Jesteś tutaj: StartO Nas

 Logo

 Szkoła Nowej Ewangelizacji "EMAUS" w Olsztynie
 
Powstała w maju 2012 r. z inicjatywy wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej Uczniowie z Emaus - osób zafascynowanych ewangelizacją i pragnących głosić Chrystusa Zmartwychwstałego, Zbawiciela i Pana. Jesteśmy SNE o zasięgu parafialnym, a w przyszłości …. – jak Pan Bóg nas poprowadzi.

Jesteśmy bardzo zróżnicowani pod względem wieku (jest młodzież szkolna, studenci, pracujący, ale też emeryci), wykształcenia, stanu itp. Łączy nas Jezus i pragnienie dzielenia się doświadczeniem wiary z innymi. Każdy może do nas dołączyć. Działamy na terenie parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

Należymy do rodziny Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja (SESA), których działalność w Meksyku zapoczątkował świecki ewangelizator Jose Prado Flores. On też opracował program formacji dla szkół z ściśle określoną metodologią. Wpisujemy się w ten program prowadząc kursy ewangelizacyjne, początkowo pod kierunkiem i przy wsparciu doświadczonej już Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Nadal pozostajemy we współpracy, ale też współpracujemy z innymi Szkołami w Polsce.

 

Początek strony