Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2020 rok
LOGO wieczor chwaly            
28 lutego 2020
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Sakrament pokuty i pojednania
IMG 1932
   
IMG 2031 
Piątkowy Wieczór Chwały był poświęcony tematyce sakramentu pokuty i pojednania. Ks. Andrzej Pluta w homilii podkreślił, że podejmowane przez nas umartwienia wielkopostne mają służyć przede wszystkim odnowieniu naszego życia wewnętrznego i poprawieniu kondycji duchowej. Natomiast w konferencji przedstawił sakrament pokuty i pojednania jako spotkanie z najlepszym Przyjacielem – Bogiem, który pierwszy pragnie tego spotkania. Przekonywał, że w tym spotkaniu nie są najważniejsze nasze uczucia, ale Miłosierdzie Boże, które przez wiarę dokonuje największych cudów w naszych sercach.
Boże, dziękuję Ci za Twoją miłość, którą okazujesz nam grzesznym, ale też umiłowanym Twoim dzieciom, gdy my przychodzimy do Ciebie, aby zanurzyć się w Twoich ramionach.

Serdecznie na kolejny Wieczór Chwały w piątek, 27 marca.

  Mirek 


LOGO wieczor chwaly            
24 stycznia 2020
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

  Chleb powszedni i Chleb najistotniejszy 

 "Aby nie ustać w drodze"
IMG 0830
   
IMG 0864 
Podczas ostatniego Wieczoru Chwały dowiedziałam się o bogactwie lektur, z którymi można się zapoznać, aby jeszcze w doskonalszy sposób przeżywać mszę świętą. Ks. Henryk Madej podkreślał, aby nie być tylko widzem, ale z wielką miłością i z zaangażowaniem uczestniczyć w Eucharystii. Przedstawił wielu świętych, których postawa jest dla nas wzorem do naśladowania. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękowałam Panu Bogu za możliwość wzrastania w wierze poprzez uczestnictwo w Wieczorach Chwały, oraz za możliwość rozwijania się we wspólnocie, do której przynależę.
Bogu niech będą dzięki za łaski otrzymane podczas każdej Eucharystii, w której uczestniczę.

Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych Wieczorach Chwały.

  Dorota


 

 Wspólnotowe spotkanie opłatkowe
IMG 0134
   
IMG 0160 
W piątek, 11 stycznia, przeżywaliśmy wspólnotowe spotkanie opłatkowe. Spędziliśmy miłe popołudnie przy wspólnym stole, a rozmów nie było końca. Wspaniałą atmosferę dopełniała obecność już trójki dzieci – naszych małych skarbów.
Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas.

 


 nowy rok 2020

 

Początek strony