Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2018 rok
LOGO wieczor chwaly            
26 października 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną
IMG 4499
      
IMG 4490 
Podczas tego Wieczoru Chwały doświadczyłam ogromnej miłości. Poczułam, jak lęk, niepewność zmagań, zwiazanych z dniem codziennym, odeszły, w ich miejsce wlała się miłość Boga z łaską wiary, aby nie watpić w Jego moc, ale wierzyć.
I zrozumiałam, że Bóg nas tak ukochał, iż podarował przykazania, nie po to, aby nas ogranicza,ć ale po to, aby pokazać nam drogę do szczęścia. Bo prawdziwe szczęście to służba Bogu w codziennych rzeczach, to podążanie za Jezusem, gdyż pełnię szczęścia można doświadczyć tylko będac z Bogiem. 
Asia
 

zyczenia 24-12


Szlachetna pomoc - relacja
IMG 4016
   
IMG 4053

Poniżej przedstawiamy relację wolontariusza – opiekuna rodziny, dla której przygotowaliśmy paczkę, z przekazania paczki rodzinie:

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza, kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusz, który opiekował się wybraną przez Was rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Paczki dostarczyliśmy wspólnie z Darczyńcą, czyli Wspólnotą SNE EMAUS. Paczek było aż 40. Wnosiliśmy je i wnosiliśmy. Dzieci coraz bardziej otwierały buziaki. Potem wspólnie przystąpiliśmy do odpakowywania. Filip od razu wskoczył do wózka i już nie chciał z niego wyjść :) Starsi chłopcy, czyli Krystian i Rafał, przebrali się w stroje piłkarskie. W międzyczasie Filip zaczął układać piękne drewniane klocki. Szymon odpakował koparkę, natomiast Kasia sama nie wiedziała za co się zabrać. Na koniec szukała swojego adwentowego kalendarza. Całością odpakowywania dowodził Krystian. Rozdzielał prezenty wśród rodzeństwa. Natomiast Rafał ciągle czekał na turfy dla siebie. Na koniec dostał je i od razu był uśmiechnięty. Pani Ania szczerze nie wiedziała za co się złapać. Proponowała herbatę, ale wszyscy odmówili. Na koniec po otwarciu wszystkich paczek zrobiliśmy wspólne foto rodziny.
 
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Z mojej strony chciałbym bardzo podziękować za wyjątkową Paczkę. Życzę wszystkim SuperW takich Darczyńców. Paczki były pięknie opakowane, opisane i dostarczone zgodnie z umową. Chciałbym mieć zawsze takich Darczyńców. Bardzo dziękuję Pani Kasi za to, że wybrała moją rodzinę i że wszystko tak pięknie zorganizowała. Wierzę, że na świecie jest naprawdę mnóstwo dobrych ludzi i wiem też, że dobro wraca. Właśnie się o tym bezapelacyjnie przekonałem :)
 
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina postanowiła przygotować w najbliższym czasie laurki dla Darczyńcy. Są pod ogromnym wrażeniem otrzymanych Paczek. Czegoś takiego w ogóle się nie spodziewali i Paczka przerosła ich oczekiwania. Otrzymali wszystko, co było potrzebne.

 


Szlachetna pomoc 

IMG 3961     IMG 4011

- to idea Szlachetnej Paczki, którą w tym roku podjęliśmy, a miłosierdzie okazane potrzebującym okazało się wspaniałym sposobem na ewangelizację.

Przygotowywaniu paczki towarzyszyło wiele emocji i radości. Cieszymy się, że nasze prezenty wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych. Dzieci w sposób szczególny okazały się wdzięcznymi odbiorcami. Jesteśmy wdzięczni Bogu i obdarowanym, że mogliśmy uczestniczyć w rozpakowywaniu darów i towarzyszącej temu radości.

Bogu niech będą dzięki!

 


LOGO wieczor chwaly            
28 września 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  DEKALOG
IMG 3561
      
IMG 3583 
Czasem zadaje sobie samej pytanie, dlaczego jako młody człowiek, pełen możliwości i ciekawości świata, poświęcam swój czas i decyduje się pójść „posiedzieć” w kościele? Z wielu pośrednich odpowiedzi na to pytanie, w głowie tętni mi tylko jedna. Jest nią Żywy Bóg i Jego obecność w Kościele, której we wspólnocie doświadczam miedzy innymi na Wieczorach Chwały.  Ten czas jest szczególny dla mnie. Widok ludzi, którzy oddają swoje troski kochającemu Bogu jest ogromnym świadectwem dla mnie i umocnieniem mojej wiary. Można powiedzieć, ze cieszę się, gdy wiem, że zbliża się Wieczór Chwały. Na ostatnim spotkaniu czułam ogromna jedność ze zgromadzonymi ludźmi, a także radość i miłość Chrystusa, który mówił cicho w mym sercu: "nie lękaj się, oddaj mi swoje troski, ja cię kocham".
Dorota
 
