Jesteś tutaj: StartWieczór Chwały
LOGO wieczor chwaly            
28 lutego 2020
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Sakrament pokuty i pojednania
IMG 1932
   
IMG 2031 
Piątkowy Wieczór Chwały był poświęcony tematyce sakramentu pokuty i pojednania. Ks. Andrzej Pluta w homilii podkreślił, że podejmowane przez nas umartwienia wielkopostne mają służyć przede wszystkim odnowieniu naszego życia wewnętrznego i poprawieniu kondycji duchowej. Natomiast w konferencji przedstawił sakrament pokuty i pojednania jako spotkanie z najlepszym Przyjacielem – Bogiem, który pierwszy pragnie tego spotkania. Przekonywał, że w tym spotkaniu nie są najważniejsze nasze uczucia, ale Miłosierdzie Boże, które przez wiarę dokonuje największych cudów w naszych sercach.
Boże, dziękuję Ci za Twoją miłość, którą okazujesz nam grzesznym, ale też umiłowanym Twoim dzieciom, gdy my przychodzimy do Ciebie, aby zanurzyć się w Twoich ramionach.

Serdecznie na kolejny Wieczór Chwały w piątek, 27 marca.

  Mirek 


LOGO wieczor chwaly            
24 stycznia 2020
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Chleb powszedni i Chleb najistotniejszy
"Aby nie ustać w drodze"
IMG 0830
   
IMG 0864 
Podczas ostatniego Wieczoru Chwały dowiedziałam się o bogactwie lektur, z którymi można się zapoznać, aby jeszcze w doskonalszy sposób przeżywać mszę świętą. Ks. Henryk Madej podkreślał, aby nie być tylko widzem, ale z wielką miłością i z zaangażowaniem uczestniczyć w Eucharystii. Przedstawił wielu świętych, których postawa jest dla nas wzorem do naśladowania. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękowałam Panu Bogu za możliwość wzrastania w wierze poprzez uczestnictwo w Wieczorach Chwały, oraz za możliwość rozwijania się we wspólnocie, do której przynależę.
Bogu niech będą dzięki za łaski otrzymane podczas każdej Eucharystii, w której uczestniczę.

Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych Wieczorach Chwały.

  Dorota 


LOGO wieczor chwaly            
27 grudnia 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Bogactwo liturgii mszalnej
IMG 9976
   
JMG 0073 
27 grudnia, podczas Wieczoru Chwały ks. Henryk Madej przybliżył nam jakże bogatą symbolikę liturgii Mszy Świętej. Wielokrotnie powtarzał, że Eucharystia to ofiara samego Boga za nas. Bóg sam przyszedł na świat, aby złożyć ze swojego życia ofiarę za nas. Dzięki Niemu możemy cieszyć się wolnością i nazywać się dziećmi Bożymi.
Bogu niech będą dzięki za Jezusa, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie.

  Magda 


LOGO wieczor chwaly            
22 listopada 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  PragnieMY
IMG 8167
   
IMG 8367 
Ten wieczór chwały był dla mnie szczególny. Mogłam szerzej spojrzeć na sakrament bierzmowania. Poruszyło mnie to, że jestem świątynią Boga. To Ten, którego Ciało spożywam na każdej Eucharystii, mieszka we mnie i to On chce być Fundamentem mojego życia, do którego pragnie wejść. Bóg o tym przypomina w bierzmowaniu, ale przede wszystkim o swojej ogromnej Miłości do mnie.
Pięknym momentem Wieczoru Chwały była modlitwa z prośbą o wylanie Ducha Świętego. W tym czasie poczułam ogromną jedność wspólnoty, jaką stworzyliśmy, trzymając dłonie na ramionach braci, sióstr i prosząc Ducha Świętego, aby przyszedł do nas ze swymi łaskami i darami. Boże, dziękuję Ci za ten piękny czas trwania w Twojej obecności. Chwała Tobie Panie!
Serdecznie zapraszam na kolejny Wieczór Chwały.

