Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2015 rok

 

 

Najlepszy Sylwester…

WP 20160101 01
Tego jeszcze nie było. W tym roku SNE Emaus zorganizowała bal sylwestrowy w Naszym Domu w Lidzbarku Warmińskim. W kameralnym, ale wyborowym gronie członków oraz sympatyków naszej Wspólnoty spotkaliśmy się, aby pożegnać stary rok i przywitać nowy. Na sali panował Bożonarodzeniowy klimat i miła rodzinna atmosfera. Przy kominku, w blasku świec i królewsko nakrytym stole, modlitwą i uroczystą kolacją rozpoczęliśmy świętowanie.
Każdy z nas zadbał o to, aby na stole niczego nie zabrakło. Olsztyn, Dobre Miasto, Ługwałd, Bartoszyce – razem bawiliśmy się znakomicie! Wspólne rozmowy i gry towarzyskie sprawiły nam wiele radości i dały możliwość bliższego poznania się.
O 23 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wpatrzeni w Chrystusa dziękowaliśmy za to wszystko czym Bóg obdarzył nas w 2015r. Z kolęda na ustach (śpiewaną 3 razy czekając na 24:00) o północy  przywitaliśmy Nowy Rok Eucharystią.
Po mszy świętej kontynuowaliśmy nasze zabawy i po wspólnym toaście rozpoczęliśmy tańce. Resztę szczegółów zostawimy jako słodką tajemnicę…. A chętnych zapraszamy  za rok, aby mogli przekonać się jak wspaniale jest gdy bracia bawią się razem.

Wszelkiego błogosławieństwa w Nowym Roku !!!

osiagnicia sesa 2015


LOGO wieczor chwaly  
18 grudnia 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały

 

IMG 0415   IMG 0531

BÓG JEST PO PROSTU ORYGINALNY!

Z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas (2 Kor 4, 7b) – możemy to śmiało wykrzyczeć za Świętym Pawłem. Z Boga dokonało się wszystko, co było naszym udziałem na wczorajszym Wieczorze Chwały. Bóg, podczas tego wieczoru, opuścił ołtarz i wyszedł do ludzi. Poszedł do ławek, przechadzał się cicho, delikatnie, niepostrzeżenie. Zapragnął, by każdy mógł się z Nim spotkać, spojrzeć na Niego, pobyć z Nim i wyśpiewać Mu wszystkie pragnienia swojego serca: Przytul mnie Jezu, tak mocno do siebie, ukryj głęboko, na dnie swego serca. Właśnie słowa tej krótkiej pieśni stały się kluczem do serca Boga; niepewnie, cicho śpiewane słowa piosenki i pełne ufności uderzenia ludzkich serc, zwłaszcza małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Był to wyjątkowy wieczór, wieczór inny niż wszystkie, bo Bóg nieustannie nas zaskakuje, Bóg jest po prostu oryginalny w miłości!! Nawet chłód w kościele nie przeszkodził nam w doświadczeniu cudu Jego obecności.

Dziękujemy pani Marcie Stasieło za konferencję oraz pani Karolinie z świadectwo. Niech Pan Bóg błogosławi i napełnia radością w posłudze małżeństwom borykającym się z problemem niepłodności. 


         OSTATKI 2015    

IMG 0287
W sobotni wieczór, 28 listopada niemałą grupą zebraliśmy się w Oratorium, aby wspólnie obchodzić "Ostatki". Kontynuując tradycję sprzed roku, ustaliliśmy motyw przewodni - Czerwony dywan. Zaczęliśmy Mszą Świętą, na której mogliśmy przejść się po czerwonym dywanie właśnie do Jezusa - najważniejszej Osoby wieczoru. Potem zasiedliśmy do suto zastawionych stołów, aby porozmawiać i miło spędzić czas. Jak na imprezę w takim klimacie, nie mogło zabraknąć tzw. "ścianki" z logo naszej SNE i Czasu Uwielbienia. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie i mieć piękną pamiątkę. Diakonia Jedności wraz ze Wspólnotą Młodzieżową, które podjęły się przygotowania Ostatków, przygotowała atrakcje takie jak belgijka (odtańczona przez kilkanaście par). Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za obecność oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę.
Życzymy radosnego przeżywania zaczynającego się Adwentu.
 
LOGO wieczor chwaly  
27 listopada 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały
Temat: Bóg stworzył arcydzieło – CIEBIE!!!
IMG 9880
Bóg jest miłością.
I na listopadowym Wieczorze Chwały mogliśmy tego doświadczać. Prowadził nas krok po kroku, aby każdy mógł poczuć się Jego ukochanym dzieckiem. Mogliśmy usłyszeć jak Bóg nas kocha prawdziwie.
 
Niesamowitym doświadczeniem było móc popatrzeć na siebie oczami Jezusa... Spojrzeć tak jak widzi Ciebie Twój ukochany Stwórcą, bez oceniania. A Ty czujesz jak cudownie stworzył Cię Bóg? Jesteś Jego arcydziełem. Te słowa Bóg mówił do nas w każdej sekundzie wieczoru. Czy Ty też je usłyszałeś? Bóg stworzył właśnie Ciebie z miłości i do miłości Marto, Łukaszu, Tomku, Agato..........I każdego dnia możesz tego doświadczać jeśli tylko pozwolisz Bogu ogarnąć się Jego miłością. Tak jak na tym wieczorze. Bóg z całą swoją delikatnością pokazywał nam prawdziwe swoje oblicze i uzdrawiał wszystkie fałszywe obrazy postrzegania Jego Samego.
Rozpaleni Bożą miłością trwaliśmy w uwielbieniu naszego Pana.

Bogu niech będą dzięki za to wszystko co się wydarzyło, tego wieczoru.


