznać, że Jezus narodził się w naszych sercach.

W czasie tego Wieczoru Chwały Duch Święty dotykał naszych serc, to dzięki jego mocy mogliśmy cieszyć się obecnością Jezusa, doświadczać Jego mocy. Pan Bóg ma upodobanie dla wszystkich, którzy są świadomi swojej słabości. Towarzyszy nam ona całe życie, jest związana z ludzką naturą.
Przyszłość może budzić w człowieku mieszane uczucia, jest przestrzenią nadziei, wielu oczekiwań, ale może też budzić lęk i niepewność. Tylko Bóg zna przyszłość i może ludziom coś z niej objawić. Jezus ukazuje również nam znaki, wskazówki i natchnienia, abyśmy mogli przygotować się na przyjęcie przyszłości z ufnością.
Bóg wymaga od nas duchowej wrażliwości, a kto jest otwarty i oddaje się Duchowi Bożemu, ten zrozumie, co Bóg do niego mówi, ponieważ  Bóg mówi językiem miłości, ale czy potrafimy odgadnąć, co Bóg mówi do nas?
Prośmy Pana o ufność i duchową siłę wobec niepewnego jutra, rozmawiajmy z Nim  o swojej przyszłości, lękach i słabościach. Zachęcam Cię Bracie i Siostro, abyśmy zapraszali Jezusa do swojego życia, codzienności, słabości i niemocy. Dziękujmy Panu i uwielbiajmy Go za Jego obecność, dobroć i moc "Tchnij moc, tchnij miłość, i przenikaj życie me".
Wierzę, że do każdego, kto chciał, kto miał otwarte serce, Bóg przyszedł i jak dobry lekarz zabrał to, co niszczy, a wlał w serca pokój, miłość, radość i moc do świadczenia o Nim i Jego potędze. Dziękujemy każdemu, kto modlił się z nami, a szczególnie ks. Tadeuszowi Marcinkowskiemu za przybycie do naszej parafii.
Poprzez cud Betlejemskiej nocy, choć na chwilę zanurzmy się jeszcze raz w słowach piosenki, która w tak pięknych słowach ukazuje nam moc Jezusa Chrystusa:
"Maleńki Kochany Najmniejszy,
z Betlejem z ołtarzy z opłatka,
Maleńki a przecież największy,
odwieczny najbardziej współczesny"...
Chwała Panu! 
Katarzyna

zyczenia 24-12


w charyzm

IMG 9103

     

IMG 8685

Ostatni weekend listopada przepełniony był intensywną pracą – rozważaliśmy Słowo Boże, hojnie czerpaliśmy z tego, co przygotował nam Duch Święty. Otwieraliśmy się też na innych ludzi.

W niedzielę zakończyliśmy warsztaty posługi charyzmatycznej. Była Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Rozeznawaliśmy, do jakiej posługi posyła nas Pan, dokąd mamy iść i głosić. W wielu z nas już od dawna w sercu mieszkało pragnienie pomocy ubogim. Bóg dał nam mocno znać, że właśnie tego od nas oczekuje. 

Warsztaty prowadziła piątka cudownych osób ze Wspólnoty Dobrego Pasterza z Pabianic.
Gorąco dziękujemy Bogu i ekipie prowadzącej.
Chwała Panu! 

 Basia


LOGO wieczor chwaly              
24 listopada 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Temat: Pozwól się Bogu kochać

IMG 0271

     

IMG 0257

Czy na pewno wszystko jest płatne? Czy nawet na uśmiech, życzliwe słowo musimy zasłużyć? My - jako Wspólnota Kościoła, zgromadziliśmy się dzięki łasce Pana w Domu Modlitwy, gdzie Pan, całkowicie za nic, chce nas obdarzać Swoją Łaska. 

Gonimy za przygodami, zabawami, szczęściem, ale to życie z Bogiem i otwarcie się na Jego miłość jest prawdziwą jazdą bez trzymanki! Życie blisko Ojca jest cudowną przygodą, w której na pewno nie zabraknie chwil radosnych. 

A skoro Bóg jest naszym Tatą, a zarazem Królem, to my jesteśmy dziećmi Króla i jeszcze nie okazało się kim będziemy! Nie warto więc wstydzić się i uniżać biorąc z stołu Pana tylko resztki, lub nic, mówiąc, że jesteśmy niegodni. Przyjmijmy wszystko, co On chce nam dać, dziękujemy i wielbijmy Go w dziełach, które dokonał, które się dokonują i które jeszcze mają się dokonać. 

Radujmy się w Panu, czerpmy z Jego Miłości. On Sam jest Miłością, który tak bardzo nas ukochał, że oddał za nas życie. To Jego Miłością, aż do krzyża, jesteśmy zbawieni. Sami nic nie możemy uczynić, w Bogu nasza siła. 

Dziękujemy także Danielowi z naszej wspólnoty, który podzielił się świadectwem i pokazał, że Miłość Pana nie zna granic.


LOGO wieczor chwaly              
27 października 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził Grzegorz Kasjaniuk ,
dziennikarz Radia Olsztyn, autor książki pt.:
GIETRZWAŁD 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy.

Temat: Przez Maryję do Jezusa

IMG 8192

     

IMG 8091

Maryja, która zawsze wskazuje nam na Jezusa, 27 października była szczególnie obecna pośród nas. 
Październik to miesiąc poświęcony Pannie Najświętszej, więc to oczywiste, że Wieczór Chwały również był Maryjny. 
Zaczęliśmy już o 18:00 modlitwą różańcową. Następnie najważniejsza godzina dnia – Eucharystia, która wprowadziła nas jeszcze bardziej do przeżywania tego wieczoru z Niepokalaną. Ewangelia przypomniała nam Testament Jezusa konającego na krzyżu, a ksiądz proboszcz w czasie kazania przytoczył kilka przykładów o sile modlitwy różańcowej i wskazał, że z Maryją powinna łączyć nas więź, ponieważ Jezus dał nam Ją za Matkę. 
O tym, jak nasza Niebieska Mamusia działa w życiu ludzi, którzy Jej się oddadzą, mówił również Grzegorz Kasjaniuk zaproszony, aby wygłosić konferencję i wówczas powiedział swoje świadectwo. Po oddaniu się Różańcowej Pani, jego życie z cichego smutku zagłuszanego muzyką, zmieniło się w życie w Bożej łasce i radości. Teraz sam mówi z odwagą, że to nikt inny jak Maryja prowadzi nas do Boga, a Bóg do Maryi. 
Adorację prowadziła nasza wspólnota. Jezus przechodził pośród ludzi w całym kościele, błogosławił, napełniał radością. 
Niech Pan będzie uwielbiony w tych wszystkich dziełach, które dokonały się tego wieczoru w sercach wszystkich ludzi modlących się z nami!

         Kurs NOWE ŻYCIE     
To prosty przepis na duchową rewolucję
 
IMG 8363
Kurs Nowe Życie za nami!
Kolejny raz Pan okazał swoją łaskę. Były to rekolekcje nie tylko dla uczestników, ale i dla ekipy prowadzącej. Działo się bardzo wiele. Nikt z nas nie mógł przewidzieć jak będzie wyglądał kurs. To Bóg był reżyserem tych wydarzeń. Obficie rozlewał swoje dary. Każdy doświadczył bezwarunkowej Miłości Boga i otrzymał to czego tak bardzo osobiście potrzebował. Mimo, że kurs dobiegł końca, droga przyjaźni z Chrystusem dla wielu dopiero się rozpoczęła, a dla innych nabrała nowych barw i kształtów.
Chwała niech będzie Bogu w tym wszystkim co dokonał!
 Daniel

LOGO wieczor chwaly               
22 września 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi
ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic

Temat: Pójdźmy za Jezusem

IMG 5326

     

IMG 5342

Kolejny Wieczór Chwały przypomniał nam, jak ważna jest osobowa relacja z Jezusem jako osobistym Panem i Zbawicielem. Bycie wierzącym, bycie chrześcijaninem nie polega jedynie na wypełnianiu nakazów i zakazów, znajomości katechizmowych formuł. To oczywiście jest ważne, lecz na pierwszym i jedynym miejscu jest Jezus, Jego autentyczna obecność i osobista relacja z Nim.

Dziękujemy Wspólnocie Głos Pana za wspólne uwielbienie Jezusa prawdziwie obecnego.

Andrzej

         Nie ma wakacji od EWANGELIZACJI     
Z trasy 34 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
IMG 3170       IMG 3551
Wakacje to czas odpoczynku, ale od ewangelizacji nie ma wakacji!
30 lipca wyruszyliśmy na pielgrzymkowy szlak. W skład naszej grupy – Warmia św. Józef – wchodziło ponad 60 osób: młodszych i starszych, a nawet w wózeczku. Nie ma ograniczeń. Każdy, kto chce, może dwa tygodnie poświęcić na pielgrzymowanie do tronu Królowej. Najdłuższe odcinki liczyły 42 km, chociaż bardzo często zdarzało się, że brat kierowca Sławek podwoził nas z rana na miejsce zbiórki. Mieliśmy cudownego  przewodnika – ks. Kamila Rokickiego. To cudowny duszpasterz. W najgorszych chwilach to właśnie on nas rozbawiał, śpiewał, podnosił. Pod jego opieką czuliśmy się jak w jednej wielkiej rodzinie. Bardzo zintegrowała nas pobudka w Gietrzwałdzie. O 4:15 na całej sali, gdzie spaliśmy, rozległ się budzik... piosenki dla dzieci, bo przecież pielgrzymka to nie tylko modlitwa, to również wielka przyjemność i zabawa oraz czas poznawania nowych ludzi. 

Mnie bardzo poruszały wieczorne rozmowy u gospodarzy. Takie spotkania pokazują, jak wielką siłę ma wiara. Wiele spośród osób, które spotykaliśmy na trasie, było po doświadczeniu upadków, cierpienia, bólu, rozłączenia, a mimo to, nadal pokładali ufność w Panu. 

12 sierpnia z piosenką Wiem, że moje imię jest dla Ciebie ważne na ustach, dotarliśmy na Jasną Górę. Tam też została odprawiona Msza Św. w kaplicy naszej Kochanej Matki oraz Droga Krzyżowa na wałach Jasnogórskich. W nocy ważnym duchowym doświadczeniem było czuwanie modlitewne. Z bagażem pełnym wspomnień i emocji powróciliśmy szczęśliwie do domu.

Można się pytać, po co iść? Po co to wstawanie o 4:00?  Po co te Godzinki, Różaniec, konferencje? Po co te śpiewy, radosne okrzyki i długa męcząca droga? Odpowiedź jest jedna – na chwałę Pana! Pielgrzymka jest też okazją do umocnienia naszą wiary, daje odpowiedź na trudne pytania i uczy pokory, spokoju, dyscypliny.

Basia


         Zakończenie roku formacji - Gietrzwałd     
IMG 0105       IMG 0874

 

Gietrzwałd – to miejsce u boku Maryi wybraliśmy, by podziękować Bogu za rok formacji i przebywania razem we wspólnocie. Mszę Świętą dziękczynną odprawił oczywiście nasz ks. Grzegorz. Następnie gra terenowa podprowadziła nas do refleksji, jak skutecznie mamy walczyć z własnymi słabościami i zakusami złego (Ef 6, 10-18a).
Ognisko, wspólne rozmowy, śpiewy dopełniły przyjemną atmosferę. Wystarczy obejrzeć fotorelację, by poczuć ducha wspólnoty.
Po wakacyjnych urlopach startujemy we wrześniu w każdy piątek (18:30 – Msza Święta, potem spotkanie w Oratorium). Może i Ty dołączysz do nas? Zapraszamy!

