Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2016 rok

Slowo

Sieger Köder - A Słowo stało się Ciałem

       
A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas (J 1,14a)
Niech Słowo Boga
zamieszka w naszych sercach.
Życzymy każdemu, by Ewangelia Jezusa
wypełniała się w naszym życiu,
Słowo Boga było żywe i skuteczne,
jak miecz obosieczny,
byśmy żyjąc Ewangelią nieśli ją
swoim bliskim i dalszym,
i aż po krańce ziemi.

 LOGO wieczor chwaly  
16 grudnia 2016 o godz. 18:30
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Świadectwo jest w nas

 
Za nami kolejny Wieczór Chwały, który poprowadził Ks. Zbigniew Wądrzyk - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku. Wysłuchaliśmy homilii i konferencji na temat mocy świadectwa, które jest w nas.
IMG 8386       IMG 8444
W Ewangelii św. Jana czytamy słowa, które Jezus powiedział do Żydów:
Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście na krótki czas radować się jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. (J 5, 33-36)
 
Człowiek może dzielić się świadectwem, a może to robić na kilka sposobów. Świadectwo zawsze jest odpowiedzią, najgłębszym pragnieniem miłości Bożej. Zaświadczyć, że Bóg jest miłością możemy tak, jak Jan Chrzciciel, umniejszając się tak, by Jezus wzrastał. Bóg Ojciec wywyższył Pana Jezusa ponad wszystko. Dziś potrzeba świadectw takiej miłości.
Podczas adoracji oddawaliśmy chwałę Mistrzowi miłości - Jezusowi. Wzywaliśmy Cię, Panie Jezu, bo nie ma nikogo równego Tobie, aby przynieść światło prawdy. W Tobie Jezu jest zbawienie. Staliśmy przed Tobą, by zachwycić się Twoją dobrocią. Przychodziłeś Panie ze słowem uzdrowienia, bo Ty Panie Jezu jesteś skałą naszego zbawienia, jesteś fundamentem. Dziękowaliśmy, że zaprosiłeś nas przed Twoje oblicze i dotykałeś nas swoją miłością i miłosierdziem. Prosiliśmy, abyś w nas działał Królu życia, utulił i uzdrowił nas, Panie Jezu. Dziękowaliśmy Ci za Twoją czułą delikatną miłość, pokój i radość. Śpiewaliśmy pieśń Chwały, bo Ty, Panie, jesteś czystą Miłością, która szuka naszego wywyższenia, byśmy mieli życie w obfitości. Oddawaliśmy Tobie chwałę, Panie Jezu, bo Ty dajesz siłę, byśmy świadczyli o Tobie i sprawiasz, że nasze serca będą mówiły o Twojej miłości.
 
Panie, wielbimy Cię, bo Ty Jesteś Emmanuelem – Bogiem z nami.
Chwała Tobie, Panie!
Ela
 

       Kurs EUREKA     

IMG 7206
 
Kurs Eureka dobiegł końca, jednak przygoda z Jezusem dopiero się rozpoczyna. Pełni radości wróciliśmy do domu. Wierzymy, że ten czas wyda obfite owoce. Dziękujemy za Wasze wsparcie modlitewne, to wiele znaczy dla nas i dla uczestników. Niech Bóg obdarza Was wszelkim błogosławieństwem.
Ekipa kursu EUREKA
Niech Bóg będzie uwielbiony.

          U progu Adwentu   

Ostatnia Msza Święta roku liturgicznego i miłe chwile w gronie wspólnoty - tak spędziliśmy sobotni wieczór. Wspólna zabawa i długie rozmowy przy stole zastawionym własnoręcznie przygotowanymi smakołykami.

IMG 6639        IMG 6623
Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych sercach!  
 

