Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2017 rok
         Zakończenie roku formacji - Gietrzwałd     
IMG 0105       IMG 0874

 

Gietrzwałd – to miejsce u boku Maryi wybraliśmy, by podziękować Bogu za rok formacji i przebywania razem we wspólnocie. Mszę Świętą dziękczynną odprawił oczywiście nasz ks. Grzegorz. Następnie gra terenowa podprowadziła nas do refleksji, jak skutecznie mamy walczyć z własnymi słabościami i zakusami złego (Ef 6, 10-18a).
Ognisko, wspólne rozmowy, śpiewy dopełniły przyjemną atmosferę. Wystarczy obejrzeć fotorelację, by poczuć ducha wspólnoty.
Po wakacyjnych urlopach startujemy we wrześniu w każdy piątek (18:30 – Msza Święta, potem spotkanie w Oratorium). Może i Ty dołączysz do nas? Zapraszamy!

 


         Bierzmowanie 2017     

 IMG 9934

Rozpalasz moje serce, że pragnę Ciebie więcej.
Twa Święta Miłość piękna, potężną, niepojętą.
Jedyne czego pragnę to być przy Twoim boku
Stworzycielu, Zbawco, Duchu Pocieszycielu,
chcę świat odkrywać z Tobą. 
 
Ostatni rok był bardzo owocnym czasem w moim życiu – zarówno cielesnym, jak i co najważniejsze duchowym. Śmiało mogę przyznać, że okres przygotowania do sakramentu Bierzmowania nie był czasem zmarnowanym. Oprócz tego, że wstąpiłam do wspólnoty, w której mogę rosnąć w wierze i poznałam nowych ludzi, to również – i to najważniejsze – nawiązałam nową więź z Bogiem, już nie tak dalekim i trudnym do poznania, ale bliskim, pełnym łaski i miłości. 

 W końcu nastała TA niedziela. W Święto Trójcy Świętej przystąpiłam do sakramentu bierzmowania. Podczas kazania bardzo wybrzmiały we mnie słowa "być apostołem". 

Apostoł, a uczeń to niby to samo, jednak w moim sercu poczułam jakąś misję. Już nie tylko słuchać, uczestniczyć w nabożeństwach, mszach, poznawać, ale być prawdziwym świadkiem wiary. Prawdziwym świadkiem Chrystusa, z mocą głosić o Bogu Stworzycielu, o życiu, męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jego Syna, o Jego chwale i potędze i nie wstydzić się, nie myśleć, co inni powiedzą, bo jak można wstydzić się swojego Przyjaciela?
Wierzę, że Duch Święty jest ze mną i będzie dodawał mi sił w codziennym życiu w wierze: w szkole, na ulicy, wśród znajomych. 
Basia

         Wybieram Jezusa     
Wybraliśmy Jezusa i Jego Słowo.
W niedzielę (25.06.2017r.) dzieliliśmy się Słowem Bożym z wiernymi wychodzącymi z Mszy Świętej. Każdy mógł otrzymać fragment z Pisma Świętego skierowany osobiście do niego.
Poza tym wierni dawali świadectwo wyboru Jezusa robiąc sobie okolicznościowe zdjęcie.
IMG 0482       IMG 0351

 

LOGO wieczor chwaly  
23 czerwca 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

 

Prowadził: Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi
ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic
Temat: Uwielbienie Boga drogą do wolności
IMG 0121       IMG 0086
Wolność – słysząc to słowo zapewne wielu z nas wyobraża sobie odpoczynek na Hawajach, wachlowanie się liśćmi palmy i popijanie napojów. Jednak na Wieczorze Chwały 23.06.2017, który prowadził Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic, pojęcie to całkowicie zmieniło się w głowach. Dzięki ciekawej konferencji, mogliśmy uświadomić sobie, jak bardzo zniewala nas świat i to, że pomimo częstych naszych myśli – „jestem wolny" – jest kompletnie inaczej. Czym jest zatem wolność? Wolność to zdjęcie z siebie kajdanów myślenia: "co powiedzą inni" i łączenie się we wspólnocie Kościoła w modlitwie uwielbienia. To właśnie wielbienie Pana, tak jak potrafimy i chcemy, jest kluczem do wolności.