 Edyta 


LOGO wieczor chwaly            
25 października 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  CHRZEST, czyli... trzy etaty na budowie
IMG 0154
   
IMG 0092 
Na ostatnim Wieczorze Chwały uświadomiłam sobie, jak ważnym sakramentem dla osoby wierzącej jest chrzest. Otwiera on drogę do kolejnych sakramentów i pozwala nam żyć jako dziecko Boga.
Doświadczyłam wielkiej miłości i obecności Ducha Świętego podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Modliłam się o to, aby ludzie w dzisiejszych czasach byli świadomi, jak ważne jest  przyjmowanie sakramentów w poszczególnych etapach życia, aby umacniać wiarę i nie zbaczać z drogi do Królestwa Niebieskiego.
Serdecznie zapraszam na kolejny Wieczór Chwały.

 Dorota 


LOGO wieczor chwaly            
27 września 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  SAKRAMENTY - DUCHOWA APTECZKA
IMG 6076
   
IMG 6162 
Podczas Wieczoru Chwały poczułam, jak Pan Jezus jest blisko mnie. Jak ogarnia mnie spokój. Pokój serca. Dostałam od Niego to, czego świat nie może mi dać. Przyszłam na spotkanie z Nim, a On pozwolił mi doświadczyć, jak Jego miłość otula mnie. Tak zadziałać w naszym życiu może tylko Pan Jezus. Uwielbiajmy Go!

 Kasia 
 


wch 2019-2020 SNE


LOGO wieczor chwaly            
21 czerwca 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  PRZYKAZANIA BOŻE A PRZYKAZANIA MIŁOŚCI
IMG 0879
   
IMG 0961 
Bóg kocha nas miłością bezwarunkową. Bóg kocha nas i chce dla nas samego dobra, gdyż jesteśmy Jego dziećmi. Kto jest w stanie to zrozumieć, zachowuje przykazania z miłością dla Samego Chrystusa. Tam gdzie jest miłość, tam nie ma poczucia obowiązku. Kochamy, jeśli sami poznaliśmy miłość. Kto rozmiłował się w Bogu, robi wszystko dla Niego. Serce rozumie, jak wielkim darem jest przyjąć również z ręki Boga cierpienia, wychwalać Go za tą jakże ogromną Łaskę daną nam z Nieba w ogromnym zaufaniu do nas.
Z miłości do Jezusa w dziękczynieniu wytrwamy z Nim pod Krzyżem. Św. Paweł nie rezygnował z cierpień, gdyż odkrył Miłość Boga. Nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś oddaje życie za przyjaciół swoich.
Zatrzymaj się nad tymi słowami Drogi Bracie i Droga Siostro w Chrystusie Panu. 

Wiktoria Anna


LOGO wieczor chwaly            
24 maja 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
IMG 7924
   
IMG 7964 
Wydaje się to oczywiste: Boży przekaz jest jasny – nie kłam, nie oczerniaj, nie zeznawaj fałszywie… . Kłamstwo, zatajanie prawdy, manipulacja, etc. jest złem, grzechem przeciw miłości Boga i bliźniego. Czy to jednak tylko tyle i aż tyle?
Konferencja Księdza Pawła Zięby rozwiała wątpliwości. Przykazanie 8 w swojej treści niesie zakaz, ale jest jednak także nośnikiem nakazu: bądź świadkiem prawdy, weź odpowiedzialność za prawdę i głoś prawdę, wszak Prawda was wyzwoli (J 8,32). Źródłem prawdy jest przecież Jezus Chrystus!!

Andrzej


LOGO wieczor chwaly            
26 kwietnia 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie kradnij. Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego.
IMG 7743
   
IMG 7651 

Piątkowy Wieczór Chwały był wyjątkowy. Ksiądz Andrzej Midura wygłosił konferencję na temat „Nie kradnij” i „Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego”, czyli 7 i 10 Przykazania Bożego. Zrozumiałam, że „nie kradnij” nie oznacza tylko kradzieży rzeczy fizycznej, ale przede wszystkim czasu własnego i swoim najbliższym. W dobie internetu, telewizji i mediów społecznościowych łatwo nam jest zaniedbać relacje z innym ludźmi.  Spędzając czas "w sieci” tak naprawdę okradam siebie z czasu, który mogłabym poświęcić innym ludziom, a przede wszystkim Panu Bogu.