 


         Bierzmowanie 2017     

 IMG 9934

Rozpalasz moje serce, że pragnę Ciebie więcej.
Twa Święta Miłość piękna, potężną, niepojętą.
Jedyne czego pragnę to być przy Twoim boku
Stworzycielu, Zbawco, Duchu Pocieszycielu,
chcę świat odkrywać z Tobą. 
 
Ostatni rok był bardzo owocnym czasem w moim życiu – zarówno cielesnym, jak i co najważniejsze duchowym. Śmiało mogę przyznać, że okres przygotowania do sakramentu Bierzmowania nie był czasem zmarnowanym. Oprócz tego, że wstąpiłam do wspólnoty, w której mogę rosnąć w wierze i poznałam nowych ludzi, to również – i to najważniejsze – nawiązałam nową więź z Bogiem, już nie tak dalekim i trudnym do poznania, ale bliskim, pełnym łaski i miłości. 

  W końcu nastała TA niedziela. W Święto Trójcy Świętej przystąpiłam do sakramentu bierzmowania. Podczas kazania bardzo wybrzmiały we mnie słowa "być apostołem". 

Apostoł, a uczeń to niby to samo, jednak w moim sercu poczułam jakąś misję. Już nie tylko słuchać, uczestniczyć w nabożeństwach, mszach, poznawać, ale być prawdziwym świadkiem wiary. Prawdziwym świadkiem Chrystusa, z mocą głosić o Bogu Stworzycielu, o życiu, męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jego Syna, o Jego chwale i potędze i nie wstydzić się, nie myśleć, co inni powiedzą, bo jak można wstydzić się swojego Przyjaciela?
Wierzę, że Duch Święty jest ze mną i będzie dodawał mi sił w codziennym życiu w wierze: w szkole, na ulicy, wśród znajomych. 
Basia

         Wybieram Jezusa     
Wybraliśmy Jezusa i Jego Słowo.
W niedzielę (25.06.2017r.) dzieliliśmy się Słowem Bożym z wiernymi wychodzącymi z Mszy Świętej. Każdy mógł otrzymać fragment z Pisma Świętego skierowany osobiście do niego.
Poza tym wierni dawali świadectwo wyboru Jezusa robiąc sobie okolicznościowe zdjęcie.
IMG 0482       IMG 0351

 

LOGO wieczor chwaly  
23 czerwca 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

 

Prowadził: Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi
ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic
Temat: Uwielbienie Boga drogą do wolności
IMG 0121       IMG 0086
Wolność – słysząc to słowo zapewne wielu z nas wyobraża sobie odpoczynek na Hawajach, wachlowanie się liśćmi palmy i popijanie napojów. Jednak na Wieczorze Chwały 23.06.2017, który prowadził Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic, pojęcie to całkowicie zmieniło się w głowach. Dzięki ciekawej konferencji, mogliśmy uświadomić sobie, jak bardzo zniewala nas świat i to, że pomimo częstych naszych myśli – „jestem wolny" – jest kompletnie inaczej. Czym jest zatem wolność? Wolność to zdjęcie z siebie kajdanów myślenia: "co powiedzą inni" i łączenie się we wspólnocie Kościoła w modlitwie uwielbienia. To właśnie wielbienie Pana, tak jak potrafimy i chcemy, jest kluczem do wolności.

Zniewala nas również używanie języka do wyśmiewania innych, krytykowania. Język dał nam Pan Bóg, by Go uwielbiać i chwalić. Czas zacząć akceptować to, co robią inni, nawet jeśli wydaje nam się to dziwne, bo jeśli robią to na chwałę Stwórcy, to właśnie to prowadzi ich do prawdziwej wolności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, a przede wszystkim Wspólnocie ze Skierniewic i zespołowi z parafii św. Józefa za przybycie do naszej parafii.

 Basia

 


         Seminarium uwielbienia     

IMG 7770       IMG 8119
Spotkanie i wspólna modlitwa z naszymi gośćmi ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej nie zakończyły się na Wieczorze Chwały. Następnego dnia zostaliśmy ubogaceni dużą dawką informacji i wspólną modlitwą podczas Seminarium uwielbienia, które poprowadziła dla nas Iwona Zielonka wraz z ks. Rafałem Winnickim.
Bardzo wzięliśmy sobie do serca fakt, że wszyscy mamy być uczniami Jezusa – misjonarzami, bo jesteśmy powołani do ewangelizacji. Jesteśmy przekonania, że sobotnie seminarium zaowocuje zarówno naszym osobistym rozwojem, jak też rozwojem naszej wspólnoty.
Dziękujemy Iwonie i ks. Rafałowi za ten owocny, mile spędzony czas.

 


 

LOGO wieczor chwaly  
7 kwietnia 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził: ks. Michał Olszewski
Temat:
"Miłosierdzie Słowa"
IMG 1966       IMG 2092b
Przygotowania duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka zakończył Wieczór Chwały, któremu przewodził ksiądz Michał Olszewski- zakonnik sercanin, były egzorcysta, ewangelizator, autor wielu książek i dyrektor grupy Profeto. 
W piątek, 7 kwietnia zebrało się wiele osób, aby razem jako wspólnota uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 
Wygłoszona konferencja dotyczyła Miłosierdzia Słowa. Niesie ono dla nas przebaczenie i pokój. Mogliśmy uświadomić sobie, dlaczego czasem tak ciężko przyjąć nam Boże Miłosierdzie w sakramencie pokuty i pojednania. Dzieje się tak, gdy brak nam przebaczenia samemu sobie. 
Nie zapominajmy więc o nas samych, pomagajmy też innym ludziom, dobrym słowem, uśmiechem, wsparciem w trudnych chwilach, bądźmy na wzór Naszego Pana Jezusa Chrystusa, zachowujmy się jak jego uczniowie, a nie zdrajcy. Bóg otula nas zawsze płaszczem swojej Miłości i wielkiego Miłosierdzia. Wie, co dla nas w danej chwili jest najlepsze. 
Chwała Panu! 

Basia


LOGO wieczor chwaly  
W poniedziałek
20 marca 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Poprowadził: zespół ewangelizacyjny "Wyrwani z niewoli"
Temat: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1)
Wydarzenie zostało zarejestrowane
IMG 1459       IMG 1507a
Niesamowity wieczór, w niesamowity dzień, z niesamowitymi gośćmi – tak w skrócie można opisać ten Wieczór Chwały.
Pomimo poniedziałku, wiele osób zebrało się w kościele. Rozpoczęliśmy Eucharystią, potem wysłuchaliśmy poruszających świadectw i konferencji liderów zespołu "Wyrwani z niewoli"- Piotra Zalewskiego i Jacka "Heres" Zajkowskiego. Poznali się na rekolekcjach w 2010 roku. Połączył ich Chrystus. Odnaleźli siebie w podobnych historiach życia, w problemach, które stawiało przed nimi życie. Sami opowiadali, że w sercu mieli pełno nienawiści, ale jednak przebaczyli, przebaczyli w święte Imię Jezusa Chrystusa. Podczas adoracji Piotrek i Jacek poprowadzili wszystkich do tego aktu przebaczenia. Nienawiść niesie złe owoce, przytłacza, oddala od Boga, dlatego tak ważne jest przebaczenie tym, którzy nas zranili, i modlitwa za nich. Przebaczenie jest drogą do wewnętrznej wolności. Nawet jeśli nie potrafimy tego od razu, wprost, to właśnie poprzez akt woli i oddanie tego Jezusowi, naszemu Panu, który leczy rany swoją Krwią.
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (Kor 6, 12)
Chwała Panu!

Basia

Jacek "HERES" Zajkowski
Raper, Profilaktyk, członek grupy Wyrwani Z Niewoli, współautor programu "Ku wolności..."
Piotr Zalewski
Autor książki, student psychologii, profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli, współautor programu "Ku wolności...".

Jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi. (żródło: facebook)


LOGO wieczor chwaly  
24 lutego 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Oto Ja posyłam Anioła przed Tobą ...

IMG 0673       IMG 0700

Za nami Anielski Wieczór Chwały, który poprowadziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez s. Lucynę, której temat brzmiał Bądź uwielbiony, Boże w Aniołach Stróżach wszystkich ludzi świata. Mieliśmy okazję zgłębić tak mało powszechnie znaną prawdę o Aniołach.

Wraz z Aniołami uwielbialiśmy Pana Boga, bo nie ma lepszych nauczycieli modlitwy uwielbienia niż Aniołowie. Pan dał nam Anioły jako pomoc dla słabych i uciśnionych by były radosnym zwiastunem zbawienia. Każdy z nas ma swego opiekuna duchowego, który opiekuje się nami i błogosławi nam. Dzięki Aniołowi Stróżowi nasza codzienność może być pełna chwały jeśli nauczymy się go słuchać i być posłusznym jego słowom.

Bądź uwielbiony, Boże w Aniołach Stróżach wszystkich ludzi świata.

Ela


LOGO wieczor chwaly  
20 stycznia 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Po raz kolejny, 20 stycznia, spotkaliśmy się, aby uwielbiać naszego jedynego Pana i Zbawiciela, aby oddać Mu chwałę, ale również swoje problemy, troski, zmartwienia. Wierze, że do każdego, kto chciał, kto miał otwarte serce, Bóg przyszedł i jak dobry lekarz zabrał to, co niszczy, a wlał w serca pokój, miłość, radość i moc do świadczenia o Nim i Jego potędze. Dziękujemy każdemu, kto modlił się z nami, a szczególnie księdzu Mariuszowi.
Basia
IMG 9620       IMG 9644

Wieczór Chwały prowadził ks. Mariusz Ołdak, wikariusz parafii w Kluczborku, opierając się na fragmencie z Ewangelii św. Marka: twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju (Mk 5,34).


        Spotkanie opłatkowe    

IMG 9362      IMG 9433

Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich . (Mt 18,20)

            Kolejny raz w imię Jezusa spotkaliśmy się, by wielbić Boga. Tym razem obie wspólnoty: dorośli i młodzież. Przełamaliśmy biały opłatek i wychwalaliśmy Boga śpiewem kolęd. Nie zabrakło na stole przygotowanych przez nas różnorodnych potraw, również ewangelizacyjnych, a przede wszystkim Bożego pokoju w sercach i radości z przebywania razem.

Chwała Panu!


nowy rok 2017

Błogosławieństwa Bożego

na każdy dzień Roku Pańskiego 2017.

Niech będzie on przepełniony pokojem i Miłością

oraz radością ze spotkania z drugim człowiekiem.


