Jesteś tutaj: StartWieczór ChwałyWspólnotaRóża Różańcowa rodziców za dzieci info

        Róża Różańcowa rodziców za dzieci       

     GRAFIK MODLITWY    

Nasza Róża Różańcowa jest kompletna i od 1 marca 2014r. rozpoczęliśmy modlitwę za dzieci. Wybraliśmy też Świętą Rodzinę, by patronowała naszej Róży. Podczas Wieczoru Chwały 27 marca 2014r. uroczyście zawierzyliśmy naszą modlitwę rodzicielską Matce Bożej i całej Świętej Rodzinie.

***
Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci
Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju. Zawierzamy Ci swoje dzieci, dzieci chrzestne i z duchowej adopcji oraz wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym, jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu, skieruj na drogę nawrócenia.
Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy, że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój, jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.
 
Święta Rodzino, patronująca nasze Róży, oddajemy się Tobie.
 
Rodzice z Róży Różańcowej powstałej we Wspólnocie Małżeństw
przy Szkole Nowej Ewangelizacji Emaus
***
Dzieci, które obejmujemy opieką modlitewną:
Piotr, Mateusz, Kuba, Ania, Marcin, Krystian, Aleksander, Michał, Piotr, Kinga, Karol, Kasia, Agnieszka, Paweł, Michał, Marek, Jacek, Rafał, Dominika, Michał, Piotr, Bartek, Agata, Wojtek, Dominika, Karolina, Michał, Magda, Arek, Karol, Kasia, Johan, Daniel, Adam, Artur, Sylwia, Bartosz, Ania, Iwona, Beata, Kasia, Gabriela, Kinga, Mateusz, Hania, Rafał, Ola, Martyna, Ewa, Ireneusz, Piotr
            oraz wszystkie nasze dzieci chrzestne, wnuki i dzieci z adopcji duchowej.

  

RÓŻA RÓŻAŃCOWA RODZICÓW ZA DZIECI

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Trudno jest jednak mierzyć się z współczesnymi zagrożeniami duchowymi, jakie proponuje świat. Bardzo często jako rodzice czujemy się bezradni wobec wielu takich zagrożeń. Nie jesteśmy jednak sami, jest przecież Ktoś, kto może wszystko, a na dodatek On wie, co jest dla naszych dzieci najlepsze. Warto więc zawierzyć teraźniejszość i przyszłość naszych dzieci Jezusowi. Wówczas rzeczywiście zapewnimy naszym dzieciom to, co najlepsze.

W 2001 roku grupa rodziców, w trakcie rekolekcji, na których uświadomiono im te zagadnienia, podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci. Podjęta modlitwa została oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy (Róże) składające się z 20 rodziców (pojedynczych lub par), z których każda odmawia w intencji swoich dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. Rozważanie jednej tajemnicy trwa dla każdego przez cały miesiąc. Następnie, poczynając od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, zmieniamy tajemnicę według porządku w jakim są ułożone w różańcu. Osoba, która odmawia 1 Tajemnicę Radosną w danym miesiącu, odmawia również modlitwę wstępną (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu).

Grupa, stanowiąca Różę, modli się w intencji wszystkich dzieci rodziców do niej należących. W ten sposób codziennie za każde dziecko objęte tą modlitwą odmówiony jest cały różaniec. Róża Rodziców za dzieci obejmuje następujące intencje:

    • Aby Bóg w imię ofiary Chrystusa chronił nasze dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców.
    • O błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
    • O rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
    • O uzdrowienie przyczyn grzechów, u rodziców i w środowisku, których skutki spotykają nasze dzieci.
    • W intencji Ojca Świętego i w Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

 

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej Róży?

1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w Róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.

2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.

3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

W naszej Wspólnocie również podjęliśmy taką inicjatywę. Zaczęliśmy naszą modlitwę od marca.

To tylko 5 minut każdego dnia. 

 

Moderatorzy: Katarzyna i Jarosław Ostaszewscy  / kontakt:
 
Uwaga!
Jeśli okaże się, że chętnych jest więcej, podejmiemy się utworzenia kolejnej Róży, przekazując jednocześnie opiekę organizacyjną kolejnemu chętnemu Moderatorowi.

Kasia


 
Początek strony