Wrześniowym Wieczorem Chwały rozpoczęliśmy całoroczny cykl konferencji o Dekalogu. W ostatni piątek ks. Paweł Zięba przedstawił nam ogólny zarys tej tematyki. Głoszone przez różnych prelegentów konferencje comiesięcznych Wieczorów Chwały będą przybliżały kolejne przykazania Boże. Będziemy uwielbiać Boga i prosić o uzdrowienie wszelkich zranień spowodowanych przekraczaniem przykazań.
Serdecznie zapraszamy do Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie w każdy czwarty piątek miesiąca.
Najbliższy Wieczór Chwały 26 października o godz. 18:30 
 

        Kurs Nowe Życie     

SC1958

Spotkanie serc spragnionych miłości, przemiany codziennego życia, tęsknoty za aprobatą takimi, jacy jesteśmy naprawdę. Każdy z nas miał jakieś oczekiwania, wyobrażenia odnośnie tego kursu. Każdy sam wie...
To Jezus zaprosił nas z miłości i troski do nas. Odszukał i przyprowadził, a z każdym dniem otwierał na swoją miłość. Zawsze wierną, stałą, bezwarunkową i NIEPOJĘTĄ.
Przytulał do swego serca, pełnego miłosierdzia. Posyłał do nas Ducha Świętego, który przemieniał, leczył i umacniał w Bożą obecność. Po przez głoszenia i świadectwa odkrywał przed Nami to, co zakryte i niezrozumiałe. Zobaczyłam, jak bardzo potrzebujemy miłości, tej, która nie ocenia i nie potępia. Zrozumiałam, jak wielkim darem jest drugi człowiek... Jak wiele otrzymujemy, gdy dajemy samych siebie. To siła wspólnoty jednoczącej się w Imię Jezusa Chrystusa.
 
Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna za Waszą obecność na wspólnej drodze do Boga.
Nowe Życie, to pokorne kroczenie drogą w codzienności za Jezusem i z Jezusem.

Gosia

 


 
 Czas Uwielbienia
IMG 1184
  
IMG 1177 
Wakacyjne wieczory uwielbienia budują naszą relację z Bogiem i ze sobą nawzajem. To cudowne doświadczenie obecności Boga, na które zapraszamy jeszcze 7 i 21 sierpnia 2018r.
Wspólnie uwielbiajmy Boga w Jego Miłości!
 
 
  Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie
IMG 0547
  
IMG 0148 
My również, pragnąc przywołać gietrzwałdzkie orędzie Maryi, Jej wezwanie do modlitwy i do walki ze słabościami, stanęliśmy w pokorze przed Jej gietrzwałdzkim wizerunkiem, by dokonać refleksji nad sobą i naszymi postawami moralnymi.
Sobota w Gietrzwałdzie była zatem dla nas czasem refleksji, pokuty, zjednoczenia z Jezusem w Eucharystii, zakończonym radosnym uwielbieniem Boga wraz zespołem Deus Meus.
Bogu niech będą dzięki!

 


  ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACJI U BOKU MATKI GIETRZWAŁDZKIEJ
IMG 93321
  
IMG 9974 
Kolejny rok za nami. Gietrzwałd to miejsce, w którym dziękowaliśmy Bogu za kolejny wspólny rok. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, resztę dnia spędziliśmy przy ognisku. Nie mogło zabraknąć czasu na Uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla. To Jemu zawdzięczamy dobrze i owocnie przeżyty rok we wspólnocie.
Czas mijał nam na rozmowach, pieczeniu kiełbasek, wspólnym biesiadowaniu oraz głośnych śpiewach pełnych Uwielbienia. Nawet zmieniająca się, kapryśna aura nie była w stanie zepsuć nam dobrych humorów. To był naprawdę dobry czas.
Do zobaczenia po wakacjach… Chwała Panu.
Magda

 


LOGO wieczor chwaly            
22 czerwca 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Jesteśmy jednym Ciałem w Chrystusie
IMG 9238
      
IMG 9246 

Ostatni przed wakacjami Wieczór Chwały minął pod znakiem wspólnoty. Kilkanaście osób wstąpiło oficjalnie i uroczyście do Szkoły Nowej Ewangelizacji EMAUS. Dzielą się swoimi refleksjami:

To był jeden z niezwykłych dni w moim życiu. Słuchając konferencji poświęconej Wspólnocie oraz wygłoszonych świadectw, jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, jak ważna rolę odgrywa w moim życiu Wspólnota SNE EMAUS. Mogę tam czuć się sobą, przebywać z ludźmi, którzy tak jak ja chcą uwielbiać Pana. Wypowiadając słowa aktu wstąpienia do wspólnoty poczułam, jak jeszcze bardziej zbliżam się do Jezusa, że jest On tak blisko mnie, a ja jestem jednym z Jego apostołów, którego posyła, aby głosić jego nieskończone miłosierdzie.
Jezu, dziękuję Ci, że postawiłeś na mojej drodze ludzi ze wspólnoty, że mogę być jej członkiem i każdego dnia poznawać i głosić Słowo Boże...
K.M.
 
Wieczór Chwały, który był 22 czerwca, na długo zapamiętam. To był czas Pana Boga, to On rozdawał wiele łask dla nas. Chwała Boga aż tętniła, po raz pierwszy poczułam tak wielką miłość. Jezus nauczał nas, że mamy brać przykład ze Świętej Rodziny i trwać w Jego nauce, jak apostołowie. Chwała Panu.
Iwona

 


LOGO wieczor chwaly            
25 maja 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Przyjdź Duchu Święty 
IMG 6411
      
IMG 6340 
Tematem przewodnim kolejnego Wieczoru Chwały był Duch Święty. Trzecia Osoba Trójcy Świętej jest Ożywicielem naszego życia duchowego. Jest On jak wiatr. Obdarza nas kiedy chce i w sposób jaki pragnie. Napełnia nas również miłością, radością, pokojem, opanowaniem, życzliwością.
Również dzięki Duchowi Świętemu możemy stanąć w prawdzie o nas samych.
To właśnie doświadczenie prawdy o swojej słabości sprawiło, że podczas tej piątkowej adoracji wylałam wiele łez. Tak bardzo często myślę, że Bóg nie ma dla mnie czasu, zapomina o mnie, a jest to ogromny błąd. To często ja nie dostrzegam małych rzeczy, które dane mi są od Niego na co dzień. Podczas modlitwy wstawienniczej poczułam się, jakby sam Jezus mnie przytulił. Dzięki temu na nowo poznałam, jak wielka jest Jego miłość do mnie i jak cenna jestem w Jego oczach.

Chwała Panu w tym czasie i dzięki za ludzi, którzy byli z nami!
 

         Zesłanie Ducha Świętego - nowenna     

IMG 5785
   

W kolejnym dniu nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przyjrzeliśmy się, jak ważny i obecny w codzienności jest dar rady. Po uczcie Eucharystycznej, ks. Dawid Szczepkowski w konferencji omówił, czym jest kolejny z darów Ducha Świętego. Zwrócił też uwagę, jak dobrze radzić, oraz na fakt, że w wielu sytuacjach dobrą radą jest modlitwa za drugiego i razem z nim. Mogliśmy tę wiedzę wykorzystać w praktyce i wspólnie uwielbialiśmy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosiliśmy Ducha Świętego, by przyszedł do nas, naszych bliskich, przyjaciół, do tych wszystkich miejsc, które są naszą codziennością i napełniał obecnych miłością i radością Jezusa Zmartwychwstałego.

 


LOGO wieczor chwaly            
27 kwietnia 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Oto stoję u drzwi i kołaczę  ...
IMG 4119
   
Podczas tego wieczoru Jezus zapukał do drzwi naszych serc. Zaprosiliśmy Go do swojego życia. Od teraz to Jezus będzie panował w naszej codzienności i oddali wszelkie niepokoje. Z Jezusem zdecydowanie łatwiej jest iść przez życie.
Chwała Panu!

 


         Kurs Nowe Życie     

Boża hojność nie jest niczym ograniczona!

IMG 3840
 
Za nami trzy dni, podczas których Pan Bóg niesamowicie działał. Jego miłość przepełniła każdego z nas. Nie tylko uczestników, ale również prowadzących. To był wspaniały czas, pełen radości i łask Bożych. Nowe Życie rozpoczęło się w każdym z nas.
Panie, dziękuję Ci za każde dobro, które uczyniłeś. Dziękuję za Twoją miłość, którą nas obdarzasz. Dziękuję za Twoją hojność, która nie jest niczym ograniczona.
Bądź uwielbiony, Panie, w owocach kursu Nowe Życie.
Chwała Tobie w Twojej Miłości i dobroci!