    Symbole Światowych Dni Młodzieży   

W sobotę, 14 listopada, uroczyście pożegnaliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży, które gościły w naszej diecezji przez 12 dni. Symbole te odwiedziły wiele parafii, szkół, różnych ośrodków, a także olsztyńskie seminarium i szpital. Ostatnim miejscem w którym zawitały symbole ŚDM była parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

IMG 9585        IMG 9612

 

O godz. 15:00 uroczyście przywitaliśmy święte symbole tj. Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Wprowadzeniu symboli towarzyszyły białe flagi oraz rozbrzmiewał hymn ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”. Po koronce do Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy w pięknej adoracji, podczas której każdy mógł podejść do krzyża i zostawić tam wszystkie swoje problemy, troski, słabości czy zniewolenia. Każdy kto chciał mógł oddać swoje życie Jezusowi, ponownie, a może po raz pierwszy zaprosić Go do swojej codzienności. Po adoracji oraz Drodze Krzyżowej nadszedł czas na Eucharystie, w której wzięli udział klerycy z olsztyńskiego seminarium oraz wielu duchownych, a której przewodniczył ks. abp. Józef Górzyński.
Uroczystość peregrynacji symboli ŚDM zakończyliśmy pożegnaniem świętych symboli, które zostały przewiezione do diecezji elbląskiej. W wieczorze wzięło udział wiele młodych osób, które mocno zaangażowały się w przygotowanie tego czasu peregrynacji przez min. śpiew, udział w pantomimie czy posłudze flagami. Myślę, że każdy z nas mógł poczuć ducha Światowych Dni Młodzieży i dzięki świętym symbolom duchowo przygotować się do tego ważnego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016.

Logo

    Poświęcenie sztandaru SNE Emaus   

W niedzielę 15 listopada 2015 r. odbyła się uroczysta Eucharystia w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Spręcowie, z udziałem naszej wspólnoty, podczas której został przekazany sztandar Szkoły Nowej Ewangelizacji Emaus, wykonany przez Siostry Karmelitanki.
Po Eucharystii spotykaliśmy się z jedną z sióstr w rozmównicy, gdzie wspólnie mogliśmy dzielić się doświadczeniem Jezusa Zmartwychwstałego. Siostry zapewniły o modlitwie za dzieło nowej ewangelizacji. Naszej radości nie było końca! Po uroczystości spotkaliśmy się w Ługwałdzie u Uli i Romana, u których, przy wspólnym stole, przy kawie i cieście, czuliśmy rodzinną atmosferę.
Za cały piękny niedzielny poranek Chwała Panu!

sztandar 1

sztandar 2

nagl


Przez dwa dni (24-25 października 2015) braliśmy udział w warsztatach "Katolik w świecie mediów" organizowanych dla członków naszej Wspólnoty. Swoją wiedzą dzielili się z nami Ania, Jurek, br. Łukasz i Krystian. Dziękujemy! Czas spędzony z nimi pozwolił nam zrozumieć jak potężnym narzędziem ewangelizacyjnym jest Internet poprzez ogrom jego możliwości. Nauczyliśmy się więc dobrego zarządzania swoim czasem, poznaliśmy tajniki tworzenia plakatów i grafik, a nawet zamieniliśmy się na chwilę w profesjonalną ekipę filmową.

 

IMG 9542

Wszystko to dało nam poczucie, że możemy robić coś dobrego za pośrednictwem mediów i że tworzymy nie tylko dla siebie, ale też dla innych ludzi. A przecież nie ma nic piękniejszego niż służba drugiemu człowiekowi. Za to wszystko chwała Panu!

Paulina


LOGO wieczor chwaly    W piątek, 23 października 2015r. o godz. 18:30w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowiekaw Olsztynie odbył się Wieczór Chwały
BÓG JEST GENIALNY
I każda sekunda ostatniego Wieczoru Chwały potwierdza tę tezę!!!
 
         Bóg jest naprawdę genialny, a upewniam się w tym, gdy patrzę na uczestników i posługujących na minionym Wieczorze Chwały. Bóg działa zawsze, jest obecny wszędzie, ale są takie miejsca, przestrzenie i czas, gdzie działa bardziej, intensywniej, w sposób widoczny czy wręcz cudowny. Październikowy Wieczór Chwały właśnie taki był! Kościół płynął w uwielbieniu. Odnosiło się wrażenie, że każdy centymetr świątyni oddawał chwałę Bogu i to było kluczem do serca Boga, gdyż właśnie w atmosferze uwielbienia Bóg zaczął uzdrawiać. Serce po sercu, choroba po chorobie...   czytaj dalej

LOGO wieczor chwaly   
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały
IMG 8831  

„Przytul mnie Jezu tak mocno do siebie…”

Te słowa towarzyszyły nam podczas wrześniowego Wieczoru Chwały. Z ufnością przyszliśmy do Pana jak dzieci do swojego taty, powierzając mu wszystko co nas zniewalało. Jezus przyszedł do nas w delikatności. Jego obecność była przepełniona ogromną miłością, a Jego Światłość promieniała w naszych sercach. Jezus, przytulając nas mocno do siebie, uwalniał i uzdrawiał nasze ciała i dusze.

Chwała Panu!


"Łaska po łasce, fala za falą"

 1130878

Ten weekend pozostanie nam na długo w pamięci. Dziewięcioosobową ekipą pojechaliśmy do Ciecior, aby poprowadzić kurs Eureka dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w Ostrowii Mazowieckiej. Bardzo młoda młodzież w niesamowity sposób doświadczyła Pana Boga, Jego blikości i Miłości. Duch Święty wylewał się i oczyszczał serca. Radosnym piosenkom i tańcom nie było końca, uśmiech nie schodził z rozpromienionych twarzy. Świadectwa ukażą się na stronie już niebawem.
Chawała Panu za wszystkie poruszenia serc, wszelkie łaski i ten niesamowity czas.

Ania


Kurs "Nowe Życie"

IMG 8564
            W dniach 11-13 września 2015 roku, przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, nasza SNE EMAUS przeprowadziła kolejny kurs Nowe Życie, w którym uczestniczyły 23 osoby. Wśród uczestników były osoby ze wspólnoty z parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie, w związku z tym weszły oficjalnie do SNE EMAUS, przyjmując nową metodologię ewangelizacji Szkoły św. Andrzeja (SESA). 
            Tak jak każdy z poprzednich kursów, również i ten był bogaty (nie tylko dla uczestników ale i dla ekipy prowadzącej Nowe Życie) w doświadczanie obecności Pana Boga w drugim człowieku i w modlitwie – tej osobistej jak i wspólnotowej.  Każdy uczestnik mógł na nowo odkryć dar dzięcięctwa Bożego, a także zobaczyć, jak wielkie spustoszenie powoduje grzech w naszym życiu. Podczas trwania kursu niektórzy uczestnicy po raz pierwszy wybrali Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela. Natomiast sobotni wieczór został poświęcony Duchowi Świętemu – był to przełomowy moment dla każdego z nas. Duch Święty przychodził ze swoją mocą, ze swoimi charyzmatami, każdy został obdarowany na tyle, na ile był w stanie przyjąć. Na koniec kursu uczestnicy dowiedzieli się, co zrobić, aby nie stracić Nowego Życia oraz tego, co daje wspólnota.
            Jak każdy kurs, tak i ten, minął bardzo szybko, żal było się rozstawać. Wielu uczestników podjęło decyzję o wejściu do wspólnoty i za to niech Bogu będą dzięki.