Panie Boże dziękuje Tobie za to, że otwierasz moje oczy i mogę ujrzeć obszary w swoim życiu, nad którymi musze popracować, aby móc jeszcze bardziej wzmocnić relację z Tobą. Chwała Tobie za to, że wczoraj dotykałeś serc swoich córek i synów, które przemieniałeś i uzdrawiałeś, ponieważ ich kochasz. Twoje miłosierdzie nie zna granic.

Edyta


LOGO wieczor chwaly            
22 marca 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie cudzołóż. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
IMG 6215
   
IMG 6206 
Wieczór Chwały o tematyce szóstego i dziewiątego przykazania przybliżył nam prawdę, co znaczy: „żyć według ciała” oraz „żyć według ducha”. Pan Bóg dotykał serca uczestników i leczył rany powstałe w sferze seksualności.
Wielbiliśmy Boga w Jego dobroci i dziękowaliśmy za przykazania, które, jak drogowskazy, prowadzą nas ku wolności.
 

LOGO wieczor chwaly            
22 lutego 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie zabijaj.
IMG 5439
   
IMG 5530 
Wieczór Chwały był dla mnie ogromnym przeżyciem duchowym, uświadomiłam sobie, jak wiele  krzywd wyrządzam drugiemu człowiekowi poprzez moją niewiedze oraz nieświadome czyny. Konferencja bardzo rozjaśniła mi wiedzę na temat "piątego przykazania"
Modliłam się, aby dobry Bóg obdarzał mnie słuchaniem, "aby słyszeć", patrzeniem, aby "widzieć".
Uwielbiałam Pana Jezusa  w moich najbliższych, rodzinie, koleżankach oraz znajomych dalszych i bliższych. Przychodziły mi na myśl różne osoby. Szczególnie zapamiętałam jedno zdanie, którym będę się  zawsze kierować: "Tylko Bóg daje nam życie i może nam je odebrać".
 
Serdecznie zapraszam na kolejne Wieczory Chwały.
Dorota
 

LOGO wieczor chwaly            
25 stycznia 2019
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Czcij ojca swego i matkę swoją.
IMG 5910
      
IMG 6055 
Podczas tego Wieczoru Chwały Pan Jezus dotykał moich najdelikatniejszych relacji i więzi z rodzicami i najbliższymi, mówił: tyś moja córka umiłowana. Dziękowałam Mu za wszystkie sytuacje, które były w domu rodzinnym, za miłe chwile, które budowały, a także za chwile, które były trudne i bolesne, ale mnie hartowały i przyczyniły się do tego, kim teraz jestem.
Prosiłam Pana Jezusa o uzdrowienie mojej relacji z najbliższymi, aby uleczył i przemienił moje serce, by było w nim dużo miłości i ciepła. Uwielbiałam Pana Jezusa w moich rodzicach, doświadczeniach mojego dorastania. Uwielbiałam Go w każdym poruszeniu serca, które prowadzi do miłości, pokoju i jedności.
Bądź uwielbiony Ty, który jesteś Panem, chwała Tobie Jezu Chryste.
Ela
 

LOGO wieczor chwaly            
28 grudnia 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
IMG 4388
      
IMG 4189 

Ten Wieczór Chwały napełnił mnie spokojem, przyniósł inne zrozumienie „Szabatu”. Staram się zawsze o wstrzymywanie się od niepotrzebnych prac, ale dziś zrozumiałam, że Pan Jezus zaprasza mnie do świętowania odpoczynku w Nim i z Nim i szukania Boga w każdym napotkanym człowieku, do odnajdywania i zatrzymania Pana w moim sercu, do zasłuchania się w Słowie Żywym. Chwała Tobie Jezu w Twojej miłość i wszystkich łaskach, w Twoim prowadzeniu mnie.