 

 

Najlepszy Sylwester…

WP 20160101 01
Tego jeszcze nie było. W tym roku SNE Emaus zorganizowała bal sylwestrowy w Naszym Domu w Lidzbarku Warmińskim. W kameralnym, ale wyborowym gronie członków oraz sympatyków naszej Wspólnoty spotkaliśmy się, aby pożegnać stary rok i przywitać nowy. Na sali panował Bożonarodzeniowy klimat i miła rodzinna atmosfera. Przy kominku, w blasku świec i królewsko nakrytym stole, modlitwą i uroczystą kolacją rozpoczęliśmy świętowanie.
Każdy z nas zadbał o to, aby na stole niczego nie zabrakło. Olsztyn, Dobre Miasto, Ługwałd, Bartoszyce – razem bawiliśmy się znakomicie! Wspólne rozmowy i gry towarzyskie sprawiły nam wiele radości i dały możliwość bliższego poznania się.
O 23 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wpatrzeni w Chrystusa dziękowaliśmy za to wszystko czym Bóg obdarzył nas w 2015r. Z kolęda na ustach (śpiewaną 3 razy czekając na 24:00) o północy  przywitaliśmy Nowy Rok Eucharystią.
Po mszy świętej kontynuowaliśmy nasze zabawy i po wspólnym toaście rozpoczęliśmy tańce. Resztę szczegółów zostawimy jako słodką tajemnicę…. A chętnych zapraszamy  za rok, aby mogli przekonać się jak wspaniale jest gdy bracia bawią się razem.

Wszelkiego błogosławieństwa w Nowym Roku !!!

osiagnicia sesa 2015


LOGO wieczor chwaly  
18 grudnia 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały

 

IMG 0415   IMG 0531

BÓG JEST PO PROSTU ORYGINALNY!

Z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas (2 Kor 4, 7b) – możemy to śmiało wykrzyczeć za Świętym Pawłem. Z Boga dokonało się wszystko, co było naszym udziałem na wczorajszym Wieczorze Chwały. Bóg, podczas tego wieczoru, opuścił ołtarz i wyszedł do ludzi. Poszedł do ławek, przechadzał się cicho, delikatnie, niepostrzeżenie. Zapragnął, by każdy mógł się z Nim spotkać, spojrzeć na Niego, pobyć z Nim i wyśpiewać Mu wszystkie pragnienia swojego serca: Przytul mnie Jezu, tak mocno do siebie, ukryj głęboko, na dnie swego serca. Właśnie słowa tej krótkiej pieśni stały się kluczem do serca Boga; niepewnie, cicho śpiewane słowa piosenki i pełne ufności uderzenia ludzkich serc, zwłaszcza małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Był to wyjątkowy wieczór, wieczór inny niż wszystkie, bo Bóg nieustannie nas zaskakuje, Bóg jest po prostu oryginalny w miłości!! Nawet chłód w kościele nie przeszkodził nam w doświadczeniu cudu Jego obecności.

Dziękujemy pani Marcie Stasieło za konferencję oraz pani Karolinie z świadectwo. Niech Pan Bóg błogosławi i napełnia radością w posłudze małżeństwom borykającym się z problemem niepłodności. 


         OSTATKI 2015    

IMG 0287
W sobotni wieczór, 28 listopada niemałą grupą zebraliśmy się w Oratorium, aby wspólnie obchodzić "Ostatki". Kontynuując tradycję sprzed roku, ustaliliśmy motyw przewodni - Czerwony dywan. Zaczęliśmy Mszą Świętą, na której mogliśmy przejść się po czerwonym dywanie właśnie do Jezusa - najważniejszej Osoby wieczoru. Potem zasiedliśmy do suto zastawionych stołów, aby porozmawiać i miło spędzić czas. Jak na imprezę w takim klimacie, nie mogło zabraknąć tzw. "ścianki" z logo naszej SNE i Czasu Uwielbienia. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie i mieć piękną pamiątkę. Diakonia Jedności wraz ze Wspólnotą Młodzieżową, które podjęły się przygotowania Ostatków, przygotowała atrakcje takie jak belgijka (odtańczona przez kilkanaście par). Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za obecność oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę.
Życzymy radosnego przeżywania zaczynającego się Adwentu.
 
LOGO wieczor chwaly  
27 listopada 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały
Temat: Bóg stworzył arcydzieło – CIEBIE!!!
IMG 9880
Bóg jest miłością.
I na listopadowym Wieczorze Chwały mogliśmy tego doświadczać. Prowadził nas krok po kroku, aby każdy mógł poczuć się Jego ukochanym dzieckiem. Mogliśmy usłyszeć jak Bóg nas kocha prawdziwie.
 
Niesamowitym doświadczeniem było móc popatrzeć na siebie oczami Jezusa... Spojrzeć tak jak widzi Ciebie Twój ukochany Stwórcą, bez oceniania. A Ty czujesz jak cudownie stworzył Cię Bóg? Jesteś Jego arcydziełem. Te słowa Bóg mówił do nas w każdej sekundzie wieczoru. Czy Ty też je usłyszałeś? Bóg stworzył właśnie Ciebie z miłości i do miłości Marto, Łukaszu, Tomku, Agato..........I każdego dnia możesz tego doświadczać jeśli tylko pozwolisz Bogu ogarnąć się Jego miłością. Tak jak na tym wieczorze. Bóg z całą swoją delikatnością pokazywał nam prawdziwe swoje oblicze i uzdrawiał wszystkie fałszywe obrazy postrzegania Jego Samego.
Rozpaleni Bożą miłością trwaliśmy w uwielbieniu naszego Pana.

Bogu niech będą dzięki za to wszystko co się wydarzyło, tego wieczoru.


    Symbole Światowych Dni Młodzieży   

W sobotę, 14 listopada, uroczyście pożegnaliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży, które gościły w naszej diecezji przez 12 dni. Symbole te odwiedziły wiele parafii, szkół, różnych ośrodków, a także olsztyńskie seminarium i szpital. Ostatnim miejscem w którym zawitały symbole ŚDM była parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

IMG 9585        IMG 9612

 

O godz. 15:00 uroczyście przywitaliśmy święte symbole tj. Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Wprowadzeniu symboli towarzyszyły białe flagi oraz rozbrzmiewał hymn ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”. Po koronce do Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy w pięknej adoracji, podczas której każdy mógł podejść do krzyża i zostawić tam wszystkie swoje problemy, troski, słabości czy zniewolenia. Każdy kto chciał mógł oddać swoje życie Jezusowi, ponownie, a może po raz pierwszy zaprosić Go do swojej codzienności. Po adoracji oraz Drodze Krzyżowej nadszedł czas na Eucharystie, w której wzięli udział klerycy z olsztyńskiego seminarium oraz wielu duchownych, a której przewodniczył ks. abp. Józef Górzyński.
Uroczystość peregrynacji symboli ŚDM zakończyliśmy pożegnaniem świętych symboli, które zostały przewiezione do diecezji elbląskiej. W wieczorze wzięło udział wiele młodych osób, które mocno zaangażowały się w przygotowanie tego czasu peregrynacji przez min. śpiew, udział w pantomimie czy posłudze flagami. Myślę, że każdy z nas mógł poczuć ducha Światowych Dni Młodzieży i dzięki świętym symbolom duchowo przygotować się do tego ważnego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016.

Logo

    Poświęcenie sztandaru SNE Emaus   

W niedzielę 15 listopada 2015 r. odbyła się uroczysta Eucharystia w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Spręcowie, z udziałem naszej wspólnoty, podczas której został przekazany sztandar Szkoły Nowej Ewangelizacji Emaus, wykonany przez Siostry Karmelitanki.
Po Eucharystii spotykaliśmy się z jedną z sióstr w rozmównicy, gdzie wspólnie mogliśmy dzielić się doświadczeniem Jezusa Zmartwychwstałego. Siostry zapewniły o modlitwie za dzieło nowej ewangelizacji. Naszej radości nie było końca! Po uroczystości spotkaliśmy się w Ługwałdzie u Uli i Romana, u których, przy wspólnym stole, przy kawie i cieście, czuliśmy rodzinną atmosferę.
Za cały piękny niedzielny poranek Chwała Panu!

sztandar 1

sztandar 2

nagl


Przez dwa dni (24-25 października 2015) braliśmy udział w warsztatach "Katolik w świecie mediów" organizowanych dla członków naszej Wspólnoty. Swoją wiedzą dzielili się z nami Ania, Jurek, br. Łukasz i Krystian. Dziękujemy! Czas spędzony z nimi pozwolił nam zrozumieć jak potężnym narzędziem ewangelizacyjnym jest Internet poprzez ogrom jego możliwości. Nauczyliśmy się więc dobrego zarządzania swoim czasem, poznaliśmy tajniki tworzenia plakatów i grafik, a nawet zamieniliśmy się na chwilę w profesjonalną ekipę filmową.

 

IMG 9542

Wszystko to dało nam poczucie, że możemy robić coś dobrego za pośrednictwem mediów i że tworzymy nie tylko dla siebie, ale też dla innych ludzi. A przecież nie ma nic piękniejszego niż służba drugiemu człowiekowi. Za to wszystko chwała Panu!

Paulina


LOGO wieczor chwaly    W piątek, 23 października 2015r. o godz. 18:30w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowiekaw Olsztynie odbył się Wieczór Chwały
BÓG JEST GENIALNY
I każda sekunda ostatniego Wieczoru Chwały potwierdza tę tezę!!!
 
         Bóg jest naprawdę genialny, a upewniam się w tym, gdy patrzę na uczestników i posługujących na minionym Wieczorze Chwały. Bóg działa zawsze, jest obecny wszędzie, ale są takie miejsca, przestrzenie i czas, gdzie działa bardziej, intensywniej, w sposób widoczny czy wręcz cudowny. Październikowy Wieczór Chwały właśnie taki był! Kościół płynął w uwielbieniu. Odnosiło się wrażenie, że każdy centymetr świątyni oddawał chwałę Bogu i to było kluczem do serca Boga, gdyż właśnie w atmosferze uwielbienia Bóg zaczął uzdrawiać. Serce po sercu, choroba po chorobie...   czytaj dalej

LOGO wieczor chwaly   
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały
IMG 8831  

„Przytul mnie Jezu tak mocno do siebie…”

Te słowa towarzyszyły nam podczas wrześniowego Wieczoru Chwały. Z ufnością przyszliśmy do Pana jak dzieci do swojego taty, powierzając mu wszystko co nas zniewalało. Jezus przyszedł do nas w delikatności. Jego obecność była przepełniona ogromną miłością, a Jego Światłość promieniała w naszych sercach. Jezus, przytulając nas mocno do siebie, uwalniał i uzdrawiał nasze ciała i dusze.

Chwała Panu!


"Łaska po łasce, fala za falą"

 1130878

Ten weekend pozostanie nam na długo w pamięci. Dziewięcioosobową ekipą pojechaliśmy do Ciecior, aby poprowadzić kurs Eureka dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w Ostrowii Mazowieckiej. Bardzo młoda młodzież w niesamowity sposób doświadczyła Pana Boga, Jego blikości i Miłości. Duch Święty wylewał się i oczyszczał serca. Radosnym piosenkom i tańcom nie było końca, uśmiech nie schodził z rozpromienionych twarzy. Świadectwa ukażą się na stronie już niebawem.
Chawała Panu za wszystkie poruszenia serc, wszelkie łaski i ten niesamowity czas.