 

Na stronie Swiatowych Dni Młodzieży ukazał się wideokomentarz naszej produkcji do Ewangelii XXII niedzieli zwykłej. Zapraszamy do oglądania.

 https://youtu.be/MJC07dK9xzs


 

II Seminarium europejskie Szkół Nowej Ewangelizacji SESA 2015

DSC 0848   DSC 8964
W dniach 20-23.08.2015 odbyło się w Stryszawie w siedzibie Biura krajowego SESA II seminarium europejskie prowadzone przez Jose Prado Floresa - założyciela Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja i ewangelizatora i Angelę Chineze - dyrektora Biura Krajowego w Brazylii.
W trakcie trwania seminarium uczestnicy przeżywali rekolekcje "Sadzawka Siloe" - o uzdrowieniu ewangelizatora. Naszą SNE Emaus reprezentowali : ks.Karol Krukowski - dyrektor SNE Emaus; Katarzyna Osowiecka - zastępca dyrektora SNE Emaus i Katarzyna Ostaszewska - lider wspólnoty Uczniowie z Emaus. 
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z 8 krajów Europy oraz dyrektorzy  35 Szkół Nowej Ewangelizacji pracujących w programie SESA w Polsce. Był to czas refleksji nad naszą posługą ewangelizacyjną, czas wielkiego działania Pana Boga w nas poprzez uzdrowienie, czas budowania wzajemnych relacji a także czas wspólnej zabawy na wieczorku folklorystycznym na którym każda ze Szkół przedstawiała swój region.
Ostatni dzień był poświęcony na przekazanie uczestnikom przez Jose Prado informacji dotyczących tego co dzieje się w SESA w świecie i o działalności Biura Międzynarodowego.
W czasie ostatniej Eucharystii 4 nowe Szkoły podpisały porozumienie o współpracy z SESA.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w tym czasie i we wszystkich uczestnikach.


GDZIE DUCH PANA JEST OBECNY TAM JEST WOLNOŚĆ !

W dniach 17-21 sierpnia odbyły się Warsztaty Posługi Charyzmatycznej dotyczące modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie w Zambrowie. Prowadził je o. John Bashabora z Ugandy.

Chwała, chwała Panu naszemu. Bóg działał od samego początku rozpoczęcia warsztatów. Doświadczał nas swoją obecnością w siostrach i braciach, których spotkaliśmy. Tworzyliśmy razem jedną wspólnotę, jedną rodzinę. Uczył nas jak służyć bliźniemu, jak mu pomagać w trudnościach. Nasz Bóg Ojciec uwalniał nas samych, abyśmy mogli iść w Jego Duch do posługi innym. Bóg daje nam prawdziwą wolność i uzdalnia do posługi.

Bądź uwielbiony Panie w tym wspaniałym czasie, przepełnionym Twoją obecnością.

IMG 8279   IMG 8504

 Marzymy w wakacje z Józefem!

W dniach 17-19 sierpnia w Stryszawie odbył się Kurs Józef Marzyciel. Kurs prowadzony był przez Jose Prado Floresa z Meksyku, Międzynarodowego Dyrektora Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja oraz przez Angele Chineze, Dyrektora Biura SESA z Brazylii.

Józef Marzyciel przez ostatnie dni nauczył nas marzyć. Wiemy też, że marzenia się spełniają jeśli ich nie zakopiemy. Marzymy więc o dużej, zaangażowanej wspólnocie, owocnych ewangelizacjach, kursach, rekolekcjach. Wierzymy, że wszystko jest możliwe w Tym, który nas umacnia.

Pozdrawiamy wszystkich jeszcze ze Stryszawy.

IMG 8669 IMG 8667

... a w drodze do Stryszawy zajechaliśmy do Leśniowa do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw, gdzie Matka Boża błogosławi małżeństwom, rodzinom i uśmiecha się do wszystkich.

Zachęcamy do odwiedzin tego pięknego miejsca.

IMG 8496 IMG 8439

Zawierzenie SNE Emaus i jej dzieł opiece św. Michała Archanioła


Ewangelizacja Olsztyna - dzień trzeci

IMG 6834t 

Trzeci dzień naszej ewangelizacji rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której mogliśmy wysłuchać koncertu Wyrwanych z Niewoli oraz ich świadectw. Mimo przelotnego deszczu dobrze się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas na uwielbieniu. Mogliśmy się przekonać, że wielbić Boga można nawet rapem! Bo On nie chce, byśmy zamykali się w utarte schematy, ale poszukiwali nowych dróg dotarcia do serc wszystkich ludzi, czego mogliśmy mocno doświadczyć podczas ewangelizacji. Wysłuchaliśmy też konferencji Marcina i wspólnie modliliśmy się koronką. Dzień zakończyliśmy adoracją, by wspólnie podziękować Mu za ten owocny czas, który mogliśmy spędzić wśród wspaniałych osób – a było nas sporo!

Przez te trzy dni mogliśmy doświadczyć Bożej obecności. Działo się wiele, ale wiemy, że nasza misja niesienia Chrystusa trwa, gdyż świat jest spragniony prawdziwej miłości, którą może nam dać tylko On.

Niech Bóg będzie uwielbiony w tym czasie i we wszystkich ludziach,
których postawił i będzie stawiał na naszej drodze.

 


 

Ewangelizacja Olsztyna - WARTO SIĘ PRZEŁAMYWAĆ !!!