Uwielbiaj duszo moja Pana, Boga mego.
Iwona
 

LOGO wieczor chwaly            
23 listopada 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno
IMG 3878
      
IMG 3834 
Za nami kolejny Wieczór Chwały, którego tematem przewodnim było Drugie Przykazanie Boże „Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno”. Poprowadził go ks. Dariusz Łużyński.
Był to niesamowity czas. Pan Bóg obdarzał mnie namacalnie swoją obecnością i miłością. Uświadomiłam sobie, jak Jego imię jest święte. Imię, które uzdrawia i przemienia. Zrozumiałam, że Bóg jest tym, który wychodzi mi na spotkanie, ale którego nie można posiąść. On jest «JESTEM, KTÓRY JESTEM» – imieniem, jest samym istnieniem.
Na modlitwie Bóg mnie przemieniał, czułam, jak uzdrawiał moją duszę, wylewał wiele łask, obdarzał swoją miłością i radością. Panie, chwała Tobie za ten czas!
Edyta
 
Zapraszamy na następny Wieczór Chwały, który odbędzie się 28.12.2018r.
Jego tematem będzie trzecie Przykazanie Boże.

 


LOGO wieczor chwaly            
26 października 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną
IMG 4499
      
IMG 4490 
Podczas tego Wieczoru Chwały doświadczyłam ogromnej miłości. Poczułam, jak lęk, niepewność zmagań, zwiazanych z dniem codziennym, odeszły, w ich miejsce wlała się miłość Boga z łaską wiary, aby nie watpić w Jego moc, ale wierzyć.
I zrozumiałam, że Bóg nas tak ukochał, iż podarował przykazania, nie po to, aby nas ogranicza,ć ale po to, aby pokazać nam drogę do szczęścia. Bo prawdziwe szczęście to służba Bogu w codziennych rzeczach, to podążanie za Jezusem, gdyż pełnię szczęścia można doświadczyć tylko będac z Bogiem. 
Asia
 

LOGO wieczor chwaly            
28 września 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  DEKALOG
IMG 3561
      
IMG 3583 
Wrześniowym Wieczorem Chwały rozpoczęliśmy całoroczny cykl konferencji o Dekalogu. W ostatni piątek ks. Paweł Zięba przedstawił nam ogólny zarys tej tematyki. Głoszone przez różnych prelegentów konferencje comiesięcznych Wieczorów Chwały będą przybliżały kolejne przykazania Boże. Będziemy uwielbiać Boga i prosić o uzdrowienie wszelkich zranień spowodowanych przekraczaniem przykazań.
Serdecznie zapraszamy do Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie w każdy czwarty piątek miesiąca.

 

LOGO wieczor chwaly            
22 czerwca 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Jesteśmy jednym Ciałem w Chrystusie
IMG 9238
      
IMG 9246 

Ostatni przed wakacjami Wieczór Chwały minął pod znakiem wspólnoty. Kilkanaście osób wstąpiło oficjalnie i uroczyście do Szkoły Nowej Ewangelizacji EMAUS. Dzielą się swoimi refleksjami:

To był jeden z niezwykłych dni w moim życiu. Słuchając konferencji poświęconej Wspólnocie oraz wygłoszonych świadectw, jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, jak ważna rolę odgrywa w moim życiu Wspólnota SNE EMAUS. Mogę tam czuć się sobą, przebywać z ludźmi, którzy tak jak ja chcą uwielbiać Pana. Wypowiadając słowa aktu wstąpienia do wspólnoty poczułam, jak jeszcze bardziej zbliżam się do Jezusa, że jest On tak blisko mnie, a ja jestem jednym z Jego apostołów, którego posyła, aby głosić jego nieskończone miłosierdzie.
Jezu, dziękuję Ci, że postawiłeś na mojej drodze ludzi ze wspólnoty, że mogę być jej członkiem i każdego dnia poznawać i głosić Słowo Boże...
K.M.
 