Ania


Kurs "Nowe Życie"

IMG 8564
            W dniach 11-13 września 2015 roku, przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, nasza SNE EMAUS przeprowadziła kolejny kurs Nowe Życie, w którym uczestniczyły 23 osoby. Wśród uczestników były osoby ze wspólnoty z parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie, w związku z tym weszły oficjalnie do SNE EMAUS, przyjmując nową metodologię ewangelizacji Szkoły św. Andrzeja (SESA). 
            Tak jak każdy z poprzednich kursów, również i ten był bogaty (nie tylko dla uczestników ale i dla ekipy prowadzącej Nowe Życie) w doświadczanie obecności Pana Boga w drugim człowieku i w modlitwie – tej osobistej jak i wspólnotowej.  Każdy uczestnik mógł na nowo odkryć dar dzięcięctwa Bożego, a także zobaczyć, jak wielkie spustoszenie powoduje grzech w naszym życiu. Podczas trwania kursu niektórzy uczestnicy po raz pierwszy wybrali Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela. Natomiast sobotni wieczór został poświęcony Duchowi Świętemu – był to przełomowy moment dla każdego z nas. Duch Święty przychodził ze swoją mocą, ze swoimi charyzmatami, każdy został obdarowany na tyle, na ile był w stanie przyjąć. Na koniec kursu uczestnicy dowiedzieli się, co zrobić, aby nie stracić Nowego Życia oraz tego, co daje wspólnota.
            Jak każdy kurs, tak i ten, minął bardzo szybko, żal było się rozstawać. Wielu uczestników podjęło decyzję o wejściu do wspólnoty i za to niech Bogu będą dzięki.

 

Na stronie Swiatowych Dni Młodzieży ukazał się wideokomentarz naszej produkcji do Ewangelii XXII niedzieli zwykłej. Zapraszamy do oglądania.

 https://youtu.be/MJC07dK9xzs


 

II Seminarium europejskie Szkół Nowej Ewangelizacji SESA 2015

DSC 0848   DSC 8964
W dniach 20-23.08.2015 odbyło się w Stryszawie w siedzibie Biura krajowego SESA II seminarium europejskie prowadzone przez Jose Prado Floresa - założyciela Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja i ewangelizatora i Angelę Chineze - dyrektora Biura Krajowego w Brazylii.
W trakcie trwania seminarium uczestnicy przeżywali rekolekcje "Sadzawka Siloe" - o uzdrowieniu ewangelizatora. Naszą SNE Emaus reprezentowali : ks.Karol Krukowski - dyrektor SNE Emaus; Katarzyna Osowiecka - zastępca dyrektora SNE Emaus i Katarzyna Ostaszewska - lider wspólnoty Uczniowie z Emaus. 
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z 8 krajów Europy oraz dyrektorzy  35 Szkół Nowej Ewangelizacji pracujących w programie SESA w Polsce. Był to czas refleksji nad naszą posługą ewangelizacyjną, czas wielkiego działania Pana Boga w nas poprzez uzdrowienie, czas budowania wzajemnych relacji a także czas wspólnej zabawy na wieczorku folklorystycznym na którym każda ze Szkół przedstawiała swój region.
Ostatni dzień był poświęcony na przekazanie uczestnikom przez Jose Prado informacji dotyczących tego co dzieje się w SESA w świecie i o działalności Biura Międzynarodowego.
W czasie ostatniej Eucharystii 4 nowe Szkoły podpisały porozumienie o współpracy z SESA.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w tym czasie i we wszystkich uczestnikach.


GDZIE DUCH PANA JEST OBECNY TAM JEST WOLNOŚĆ !

W dniach 17-21 sierpnia odbyły się Warsztaty Posługi Charyzmatycznej dotyczące modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie w Zambrowie. Prowadził je o. John Bashabora z Ugandy.

Chwała, chwała Panu naszemu. Bóg działał od samego początku rozpoczęcia warsztatów. Doświadczał nas swoją obecnością w siostrach i braciach, których spotkaliśmy. Tworzyliśmy razem jedną wspólnotę, jedną rodzinę. Uczył nas jak służyć bliźniemu, jak mu pomagać w trudnościach. Nasz Bóg Ojciec uwalniał nas samych, abyśmy mogli iść w Jego Duch do posługi innym. Bóg daje nam prawdziwą wolność i uzdalnia do posługi.

Bądź uwielbiony Panie w tym wspaniałym czasie, przepełnionym Twoją obecnością.

IMG 8279   IMG 8504

 Marzymy w wakacje z Józefem!

W dniach 17-19 sierpnia w Stryszawie odbył się Kurs Józef Marzyciel. Kurs prowadzony był przez Jose Prado Floresa z Meksyku, Międzynarodowego Dyrektora Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja oraz przez Angele Chineze, Dyrektora Biura SESA z Brazylii.

Józef Marzyciel przez ostatnie dni nauczył nas marzyć. Wiemy też, że marzenia się spełniają jeśli ich nie zakopiemy. Marzymy więc o dużej, zaangażowanej wspólnocie, owocnych ewangelizacjach, kursach, rekolekcjach. Wierzymy, że wszystko jest możliwe w Tym, który nas umacnia.

Pozdrawiamy wszystkich jeszcze ze Stryszawy.

IMG 8669 IMG 8667

... a w drodze do Stryszawy zajechaliśmy do Leśniowa do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw, gdzie Matka Boża błogosławi małżeństwom, rodzinom i uśmiecha się do wszystkich.

Zachęcamy do odwiedzin tego pięknego miejsca.

IMG 8496 IMG 8439

Zawierzenie SNE Emaus i jej dzieł opiece św. Michała Archanioła


Ewangelizacja Olsztyna - dzień trzeci

IMG 6834t 

Trzeci dzień naszej ewangelizacji rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której mogliśmy wysłuchać koncertu Wyrwanych z Niewoli oraz ich świadectw. Mimo przelotnego deszczu dobrze się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas na uwielbieniu. Mogliśmy się przekonać, że wielbić Boga można nawet rapem! Bo On nie chce, byśmy zamykali się w utarte schematy, ale poszukiwali nowych dróg dotarcia do serc wszystkich ludzi, czego mogliśmy mocno doświadczyć podczas ewangelizacji. Wysłuchaliśmy też konferencji Marcina i wspólnie modliliśmy się koronką. Dzień zakończyliśmy adoracją, by wspólnie podziękować Mu za ten owocny czas, który mogliśmy spędzić wśród wspaniałych osób – a było nas sporo!

Przez te trzy dni mogliśmy doświadczyć Bożej obecności. Działo się wiele, ale wiemy, że nasza misja niesienia Chrystusa trwa, gdyż świat jest spragniony prawdziwej miłości, którą może nam dać tylko On.

Niech Bóg będzie uwielbiony w tym czasie i we wszystkich ludziach,
których postawił i będzie stawiał na naszej drodze.

 


 

Ewangelizacja Olsztyna - WARTO SIĘ PRZEŁAMYWAĆ !!!

IMG 6400

Nowe zdjęcia w GALERII

Ewangelizacja Olsztyna nie była naszą pierwszą ewangelizacją, ale była dla nas najtrudniejsza. Trudno jest głosić wśród swoich. Jednak z Jezusem wszystko jest możliwe i On uzdalnia do tego. Na głoszenie ruszyliśmy dużą grupą, więc każdy czuł się pewniej. Później rozeszliśmy się parami i tu zaczęły się schody...
Ciężko było się przełamać, tym bardziej, że ludzie nie zawsze potrafili otworzyć się i przyjąć miłość Bożą. Jednak pomimo naszych słabości Duch Święty działał i kiedy nasze serca i wzrok  utkwione były w Jezusie mogłyśmy być świadkami niesamowitych cudów. Jezus szybko weryfikował nasze myślenie, że "marne z nas narzędzia" i uzdrawiał, dotykał i przemieniał serca spotkanych osób. Ten dzień pokazał nam jak ważna jest ewangelizacja, bo ludzie mają ogromne pragnienie Boga i jego miłości. I jeśli tylko pozwolisz się prowadzić to On sam będzie działa przez Ciebie w drugim człowieku.
Dla takich chwil warto się przełamać i dać się poprowadzić Chrystusowi, który rozpala nasze serca do ewangelizacji  !!!

Za to wszystko co się wydarzyło chwała Panu !

Magda i Marysia

*****

Pan Jezus 2000 lat temu powiedział do swych uczniów „Idźcie i głoście”. Te słowa ze wzmożoną mocą rozbrzmiały w naszych sercach w dniu ewangelizacji naszego miasta, kiedy to grupa około 40 ewangelizatorów rozeszła się w różne strony Olsztyna, aby nieść Dobrą Nowinę o Zbawieniu.

Wszystko zaczyna się z Bożej woli, więc dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tym, który nas posyła, aby nasze słowa stały się Jego słowami, a nasze czyny Jego czynami. Po Mszy św. podzieliliśmy się na mniejsze grupki i każda ruszyła w swoją stronę, Boża miłość przelewała się od Zatorza po Jaroty, a wieść o Nim rozchodziła się w mgnieniu oka po olsztyńskich ulicach. Pan Jezus dotykał i przemieniał zarówno ewangelizowanych jak i ewangelizatorów. Był z każdym, kto wzywał Jego imienia. Bożą obecność odkrywaliśmy w drugim człowieku. Bóg zasiał ziarno. Podczas popołudniowego uwielbienia Pan Jezus błogosławił i przemieniał nasze serca.

Moc uwielbienia była wszechobecna i za to wszystko CHWAŁA PANU!!!

Bartek


 

LOGO wieczor chwaly    W piątek, 26 czerwca 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się Wieczór Chwały

IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT I GŁOŚCIE EWANGELIĘ (Mk 16,15)

IMG 5492

Czerwcowy wieczór chwały rozpoczął trzydniową ewangelizację Olsztyna. Ten wieczór był wyjątkowy. Rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą zaowocowały wysoką frekwencją i dlatego wieczór odbył się w górnym kościele. Swoją obecnością zaszczycił nas Arcybiskup Józef Górzyński, który rozpalił nasze serca do ewangelizacji z pieśnią chwały na ustach! W modlitwie uwielbienia prowadziła nas Wspólnota Uwielbienia ze Skierniewic. Było dobrze! Duch Święty przychodził i działał z mocą... Jezus uzdrawiał, dotykał i przemieniał nasze serca. Jezus oczekuje od Ciebie Twojej wiary! Nie musisz mieć żadnych specjalnych zdolności aby ogłaszać Jezusa.

Umiesz mówić???!!! TO IDŹ i GŁOŚ!


LOGO uczniowie z Emaus 1    W piątek 12 czerwca 2015r. o godz. 18:00 w Oratorium im. Jana Pawła II przy Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy posługujących na rekolekcjach w hali Urania oraz wspólnoty Uczniowie z Emaus.

IMG 4768

Z wielką radością, choć może jeszcze nie w pełni sił, spotkaliśmy się, aby podziękować za posługę wolontariuszy podczas rekolekcji z o. Johnem, które odbyły się na HWS Urania w dniach 8-10 czerwca. Nasze spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, którą sprawował ks. Karol w intencji posługujących. Następnie mogliśmy skosztować przepysznych ciast, różnych słodkości i oczywiście podzielić się swoimi wrażeniami po rekolekcjach. Radości, uśmiechom i rozmowom nie było końca. Wspólnotowa atmosfera udzieliła się także Księdzu Proboszczowi, który dziękował nam za posługę i podarował słodkie upominki. Nie zabrakło również tortu. Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów.
Dzięki posłudze wolontariuszy  rekolekcje mogły się odbyć, ich poświęcenie sprawiło, że całe spotkanie przebiegło sprawnie i spokojnie.

 Dziękujemy wam raz jeszcze. Niech Pan wam błogosławi!


        Czas Uwielbienia   
Zobaczcie jak nasz Pan jest dobry

 IMG 1195

GALERIA - dzień 1

IMG 2634

GALERIA - dzień 2

IMG 4298

GALERIA - dzień 3

Weź swój bagaż łask i idź!