IMG 6400

Nowe zdjęcia w GALERII

Ewangelizacja Olsztyna nie była naszą pierwszą ewangelizacją, ale była dla nas najtrudniejsza. Trudno jest głosić wśród swoich. Jednak z Jezusem wszystko jest możliwe i On uzdalnia do tego. Na głoszenie ruszyliśmy dużą grupą, więc każdy czuł się pewniej. Później rozeszliśmy się parami i tu zaczęły się schody...
Ciężko było się przełamać, tym bardziej, że ludzie nie zawsze potrafili otworzyć się i przyjąć miłość Bożą. Jednak pomimo naszych słabości Duch Święty działał i kiedy nasze serca i wzrok  utkwione były w Jezusie mogłyśmy być świadkami niesamowitych cudów. Jezus szybko weryfikował nasze myślenie, że "marne z nas narzędzia" i uzdrawiał, dotykał i przemieniał serca spotkanych osób. Ten dzień pokazał nam jak ważna jest ewangelizacja, bo ludzie mają ogromne pragnienie Boga i jego miłości. I jeśli tylko pozwolisz się prowadzić to On sam będzie działa przez Ciebie w drugim człowieku.
Dla takich chwil warto się przełamać i dać się poprowadzić Chrystusowi, który rozpala nasze serca do ewangelizacji  !!!

Za to wszystko co się wydarzyło chwała Panu !

Magda i Marysia

*****

Pan Jezus 2000 lat temu powiedział do swych uczniów „Idźcie i głoście”. Te słowa ze wzmożoną mocą rozbrzmiały w naszych sercach w dniu ewangelizacji naszego miasta, kiedy to grupa około 40 ewangelizatorów rozeszła się w różne strony Olsztyna, aby nieść Dobrą Nowinę o Zbawieniu.

Wszystko zaczyna się z Bożej woli, więc dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tym, który nas posyła, aby nasze słowa stały się Jego słowami, a nasze czyny Jego czynami. Po Mszy św. podzieliliśmy się na mniejsze grupki i każda ruszyła w swoją stronę, Boża miłość przelewała się od Zatorza po Jaroty, a wieść o Nim rozchodziła się w mgnieniu oka po olsztyńskich ulicach. Pan Jezus dotykał i przemieniał zarówno ewangelizowanych jak i ewangelizatorów. Był z każdym, kto wzywał Jego imienia. Bożą obecność odkrywaliśmy w drugim człowieku. Bóg zasiał ziarno. Podczas popołudniowego uwielbienia Pan Jezus błogosławił i przemieniał nasze serca.

Moc uwielbienia była wszechobecna i za to wszystko CHWAŁA PANU!!!

Bartek


 

LOGO wieczor chwaly    W piątek, 26 czerwca 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się Wieczór Chwały

IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT I GŁOŚCIE EWANGELIĘ (Mk 16,15)

IMG 5492

Czerwcowy wieczór chwały rozpoczął trzydniową ewangelizację Olsztyna. Ten wieczór był wyjątkowy. Rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą zaowocowały wysoką frekwencją i dlatego wieczór odbył się w górnym kościele. Swoją obecnością zaszczycił nas Arcybiskup Józef Górzyński, który rozpalił nasze serca do ewangelizacji z pieśnią chwały na ustach! W modlitwie uwielbienia prowadziła nas Wspólnota Uwielbienia ze Skierniewic. Było dobrze! Duch Święty przychodził i działał z mocą... Jezus uzdrawiał, dotykał i przemieniał nasze serca. Jezus oczekuje od Ciebie Twojej wiary! Nie musisz mieć żadnych specjalnych zdolności aby ogłaszać Jezusa.

Umiesz mówić???!!! TO IDŹ i GŁOŚ!


LOGO uczniowie z Emaus 1    W piątek 12 czerwca 2015r. o godz. 18:00 w Oratorium im. Jana Pawła II przy Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy posługujących na rekolekcjach w hali Urania oraz wspólnoty Uczniowie z Emaus.

IMG 4768

Z wielką radością, choć może jeszcze nie w pełni sił, spotkaliśmy się, aby podziękować za posługę wolontariuszy podczas rekolekcji z o. Johnem, które odbyły się na HWS Urania w dniach 8-10 czerwca. Nasze spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, którą sprawował ks. Karol w intencji posługujących. Następnie mogliśmy skosztować przepysznych ciast, różnych słodkości i oczywiście podzielić się swoimi wrażeniami po rekolekcjach. Radości, uśmiechom i rozmowom nie było końca. Wspólnotowa atmosfera udzieliła się także Księdzu Proboszczowi, który dziękował nam za posługę i podarował słodkie upominki. Nie zabrakło również tortu. Szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów.
Dzięki posłudze wolontariuszy  rekolekcje mogły się odbyć, ich poświęcenie sprawiło, że całe spotkanie przebiegło sprawnie i spokojnie.

 Dziękujemy wam raz jeszcze. Niech Pan wam błogosławi!


        Czas Uwielbienia   
Zobaczcie jak nasz Pan jest dobry

 IMG 1195

GALERIA - dzień 1

IMG 2634

GALERIA - dzień 2

IMG 4298

GALERIA - dzień 3

Weź swój bagaż łask i idź!