Wieczór Chwały, który był 22 czerwca, na długo zapamiętam. To był czas Pana Boga, to On rozdawał wiele łask dla nas. Chwała Boga aż tętniła, po raz pierwszy poczułam tak wielką miłość. Jezus nauczał nas, że mamy brać przykład ze Świętej Rodziny i trwać w Jego nauce, jak apostołowie. Chwała Panu.
Iwona

 

LOGO wieczor chwaly            
25 maja 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Przyjdź Duchu Święty 
IMG 6411
      
IMG 6340 
Tematem przewodnim kolejnego Wieczoru Chwały był Duch Święty. Trzecia Osoba Trójcy Świętej jest Ożywicielem naszego życia duchowego. Jest On jak wiatr. Obdarza nas kiedy chce i w sposób jaki pragnie. Napełnia nas również miłością, radością, pokojem, opanowaniem, życzliwością.
Również dzięki Duchowi Świętemu możemy stanąć w prawdzie o nas samych.
To właśnie doświadczenie prawdy o swojej słabości sprawiło, że podczas tej piątkowej adoracji wylałam wiele łez. Tak bardzo często myślę, że Bóg nie ma dla mnie czasu, zapomina o mnie, a jest to ogromny błąd. To często ja nie dostrzegam małych rzeczy, które dane mi są od Niego na co dzień. Podczas modlitwy wstawienniczej poczułam się, jakby sam Jezus mnie przytulił. Dzięki temu na nowo poznałam, jak wielka jest Jego miłość do mnie i jak cenna jestem w Jego oczach.

Chwała Panu w tym czasie i dzięki za ludzi, którzy byli z nami!
 

LOGO wieczor chwaly            
27 kwietnia 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Oto stoję u drzwi i kołaczę  ...
IMG 4119
   
Podczas tego wieczoru Jezus zapukał do drzwi naszych serc. Zaprosiliśmy Go do swojego życia. Od teraz to Jezus będzie panował w naszej codzienności i oddali wszelkie niepokoje. Z Jezusem zdecydowanie łatwiej jest iść przez życie.
Chwała Panu!

 


LOGO wieczor chwaly            
23 marca 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju. (Łk 23, 43)
IMG 2009
   
"Zbawienie przyszło przez krzyż"
Wieczór Chwały, piątkowe późne popołudnie, godzina 19:15, po Mszy Świętej; niewiele osób opuszcza Dolny Kościół na Wyszyńskiego w Olsztynie, niewiele też jest wolnych miejsc do siedzenia, można wyjść, powyżej trwa Droga Krzyżowa, jednak zostają – zostają ci, którzy kochają Jezusa, którzy pragną być jak najbliżej Niego, rozpamiętywać Jego mękę i wielbić Go.
Początkowa cisza i skupienie, przerywana oddechami zmęczonych pogonią za codziennoscią ludzi, przechodzą w łagodny ton głosu dziewczyny dzielącej się refleksjami na temat drogi prowadzącej do zbawienia duszy. Osobiste wyznania uwiarygadniają przekaz informacji popartych słowami z Pisma. Agnieszka, bo takie jest imię dziewczyny- to jedna z osób ze Wspólnoty SNE, działającej przy tej parafii; osób, które chcą świadczyć o miłości do Boga i o działaniu Boga w naszym życiu.
 