We wszystkich płonie światło Chrystusa i wszyscy jesteśmy ambasadorami Boga, każdy z nas ma ważna pracę do wykonania…te słowa tętnią w nas, po zakończonych rekolekcjach z o.Johnem. Wraz z końcem zmagań, przygotowań, nastał koniec Czasu Uwielbienia na HWS Urania. Jednak koniec ten stał się początkiem nowego życia świadka Jezusa. Przez trzy dni poprzez głoszone Słowo Boże, w szczególny sposób doświadczaliśmy tego, jak nasz Pan jest dobry. Wielbiliśmy Go z całego serca i duszy poprzez modlitwę, śpiew, taniec i naszą posługę, a przyjęta Boża moc wciąż działa w naszych sercach uzdrawiając je i rozpalając do działania na większą chwałę Bożą. Te trzy dni wspólnego, radosnego uwielbienia były doskonałym warsztatem przemiany serca ucznia Chrystusa i odrodzenia się na nowo w Jego mocy. Refleksją tych dni było uwielbienie Pana w jego nieskończonej dobroci, a przy tym uświadomienie sobie swojej misji i przyjęcie planu, jaki Pan stworzył specjalnie dla mnie. Był to cudowny czas, w którym działał Pan pokazując, poprzez poszczególne konferencje, co muszę jeszcze zrobić, aby On był jedynym Królem mojego serca, by nieść Go tam, gdzie jeszcze Go nie poznali, by być światłem, które świeci jasno i wyraźnie, wprowadzając pokój, a nie stawać się tlącym knotem, czekającym tylko na podmuch wiatru. On pokazuje, jak być wyraźnym świadkiem Jego obecności wśród nas. Wygłaszane słowa o.Johna brzmiały jak głos Jana na pustyni, który gdzieś w głębi zawstydzał i uświadamiał, ukazując nasze wady, braki, lenistwo, a często zaskakiwał ukazując wielkość naszego Boga, który każdego z nas kocha swoja nieskończoną miłością, bo jest Bogiem bez żadnych ograniczeń, Bogiem cudów i rzeczy niemożliwych. On jest naszym dobrym Ojcem. Potrzebujemy Jego siły i mocy, aby iść z nim przez życie, potrzebujemy też Jego przebaczenia, ale czy ja również potrafię tak po prostu przebaczyć i nie wspominać tego, co może gdzieś mnie zraniło? Zapomnieć, tak jak zapomina mój miłosierny Tata. Czy potrafię kochać tak jak On i patrzeć Jego źrenicami, a nie oczyma własnego egoizmu? Z Nim wszystko jest możliwe. Pan ma dla mnie plan, jedyny i niepowtarzalny, pracę, którą powierza mi, aby szerzyć Jego królestwo. Nie wiem dokąd mnie pośle, ale chcę iść tam, gdzie On mnie poprowadzi, do tych ludzi których postawi na mojej drodze. Kogo mam się lękać?! Skoro tak wielki Bóg jest ze mną. Weź swój bagaż łask i idź! Z uniesioną głową i otwartym, pokornym sercem i niech Pan będzie uwielbiony na Twoich ustach, abyś był znakiem żywej obecności Jego miłości i działania na całej Ziemi.

Chwała Panu za wszystko, co uczynił w tym cudownym czasie!

Zespół EMAUS

 


LOGO wieczor chwaly    W piątek, 22 maja 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się majowy Wieczór Chwały
IMG 7219
Temat Wieczoru Chwały:
 Spragniony? Przyłóż usta do źródła i pij!
Ten Wieczór Chwały należał do Ducha Świętego... Tradycyjnie rozpoczęliśmy go Eucharystią. Jezus podczas tego wieczoru pytał każdego z nas: "Czy miłujesz Mnie?". Marto, Łukaszu, Aniu, Tomku, Edyto, Karolu ... czy miłujesz Mnie? Posileni Słowem i Ciałem Pana, rozpaleni Bożą miłością, zapraszaliśmy do naszych serc Ducha Świętego. Następnie zostaliśmy pokropieni wodą na znak odnowienia Chrztu Świętego. 
Z pragnieniem w sercach wzywaliśmy Ducha Świętego, by przychodził, dotykał nas, przemieniał i uzdrawiał, działając w swojej mocy i sile. Wpatrzeni w Jezusa oddawaliśmy Jemu nasze trudności, choroby, słabości i ograniczenia, pragnąc, aby to On stał się Panem naszego życia.
Jezus odpowiedział na nasze zaproszenie. Wyciągnął do nas Swoją dłoń. Zbliżył się do każdego z nas osobiście, błogosławiąc. Duch Święty tego Wieczoru nieustannie nas zaskakiwał....Wylewał się na nas obficie ze swoimi łaskami i darami. Wlewał w nasze serca miłość, pokój i prawdziwą radość płynącą wprost ze źródeł Miłosiernego Serca Jezusa. 
"My chcemy więcej Ciebie, więcej łaski Twej, pragniemy więcej mocy, więcej miłości Twojej...
Duchu Święty!!!" 

 Dni Wspólnoty - Lidzbark Warmiński

IMG 5335

GALERIA

W dniach 1-3 maja 2015 r. przeżywaliśmy I Dni Wspólnoty SNE Emaus w Domu Pielgrzyma w Lidzbarku Warmińskim. To bardzo wyjątkowy czas dla każdego z nas. Zazwyczaj spotykamy się na kursach czy rekolekcjach i chociaż jesteśmy wtedy razem, to jest to czas intensywnej pracy. W czasie tych dni było inaczej – mogliśmy być ze sobą zupełnie „na luzie”, ale nie brakowało tez wspólnej modlitwy, Eucharystii i uwielbiania Pana. Uwielbialiśmy też piękno Bożego stworzenia w czasie spaceru po lidzbarskim lesie, a wieczorny gril był wspaniałą okazją do ewangelizacji śpiewem i tańcem. Ważnym wydarzeniem tych dni było włączenie się do naszej SNE Emaus i jednocześnie w struktury SESA wspólnoty modlitewnej z Pieczewa. Bardzo cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć wielkie dzieła na jeszcze większą chwałę Bożą. Kochani, witajcie w naszej wspólnocie!

ks. Karol Krukowski


 

IMG 4308

                 
Początki 2015

W sobotę, 25 kwietnia we Wspólnocie odbyły się Początki. Nie wyszło nam z Ostatkami, przed Wielkim Postem, więc stwierdziliśmy, że wprowadzimy nową tradycję - Początków, po Wielkanocy. Razem z młodzieżą podjęliśmy się organizacji.Mieliśmy zaplanowanych dużo fajnych atrakcji, zabaw, ale niestety było trochę zamieszania z salą, którą musieliśmy opuścić stosunkowo wcześnie. W miłej atmosferze zajadaliśmy się przy stole i rozmawialiśmy.

Udało nam się przeprowadzić kilka zabaw, ale większość z nich zostawiliśmy na przyszłe imprezy. Dużo uśmiechu i radości wywołała zabawa "Zamki i Księżniczki", którą poprowadziła Ola. Dodam tylko jeszcze, że przyznawała punkty karne, za które trzeba było wykonać zadania, wymyślone przez resztę Wspólnoty. Dlatego właśnie Szymon robił pompki, Ola jadła bezę na czas, Klaudia chodziła po wybiegu modelek, Edyta musiała zachować powagę przez dziesięć sekund (nie było to takie proste, bo wszyscy ją rozśmieszali), Daria tańczyła jak baletnica, Monika robiła przysiady, Kuba opowiadał chemiczne żarty.

Dziękujemy wszystkim za przyjście oraz pyszne smakołyki.

Niedługo postaramy się zorganizować dla Was coś jeszcze, także szykujcie się (jak zawsze) na dobrą zabawę!
Ania M.

W piątek, 24 kwietnia 2015r.
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny

LOGO wieczor chwalyGALERIA

 
IMG 4134
Tematem Wieczoru Chwały było
Miłosierdzie Boże w sakramencie pokuty

Jakże niepojęte jest miłosierdzie Boże! Pan Jezus dotknął nas swoją miłością na Wieczorze Chwały. Spotkanie z naszym Panem rozpoczęliśmy od największego daru jaki nam pozostawił- Eucharystii. Tam mogliśmy się posilić Jego Słowem i Ciałem, które ma moc przemieniać nasze serca. Tematem Wieczoru Chwały było nieskończone miłosierdzie Boże objawiające się w sakramencie pokuty. Jest to dar wypływający z Jego miłości do nas. Za każdym razem, kiedy zejdziemy z drogi prowadzącej nas do Niego, możemy tak jak syn marnotrawny z przypowieści, powrócić w ramiona kochającego Ojca. To w sakramencie pokuty objawia się najpełniej moc Bożego miłosierdzia, tam rodzimy się na nowo.

Na tym Wieczorze Chwały byliśmy obecni także my, klerycy Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”. Pomagaliśmy w modlitwie wstawienniczej i uwielbialiśmy Pan Jezusa słowami i tańcem. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie miłości i obecności naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nasze serca rozpaliły sie jeszcze większą miłością ku Chrystusowi. O jak wspaniale jest śpiewać naszemu Bogu!

Kl. Daniel


   Kiedy pochylamy się nad potrzebami ludzi chorych, głosimy Ewangelię     

sne pola nadziei 2015r

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
W sobotę 11 kwietnia oraz Niedzielę Miłosierdzia 12 kwietnia odbyła się, w ramach akcji Pola Nadziei , kwesta uliczna na rzecz olsztyńskich hospicjów. Żonkil jest kwiatem nadziei, dlatego tworzy się poletka tych kwiatów, by wiosną, kiedy zakwitną, rozdawać je wszystkim tym, którzy wspierają hospicja. Przedstawiciele naszej Wspólnoty wzięli aktywny udział w akcji, wspomagając tym samym doroczną akcję organizowaną przez młodzież z Gimnazjum Nr 7. W ten sposób daliśmy świadectwo realizacji przykazania miłości bliźniego.
Kasia Ostaszewska


       Dzień Kapłana cd. ...   

IMG 1397

GALERIA

 

Niezbyt często mamy okazję skupić się tylko na naszym kapłanie, ale dziś był szczególny dzień. Korzystając z okazji, że miniony czwartek był Wielkim Czwartkiem, a tym samym był dniem ustanowienia między innymi sakramentu kapłaństwa, zebraliśmy się (my- wspólnota) w wielkiej tajemnicy (przed księdzem Karolem) w umówionym miejscu. Nieco zdezorientowany i mocno oszołomiony został dotransportowany do celu. Radości, śmiechu, śpiewu nie było końca, a wszystko to przy dobrym ciastku i pysznych napojach. I duch pokrzepiony i ciało nasycone.

W podziękowaniu za opiekę duszpasterską nad naszą wspólnotą ksiądz Karol otrzymał prolongatę Dzieła Adopcji Duchowej Kapłana na kolejne lata. A wszystko to ponieważ: oto jest ksiądz, którego dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się nim (i z nim)!  Przeżyliśmy piękny i pełen wzruszeń czas we wspólnocie. Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, będzie uwielbiony w całym życiu księdza Karola.                             

Ewelina

      ... czyli "zwyczajny" dzień w parafii.    

IMG 1319

GALERIA

 
Środa zapowiadała się zupełnie zwyczajnie: posługa w parafii i wieczorem poświąteczne spotkanie formacyjne SNE Emaus. Jednak siedząc na wieczornej Eucharystii w konfesjonale zauważyłem, że jest w kościele dziwnie mało osób ze wspólnoty. To, nie ukrywam, trochę mnie zmartwiło, ale i zaciekawiło...