Zniewala nas również używanie języka do wyśmiewania innych, krytykowania. Język dał nam Pan Bóg, by Go uwielbiać i chwalić. Czas zacząć akceptować to, co robią inni, nawet jeśli wydaje nam się to dziwne, bo jeśli robią to na chwałę Stwórcy, to właśnie to prowadzi ich do prawdziwej wolności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, a przede wszystkim Wspólnocie ze Skierniewic i zespołowi z parafii św. Józefa za przybycie do naszej parafii.

 Basia

 


         Seminarium uwielbienia     

IMG 7770       IMG 8119
Spotkanie i wspólna modlitwa z naszymi gośćmi ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej nie zakończyły się na Wieczorze Chwały. Następnego dnia zostaliśmy ubogaceni dużą dawką informacji i wspólną modlitwą podczas Seminarium uwielbienia, które poprowadziła dla nas Iwona Zielonka wraz z ks. Rafałem Winnickim.
Bardzo wzięliśmy sobie do serca fakt, że wszyscy mamy być uczniami Jezusa – misjonarzami, bo jesteśmy powołani do ewangelizacji. Jesteśmy przekonania, że sobotnie seminarium zaowocuje zarówno naszym osobistym rozwojem, jak też rozwojem naszej wspólnoty.
Dziękujemy Iwonie i ks. Rafałowi za ten owocny, mile spędzony czas.

 


 

LOGO wieczor chwaly  
7 kwietnia 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził: ks. Michał Olszewski
Temat:
"Miłosierdzie Słowa"
IMG 1966       IMG 2092b
Przygotowania duchowe do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka zakończył Wieczór Chwały, któremu przewodził ksiądz Michał Olszewski- zakonnik sercanin, były egzorcysta, ewangelizator, autor wielu książek i dyrektor grupy Profeto. 
W piątek, 7 kwietnia zebrało się wiele osób, aby razem jako wspólnota uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. 
Wygłoszona konferencja dotyczyła Miłosierdzia Słowa. Niesie ono dla nas przebaczenie i pokój. Mogliśmy uświadomić sobie, dlaczego czasem tak ciężko przyjąć nam Boże Miłosierdzie w sakramencie pokuty i pojednania. Dzieje się tak, gdy brak nam przebaczenia samemu sobie. 
Nie zapominajmy więc o nas samych, pomagajmy też innym ludziom, dobrym słowem, uśmiechem, wsparciem w trudnych chwilach, bądźmy na wzór Naszego Pana Jezusa Chrystusa, zachowujmy się jak jego uczniowie, a nie zdrajcy. Bóg otula nas zawsze płaszczem swojej Miłości i wielkiego Miłosierdzia. Wie, co dla nas w danej chwili jest najlepsze. 
Chwała Panu! 