Łzy skruchy i radość wyniesienia
Modlitwa spontaniczna wspólnoty poprzedza adorację krzyża. Każdy zanurzony w sobie. Różne myśli krążą po głowie. Bliskość Jezusa sprawia, że topią się nasze żale, rozpływają zgorzknienia, a przeciwności – stają się łatwymi do pokonania.
Bywa, że jest to dla nas terapia wstrząsowa. Na ile pozwolimy Bogu, by w nas zamieszkał; ile Mu oddamy z siebie; ile powierzymy lęków, zranień, złości i pychy, która jest w nas? W oczach pojawiają się łzy..., na które nie pozwalamy sobie w miejscach publicznych! Łzy oczyszczenia..., bo w NIM wszystko możemy! Pełne zespolenie, ale tylko za naszym przyzwoleniem. Bóg nie działa na siłę, nie chce nas ubezwłasnowolnić! To my sami decydujemy, czy chcemy iść za Nim, czy przed Nim, czy zupełnie bez Niego!
Pamiętajmy jednak, że On "(...) wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani(...) napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym” (Ef 1, 3-4).
Dał nam więc wszystko, co jest potrzebne do życia.Korzystajmy z tych łask, bo On jest samą Dobrocią i Miłością. Każdy Jego czyn o tym świadczy, a przede wszystkim fakt oddania życia za każdego człowieka.
 
Czy byłbyś zdolny oddać życie, choćby za jedną osobę!
A On oddał życie za wszystkich, oddał życie za Ciebie i za Mnie.
 
Ja jestem Mu wdzięczna, a TY...?
 
Kolejne spotkanie na Wieczorze Chwały już za miesiąc.
Jeśli chcesz być bliżej Boga i coś mu powiedzieć, przyjdź do nas.
Zapraszamy.
                                                                                             Maria - ta, która wylała niejedną łzę...
 

LOGO wieczor chwaly             
23 lutego 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
  Temat:
Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska. (Rz 5,20b)
IMG 1538
   
Miłość zakrywa wiele grzechów...
Zaufaliśmy Panu i stawiliśmy się na wezwanie, kolejny raz, by uwielbiać słowem, pieśnią, gestem naszego Ojca – Boga w Niebiosach.

Wieczory Chwały stwarzają możliwość wspólnego obcowania z bliźnimi, w obecności Trójcy, powierzania swoich spraw Najwyższemu, często po ludzku nie do rozwiązania; tak po prostu bycia z Nim jak... z najlepszym Przyjacielem.

Tematem przewodnim wczorajszego piątkowego spotkania był grzech oraz jego konsekwencje. Krótka pantomima i konferencja z prezentacją przybliżyły wiernym fakt, iż wszyscy jesteśmy uwikłani w mniejsze i większe grzechy, wszyscy wpadamy, często początkowo nieświadomie, w sidła szatana. Jak jednak z nich się wyrwać...?
Odpowiedzią jest walka, na wszelkie sposoby, z własnymi słabościami, walka czynem, walka dobrą myślą, walka modlitwą ze złem tego świata. Modlitwa – tarczą przeciw złu! Kiedy oddamy się i zawierzymy bezgranicznie Bogu, nic nie jest straszne! To Jezus zwycięża – w sakramencie pokuty. Sami jesteśmy słabi.
 
Tak też było i jest w moim życiu. Stale podnoszę się i upadam. A On mi daje szansę. Słowo Pana przez wiele lat było obok, słyszałam je, ale czyniłam swoje, tak po prostu po ludzku, to – co wygodne i przyjemnie. I ciągłe trwanie w grzechu. Słowo docierało do mnie, ale nie było we mnie, nie żyłam nim... Aż zapragnęłam czegoś więcej, niż tylko niedzielne Msze św., czterdzieści minut w ławce kościelnej raz w tygodniu! I Pan odpowiedział na moje wezwanie, bo przecież (...)każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje(...). Pan stwarza więc teraz sytuacje, stawia ludzi na mojej drodze życia..., z każdym krokiem jestem coraz bliżej Niego. Odrzucam chłodny intelektualizm, zimny racjonalizm, jestem tylko dla Niego, On jest we mnie, a ja w Nim. Jak dziecko... Czuję Jego Ojcowską miłość...
Napisane jest w Piśmie: Nikt bowiem, kto Tobie ufa, nie doznaje wstydu (...)
Tą wszechogarniajacą miłością chciałabym sie dzielić ze wszystkimi, którzy tego potrzebują. Przychodźcie więc utrudzeni, strapieni, wątpiący, a miłość Boga otuli Was i ukoi Wasz ból.