Po Mszy Świętej wyszliśmy z kilkoma osobami i skierowaliśmy się tradycyjnie do Oratorium, ale zostałem poinformowany, że z racji potrzeb głoszenia udamy się w plener... Niczego nie podejrzewając grzecznie wsiadłem w samochód i zostałem przywieziony na Stare Miasto.

Idąc rozmawialiśmy na różne tematy, ale nadal nic się nie domyślałem, co zaraz się wydarzy. I tak doszliśmy na Starówkę i w pewnym momencie w drzwiach jednej z kawiarenek ujrzałem naszą liderkę Kasię, co bardzo mnie zdziwiło, ale jak już wszedłem do środka i ujrzałem Kochaną Wspólnotę, to zaskoczeniu nie było końca. Do teraz nie mogę ochłonąć z wrażenia tego spotkania wspólnoty z okazji Dnia Kapłana. We wspólnocie czuję się jak w Rodzinie i Bogu dziękuję za Wspólnotę, za Ludzi którzy ją tworzą. 

Kochani, kocham WAS całym kapłańskim sercem, jestem z Wami i dla Was, ale też wiem i na każdym kroku się przekonuję, że mam wokół siebie ludzi na których mogę ZAWSZE liczyć. SNE Emaus i Uczniowie z Emaus, jesteście najukochańsi!!!

ps. to co było do zjedzenia i do picia na spotkaniu było rewelacyjne, był oczywiście tort i soki: pietruszkowy, z bazylii i szpinaku :) samo zdrowie!!!

ks. Karol Krukowski


 

Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.”    Rdz 1,12

IMG 0329
           

Bóg przygotował dla naszej wspólnoty wspaniały dzień, wybraliśmy się dzisiaj do Lasu Miejskiego, aby podziwiać piękne dzieło stworzenia. Chodząc ścieżkami wśród drzew widzieliśmy budzącą się do życia przyrodę. Bóg pobłogosławił nam także pięknym słońcem, które podkreśliło jeszcze bardziej urok tego miejsca. Mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mogli uwielbiać Pana w Jego cudownym stworzeniu. Liczymy też, że na kolejną wyprawę wybierze się nas więcej.

GALERIA


 

LOGO wieczor chwaly

 

 

DSC 0148

GALERIA

           
Nie nasycę się,
póki nie spocznę w Twych ramionach!

Kolejny Wieczór Chwały za nami i kolejny raz Pan Jezus dotknął nas swoją wielką miłością. Już na początku, na Uczcie Miłości pragnął do nas mówić jak Oblubieniec do swojej Oblubienicy. Potem przyszedł do naszych serc w małym kawałku chleba. Następnie zaprosił nas do przeżycia Jego i naszej drogi krzyżowej Miłości.

…I wtedy Miłość zapragnęła dać nam odrobinę Siebie. Tak pięknie się nam ukazał On - Oblubieniec, tak kochający, tak dobry, tak łaskawy, a wokół Niego płatki róż symbolizujące Jego miłość do nas. Zaprosił każdego z osobna do siebie, by ten mógł się zbliżyć i zabrać cząstkę Jego miłości.

Bo nikt nie może zostać nasycony, póki nie spocznie w ramionach Miłości.

 

Wszelka moc jest w Krwi Jezusa!

IMG 9826
           

LOGO wieczor chwaly

GALERIA

Za nami kolejny Wieczór Chwały. Wyjątkowy, bo poświęcony tym najmniejszym, bezbronnym, poczętym, ale jeszcze nienarodzonym dzieciom. Przeżyliśmy trudną Drogę Krzyżową dziecka nienarodzonego, która skłoniła do refleksji nad dramatem aborcji. Wysłuchaliśmy także świadectwa Matki kapłana, które poruszyło do głębi i dało wiele nadziei. Życie jest darem i to darem od samego Stwórcy. Życie człowieka jest święte, dlatego w szczególny sposób modliliśmy się za wszystkie poczęte dzieci. W Krwi Chrystusa zanurzaliśmy matki, które dokonały aborcji, wszystkich tych, których w jakiś sposób dotknęły skutki tej dramatycznej sytuacji. Wierzymy, że Bóg jest od tego silniejszy. Ogłosiliśmy Jego zwycięstwo nad złem, nad każdym grzechem, które jest konsekwencją braku godności dla życia ludzkiego. Bóg jest dobry i miłosierny, dla wszystkich którzy Go wzywają!

Niech Bóg będzie uwielbiony w życiu p.Heleny ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku, która podzieliła się z nami swoim świadectwem. Niech Pan błogosławi i umacnia w posłudze!

Kasia Osowiecka


 

Swym ogniem mnie ochrzcij, wypełnij Swoją chwałą.

IMG 9441

GALERIA

Rekolekcje wspólnotowe w Lidzbarku Warmińskim już za nami. Trzy dni trwaliśmy w uwielbieniu Boga. Duch święty wylewał się na nas obficie. Przychodził ze swoim ogniem jak nigdy dotąd. Namaszczał nas, obdarowywał obficie. A my czerpaliśmy. Doświadczyliśmy Jego obecności w uzdrowieniach. Krzyczeliśmy do Boga modląc się w językach. Bóg w Swoim słowie przypomniał nam, że łaską Jego jesteśmy zbawieni przez wiarę. W ostatniej niedzielnej konferencji zwróciłam szczególną uwagę na słowa „Im mniej nas, tym więcej Boga i Jego chwały”. Duchu Święty zabierz naszą pychę i daj nam świętą pokorę. To przesłanie dla naszej wspólnoty- służyć z pokorą i miłością. Wszystko co robimy, róbmy z miłością i radością. Wyjechałam z rekolekcji przepełniona miłością Bożą i napełniona Duchem Świętym. I chociaż czas rekolekcji minął, to nie minął czas uwielbiania i trwania w Bogu – bo przecież udzielił nam swojego Ducha! Już tradycyjnie kończąc pisanie, proszę Jezusa o pomoc. Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami ( Flp 4, 9).

Ania S.

 


I to już wszystko?

IMG 8779

GALERIA

Przez trzy dni zawiązała się wspaniała wspólnota ludzi przeżywających kurs. Obdarowani Bożą miłością, umocnieni Duchem Świętym, coraz bardziej radośni i zintegrowani uczestnicy stanęli przed realiami sytuacji, która sugerowała, że to już koniec. Czy rzeczywiście? Nie!!!
Kurs to dopiero początek. Przed każdym z uczestników teraz jest Nowe Życie. Ale nie pozostają w tym sami. Obdarowani mocą z wysoka, wyposażeni w duchowe narzędzia mogą iść w życie pewnie i odważnie, bo Jezus będzie im stałym Towarzyszem w smutkach i radościach, w powodzeniach i kłopotach.
Chwała Panu!!!

Tylko Jezus!

 ws mlodziezowa 8
W ostatnim czasie nasza Wspólnota Młodzieżowa miała wspaniałą okazję, aby rozpalić pragnienie Jezusa w sercach innych ludzi. Na zaproszenie parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie nasi młodzi ewangelizatorzy podzielili się swoim świadectwem z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Z wielka odwagą i radością stanęli przed swoimi rówieśnikami i mówili o tym jak Jezus, jedyny Pan i Zbawiciel, działa w ich życiu. Zaświadczyli o tym, jak cudownie przemienia ich codzienność, dzielili się momentem w którym ogłosili Jezusa swoim Panem, opowiadali o swoich trudnościach i zwycięstwach, które odnieśli w Chrystusie.
Niech Bóg będzie uwielbiony w tych młodych sercach,
które pałają tak ogromną miłością do Jezusa i pragnieniem ewangelizacji!

Kasia Osowiecka


Hava nagila! - Radujmy się!

IMG 7099

GALERIA

       

Otwórz uszy na głos Pana!

Niech Twoje usta wypowiedzą proroctwa twojego Boga,

tańcz jak Dawid przed Arką Przymierza,

rozraduj się dziką radością,

wznieś potężny okrzyk na chwałę Boga żywego!

Niech duch twój zaczerpnie ze Źródła wiecznej Miłości.

Wstań i nieś światło Dobrej Nowiny światu tonącemu w ciemności!

Rekolekcje z Marią Vadią dobiegły końca, a my powróciliśmy bezpiecznie do swoich domów. Nie znaczy to jednak, że mamy powrócić do codzienności – wręcz nie możemy. Nasza codzienność się odmieniła. Czy można żyć tak, jak przed rekolekcjami, gdzie mogliśmy dotknąć tajemnic Boga? Gdzie widziało się ogrom cudów, uzdrowień, własnymi ustami prorokowało się, doznawało się Miłości i Pokoju, wylewających się obficie na nas? To jak zakopanie w ziemi ewangelicznego talentu - czyste marnotrawstwo. Jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi, zaplanowanymi z dbałością o każdy szczegół naszego JA, chcianymi, potrzebnymi i posłanymi dokładnie tam, gdzie jesteśmy. Nie dajmy się przygnieść szarzyźnie świata, bo Pan zamieszkuje w chwale swojego ludu. Chwalmy i uwielbiajmy całymi sobą!

Ale jeśli w natłoku codziennych obowiązków zdarzy się nam zapomnieć o całym dobru, które się nam przydarzyło, to musimy wykonać telefon do naszego Tatusia – Jr 33,3 – „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz”. A On jest wierny w swoich obietnicach i na pewno odpowie.      Amen!

Ewelina

DSC 0256            
W piątek, 23 stycznia,
odbył się pierwszy w tym roku
 

LOGO wieczor chwaly

Mroźny styczniowy wieczór, zimny kościół, zziębnięci ludzie szukający ciepła... Ale takiego ciepła, które rozpali ich serca, wypali to co złe, uleczy, uzdrowi, da siłę i moc w codziennych zmaganiach. Przyszli z tym do Jezusa. On nigdy nie jest obojętny na potrzeby ludzi.
"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, żeby On już zapłonął” Łk 12,49
I zapłonął! Wołaliśmy o Ogień Boży, aby w nas zapłonął, zabierał lęk, dodawał sił. Pragnęliśmy się stać jak Apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy. Chcieliśmy wyjść przemienieni, uzdolnieni do tego, aby głosić Ewangelię w każdym czasie, w każdym miejscu i każdej osobie. To był nasz Wieczernik. Duch Święty rozgrzał nasze serca, umocnił nas, obdarował nas swoim ciepłem. Podczas uwielbienia przyszedł z uzdrowieniem. Roześmiane twarze, znikające bóle kolan, kręgosłupa, kości, jedna wielka radość i ogromna wdzięczność Jezusowi.
 