We wszystkich płonie światło Chrystusa i wszyscy jesteśmy ambasadorami Boga, każdy z nas ma ważna pracę do wykonania…te słowa tętnią w nas, po zakończonych rekolekcjach z o.Johnem. Wraz z końcem zmagań, przygotowań, nastał koniec Czasu Uwielbienia na HWS Urania. Jednak koniec ten stał się początkiem nowego życia świadka Jezusa. Przez trzy dni poprzez głoszone Słowo Boże, w szczególny sposób doświadczaliśmy tego, jak nasz Pan jest dobry. Wielbiliśmy Go z całego serca i duszy poprzez modlitwę, śpiew, taniec i naszą posługę, a przyjęta Boża moc wciąż działa w naszych sercach uzdrawiając je i rozpalając do działania na większą chwałę Bożą. Te trzy dni wspólnego, radosnego uwielbienia były doskonałym warsztatem przemiany serca ucznia Chrystusa i odrodzenia się na nowo w Jego mocy. Refleksją tych dni było uwielbienie Pana w jego nieskończonej dobroci, a przy tym uświadomienie sobie swojej misji i przyjęcie planu, jaki Pan stworzył specjalnie dla mnie. Był to cudowny czas, w którym działał Pan pokazując, poprzez poszczególne konferencje, co muszę jeszcze zrobić, aby On był jedynym Królem mojego serca, by nieść Go tam, gdzie jeszcze Go nie poznali, by być światłem, które świeci jasno i wyraźnie, wprowadzając pokój, a nie stawać się tlącym knotem, czekającym tylko na podmuch wiatru. On pokazuje, jak być wyraźnym świadkiem Jego obecności wśród nas. Wygłaszane słowa o.Johna brzmiały jak głos Jana na pustyni, który gdzieś w głębi zawstydzał i uświadamiał, ukazując nasze wady, braki, lenistwo, a często zaskakiwał ukazując wielkość naszego Boga, który każdego z nas kocha swoja nieskończoną miłością, bo jest Bogiem bez żadnych ograniczeń, Bogiem cudów i rzeczy niemożliwych. On jest naszym dobrym Ojcem. Potrzebujemy Jego siły i mocy, aby iść z nim przez życie, potrzebujemy też Jego przebaczenia, ale czy ja również potrafię tak po prostu przebaczyć i nie wspominać tego, co może gdzieś mnie zraniło? Zapomnieć, tak jak zapomina mój miłosierny Tata. Czy potrafię kochać tak jak On i patrzeć Jego źrenicami, a nie oczyma własnego egoizmu? Z Nim wszystko jest możliwe. Pan ma dla mnie plan, jedyny i niepowtarzalny, pracę, którą powierza mi, aby szerzyć Jego królestwo. Nie wiem dokąd mnie pośle, ale chcę iść tam, gdzie On mnie poprowadzi, do tych ludzi których postawi na mojej drodze. Kogo mam się lękać?! Skoro tak wielki Bóg jest ze mną. Weź swój bagaż łask i idź! Z uniesioną głową i otwartym, pokornym sercem i niech Pan będzie uwielbiony na Twoich ustach, abyś był znakiem żywej obecności Jego miłości i działania na całej Ziemi.

Chwała Panu za wszystko, co uczynił w tym cudownym czasie!

Zespół EMAUS

 


LOGO wieczor chwaly    W piątek, 22 maja 2015r. o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
odbył się majowy Wieczór Chwały
IMG 7219
Temat Wieczoru Chwały:
 Spragniony? Przyłóż usta do źródła i pij!
Ten Wieczór Chwały należał do Ducha Świętego... Tradycyjnie rozpoczęliśmy go Eucharystią. Jezus podczas tego wieczoru pytał każdego z nas: "Czy miłujesz Mnie?". Marto, Łukaszu, Aniu, Tomku, Edyto, Karolu ... czy miłujesz Mnie? Posileni Słowem i Ciałem Pana, rozpaleni Bożą miłością, zapraszaliśmy do naszych serc Ducha Świętego. Następnie zostaliśmy pokropieni wodą na znak odnowienia Chrztu Świętego. 
Z pragnieniem w sercach wzywaliśmy Ducha Świętego, by przychodził, dotykał nas, przemieniał i uzdrawiał, działając w swojej mocy i sile. Wpatrzeni w Jezusa oddawaliśmy Jemu nasze trudności, choroby, słabości i ograniczenia, pragnąc, aby to On stał się Panem naszego życia.
Jezus odpowiedział na nasze zaproszenie. Wyciągnął do nas Swoją dłoń. Zbliżył się do każdego z nas osobiście, błogosławiąc. Duch Święty tego Wieczoru nieustannie nas zaskakiwał....Wylewał się na nas obficie ze swoimi łaskami i darami. Wlewał w nasze serca miłość, pokój i prawdziwą radość płynącą wprost ze źródeł Miłosiernego Serca Jezusa. 
"My chcemy więcej Ciebie, więcej łaski Twej, pragniemy więcej mocy, więcej miłości Twojej...
Duchu Święty!!!" 

 Dni Wspólnoty - Lidzbark Warmiński

IMG 5335

GALERIA

W dniach 1-3 maja 2015 r. przeżywaliśmy I Dni Wspólnoty SNE Emaus w Domu Pielgrzyma w Lidzbarku Warmińskim. To bardzo wyjątkowy czas dla każdego z nas. Zazwyczaj spotykamy się na kursach czy rekolekcjach i chociaż jesteśmy wtedy razem, to jest to czas intensywnej pracy. W czasie tych dni było inaczej – mogliśmy być ze sobą zupełnie „na luzie”, ale nie brakowało tez wspólnej modlitwy, Eucharystii i uwielbiania Pana. Uwielbialiśmy też piękno Bożego stworzenia w czasie spaceru po lidzbarskim lesie, a wieczorny gril był wspaniałą okazją do ewangelizacji śpiewem i tańcem. Ważnym wydarzeniem tych dni było włączenie się do naszej SNE Emaus i jednocześnie w struktury SESA wspólnoty modlitewnej z Pieczewa. Bardzo cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć wielkie dzieła na jeszcze większą chwałę Bożą. Kochani, witajcie w naszej wspólnocie!

ks. Karol Krukowski


 

IMG 4308

                 
Początki 2015

W sobotę, 25 kwietnia we Wspólnocie odbyły się Początki. Nie wyszło nam z Ostatkami, przed Wielkim Postem, więc stwierdziliśmy, że wprowadzimy nową tradycję - Początków, po Wielkanocy. Razem z młodzieżą podjęliśmy się organizacji.Mieliśmy zaplanowanych dużo fajnych atrakcji, zabaw, ale niestety było trochę zamieszania z salą, którą musieliśmy opuścić stosunkowo wcześnie. W miłej atmosferze zajadaliśmy się przy stole i rozmawialiśmy.

Udało nam się przeprowadzić kilka zabaw, ale większość z nich zostawiliśmy na przyszłe imprezy. Dużo uśmiechu i radości wywołała zabawa "Zamki i Księżniczki", którą poprowadziła Ola. Dodam tylko jeszcze, że przyznawała punkty karne, za które trzeba było wykonać zadania, wymyślone przez resztę Wspólnoty. Dlatego właśnie Szymon robił pompki, Ola jadła bezę na czas, Klaudia chodziła po wybiegu modelek, Edyta musiała zachować powagę przez dziesięć sekund (nie było to takie proste, bo wszyscy ją rozśmieszali), Daria tańczyła jak baletnica, Monika robiła przysiady, Kuba opowiadał chemiczne żarty.

Dziękujemy wszystkim za przyjście oraz pyszne smakołyki.

Niedługo postaramy się zorganizować dla Was coś jeszcze, także szykujcie się (jak zawsze) na dobrą zabawę!
Ania M.