Spotkania wspólnoty SNE Emaus w każdy piątek o 18:30 w rzymsko-katolickiej parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Przyjdź, nie zawiedziesz się!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, ktorzy posługiwali podczas wczorajszego Wieczoru Chwały.
Zapraszamy już 23 marca o godzinie 18:30 na kolejny Wieczór Chwały.
Maria – otulona miłością Boga

LOGO wieczor chwaly             
19 stycznia 2018
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

  Temat: Droga do MIŁOŚCI

IMG 1037

   

IMG 0944

Za nami pierwszy w tym roku Wieczór Chwały podczas, którego po raz kolejny mogliśmy doświadczać, jak Pan Jezus obdarza nas swoją miłością. To czas, w którym mogliśmy zastanowić się, czym jest prawdziwa miłość, czy potrafimy ją zdefiniować, jak ona wygląda w naszym życiu, czy potrafimy żyć bez miłości i o nią walczyć? Czy inni patrząc na nas mogą dostrzec, że miłość rządzi w naszym  życiu.
To był wspólnej modlitwy, śpiewu, bliskości innych ludzi, gdzie Duch Boży rozpalał w nas ogień, pomógł doznać jeszcze głębiej Bożej miłości, miłości bezgranicznej, prawdziwej, bezcennej, miłości, która przynosi pokój serc i przenika każdego. "Jego miłość zakrywa grzech, ona nie pamięta złego, Jego krew największy dar dla każdego".
Zachęcam Cię Bracie i Siostro abyśmy każdego dnia, w każdej chwili swojego życia okazywali miłość do Boga i bliźnich, niech ona stanie się najważniejsza, niech ona odzwierciedla się w naszych czynach, słowach, gestach, w pomocy innym, słabościach czy cierpieniu.
Katarzyna
 

LOGO wieczor chwaly              
29 grudnia 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

  Temat: MOC w słabości

IMG 9390

   

IMG 9325

Pomimo iż jest to czas poświąteczny, wiele osób zebrało się w Kościele, aby wielbić Boga, który jest Bogiem pokornym i uniża się przed człowiekiem. Bóg działa w ukryciu, ale daje poznać się w Swojej mocy, znakach i ludziach, których stawia na naszej drodze, a to, czy to wszystko, co pochodzi od Boga, będzie dla nas widzialne i odczuwalne zależy już tylko od nas. Dla mnie i dla Ciebie wysyła On sygnały i daje moc, ale żeby je zobaczyć,  musimy nauczyć się patrzeć i zauważać to, czego nie widać oczami.

Na początku, przed homilią, aby móc odnaleźć Boga w drugim człowieku i odpowiedzieć na słowa Jezusa „Kto miłuje swego brata,  ten trwa w światłości  i nie może się potknąć" (1 J 2,10) przywitaliśmy się z osobami, które były blisko nas, a ten prosty gest, uścisk dłoni, przypomniał nam jak piękna i potężna jest miłość do drugiej osoby, bo to właśnie po miłości możemy poznać, że Jezus narodził się w naszych sercach.

