Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2019 rok

czas uwielbienia baner

 20190827 194733

Bóg jest potężny w swej mocy!
Prawda ta wybrzmiała na ostatnim już w tym roku wakacyjnym wieczorze uwielbienia. Zjednoczeni na modlitwie, oddaliśmy Bogu chwałę, a On umocnił nas i dodał sił na nasze codzienne zmagania.
Bogu niech będą dzięki!

 


  Zakończenie formacji 2019
IMG 1018
   
IMG 1122 
Rozpoczęliśmy modlitwą różańcową w gietrzwałdzkiej bazylice. Dziękowaliśmy Bogu za kolejny rok funkcjonowania naszej SNE, a także modliliśmy się w intencji naszego moderatora, ks. Grzegorza, który od lipca został przeniesiony do Braniewa.
Uroczyście pożegnaliśmy ks. Grzegorza przy ognisku. Były podziękowania, życzenia, a także tort, pieczone w ognisku kiełbaski oraz wiele śpiewu, rozmów i śmiechu.
Chwała Panu!
 

LOGO wieczor chwaly            
21 czerwca 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  PRZYKAZANIA BOŻE A PRZYKAZANIA MIŁOŚCI
IMG 0879
   
IMG 0961 
Bóg kocha nas miłością bezwarunkową. Bóg kocha nas i chce dla nas samego dobra, gdyż jesteśmy Jego dziećmi. Kto jest w stanie to zrozumieć, zachowuje przykazania z miłością dla Samego Chrystusa. Tam gdzie jest miłość, tam nie ma poczucia obowiązku. Kochamy, jeśli sami poznaliśmy miłość. Kto rozmiłował się w Bogu, robi wszystko dla Niego. Serce rozumie, jak wielkim darem jest przyjąć również z ręki Boga cierpienia, wychwalać Go za tą jakże ogromną Łaskę daną nam z Nieba w ogromnym zaufaniu do nas.
Z miłości do Jezusa w dziękczynieniu wytrwamy z Nim pod Krzyżem. Św. Paweł nie rezygnował z cierpień, gdyż odkrył Miłość Boga. Nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich.
Zatrzymaj się nad tymi słowami Drogi Bracie i Droga Siostro w Chrystusie Panu. 

Wiktoria Anna


Nowe Życie

IMG 9685

Kurs „Nowe Życie” w Gutkowie już za nami, ale nowy etap życia dla uczestników dopiero się zaczął. Wiele duchowych darów otrzymał każdy z nas. Wszystkich zawierzamy dobremu Bogu i Jego prowadzeniu.
 

LOGO wieczor chwaly            
24 maja 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
IMG 7924
   
IMG 7964 
Wydaje się to oczywiste: Boży przekaz jest jasny – nie kłam, nie oczerniaj, nie zeznawaj fałszywie… . Kłamstwo, zatajanie prawdy, manipulacja, etc. jest złem, grzechem przeciw miłości Boga i bliźniego. Czy to jednak tylko tyle i aż tyle?
Konferencja Księdza Pawła Zięby rozwiała wątpliwości. Przykazanie 8 w swojej treści niesie zakaz, ale jest jednak także nośnikiem nakazu: bądź świadkiem prawdy, weź odpowiedzialność za prawdę i głoś prawdę, wszak Prawda was wyzwoli (J 8,32). Źródłem prawdy jest przecież Jezus Chrystus!!

Andrzej


LOGO wieczor chwaly            
26 kwietnia 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie kradnij. Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego.
IMG 7743
   
IMG 7651 

Piątkowy Wieczór Chwały był wyjątkowy. Ksiądz Andrzej Midura wygłosił konferencję na temat „Nie kradnij” i „Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego”, czyli 7 i 10 Przykazania Bożego. Zrozumiałam, że „nie kradnij” nie oznacza tylko kradzieży rzeczy fizycznej, ale przede wszystkim czasu własnego i swoim najbliższym. W dobie internetu, telewizji i mediów społecznościowych łatwo nam jest zaniedbać relacje z innym ludźmi.  Spędzając czas "w sieci” tak naprawdę okradam siebie z czasu, który mogłabym poświęcić innym ludziom, a przede wszystkim Panu Bogu.

Panie Boże dziękuje Tobie za to, że otwierasz moje oczy i mogę ujrzeć obszary w swoim życiu, nad którymi musze popracować, aby móc jeszcze bardziej wzmocnić relację z Tobą. Chwała Tobie za to, że wczoraj dotykałeś serc swoich córek i synów, które przemieniałeś i uzdrawiałeś, ponieważ ich kochasz. Twoje miłosierdzie nie zna granic.

Edyta


Nowe Życie 5-7 kwietnia 2019  

IMG 7111
   
IMG 7479 
Przychodząc na kurs Nowe Życie nie wiedziałam, jak bardzo jestem zamknięta, jak bardzo jestem poraniona, jak bardzo pragnęłam miłości. A tutaj na kursie miłość się aż przelewała. Poczułam, jak bardzo jestem kochana i jak bardzo chcę być kochana przez Boga. Bóg sam przyszedł do mnie i oblał mnie swoją miłością, czułam to w każdej części mojego ciała. A nie dość, że czułam, to też widziałam, jak Bóg oblewa miłością wszystkich na kursie. Radość i szczęście promieniało od ludzi. I chcę tak żyć, podążając za Jezusem. Bo bez miłości jestem nikim, a Miłością jest sam Jezus. 
 Asia
 

LOGO wieczor chwaly            
22 marca 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie cudzołóż. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
IMG 6215
   
IMG 6206 
Wieczór Chwały o tematyce szóstego i dziewiątego przykazania przybliżył nam prawdę, co znaczy: „żyć według ciała” oraz „żyć według ducha”. Pan Bóg dotykał serca uczestników i leczył rany powstałe w sferze seksualności.
Wielbiliśmy Boga w Jego dobroci i dziękowaliśmy za przykazania, które, jak drogowskazy, prowadzą nas ku wolności.
 

LOGO wieczor chwaly            
22 lutego 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie zabijaj.
IMG 5439
   
IMG 5530 
Wieczór Chwały był dla mnie ogromnym przeżyciem duchowym, uświadomiłam sobie, jak wiele  krzywd wyrządzam drugiemu człowiekowi poprzez moją niewiedze oraz nieświadome czyny. Konferencja bardzo rozjaśniła mi wiedzę na temat "piątego przykazania"
Modliłam się, aby dobry Bóg obdarzał mnie słuchaniem, "aby słyszeć", patrzeniem, aby "widzieć".
Uwielbiałam Pana Jezusa  w moich najbliższych, rodzinie, koleżankach oraz znajomych dalszych i bliższych. Przychodziły mi na myśl różne osoby. Szczególnie zapamiętałam jedno zdanie, którym będę się  zawsze kierować: "Tylko Bóg daje nam życie i może nam je odebrać".
 
Serdecznie zapraszam na kolejne Wieczory Chwały.
Dorota

 

Spotkanie opłatkowe 2019
IMG 4438
   
IMG 4464

Życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolend - w takiej atmosferze minął nam piątkowy wieczór. Nie zabrakło smakołyków na stole i pogodnych nastrojów. Był to błogosławiony czas wspólnego przeżywania Tajemnicy Wcielenia.

 


 nowy rok 2019

 

Początek strony