W piątek, 24 kwietnia 2015r.
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny

LOGO wieczor chwalyGALERIA

 
IMG 4134
Tematem Wieczoru Chwały było
Miłosierdzie Boże w sakramencie pokuty

Jakże niepojęte jest miłosierdzie Boże! Pan Jezus dotknął nas swoją miłością na Wieczorze Chwały. Spotkanie z naszym Panem rozpoczęliśmy od największego daru jaki nam pozostawił- Eucharystii. Tam mogliśmy się posilić Jego Słowem i Ciałem, które ma moc przemieniać nasze serca. Tematem Wieczoru Chwały było nieskończone miłosierdzie Boże objawiające się w sakramencie pokuty. Jest to dar wypływający z Jego miłości do nas. Za każdym razem, kiedy zejdziemy z drogi prowadzącej nas do Niego, możemy tak jak syn marnotrawny z przypowieści, powrócić w ramiona kochającego Ojca. To w sakramencie pokuty objawia się najpełniej moc Bożego miłosierdzia, tam rodzimy się na nowo.

Na tym Wieczorze Chwały byliśmy obecni także my, klerycy Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”. Pomagaliśmy w modlitwie wstawienniczej i uwielbialiśmy Pan Jezusa słowami i tańcem. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie miłości i obecności naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nasze serca rozpaliły sie jeszcze większą miłością ku Chrystusowi. O jak wspaniale jest śpiewać naszemu Bogu!

Kl. Daniel


   Kiedy pochylamy się nad potrzebami ludzi chorych, głosimy Ewangelię     

sne pola nadziei 2015r

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
W sobotę 11 kwietnia oraz Niedzielę Miłosierdzia 12 kwietnia odbyła się, w ramach akcji Pola Nadziei , kwesta uliczna na rzecz olsztyńskich hospicjów. Żonkil jest kwiatem nadziei, dlatego tworzy się poletka tych kwiatów, by wiosną, kiedy zakwitną, rozdawać je wszystkim tym, którzy wspierają hospicja. Przedstawiciele naszej Wspólnoty wzięli aktywny udział w akcji, wspomagając tym samym doroczną akcję organizowaną przez młodzież z Gimnazjum Nr 7. W ten sposób daliśmy świadectwo realizacji przykazania miłości bliźniego.
Kasia Ostaszewska


       Dzień Kapłana cd. ...   

IMG 1397

GALERIA

 

Niezbyt często mamy okazję skupić się tylko na naszym kapłanie, ale dziś był szczególny dzień. Korzystając z okazji, że miniony czwartek był Wielkim Czwartkiem, a tym samym był dniem ustanowienia między innymi sakramentu kapłaństwa, zebraliśmy się (my- wspólnota) w wielkiej tajemnicy (przed księdzem Karolem) w umówionym miejscu. Nieco zdezorientowany i mocno oszołomiony został dotransportowany do celu. Radości, śmiechu, śpiewu nie było końca, a wszystko to przy dobrym ciastku i pysznych napojach. I duch pokrzepiony i ciało nasycone.

W podziękowaniu za opiekę duszpasterską nad naszą wspólnotą ksiądz Karol otrzymał prolongatę Dzieła Adopcji Duchowej Kapłana na kolejne lata. A wszystko to ponieważ: oto jest ksiądz, którego dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się nim (i z nim)!  Przeżyliśmy piękny i pełen wzruszeń czas we wspólnocie. Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, będzie uwielbiony w całym życiu księdza Karola.                             

Ewelina

      ... czyli "zwyczajny" dzień w parafii.    

IMG 1319

GALERIA

 
Środa zapowiadała się zupełnie zwyczajnie: posługa w parafii i wieczorem poświąteczne spotkanie formacyjne SNE Emaus. Jednak siedząc na wieczornej Eucharystii w konfesjonale zauważyłem, że jest w kościele dziwnie mało osób ze wspólnoty. To, nie ukrywam, trochę mnie zmartwiło, ale i zaciekawiło...

Po Mszy Świętej wyszliśmy z kilkoma osobami i skierowaliśmy się tradycyjnie do Oratorium, ale zostałem poinformowany, że z racji potrzeb głoszenia udamy się w plener... Niczego nie podejrzewając grzecznie wsiadłem w samochód i zostałem przywieziony na Stare Miasto.

Idąc rozmawialiśmy na różne tematy, ale nadal nic się nie domyślałem, co zaraz się wydarzy. I tak doszliśmy na Starówkę i w pewnym momencie w drzwiach jednej z kawiarenek ujrzałem naszą liderkę Kasię, co bardzo mnie zdziwiło, ale jak już wszedłem do środka i ujrzałem Kochaną Wspólnotę, to zaskoczeniu nie było końca. Do teraz nie mogę ochłonąć z wrażenia tego spotkania wspólnoty z okazji Dnia Kapłana. We wspólnocie czuję się jak w Rodzinie i Bogu dziękuję za Wspólnotę, za Ludzi którzy ją tworzą. 

Kochani, kocham WAS całym kapłańskim sercem, jestem z Wami i dla Was, ale też wiem i na każdym kroku się przekonuję, że mam wokół siebie ludzi na których mogę ZAWSZE liczyć. SNE Emaus i Uczniowie z Emaus, jesteście najukochańsi!!!

ps. to co było do zjedzenia i do picia na spotkaniu było rewelacyjne, był oczywiście tort i soki: pietruszkowy, z bazylii i szpinaku :) samo zdrowie!!!

ks. Karol Krukowski


 

Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.”    Rdz 1,12

IMG 0329
           

Bóg przygotował dla naszej wspólnoty wspaniały dzień, wybraliśmy się dzisiaj do Lasu Miejskiego, aby podziwiać piękne dzieło stworzenia. Chodząc ścieżkami wśród drzew widzieliśmy budzącą się do życia przyrodę. Bóg pobłogosławił nam także pięknym słońcem, które podkreśliło jeszcze bardziej urok tego miejsca. Mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mogli uwielbiać Pana w Jego cudownym stworzeniu. Liczymy też, że na kolejną wyprawę wybierze się nas więcej.

GALERIA


 

LOGO wieczor chwaly

 

 

DSC 0148

GALERIA

           
Nie nasycę się,
póki nie spocznę w Twych ramionach!