LOGO wieczor chwaly  
          Wyjątkowo         
trzeci piątek miesiąca
18 listopada
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Odnowić się w Chrystusie
IMG 6259

 

IMG 6450
Odnowić się w Chrystusie to zadanie i szansa dla każdego. Pamiętajmy, że Jezus pierwszy wychodzi nam naprzeciw, ale my mamy zatrzymać się w Jego obecności. Tylko w ten sposób możemy żyć pełnią życia. Doświadczenie Bożej obecności i miłości jest podstawą, a mieliśmy taką szansę podczas Wieczoru Chwały. Duch Święty działał w naszych sercach.
We wszystkich dotknięciach Bożej miłości i uzdrowieniach – Chwała Panu!
Wieczór Chwały prowadził - o. Teodor Knapczyk OFMLOGO wieczor chwaly  
W piątek 28 października
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Moc modlitwy

IMG 5085         IMG 5071
Ufność w Boże Miłosierdzie i moc modlitwy czyni cuda. Nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu potrafi przemieniać ludzkie serca i wznosić (dosłownie) domy poświęcone Bogu.
Dziękuję Ci Jezu za Twoją bezgraniczną hojność. Jezu ufam Tobie! Drogowskazem niech będzie fragment listu św. Pawła do Efezjan:
Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość,a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju.W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!  Ef 4,13-18 .
 
Wieczór Chwały prowadził ks. Radosław Siwiński - dr. filozofii, egzorcysta, odpowiedzialny za dzieło Nowej Ewangelizacji w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, prowadzący wraz z grupą ewangelizatorów Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.
 

          To dopiero początek!    

Zaczęło się Nowe Życie, zaczęło się z mocą! 

IMG 5035

Od piątku nasza wspólnota po raz kolejny ewangelizowała. To był wspaniały czas dla uczestników oraz ekipy, która prowadziła kurs Nowe Życie. Podczas tych trzech dni Bóg pokazał jak bardzo nas kocha a jego Boża miłość wypełniała pustki w sercach uczestników. Objawiał swoją obecność w modlitwie osobistej i wspólnotowej. Nasz Pan uzdrawiał fizycznie i duchowo. Pokazał, że towarzyszy nam nieustannie i nie zapomina o nas.

*** Świadectwa uczestników można przeczytać TU ***

To jest początek przygody z Bogiem, którego obecności doświadczyliśmy podczas tego weekendu wypełnionego czułą, bezwarunkową miłością. Pamiętajmy, że jesteśmy DZIEDZICAMI BOGA!

Panie Boże bądź uwielbiony w owocach tego kursu!

 


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 23 września
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Wieczór Chwały
W piątek 23.09.2016r. odbył się pierwszy po wakacjach Wieczór Chawały.
Temat: Miłosierdzie to imię Boga
IMG 3254   IMG 3367
Wieczór Chwały prowadził ks. Arkadiusz Dardziński ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z Ełku,
związaną z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji.
 

SDM logo

           

Młodzież  ze SNE EMAUS
podczas Światowych Dni Młodzieży
1309408108      1789041796

Campus Misericordiae Brzegi w niedzielny poranek po dobrze przespanej nocy. Pogoda dopisuje.

* * *

20160729 003945      20160729 004200
1463554244      786045028

Kolejna grupa młodzieży z naszej wspólnoty ruszyła w czwartek w nocy do Krakowa. Łączymy się z nimi w modlitwie wspólnie przeżywając spotkanie młodych z Ojcem Świętym.

* * *

921868674588936      921868671255603

Na Światowe Dni Młodzieży pojechaliśmy w 9 osób. W ciągu pierwszych trzech dni przeżywaliśmy rekolekcje i szkolenie ewangelizatorów. Czwartego dnia ruszyliśmy na ulice Krakowa głosić Słowo Boże. W naszym kampusie, gdzie śpimy pod namiotami, znajduje się półtora tysiąca wolontariuszy. Jest wiele osób z różnych krajów Europy i innych kontynentów. Ludzie tutaj są bardzo otwarci na siebie i gotowi do działania. Atmosfera jest nie do opisania. Każdy uśmiecha się szczerze do drugiego. Poznaliśmy  tu wiele nowych osób z kraju i z zagranicy. Są tu Francuzi, Australijczycy z Sydney, Hiszpanie, Chorwaci, Japończycy, Ukraińcy, Niemcy, Słowacy, Malezyjczycy, Brazylijczycy, Portugalczycy, Grecy, Norwedzy i ludzie z krajów Afryki. Z każdym można porozmawiać i się pośmiać. Codziennie jest tradycyjny obiad z danego kraju. Podczas Mszy Świętej często dochodzi do wzruszeń, gdy miliony młodych osób wielbi Jezusa. Najpiękniejsze jest to, że jest tu wiele narodowości, każda ma inna kulturę, ale wszystkich łączy nasz Tata Bóg.