Basia


LOGO wieczor chwaly  
W poniedziałek
20 marca 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Poprowadził: zespół ewangelizacyjny "Wyrwani z niewoli"
Temat: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1)
Wydarzenie zostało zarejestrowane
IMG 1459       IMG 1507a
Niesamowity wieczór, w niesamowity dzień, z niesamowitymi gośćmi – tak w skrócie można opisać ten Wieczór Chwały.
Pomimo poniedziałku, wiele osób zebrało się w kościele. Rozpoczęliśmy Eucharystią, potem wysłuchaliśmy poruszających świadectw i konferencji liderów zespołu "Wyrwani z niewoli"- Piotra Zalewskiego i Jacka "Heres" Zajkowskiego. Poznali się na rekolekcjach w 2010 roku. Połączył ich Chrystus. Odnaleźli siebie w podobnych historiach życia, w problemach, które stawiało przed nimi życie. Sami opowiadali, że w sercu mieli pełno nienawiści, ale jednak przebaczyli, przebaczyli w święte Imię Jezusa Chrystusa. Podczas adoracji Piotrek i Jacek poprowadzili wszystkich do tego aktu przebaczenia. Nienawiść niesie złe owoce, przytłacza, oddala od Boga, dlatego tak ważne jest przebaczenie tym, którzy nas zranili, i modlitwa za nich. Przebaczenie jest drogą do wewnętrznej wolności. Nawet jeśli nie potrafimy tego od razu, wprost, to właśnie poprzez akt woli i oddanie tego Jezusowi, naszemu Panu, który leczy rany swoją Krwią.
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (Kor 6, 12)
Chwała Panu!

Basia

Jacek "HERES" Zajkowski
Raper, Profilaktyk, członek grupy Wyrwani Z Niewoli, współautor programu "Ku wolności..."
Piotr Zalewski
Autor książki, student psychologii, profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli, współautor programu "Ku wolności...".

Jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi. (żródło: facebook)


LOGO wieczor chwaly  
24 lutego 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

Oto Ja posyłam Anioła przed Tobą ...

IMG 0673       IMG 0700

Za nami Anielski Wieczór Chwały, który poprowadziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez s. Lucynę, której temat brzmiał Bądź uwielbiony, Boże w Aniołach Stróżach wszystkich ludzi świata. Mieliśmy okazję zgłębić tak mało powszechnie znaną prawdę o Aniołach.

Wraz z Aniołami uwielbialiśmy Pana Boga, bo nie ma lepszych nauczycieli modlitwy uwielbienia niż Aniołowie. Pan dał nam Anioły jako pomoc dla słabych i uciśnionych by były radosnym zwiastunem zbawienia. Każdy z nas ma swego opiekuna duchowego, który opiekuje się nami i błogosławi nam. Dzięki Aniołowi Stróżowi nasza codzienność może być pełna chwały jeśli nauczymy się go słuchać i być posłusznym jego słowom.

Bądź uwielbiony, Boże w Aniołach Stróżach wszystkich ludzi świata.

Ela


LOGO wieczor chwaly  
20 stycznia 2017
w Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Po raz kolejny, 20 stycznia, spotkaliśmy się, aby uwielbiać naszego jedynego Pana i Zbawiciela, aby oddać Mu chwałę, ale również swoje problemy, troski, zmartwienia. Wierze, że do każdego, kto chciał, kto miał otwarte serce, Bóg przyszedł i jak dobry lekarz zabrał to, co niszczy, a wlał w serca pokój, miłość, radość i moc do świadczenia o Nim i Jego potędze. Dziękujemy każdemu, kto modlił się z nami, a szczególnie księdzu Mariuszowi.
Basia
IMG 9620       IMG 9644

Wieczór Chwały prowadził ks. Mariusz Ołdak, wikariusz parafii w Kluczborku, opierając się na fragmencie z Ewangelii św. Marka: twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju (Mk 5,34).


        Spotkanie opłatkowe    

IMG 9362      IMG 9433

Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich . (Mt 18,20)

            Kolejny raz w imię Jezusa spotkaliśmy się, by wielbić Boga. Tym razem obie wspólnoty: dorośli i młodzież. Przełamaliśmy biały opłatek i wychwalaliśmy Boga śpiewem kolęd. Nie zabrakło na stole przygotowanych przez nas różnorodnych potraw, również ewangelizacyjnych, a przede wszystkim Bożego pokoju w sercach i radości z przebywania razem.

Chwała Panu!


nowy rok 2017

Błogosławieństwa Bożego

na każdy dzień Roku Pańskiego 2017.

Niech będzie on przepełniony pokojem i Miłością

oraz radością ze spotkania z drugim człowiekiem.


Początek strony