Kolejny Wieczór Chwały za nami i kolejny raz Pan Jezus dotknął nas swoją wielką miłością. Już na początku, na Uczcie Miłości pragnął do nas mówić jak Oblubieniec do swojej Oblubienicy. Potem przyszedł do naszych serc w małym kawałku chleba. Następnie zaprosił nas do przeżycia Jego i naszej drogi krzyżowej Miłości.

…I wtedy Miłość zapragnęła dać nam odrobinę Siebie. Tak pięknie się nam ukazał On - Oblubieniec, tak kochający, tak dobry, tak łaskawy, a wokół Niego płatki róż symbolizujące Jego miłość do nas. Zaprosił każdego z osobna do siebie, by ten mógł się zbliżyć i zabrać cząstkę Jego miłości.

Bo nikt nie może zostać nasycony, póki nie spocznie w ramionach Miłości.

 

Wszelka moc jest w Krwi Jezusa!

IMG 9826
           

LOGO wieczor chwaly

GALERIA

Za nami kolejny Wieczór Chwały. Wyjątkowy, bo poświęcony tym najmniejszym, bezbronnym, poczętym, ale jeszcze nienarodzonym dzieciom. Przeżyliśmy trudną Drogę Krzyżową dziecka nienarodzonego, która skłoniła do refleksji nad dramatem aborcji. Wysłuchaliśmy także świadectwa Matki kapłana, które poruszyło do głębi i dało wiele nadziei. Życie jest darem i to darem od samego Stwórcy. Życie człowieka jest święte, dlatego w szczególny sposób modliliśmy się za wszystkie poczęte dzieci. W Krwi Chrystusa zanurzaliśmy matki, które dokonały aborcji, wszystkich tych, których w jakiś sposób dotknęły skutki tej dramatycznej sytuacji. Wierzymy, że Bóg jest od tego silniejszy. Ogłosiliśmy Jego zwycięstwo nad złem, nad każdym grzechem, które jest konsekwencją braku godności dla życia ludzkiego. Bóg jest dobry i miłosierny, dla wszystkich którzy Go wzywają!

Niech Bóg będzie uwielbiony w życiu p.Heleny ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku, która podzieliła się z nami swoim świadectwem. Niech Pan błogosławi i umacnia w posłudze!

Kasia Osowiecka


 

Swym ogniem mnie ochrzcij, wypełnij Swoją chwałą.

IMG 9441

GALERIA

Rekolekcje wspólnotowe w Lidzbarku Warmińskim już za nami. Trzy dni trwaliśmy w uwielbieniu Boga. Duch święty wylewał się na nas obficie. Przychodził ze swoim ogniem jak nigdy dotąd. Namaszczał nas, obdarowywał obficie. A my czerpaliśmy. Doświadczyliśmy Jego obecności w uzdrowieniach. Krzyczeliśmy do Boga modląc się w językach. Bóg w Swoim słowie przypomniał nam, że łaską Jego jesteśmy zbawieni przez wiarę. W ostatniej niedzielnej konferencji zwróciłam szczególną uwagę na słowa „Im mniej nas, tym więcej Boga i Jego chwały”. Duchu Święty zabierz naszą pychę i daj nam świętą pokorę. To przesłanie dla naszej wspólnoty- służyć z pokorą i miłością. Wszystko co robimy, róbmy z miłością i radością. Wyjechałam z rekolekcji przepełniona miłością Bożą i napełniona Duchem Świętym. I chociaż czas rekolekcji minął, to nie minął czas uwielbiania i trwania w Bogu – bo przecież udzielił nam swojego Ducha! Już tradycyjnie kończąc pisanie, proszę Jezusa o pomoc. Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami ( Flp 4, 9).

Ania S.

 


I to już wszystko?

IMG 8779

GALERIA

Przez trzy dni zawiązała się wspaniała wspólnota ludzi przeżywających kurs. Obdarowani Bożą miłością, umocnieni Duchem Świętym, coraz bardziej radośni i zintegrowani uczestnicy stanęli przed realiami sytuacji, która sugerowała, że to już koniec. Czy rzeczywiście? Nie!!!
Kurs to dopiero początek. Przed każdym z uczestników teraz jest Nowe Życie. Ale nie pozostają w tym sami. Obdarowani mocą z wysoka, wyposażeni w duchowe narzędzia mogą iść w życie pewnie i odważnie, bo Jezus będzie im stałym Towarzyszem w smutkach i radościach, w powodzeniach i kłopotach.
Chwała Panu!!!

Tylko Jezus!

 ws mlodziezowa 8
W ostatnim czasie nasza Wspólnota Młodzieżowa miała wspaniałą okazję, aby rozpalić pragnienie Jezusa w sercach innych ludzi. Na zaproszenie parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie nasi młodzi ewangelizatorzy podzielili się swoim świadectwem z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Z wielka odwagą i radością stanęli przed swoimi rówieśnikami i mówili o tym jak Jezus, jedyny Pan i Zbawiciel, działa w ich życiu. Zaświadczyli o tym, jak cudownie przemienia ich codzienność, dzielili się momentem w którym ogłosili Jezusa swoim Panem, opowiadali o swoich trudnościach i zwycięstwach, które odnieśli w Chrystusie.
Niech Bóg będzie uwielbiony w tych młodych sercach,
które pałają tak ogromną miłością do Jezusa i pragnieniem ewangelizacji!

Kasia Osowiecka


Hava nagila! - Radujmy się!

IMG 7099

GALERIA

       

Otwórz uszy na głos Pana!

Niech Twoje usta wypowiedzą proroctwa twojego Boga,

tańcz jak Dawid przed Arką Przymierza,

rozraduj się dziką radością,

wznieś potężny okrzyk na chwałę Boga żywego!

Niech duch twój zaczerpnie ze Źródła wiecznej Miłości.

Wstań i nieś światło Dobrej Nowiny światu tonącemu w ciemności!

Rekolekcje z Marią Vadią dobiegły końca, a my powróciliśmy bezpiecznie do swoich domów. Nie znaczy to jednak, że mamy powrócić do codzienności – wręcz nie możemy. Nasza codzienność się odmieniła. Czy można żyć tak, jak przed rekolekcjami, gdzie mogliśmy dotknąć tajemnic Boga? Gdzie widziało się ogrom cudów, uzdrowień, własnymi ustami prorokowało się, doznawało się Miłości i Pokoju, wylewających się obficie na nas? To jak zakopanie w ziemi ewangelicznego talentu - czyste marnotrawstwo. Jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi, zaplanowanymi z dbałością o każdy szczegół naszego JA, chcianymi, potrzebnymi i posłanymi dokładnie tam, gdzie jesteśmy. Nie dajmy się przygnieść szarzyźnie świata, bo Pan zamieszkuje w chwale swojego ludu. Chwalmy i uwielbiajmy całymi sobą!