Ola


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 24 czerwca
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się Wieczór Chwały
 Temat: W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża
w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5,18)
IMG 9378   IMG 9418

 

Dziękujcie Bogu za wszystko i zawsze... To słowo prowadziło nas w czasie czerwcowego Wieczoru Chwały. Cały wieczór płynęła modlitwa pełna wdzięczności. Nasze serca przepełnione wdzięcznością otwierały się na łaski i napełniały Pokojem i Miłością Bożą.

„Jak dobrze jest dziękować Ci Panie
I śpiewać Psalm Twojemu imieniu
I opowiadać rano twoje miłosierdzie
A w nocy wierność Twoją, przy dziesięciostrunnej
harfie i lutni i dźwięcznej cytrze”
 
Wieczór Chwały poprowadził  ks. Tadeusz Marcinkowski

 

         Kurs NOWE ŻYCIE - Suwałki     

IMG 8138  kopia   IMG 7713  kopia
Zapachniało Bożą Miłością!
W dniach 27-29 maja w Zgromadzeniu Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Suwałkach odbył się Kurs Nowe Życie. Prowadziły go osoby z naszej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Siostry Terezjanki.
Miłość, Miłość i jeszcze raz Miłość. Przez duże M, bo to sam Bóg Ojciec obdarzał nas swoją Miłością. Obficie i bezgranicznie. Cały czas czuliśmy, że jest przy nas bardzo blisko i chce nas przytulać do swojego serca. Doświadczyliśmy jak cudowne jest Jego działanie, jak pragnie zmieniać nasze życie i pragnie czynić nas szczęśliwymi ludźmi. Nasz Pan jest wielki! Nie ma lepszego Boga. On wystarcza. A my jesteśmy Jego kochanymi dziećmi!
 
Niech dobry Bóg będzie uwielbiony w owocach tego kursu,
we wszystkich uczestnikach i osobach posługujących.

 


 

LOGO wieczor chwaly  

Parafia

Chrystusa Odkupiciela Człowieka

w Olsztynie
Majowy Wieczór Chwały odbył się wyjątkowo w niedzielę.
IMG 4276

  

IMG 4240
Wieczór prowadził  ks. Michał Olszewski

 


 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek 22 kwietnia
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny 
Wieczór Chwały

 Temat: Tyś moim dzieckiem, Ja cię dziś zrodziłem. (por. Ps 2, 7)

Wieczór Chwały prowadził ks. Tadeusz Marcinkowski
IMG 4871        IMG 4936

IMG 4838        IMG 4895
 
Podczas tego Wieczoru poczuliśmy się jak dzieci zrodzone na nowo. Odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i ponownie przyjęliśmy Chrystusa do naszego życia zapalając świecę od Paschału.
Uświadomiliśmy sobie, jak wielką łaską jest chrzest: dla nas, Polaków – chrzest Polski i dla każdego z nas sakrament chrztu świętego. Czuliśmy wdzięczność Bogu i wielbiliśmy Go, a On błogosławił, umacniał, wlewał pokój w nasze serca i rzucał światło na to, co trudne w życiu.

        Nasz Bóg jest wielki!   

