Jesteś tutaj: StartO NasWspólnotaMłodzież
Szkoła Nowej Ewangelizacji "EMAUS"
                                  Młodzież                    
LOGO wspolnota mlodziezowa
   Co u nas ...    
 Kolejne spotkanie
 
 

Sobota, 18 marca

Nie możemy uciekać od prawdy, że jesteśmy grzesznikami, ponieważ każdy z nas jest człowiekiem grzeszącym.

Tematem sobotniego spotkania naszej wspólnoty był grzech. Wspólnie rozważaliśmy historię o Kainie i Ablu, jak również zastanowiliśmy się czym był grzech pierwszych ludzi i kto był jego powodem. Źródłem grzechu pierworodnego jak każdego innego jest szatan, który jest głównym sprawcą. Diabeł nie powie „nie słuchajcie Boga”, lecz podważy prawdę, wprowadzi niepewność pytaniem „ Czy to prawda?” czyniąc Boga kłamcą sugerując , że nie powiedział ludziom całej prawdy.

Czytając fragment z Ewangelii św. Łukasza (Łk 4, 1-13), zwróciliśmy uwagę na to, że szatan zaczął kusić Jezusa po 40 dniach, gdy poczuł głód, to pokazało strategie działania szatana. On zaczyna działać, gdy zobaczy naszą słabość, którą może wykorzystać. Dlatego, tak jak, Jezus musimy trwać w relacji z Bogiem, aby być silnym i nie pozwolić wygrać szatanowi.

Jezus wziął na siebie wszystkie ludzkie grzechy i z miłości do nas zaniósł je na krzyż i zwyciężył. Jezus pomaga zwyciężyć nasz grzech, lęki, cierpienia, tylko musimy zaufać mu na 100%.

Trzeba umieć powiedzieć „mam grzech”, by móc go oddać. Gdy przyjmiemy przebaczenie Chrystusa, będziemy mogli żyć w radości i pokoju. (J 10, 9)

W drugiej części spotkania wspólnie przygotowywaliśmy modlitwę na Adorację Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy. Odbędzie się ona w sobotę (1.04) w ramach spotkania wspólnoty.

 
 
 
zapraszamy
 
 

 

IMG 0800

       

IMG 0796

Sobota, 25 lutego

Biedni są ludzie, którzy odrzucają Bożą Miłość. Bóg kocha nas odwieczną, doskonałą miłością, miłością bezwarunkową, bezpodstawną, większą niż ktokolwiek na Ziemi nam może podarować. 

Na sobotnim spotkaniu rozważaliśmy jaka powinna być doskonała rodzicicielska miłość, za co jesteśmy wdzięczni swoim rodzicom. Spisaliśmy to wszystko na kartce, a następnie czytając wybrane fragmenty z Pisma Świętego przypomnieliśmy sobie jak mocno nas kocha Pan. Okazuje to troską o nas, pomocą, akceptacją, a także nawet poświęceniem. Warto czasem podczas dziennego pośpiechu zatrzymać się i przypomnieć o tym, który nas pierwszy umiłował, bo Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13). Uwielbiajmy Pana za to, że przychodzi do nas i kocha jak matka - delikatnie i czule, a także jak ojciec - gdy trzeba stawia kropkę nad i.

Basia

    ...    
IMG 9830      IMG 9841
Sobota, 11 lutego

Kolejne sobotnie spotkanie za nami. Pojawiły się dwie nowe osoby. Nasza wspólnota staje się coraz większa. Cieszy nas, że coraz więcej nas szuka Boga i nie boi się o Nim mówić. Aby zachęcić jeszcze więcej osób do pójścia z nami Drogą Bożą namalowaliśmy plakat. Ale czas spotkania to przede wszystkim pochylenie się nad tekstem Ewangelii. Po przeczytaniu przedmowy do Ewangelii wg św. Łukasza zastanawialiśmy się, jak bardziej możemy poznawać Jezusa. Otrzymaliśmy książeczki Twoje codzienne minuty przed Bogiem, aby każdego dnia bardziej rozwijać naszą wiarę i przyjaźń z Jezusem. Naszego Pana możemy poznawać przez innych ludzi, gesty, ale nie możemy zapominać o lekturze Pisma Świętego, ponieważ tam jest cała prawda Jezusie, o naszej wierze i wskazówki, jak żyć, aby żyć wiecznie.

Chwała Panu za ten wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na następnym spotkaniu 25 lutego 2017 roku na plebanii koło kancelarii Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Przyjdź, zobacz i zostań z nami! Bóg Cię kocha i czeka na Ciebie. 

Basia

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych do naszej wspólnoty.  DSC 0736e

 

   Kim jesteśmy i co (Kto) nas łączy?   

Jako Wspólnota Młodzieżowa jesteśmy integralną częścią Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji EMAUS. Pragniemy poznawać Jezusa, a doświadczeniem Jego miłości i obecności dzielić się z innymi. Spotykamy się na wspólnej modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego, Adoracji, uczestniczymy w kursach i rekolekcjach, ale również posługujemy na rekolekcjach dla młodzieży jako animatorzy i prowadzimy kurs ewangelizacyjny Eureka. Łączy nas Jezus. Radość poznawania Ewangelii nie pozwala nam zatrzymać jej dla siebie. Wpisujemy się w dzieło Ewangelizacji całej naszej wspólnoty.

Jeśli pragniesz, jak my, przeżywać swoje życie, nadając mu sens, dołącz do nas.

Spotykamy się co drugi tydzień w soboty o godzinie 17:00 na plebani
Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
 
Zapraszamy młodych do naszej Wspólnoty!

Koordynator: Edyta Smułkowska
    • e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
    • tel:      +48 881 567 354
Początek strony