Ale jeśli w natłoku codziennych obowiązków zdarzy się nam zapomnieć o całym dobru, które się nam przydarzyło, to musimy wykonać telefon do naszego Tatusia – Jr 33,3 – „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz”. A On jest wierny w swoich obietnicach i na pewno odpowie.      Amen!

Ewelina

DSC 0256            
W piątek, 23 stycznia,
odbył się pierwszy w tym roku
 

LOGO wieczor chwaly

Mroźny styczniowy wieczór, zimny kościół, zziębnięci ludzie szukający ciepła... Ale takiego ciepła, które rozpali ich serca, wypali to co złe, uleczy, uzdrowi, da siłę i moc w codziennych zmaganiach. Przyszli z tym do Jezusa. On nigdy nie jest obojętny na potrzeby ludzi.
"Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, żeby On już zapłonął” Łk 12,49
I zapłonął! Wołaliśmy o Ogień Boży, aby w nas zapłonął, zabierał lęk, dodawał sił. Pragnęliśmy się stać jak Apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy. Chcieliśmy wyjść przemienieni, uzdolnieni do tego, aby głosić Ewangelię w każdym czasie, w każdym miejscu i każdej osobie. To był nasz Wieczernik. Duch Święty rozgrzał nasze serca, umocnił nas, obdarował nas swoim ciepłem. Podczas uwielbienia przyszedł z uzdrowieniem. Roześmiane twarze, znikające bóle kolan, kręgosłupa, kości, jedna wielka radość i ogromna wdzięczność Jezusowi.
 
  • Bolały mnie kręgi szyjne, przy poruszaniu czułam ból - teraz po modlitwie mogę swobodnie ruszać szyją. Nie czuję żadnego bólu.
  • Jestem stomatologiem. Miałam całkowicie zniszczony staw i nie mogłam poruszać bez bólu prawym kciukiem. Było to bardzo uciążliwe w pracy. Po modlitwie o uzdrowienie mogę nim swobodnie ruszać, nie czuję już bólu!
  • Od 12 lat leczę się na kolana, mam skrzywione stawy kolanowe i zanik rzepek w kolanach. Nie mogłam wcześniej klęczeć. Było to bardzo uciążliwe. Teraz po modlitwie klęczałam 20 minut na posadzce, mogę klęczeć i wstawać bez bólu! < płyną łzy razem z tuszem
  • Przyszłam tu z dużym napięciem karku, ten dyskomfort trwał już jakiś czas. Po modlitwie mogę swobodnie ruszać szyją.
  • Od dwóch miesięcy czułam ciągły ból w stopach, w trakcie modlitwy poczułam jak ból odchodzi. Już go nie ma!
  • Przyszedłem tutaj z bolącym prawym łokciem, padło słowo poznania, że Bóg uzdrawia prawy łokieć i było to słowo do mnie. Ciągły ból utrzymywał się przez lata. Bólu już nie ma.
  • Chodziłam zwykle na najkrótsze Msze Święte, nie mogłam stać bez bólu kolan, nie mogłam wogóle klęczeć. Bolał mnie kręgosłup w części szyjnej. Bolała mnie głowa i swędziała na niej skóra. Padły słowa poznania, że Bóg uzdrawia swędzenia skóry. Ból z głowy odszedł, skóra przestała swędzieć, kark przestał boleć, ból kolan odszedł również, ale ciężko mi wstać z klęczek. (Więc pomodliliśmy się jeszcze raz) Kobieta zaczęła klękać i wstawać na naszych oczach bez żadnego bólu! (kościół skanduje: JEZUS! JEZUS! JEZUS!)
  • Od urodzenia miałam krótszą lewą nogę, podczas modlitwy, kiedy nakazywałeś aby krótsze nogi wydłużały się poczułam jakby sprężynę, która wyciągała moją nogę! Noga była krótsza o 2 cm, było widać różnicę gołym okiem. Poprosiliśmy panią by usiadła - przyłożyliśmy do siebie nogi - są już równe!
  • Przyszłam z dużym bólem kolan, ciągle się rehabilitowałam. Po tym jak nakazałeś, by bóle kolan zniknęły zaczęłam bez bólu podnosić kolana w górę. Czuję jeszcze bardzo malutki ból. (Więc się pomodliliśmy) Po modlitwie Pani zaczęła klękać i wstawać. Powiedziała, że tak szybko tego jeszcze nie robiła!!
  • Miałam duży ciągły ból w prawym kolanie, teraz mogę na nim skakać! <skacze> 
 
Tak wyglądał nasz kolejny Wieczór Chwały. Bóg dał się nam poznać jako hojny Dawca, ale On chce swoim dzieciom dawać jeszcze więcej i więcej. Jeżeli chcesz tego doświadczyć, to już zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały za miesiąc.
Niech Bóg będzie uwielbiony w Marcinie ze Skierniewic i jego wspólnocie,
którzy poprowadzili to spotkanie i spisali na gorąco świadectwa uzdrowionych.
Niech Pan Wam błogosławi w waszej posłudze!

Kasia Osowiecka


 6 stycznia

Ujrzeliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie
i przybyliśmy złożyć pokłon Panu. (Mt 2,3)

Już drugi raz w Olsztynie, idąc w Orszaku Trzech Króli, wyznaliśmy wiarę, że Jezus – zapowiadany Mesjasz – przyszedł na świat jako małe dziecko, stał się człowiekiem, aby zbawić każdego człowieka.

Pan Bóg zatroszczył się o piękną słoneczną pogodę. Włączyliśmy się w przygotowania i przebieg Orszaku. Przeżyliśmy piękne, pełne duchowych doświadczeń jasełka, które przypomniały nam, że Jezus jest Światłością, która rozświetla wszelkie ciemności.
 

IMG 6230

 


nowy rok 2015

Niech każdy dzień Roku Pańskiego 2015

będzie pełen Miłości, radości i pokoju,

a Boże błogosławieństwo spoczywa

na podejmowanych działaniach, decyzjach i relacjach.

 

Początek strony