Kolejna Eureka za nami. Z ogromną radością i uśmiechem na twarzy mogliśmy wrócić do domu. Bóg podczas rekolekcji był bardzo hojny w swych łaskach i darach. Uczestnicy od samego początku byli otwarci na słyszane treści, a z każdym kolejnym etapem ta otwartość była coraz większa. Doświadczenie Bożej Miłości i Daru Zbawienia pozwoliło im zerwać ze swoją grzesznością i zawierzyć się Jezusowi. Młodzi uczestnicy odnaleźli to, co w życiu najważniejsze, o czym odważnie świadczyli ostatniego dnia. Pan Bóg po raz kolejny pokazał nam Swą ogromną moc i potęgę. Każdy włożył całe swoje serce w ten kurs i to teraz, z Bożą pomocą, będzie mogło owocować.
Sobotnia Ewangelia mówiła: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! ". Pełni wdzięczności Bogu za możliwość ewangelizacji oraz za otrzymane łaski i siłę kończymy kurs w Imię Boże.

We wszystkich poruszeniach serc i owocach tego kursu niech Bóg będzie uwielbiony!
Chwała Panu!
... zapraszamy do GALERII

Warsztaty Ewangelizacyjne - Ostrołęka

IMG 3828   IMG 2770   IMG 3382
Ostatni weekend to dla wielu osób z naszej wspólnoty czas ładowania duchowych akumulatorów. Warsztaty prowadzone w Ostrołęce przez ojców Antonello i Enrique z Brazylii dodały nam nowego zapału do ewangelizacji. Duch Święty działał z mocą, uzdrawiał i przemieniał nasze serca.
Wiemy, że nigdy nie będziemy przygotowani do głoszenia Słowa Bożego, ale zawsze powinniśmy być gotowi. Gdy poddamy się Bogu w mocy Ducha Świętego, to Bóg będzie działał rzeczy niemożliwe.
Bardzo ważna była dla nas modlitwa drugiego dnia, podczas której każdy z nas został namaszczony i posłany, aby ewangelizować wszędzie i w każdym czasie.

 

       Idąc Jego drogą...

LOGO uczniowie z Emaus 1  
Na pewno nie było Mu łatwo. Możemy się tylko domyślać ile kamieni zraniło Jego nogi, ile wyzwisk słyszały Jego uszy, ile wrogich twarzy widziały Jego oczy i jak bardzo został osamotniony na swojej drodze. On - Jezus.
IMG 2477      IMG 2464
My też doświadczyliśmy kamieni, choć nieporównywalnie mniej niż nasz Zbawiciel. Podążaliśmy Jego drogami idąc ścieżkami Kalwarii Warmińskiej. Udaliśmy się do położonej na uboczu wioski Głotowo, aby tam przejść drogę, która naśladuje długością i ukształtowaniem jerozolimską Drogę Krzyżową Chrystusa. Tak wyglądało nasze ostatnie spotkanie wspólnoty. W ciemności, którą rozświetlały tylko świece i pochodnie, rozważaliśmy wielką miłość Boga. Bezinteresowną i ofiarną aż do granic możliwości. Bardziej kochać już się nie da.

Jezu umęczony za nasze grzechy, zmiłuj się nad nami!


LOGO wieczor chwaly  
W niedzielę, 6 marca 2016
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się kolejny Wieczór Chwały

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie. (Ps 100,1)

IMG 2322      IMG 2340

Również nasza ziemia olsztyńska, jak zachęcał nas nasz gość Witek Wilk, ustami uczestników marcowego Wieczoru Chwały, wykrzykiwała na cześć i chwałę Pana.

Stańcie przed Obliczem Pana z okrzykami radości. (Ps 100,2)

Radość nas przepełniała, gdyż doświadczyliśmy, że nasz Bóg jest WSZECHMOGĄCY i chętniej dokonuje dla nas cudów, jeśli tylko o nie prosimy. Bo On jest OJCEM MIŁOSIERNYM, który pragnie dawać obfite błogosławieństwo i uzdrowienie swym kochanym dzieciom.

Teraz tę radość i obfitość łaski Pana chcemy nieść do naszej codzienności, aby wszyscy zobaczyli i przekonali się jak dobry jest Pan.