 • Bolały mnie kręgi szyjne, przy poruszaniu czułam ból - teraz po modlitwie mogę swobodnie ruszać szyją. Nie czuję żadnego bólu.
 • Jestem stomatologiem. Miałam całkowicie zniszczony staw i nie mogłam poruszać bez bólu prawym kciukiem. Było to bardzo uciążliwe w pracy. Po modlitwie o uzdrowienie mogę nim swobodnie ruszać, nie czuję już bólu!
 • Od 12 lat leczę się na kolana, mam skrzywione stawy kolanowe i zanik rzepek w kolanach. Nie mogłam wcześniej klęczeć. Było to bardzo uciążliwe. Teraz po modlitwie klęczałam 20 minut na posadzce, mogę klęczeć i wstawać bez bólu! < płyną łzy razem z tuszem
 • Przyszłam tu z dużym napięciem karku, ten dyskomfort trwał już jakiś czas. Po modlitwie mogę swobodnie ruszać szyją.
 • Od dwóch miesięcy czułam ciągły ból w stopach, w trakcie modlitwy poczułam jak ból odchodzi. Już go nie ma!
 • Przyszedłem tutaj z bolącym prawym łokciem, padło słowo poznania, że Bóg uzdrawia prawy łokieć i było to słowo do mnie. Ciągły ból utrzymywał się przez lata. Bólu już nie ma.
 • Chodziłam zwykle na najkrótsze Msze Święte, nie mogłam stać bez bólu kolan, nie mogłam wogóle klęczeć. Bolał mnie kręgosłup w części szyjnej. Bolała mnie głowa i swędziała na niej skóra. Padły słowa poznania, że Bóg uzdrawia swędzenia skóry. Ból z głowy odszedł, skóra przestała swędzieć, kark przestał boleć, ból kolan odszedł również, ale ciężko mi wstać z klęczek. (Więc pomodliliśmy się jeszcze raz) Kobieta zaczęła klękać i wstawać na naszych oczach bez żadnego bólu! (kościół skanduje: JEZUS! JEZUS! JEZUS!)
 • Od urodzenia miałam krótszą lewą nogę, podczas modlitwy, kiedy nakazywałeś aby krótsze nogi wydłużały się poczułam jakby sprężynę, która wyciągała moją nogę! Noga była krótsza o 2 cm, było widać różnicę gołym okiem. Poprosiliśmy panią by usiadła - przyłożyliśmy do siebie nogi - są już równe!
 • Przyszłam z dużym bólem kolan, ciągle się rehabilitowałam. Po tym jak nakazałeś, by bóle kolan zniknęły zaczęłam bez bólu podnosić kolana w górę. Czuję jeszcze bardzo malutki ból. (Więc się pomodliliśmy) Po modlitwie Pani zaczęła klękać i wstawać. Powiedziała, że tak szybko tego jeszcze nie robiła!!
 • Miałam duży ciągły ból w prawym kolanie, teraz mogę na nim skakać! <skacze> 
 
Tak wyglądał nasz kolejny Wieczór Chwały. Bóg dał się nam poznać jako hojny Dawca, ale On chce swoim dzieciom dawać jeszcze więcej i więcej. Jeżeli chcesz tego doświadczyć, to już zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały za miesiąc.
Niech Bóg będzie uwielbiony w Marcinie ze Skierniewic i jego wspólnocie,
którzy poprowadzili to spotkanie i spisali na gorąco świadectwa uzdrowionych.
Niech Pan Wam błogosławi w waszej posłudze!

Kasia Osowiecka


 6 stycznia

Ujrzeliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie
i przybyliśmy złożyć pokłon Panu. (Mt 2,3)

Już drugi raz w Olsztynie, idąc w Orszaku Trzech Króli, wyznaliśmy wiarę, że Jezus – zapowiadany Mesjasz – przyszedł na świat jako małe dziecko, stał się człowiekiem, aby zbawić każdego człowieka.

Pan Bóg zatroszczył się o piękną słoneczną pogodę. Włączyliśmy się w przygotowania i przebieg Orszaku. Przeżyliśmy piękne, pełne duchowych doświadczeń jasełka, które przypomniały nam, że Jezus jest Światłością, która rozświetla wszelkie ciemności.
 

IMG 6230

 


nowy rok 2015

Niech każdy dzień Roku Pańskiego 2015

będzie pełen Miłości, radości i pokoju,

a Boże błogosławieństwo spoczywa

na podejmowanych działaniach, decyzjach i relacjach.

 

Slowo

Sieger Köder - A Słowo stało się Ciałem

       
A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas (J 1,14a)
Niech Słowo Boga
zamieszka w naszych sercach.
Życzymy każdemu, by Ewangelia Jezusa
wypełniała się w naszym życiu,
Słowo Boga było żywe i skuteczne,
jak miecz obosieczny,
byśmy żyjąc Ewangelią nieśli ją
swoim bliskim i dalszym,
i aż po krańce ziemi.

 LOGO wieczor chwaly  
16 grudnia 2016 o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Świadectwo jest w nas

 
Za nami kolejny Wieczór Chwały, który poprowadził Ks. Zbigniew Wądrzyk - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku. Wysłuchaliśmy homilii i konferencji na temat mocy świadectwa, które jest w nas.
IMG 8386       IMG 8444
W Ewangelii św. Jana czytamy słowa, które Jezus powiedział do Żydów:
Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście na krótki czas radować się jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. (J 5, 33-36)
 
Człowiek może dzielić się świadectwem, a może to robić na kilka sposobów. Świadectwo zawsze jest odpowiedzią, najgłębszym pragnieniem miłości Bożej. Zaświadczyć, że Bóg jest miłością możemy tak, jak Jan Chrzciciel, umniejszając się tak, by Jezus wzrastał. Bóg Ojciec wywyższył Pana Jezusa ponad wszystko. Dziś potrzeba świadectw takiej miłości.
Podczas adoracji oddawaliśmy chwałę Mistrzowi miłości - Jezusowi. Wzywaliśmy Cię, Panie Jezu, bo nie ma nikogo równego Tobie, aby przynieść światło prawdy. W Tobie Jezu jest zbawienie. Staliśmy przed Tobą, by zachwycić się Twoją dobrocią. Przychodziłeś Panie ze słowem uzdrowienia, bo Ty Panie Jezu jesteś skałą naszego zbawienia, jesteś fundamentem. Dziękowaliśmy, że zaprosiłeś nas przed Twoje oblicze i dotykałeś nas swoją miłością i miłosierdziem. Prosiliśmy, abyś w nas działał Królu życia, utulił i uzdrowił nas, Panie Jezu. Dziękowaliśmy Ci za Twoją czułą delikatną miłość, pokój i radość. Śpiewaliśmy pieśń Chwały, bo Ty, Panie, jesteś czystą Miłością, która szuka naszego wywyższenia, byśmy mieli życie w obfitości. Oddawaliśmy Tobie chwałę, Panie Jezu, bo Ty dajesz siłę, byśmy świadczyli o Tobie i sprawiasz, że nasze serca będą mówiły o Twojej miłości.
 
Panie, wielbimy Cię, bo Ty Jesteś Emmanuelem – Bogiem z nami.
Chwała Tobie, Panie!
Ela
 

       Kurs EUREKA     

IMG 7206
 
Kurs Eureka dobiegł końca, jednak przygoda z Jezusem dopiero się rozpoczyna. Pełni radości wróciliśmy do domu. Wierzymy, że ten czas wyda obfite owoce. Dziękujemy za Wasze wsparcie modlitewne, to wiele znaczy dla nas i dla uczestników. Niech Bóg obdarza Was wszelkim błogosławieństwem.
Ekipa kursu EUREKA
Niech Bóg będzie uwielbiony.

          U progu Adwentu   

Ostatnia Msza Święta roku liturgicznego i miłe chwile w gronie wspólnoty - tak spędziliśmy sobotni wieczór. Wspólna zabawa i długie rozmowy przy stole zastawionym własnoręcznie przygotowanymi smakołykami.

IMG 6639        IMG 6623
Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych sercach!  
 

LOGO wieczor chwaly  
          Wyjątkowo         
trzeci piątek miesiąca
18 listopada
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Odnowić się w Chrystusie
IMG 6259

 

IMG 6450
Odnowić się w Chrystusie to zadanie i szansa dla każdego. Pamiętajmy, że Jezus pierwszy wychodzi nam naprzeciw, ale my mamy zatrzymać się w Jego obecności. Tylko w ten sposób możemy żyć pełnią życia. Doświadczenie Bożej obecności i miłości jest podstawą, a mieliśmy taką szansę podczas Wieczoru Chwały. Duch Święty działał w naszych sercach.
We wszystkich dotknięciach Bożej miłości i uzdrowieniach – Chwała Panu!
Wieczór Chwały prowadził - o. Teodor Knapczyk OFMLOGO wieczor chwaly  
W piątek 28 października
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Moc modlitwy

IMG 5085         IMG 5071
Ufność w Boże Miłosierdzie i moc modlitwy czyni cuda. Nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu potrafi przemieniać ludzkie serca i wznosić (dosłownie) domy poświęcone Bogu.
Dziękuję Ci Jezu za Twoją bezgraniczną hojność. Jezu ufam Tobie! Drogowskazem niech będzie fragment listu św. Pawła do Efezjan:
Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość,a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju.W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!  Ef 4,13-18 .
 
Wieczór Chwały prowadził ks. Radosław Siwiński - dr. filozofii, egzorcysta, odpowiedzialny za dzieło Nowej Ewangelizacji w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, prowadzący wraz z grupą ewangelizatorów Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.
 

          To dopiero początek!    

Zaczęło się Nowe Życie, zaczęło się z mocą! 

IMG 5035

Od piątku nasza wspólnota po raz kolejny ewangelizowała. To był wspaniały czas dla uczestników oraz ekipy, która prowadziła kurs Nowe Życie. Podczas tych trzech dni Bóg pokazał jak bardzo nas kocha a jego Boża miłość wypełniała pustki w sercach uczestników. Objawiał swoją obecność w modlitwie osobistej i wspólnotowej. Nasz Pan uzdrawiał fizycznie i duchowo. Pokazał, że towarzyszy nam nieustannie i nie zapomina o nas.

*** Świadectwa uczestników można przeczytać TU ***

To jest początek przygody z Bogiem, którego obecności doświadczyliśmy podczas tego weekendu wypełnionego czułą, bezwarunkową miłością. Pamiętajmy, że jesteśmy DZIEDZICAMI BOGA!

Panie Boże bądź uwielbiony w owocach tego kursu!

 


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 23 września
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Wieczór Chwały
W piątek 23.09.2016r. odbył się pierwszy po wakacjach Wieczór Chawały.
Temat: Miłosierdzie to imię Boga
IMG 3254   IMG 3367
Wieczór Chwały prowadził ks. Arkadiusz Dardziński ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z Ełku,
związaną z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji.
 

SDM logo

           

Młodzież  ze SNE EMAUS
podczas Światowych Dni Młodzieży
1309408108      1789041796

Campus Misericordiae Brzegi w niedzielny poranek po dobrze przespanej nocy. Pogoda dopisuje.

* * *

20160729 003945      20160729 004200
1463554244      786045028

Kolejna grupa młodzieży z naszej wspólnoty ruszyła w czwartek w nocy do Krakowa. Łączymy się z nimi w modlitwie wspólnie przeżywając spotkanie młodych z Ojcem Świętym.

* * *

921868674588936      921868671255603

Na Światowe Dni Młodzieży pojechaliśmy w 9 osób. W ciągu pierwszych trzech dni przeżywaliśmy rekolekcje i szkolenie ewangelizatorów. Czwartego dnia ruszyliśmy na ulice Krakowa głosić Słowo Boże. W naszym kampusie, gdzie śpimy pod namiotami, znajduje się półtora tysiąca wolontariuszy. Jest wiele osób z różnych krajów Europy i innych kontynentów. Ludzie tutaj są bardzo otwarci na siebie i gotowi do działania. Atmosfera jest nie do opisania. Każdy uśmiecha się szczerze do drugiego. Poznaliśmy  tu wiele nowych osób z kraju i z zagranicy. Są tu Francuzi, Australijczycy z Sydney, Hiszpanie, Chorwaci, Japończycy, Ukraińcy, Niemcy, Słowacy, Malezyjczycy, Brazylijczycy, Portugalczycy, Grecy, Norwedzy i ludzie z krajów Afryki. Z każdym można porozmawiać i się pośmiać. Codziennie jest tradycyjny obiad z danego kraju. Podczas Mszy Świętej często dochodzi do wzruszeń, gdy miliony młodych osób wielbi Jezusa. Najpiękniejsze jest to, że jest tu wiele narodowości, każda ma inna kulturę, ale wszystkich łączy nasz Tata Bóg.

