Jesteś tutaj: StartRóżaniec Rodziców
logo RR color transparent 
 
Róża 2014                            Róża 2020

 

RÓŻA RÓŻAŃCOWA

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Trudno jest jednak mierzyć się z współczesnymi zagrożeniami duchowymi, jakie proponuje świat. Bardzo często jako rodzice czujemy się bezradni wobec wielu takich zagrożeń. Nie jesteśmy jednak sami, jest przecież Ktoś, kto może wszystko, a na dodatek On wie, co jest dla naszych dzieci najlepsze. Warto więc zawierzyć teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci Jezusowi. Wówczas rzeczywiście zapewnimy naszym dzieciom to, co najlepsze.

W 2001 roku grupa rodziców, w trakcie rekolekcji, na których uświadomiono im te zagadnienia, podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci. Podjęta modlitwa została oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy (Róże) składające się z 20 rodziców (pojedynczych lub par), z których każda odmawia w intencji swoich dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. Rozważanie jednej tajemnicy trwa dla każdego przez cały miesiąc. Następnie, poczynając od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, zmieniamy tajemnicę według porządku w jakim są ułożone w różańcu. Osoba, która odmawia 1 Tajemnicę Radosną w danym miesiącu, odmawia również modlitwę wstępną (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu).

Grupa, stanowiąca Różę, modli się w intencji wszystkich dzieci rodziców do niej należących. W ten sposób codziennie za każde dziecko objęte tą modlitwą odmówiony jest cały różaniec. Róża Rodziców za dzieci obejmuje następujące intencje:

    • Aby Bóg w imię ofiary Chrystusa chronił nasze dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców.
    • O błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
    • O rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
    • O uzdrowienie przyczyn grzechów, u rodziców i w środowisku, których skutki spotykają nasze dzieci.
    • W intencji Ojca Świętego i w Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

 

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej Róży?

1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w Róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.

2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.

3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

W naszej Wspólnocie również podjęliśmy taką inicjatywę. Zaczęliśmy naszą modlitwę od marca.

To tylko 5 minut każdego dnia. 

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.rozaniecrodzicow.pl

 

Moderatorzy: Katarzyna i Jarosław Ostaszewscy  / kontakt:
 


 
Początek strony