Jola


         EUREKA w Swarzewie    

Świadectwa po EURECE w Swarzewie można przeczytać TU... zapraszamy!

IMG 1595

Kurs Eureka w Swarzewie zakończony. Miłość Boża spłynęła na uczestników, stopniowo ich otwierając na słyszane treści. Duch Święty ożywiał serca, dodawał odwagi, by ci młodzi ludzie mogli powiedzieć JEZUS JEST PANEM. Wzruszeni świadectwami i pełni emocji związanych z doświadczeniem Boga wróciliśmy do domu.
Ta Eureka zapadnie nam na długo w pamięć - zupełnie inna grupa niż dotychczas, sprawiła, że jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Jezus umocnił nie tylko uczestników, ale także i nas. Jesteśmy wdzięczni, za otrzymane łaski, za moc do ewangelizowania, mimo zmęczenia i nowego otoczenia. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie nas do Swarzewa :)

Ziarno zostało zasiane na podatny grunt. Otoczmy modlitwą przyszłe plony i owoce tego kursu :)
Niech Bóg będzie uwielbiony!

Ania


 

 

LOGO wieczor chwaly  
W piątek, 22 stycznia
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
odbył się
Wieczór Chwały

NIGDY już nie przestanę Cię wielbić!

IMG 0999
    
IMG 1088

Styczniowy Wieczór Chwały był prawdziwą ucztą modlitwy uwielbienia! Kolejny raz doświadczyliśmy prawdy, że Bóg przebywa w CHWALE swego ludu (Ps 22,3), że wszędzie tam, gdzie Jezus jest wielbiony, wychwalany, objawia się Królestwo Boże w całej pełni! Wielu z nas doświadczyło mocy i miłości Boga. Oto świadectwa uczestników wieczoru...    czytaj dalej


         Spotkanie opłatkowe     

IMG 0596
    
IMG 0569

Miłość ma to do siebie, że pragnie się dawać...

Czas Bożego Narodzenia... czas szczególny, w którym spotykamy się w gronie najbliższych, aby świętować narodziny Miłości, aby rozgłaszać radosną nowinę.

W ten styczniowy wieczór również i my, spotkaliśmy się aby wraz z braćmi i siostrami podzielić się chlebem. Aby podzielić się miłością, życzliwością, uśmiechem..., by wspólnie pochylić się nad Miłością, która przyszła na Świat dwa tysiące lat temu. Nad Miłością, która przychodzi codziennie. W roku 2016 znów Jezus mógłby narodzić się jako dziecko w ubogiej rodzinie... Znów mogłaby zabłysnąć Gwiazda. Ale czy pośród jasnych ulic, migających neonów, drapaczy chmur byłaby ona w ogóle zauważalna? Czy doprowadziłaby nas tak samo jak pasterzy i mędrców do Króla Królów? Czy wśród miejskiego gwaru usłyszelibyśmy anielskie chóry śpiewające Gloria, in excelsis deo?

Tego wieczoru Miłość nie tylko pragnęła, ale dała siebie. Dała siebie w drugim człowieku. W jego obecności, życzliwym słowie, uśmiechu, zwyczajnym „dobrze, że jesteś”, w geście przełamania się opłatkiem. Dała siebie we wspólnym kolędowaniu, w ogłaszaniu radości z Jej przyjścia. Jezus przyszedł i był z nami. Miłość narodziła się ponownie w naszych sercach, w naszych relacjach. Miłość narodziła się wśród nas - uczniów z Emaus.

Jezus przyjdzie na ziemię raz jeszcze. Być może w nocy...
Czy jednak znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Czy znajdzie miejsce w moim i Twoim domu?

 Obyśmy Go nie przegapili.

 


 

2016

  Niech każdy dzień Roku Pańskiego 2016

będzie pełen Miłości, radości i pokoju,

a Boże błogosławieństwo spoczywa

na podejmowanych działaniach, decyzjach i relacjach.

 

Początek strony