 


LOGO wieczor chwaly            
23 marca 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju. (Łk 23, 43)
IMG 2009
   
"Zbawienie przyszło przez krzyż"
Wieczór Chwały, piątkowe późne popołudnie, godzina 19:15, po Mszy Świętej; niewiele osób opuszcza Dolny Kościół na Wyszyńskiego w Olsztynie, niewiele też jest wolnych miejsc do siedzenia, można wyjść, powyżej trwa Droga Krzyżowa, jednak zostają – zostają ci, którzy kochają Jezusa, którzy pragną być jak najbliżej Niego, rozpamiętywać Jego mękę i wielbić Go.
Początkowa cisza i skupienie, przerywana oddechami zmęczonych pogonią za codziennoscią ludzi, przechodzą w łagodny ton głosu dziewczyny dzielącej się refleksjami na temat drogi prowadzącej do zbawienia duszy. Osobiste wyznania uwiarygadniają przekaz informacji popartych słowami z Pisma. Agnieszka, bo takie jest imię dziewczyny- to jedna z osób ze Wspólnoty SNE, działającej przy tej parafii; osób, które chcą świadczyć o miłości do Boga i o działaniu Boga w naszym życiu.
 
Łzy skruchy i radość wyniesienia
Modlitwa spontaniczna wspólnoty poprzedza adorację krzyża. Każdy zanurzony w sobie. Różne myśli krążą po głowie. Bliskość Jezusa sprawia, że topią się nasze żale, rozpływają zgorzknienia, a przeciwności – stają się łatwymi do pokonania.
Bywa, że jest to dla nas terapia wstrząsowa. Na ile pozwolimy Bogu, by w nas zamieszkał; ile Mu oddamy z siebie; ile powierzymy lęków, zranień, złości i pychy, która jest w nas? W oczach pojawiają się łzy..., na które nie pozwalamy sobie w miejscach publicznych! Łzy oczyszczenia..., bo w NIM wszystko możemy! Pełne zespolenie, ale tylko za naszym przyzwoleniem. Bóg nie działa na siłę, nie chce nas ubezwłasnowolnić! To my sami decydujemy, czy chcemy iść za Nim, czy przed Nim, czy zupełnie bez Niego!
Pamiętajmy jednak, że On "(...) wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani(...) napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym” (Ef 1, 3-4).
Dał nam więc wszystko, co jest potrzebne do życia.Korzystajmy z tych łask, bo On jest samą Dobrocią i Miłością. Każdy Jego czyn o tym świadczy, a przede wszystkim fakt oddania życia za każdego człowieka.
 
Czy byłbyś zdolny oddać życie, choćby za jedną osobę!
A On oddał życie za wszystkich, oddał życie za Ciebie i za Mnie.
 
Ja jestem Mu wdzięczna, a TY...?
 
Kolejne spotkanie na Wieczorze Chwały już za miesiąc.
Jeśli chcesz być bliżej Boga i coś mu powiedzieć, przyjdź do nas.
Zapraszamy.
                                                                                             Maria - ta, która wylała niejedną łzę...
 

         Dzień skupienia     

IMG 1791
   

Podczas wielkopostnego dnia skupienia pochylaliśmy się nad tajemnicą Eucharystii. Ugruntowaliśmy się w przekonaniu, że jest ona, a na pewno powinna być, centralnym punktem naszego życia. Z Wieczernika czerpiemy siłę i posyłani jesteśmy do ewangelizacji.

Chwała niech będzie Bogu Ojcu, przez Chrystusa, w jedności Ducha Świętego.

 


LOGO wieczor chwaly             
23 lutego 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska. (Rz 5,20b)
IMG 1538
   
Miłość zakrywa wiele grzechów...
Zaufaliśmy Panu i stawiliśmy się na wezwanie, kolejny raz, by uwielbiać słowem, pieśnią, gestem naszego Ojca – Boga w Niebiosach.

Wieczory Chwały stwarzają możliwość wspólnego obcowania z bliźnimi, w obecności Trójcy, powierzania swoich spraw Najwyższemu, często po ludzku nie do rozwiązania; tak po prostu bycia z Nim jak... z najlepszym Przyjacielem.

Tematem przewodnim wczorajszego piątkowego spotkania był grzech oraz jego konsekwencje. Krótka pantomima i konferencja z prezentacją przybliżyły wiernym fakt, iż wszyscy jesteśmy uwikłani w mniejsze i większe grzechy, wszyscy wpadamy, często początkowo nieświadomie, w sidła szatana. Jak jednak z nich się wyrwać...?
Odpowiedzią jest walka, na wszelkie sposoby, z własnymi słabościami, walka czynem, walka dobrą myślą, walka modlitwą ze złem tego świata. Modlitwa – tarczą przeciw złu! Kiedy oddamy się i zawierzymy bezgranicznie Bogu, nic nie jest straszne! To Jezus zwycięża – w sakramencie pokuty. Sami jesteśmy słabi.
 