Ola


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 24 czerwca
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się Wieczór Chwały
 Temat: W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża
w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5,18)
IMG 9378   IMG 9418

 

Dziękujcie Bogu za wszystko i zawsze... To słowo prowadziło nas w czasie czerwcowego Wieczoru Chwały. Cały wieczór płynęła modlitwa pełna wdzięczności. Nasze serca przepełnione wdzięcznością otwierały się na łaski i napełniały Pokojem i Miłością Bożą.

„Jak dobrze jest dziękować Ci Panie
I śpiewać Psalm Twojemu imieniu
I opowiadać rano twoje miłosierdzie
A w nocy wierność Twoją, przy dziesięciostrunnej
harfie i lutni i dźwięcznej cytrze”
 
Wieczór Chwały poprowadził  ks. Tadeusz Marcinkowski

 

         Kurs NOWE ŻYCIE - Suwałki     

IMG 8138 kopia   IMG 7713 kopia
Zapachniało Bożą Miłością!
W dniach 27-29 maja w Zgromadzeniu Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Suwałkach odbył się Kurs Nowe Życie. Prowadziły go osoby z naszej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Siostry Terezjanki.
Miłość, Miłość i jeszcze raz Miłość. Przez duże M, bo to sam Bóg Ojciec obdarzał nas swoją Miłością. Obficie i bezgranicznie. Cały czas czuliśmy, że jest przy nas bardzo blisko i chce nas przytulać do swojego serca. Doświadczyliśmy jak cudowne jest Jego działanie, jak pragnie zmieniać nasze życie i pragnie czynić nas szczęśliwymi ludźmi. Nasz Pan jest wielki! Nie ma lepszego Boga. On wystarcza. A my jesteśmy Jego kochanymi dziećmi!
 
Niech dobry Bóg będzie uwielbiony w owocach tego kursu,
we wszystkich uczestnikach i osobach posługujących.

 


 

LOGO wieczor chwaly  

Parafia

Chrystusa Odkupiciela Człowieka

w Olsztynie
Majowy Wieczór Chwały odbył się wyjątkowo w niedzielę.
IMG 4276

  

IMG 4240
Wieczór prowadził  ks. Michał Olszewski

 


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 22 kwietnia
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny 
Wieczór Chwały

 Temat: Tyś moim dzieckiem, Ja cię dziś zrodziłem. (por. Ps 2, 7)

Wieczór Chwały prowadził ks. Tadeusz Marcinkowski
IMG 4871        IMG 4936

IMG 4838        IMG 4895
 
Podczas tego Wieczoru poczuliśmy się jak dzieci zrodzone na nowo. Odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i ponownie przyjęliśmy Chrystusa do naszego życia zapalając świecę od Paschału.
Uświadomiliśmy sobie, jak wielką łaską jest chrzest: dla nas, Polaków – chrzest Polski i dla każdego z nas sakrament chrztu świętego. Czuliśmy wdzięczność Bogu i wielbiliśmy Go, a On błogosławił, umacniał, wlewał pokój w nasze serca i rzucał światło na to, co trudne w życiu.

        Nasz Bóg jest wielki!   

Kolejna Eureka za nami. Z ogromną radością i uśmiechem na twarzy mogliśmy wrócić do domu. Bóg podczas rekolekcji był bardzo hojny w swych łaskach i darach. Uczestnicy od samego początku byli otwarci na słyszane treści, a z każdym kolejnym etapem ta otwartość była coraz większa. Doświadczenie Bożej Miłości i Daru Zbawienia pozwoliło im zerwać ze swoją grzesznością i zawierzyć się Jezusowi. Młodzi uczestnicy odnaleźli to, co w życiu najważniejsze, o czym odważnie świadczyli ostatniego dnia. Pan Bóg po raz kolejny pokazał nam Swą ogromną moc i potęgę. Każdy włożył całe swoje serce w ten kurs i to teraz, z Bożą pomocą, będzie mogło owocować.
Sobotnia Ewangelia mówiła: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! ". Pełni wdzięczności Bogu za możliwość ewangelizacji oraz za otrzymane łaski i siłę kończymy kurs w Imię Boże.

We wszystkich poruszeniach serc i owocach tego kursu niech Bóg będzie uwielbiony!
Chwała Panu!
... zapraszamy do GALERII

Warsztaty Ewangelizacyjne - Ostrołęka

IMG 3828   IMG 2770   IMG 3382
Ostatni weekend to dla wielu osób z naszej wspólnoty czas ładowania duchowych akumulatorów. Warsztaty prowadzone w Ostrołęce przez ojców Antonello i Enrique z Brazylii dodały nam nowego zapału do ewangelizacji. Duch Święty działał z mocą, uzdrawiał i przemieniał nasze serca.
Wiemy, że nigdy nie będziemy przygotowani do głoszenia Słowa Bożego, ale zawsze powinniśmy być gotowi. Gdy poddamy się Bogu w mocy Ducha Świętego, to Bóg będzie działał rzeczy niemożliwe.
Bardzo ważna była dla nas modlitwa drugiego dnia, podczas której każdy z nas został namaszczony i posłany, aby ewangelizować wszędzie i w każdym czasie.

 

       Idąc Jego drogą...

LOGO uczniowie z Emaus 1  
Na pewno nie było Mu łatwo. Możemy się tylko domyślać ile kamieni zraniło Jego nogi, ile wyzwisk słyszały Jego uszy, ile wrogich twarzy widziały Jego oczy i jak bardzo został osamotniony na swojej drodze. On - Jezus.
IMG 2477      IMG 2464
My też doświadczyliśmy kamieni, choć nieporównywalnie mniej niż nasz Zbawiciel. Podążaliśmy Jego drogami idąc ścieżkami Kalwarii Warmińskiej. Udaliśmy się do położonej na uboczu wioski Głotowo, aby tam przejść drogę, która naśladuje długością i ukształtowaniem jerozolimską Drogę Krzyżową Chrystusa. Tak wyglądało nasze ostatnie spotkanie wspólnoty. W ciemności, którą rozświetlały tylko świece i pochodnie, rozważaliśmy wielką miłość Boga. Bezinteresowną i ofiarną aż do granic możliwości. Bardziej kochać już się nie da.

Jezu umęczony za nasze grzechy, zmiłuj się nad nami!


LOGO wieczor chwaly  
W niedzielę, 6 marca 2016
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny Wieczór Chwały

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie. (Ps 100,1)

IMG 2322      IMG 2340

Również nasza ziemia olsztyńska, jak zachęcał nas nasz gość Witek Wilk, ustami uczestników marcowego Wieczoru Chwały, wykrzykiwała na cześć i chwałę Pana.

Stańcie przed Obliczem Pana z okrzykami radości. (Ps 100,2)

Radość nas przepełniała, gdyż doświadczyliśmy, że nasz Bóg jest WSZECHMOGĄCY i chętniej dokonuje dla nas cudów, jeśli tylko o nie prosimy. Bo On jest OJCEM MIŁOSIERNYM, który pragnie dawać obfite błogosławieństwo i uzdrowienie swym kochanym dzieciom.

Teraz tę radość i obfitość łaski Pana chcemy nieść do naszej codzienności, aby wszyscy zobaczyli i przekonali się jak dobry jest Pan.

Jola


         EUREKA w Swarzewie    

Świadectwa po EURECE w Swarzewie można przeczytać TU... zapraszamy!

IMG 1595

Kurs Eureka w Swarzewie zakończony. Miłość Boża spłynęła na uczestników, stopniowo ich otwierając na słyszane treści. Duch Święty ożywiał serca, dodawał odwagi, by ci młodzi ludzie mogli powiedzieć JEZUS JEST PANEM. Wzruszeni świadectwami i pełni emocji związanych z doświadczeniem Boga wróciliśmy do domu.
Ta Eureka zapadnie nam na długo w pamięć - zupełnie inna grupa niż dotychczas, sprawiła, że jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Jezus umocnił nie tylko uczestników, ale także i nas. Jesteśmy wdzięczni, za otrzymane łaski, za moc do ewangelizowania, mimo zmęczenia i nowego otoczenia. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie nas do Swarzewa :)

Ziarno zostało zasiane na podatny grunt. Otoczmy modlitwą przyszłe plony i owoce tego kursu :)
Niech Bóg będzie uwielbiony!

Ania


 

 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek, 22 stycznia
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały

NIGDY już nie przestanę Cię wielbić!

IMG 0999
    
IMG 1088

Styczniowy Wieczór Chwały był prawdziwą ucztą modlitwy uwielbienia! Kolejny raz doświadczyliśmy prawdy, że Bóg przebywa w CHWALE swego ludu (Ps 22,3), że wszędzie tam, gdzie Jezus jest wielbiony, wychwalany, objawia się Królestwo Boże w całej pełni! Wielu z nas doświadczyło mocy i miłości Boga. Oto świadectwa uczestników wieczoru...    czytaj dalej


         Spotkanie opłatkowe     

IMG 0596
    
IMG 0569

Miłość ma to do siebie, że pragnie się dawać...

Czas Bożego Narodzenia... czas szczególny, w którym spotykamy się w gronie najbliższych, aby świętować narodziny Miłości, aby rozgłaszać radosną nowinę.

W ten styczniowy wieczór również i my, spotkaliśmy się aby wraz z braćmi i siostrami podzielić się chlebem. Aby podzielić się miłością, życzliwością, uśmiechem..., by wspólnie pochylić się nad Miłością, która przyszła na Świat dwa tysiące lat temu. Nad Miłością, która przychodzi codziennie. W roku 2016 znów Jezus mógłby narodzić się jako dziecko w ubogiej rodzinie... Znów mogłaby zabłysnąć Gwiazda. Ale czy pośród jasnych ulic, migających neonów, drapaczy chmur byłaby ona w ogóle zauważalna? Czy doprowadziłaby nas tak samo jak pasterzy i mędrców do Króla Królów? Czy wśród miejskiego gwaru usłyszelibyśmy anielskie chóry śpiewające Gloria, in excelsis deo?

Tego wieczoru Miłość nie tylko pragnęła, ale dała siebie. Dała siebie w drugim człowieku. W jego obecności, życzliwym słowie, uśmiechu, zwyczajnym „dobrze, że jesteś”, w geście przełamania się opłatkiem. Dała siebie we wspólnym kolędowaniu, w ogłaszaniu radości z Jej przyjścia. Jezus przyszedł i był z nami. Miłość narodziła się ponownie w naszych sercach, w naszych relacjach. Miłość narodziła się wśród nas - uczniów z Emaus.

Jezus przyjdzie na ziemię raz jeszcze. Być może w nocy...
Czy jednak znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Czy znajdzie miejsce w moim i Twoim domu?

 Obyśmy Go nie przegapili.

 


 

2016

  Niech każdy dzień Roku Pańskiego 2016

będzie pełen Miłości, radości i pokoju,

a Boże błogosławieństwo spoczywa

na podejmowanych działaniach, decyzjach i relacjach.

 

Początek strony