Tak też było i jest w moim życiu. Stale podnoszę się i upadam. A On mi daje szansę. Słowo Pana przez wiele lat było obok, słyszałam je, ale czyniłam swoje, tak po prostu po ludzku, to – co wygodne i przyjemnie. I ciągłe trwanie w grzechu. Słowo docierało do mnie, ale nie było we mnie, nie żyłam nim... Aż zapragnęłam czegoś więcej, niż tylko niedzielne Msze św., czterdzieści minut w ławce kościelnej raz w tygodniu! I Pan odpowiedział na moje wezwanie, bo przecież (...)każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje(...). Pan stwarza więc teraz sytuacje, stawia ludzi na mojej drodze życia..., z każdym krokiem jestem coraz bliżej Niego. Odrzucam chłodny intelektualizm, zimny racjonalizm, jestem tylko dla Niego, On jest we mnie, a ja w Nim. Jak dziecko... Czuję Jego Ojcowską miłość...
Napisane jest w Piśmie: Nikt bowiem, kto Tobie ufa, nie doznaje wstydu (...)
Tą wszechogarniajacą miłością chciałabym sie dzielić ze wszystkimi, którzy tego potrzebują. Przychodźcie więc utrudzeni, strapieni, wątpiący, a miłość Boga otuli Was i ukoi Wasz ból.

Spotkania wspólnoty SNE Emaus w każdy piątek o 18:30 w rzymsko-katolickiej parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Przyjdź, nie zawiedziesz się!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, ktorzy posługiwali podczas wczorajszego Wieczoru Chwały.
Zapraszamy już 23 marca o godzinie 18:30 na kolejny Wieczór Chwały.
Maria – otulona miłością Boga

         Warsztaty modlitwy charyzmatycznej     

IMG 1172

   

IMG 1165

Za nami kolejne wspaniałe doświadczenia podczas Warsztatów Modlitwy Charyzmatycznej w Pabianicach. Dziękujemy Wspólnocie Dobrego Pasterza z Pabianic za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Więcej tu.

Niech Bóg będzie uwielbiony.


LOGO wieczor chwaly             
19 stycznia 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

  Temat: Droga do MIŁOŚCI

IMG 1037

   

IMG 0944

Za nami pierwszy w tym roku Wieczór Chwały podczas, którego po raz kolejny mogliśmy doświadczać, jak Pan Jezus obdarza nas swoją miłością. To czas, w którym mogliśmy zastanowić się, czym jest prawdziwa miłość, czy potrafimy ją zdefiniować, jak ona wygląda w naszym życiu, czy potrafimy żyć bez miłości i o nią walczyć? Czy inni patrząc na nas mogą dostrzec, że miłość rządzi w naszym życiu.
To był wieczór wspólnej modlitwy, śpiewu, bliskości innych ludzi, gdzie Duch Boży rozpalał w nas ogień, pomógł doznać jeszcze głębiej Bożej miłości, miłości bezgranicznej, prawdziwej, bezcennej, miłości, która przynosi pokój serc i przenika każdego. "Jego miłość zakrywa grzech, ona nie pamięta złego, Jego krew największy dar dla każdego".
Zachęcam Cię Bracie i Siostro abyśmy każdego dnia, w każdej chwili swojego życia okazywali miłość do Boga i bliźnich, niech ona stanie się najważniejsza, niech ona odzwierciedla się w naszych czynach, słowach, gestach, w pomocy innym, słabościach czy cierpieniu.
Katarzyna
 

         Spotkanie opłatkowe     

IMG 30

   

IMG 61

Trwając w radości płynącej z Narodzenia Pana spotkaliśmy się wczoraj we wspólnotowym gronie. Oprócz modlitwy i dzielenia się opłatkiem zjedliśmy wspólną kolację, a potem przyszedł czas na integrację, wspólną zabawę i kolędowanie.

Niech Pan w tym nowym roku błogosławi, obdarza łaskami, ześle potrzebne dary,
a Matka Boża ma Was w opiece!

nowy rok 2018

W Nowym Roku

niech Bóg błogosławi każdemu z was,

wlewa w serca nadzieję i radość,

Duch Święty obdarza wszelkimi dobrami,

rozświetla każdy nadchodzący dzień,

napełnia miłością i pokojem,

a Matka Boża zawsze ma w swojej opiece.

Początek strony