W czasie tego Wieczoru Chwały Duch Święty dotykał naszych serc, to dzięki jego mocy mogliśmy cieszyć się obecnością Jezusa, doświadczać Jego mocy. Pan Bóg ma upodobanie dla wszystkich, którzy są świadomi swojej słabości. Towarzyszy nam ona całe życie, jest związana z ludzką naturą.
Przyszłość może budzić w człowieku mieszane uczucia, jest przestrzenią nadziei, wielu oczekiwań, ale może też budzić lęk i niepewność. Tylko Bóg zna przyszłość i może ludziom coś z niej objawić. Jezus ukazuje również nam znaki, wskazówki i natchnienia, abyśmy mogli przygotować się na przyjęcie przyszłości z ufnością.
Bóg wymaga od nas duchowej wrażliwości, a kto jest otwarty i oddaje się Duchowi Bożemu, ten zrozumie, co Bóg do niego mówi, ponieważ  Bóg mówi językiem miłości, ale czy potrafimy odgadnąć, co Bóg mówi do nas?
Prośmy Pana o ufność i duchową siłę wobec niepewnego jutra, rozmawiajmy z Nim  o swojej przyszłości, lękach i słabościach. Zachęcam Cię Bracie i Siostro, abyśmy zapraszali Jezusa do swojego życia, codzienności, słabości i niemocy. Dziękujmy Panu i uwielbiajmy Go za Jego obecność, dobroć i moc "Tchnij moc, tchnij miłość, i przenikaj życie me".
Wierzę, że do każdego, kto chciał, kto miał otwarte serce, Bóg przyszedł i jak dobry lekarz zabrał to, co niszczy, a wlał w serca pokój, miłość, radość i moc do świadczenia o Nim i Jego potędze. Dziękujemy każdemu, kto modlił się z nami, a szczególnie ks. Tadeuszowi Marcinkowskiemu za przybycie do naszej parafii.
Poprzez cud Betlejemskiej nocy, choć na chwilę zanurzmy się jeszcze raz w słowach piosenki, która w tak pięknych słowach ukazuje nam moc Jezusa Chrystusa:
"Maleńki Kochany Najmniejszy,
z Betlejem z ołtarzy z opłatka,
Maleńki a przecież największy,
odwieczny najbardziej współczesny"...
Chwała Panu! 
Katarzyna

LOGO wieczor chwaly              
24 listopada 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie

  Temat: Pozwól się Bogu kochać

IMG 0271

     

IMG 0257

Czy na pewno wszystko jest płatne? Czy nawet na uśmiech, życzliwe słowo musimy zasłużyć? My - jako Wspólnota Kościoła, zgromadziliśmy się dzięki łasce Pana w Domu Modlitwy, gdzie Pan, całkowicie za nic, chce nas obdarzać Swoją Łaska. 

Gonimy za przygodami, zabawami, szczęściem, ale to życie z Bogiem i otwarcie się na Jego miłość jest prawdziwą jazdą bez trzymanki! Życie blisko Ojca jest cudowną przygodą, w której na pewno nie zabraknie chwil radosnych. 

A skoro Bóg jest naszym Tatą, a zarazem Królem, to my jesteśmy dziećmi Króla i jeszcze nie okazało się kim będziemy! Nie warto więc wstydzić się i uniżać biorąc z stołu Pana tylko resztki, lub nic, mówiąc, że jesteśmy niegodni. Przyjmijmy wszystko, co On chce nam dać, dziękujemy i wielbijmy Go w dziełach, które dokonał, które się dokonują i które jeszcze mają się dokonać. 

Radujmy się w Panu, czerpmy z Jego Miłości. On Sam jest Miłością, który tak bardzo nas ukochał, że oddał za nas życie. To Jego Miłością, aż do krzyża, jesteśmy zbawieni. Sami nic nie możemy uczynić, w Bogu nasza siła. 

Dziękujemy także Danielowi z naszej wspólnoty, który podzielił się świadectwem i pokazał, że Miłość Pana nie zna granic.

 


LOGO wieczor chwaly               
27 października 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził Grzegorz Kasjaniuk ,
dziennikarz Radia Olsztyn, autor książki pt.:
GIETRZWAŁD 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy.

Temat: Przez Maryję do Jezusa

IMG 8192

     

IMG 8091

Maryja, która zawsze wskazuje nam na Jezusa, 27 października była szczególnie obecna pośród nas. 
Październik to miesiąc poświęcony Pannie Najświętszej, więc to oczywiste, że Wieczór Chwały również był Maryjny. 
Zaczęliśmy już o 18:00 modlitwą różańcową. Następnie najważniejsza godzina dnia – Eucharystia, która wprowadziła nas jeszcze bardziej do przeżywania tego wieczoru z Niepokalaną. Ewangelia przypomniała nam Testament Jezusa konającego na krzyżu, a ksiądz proboszcz w czasie kazania przytoczył kilka przykładów o sile modlitwy różańcowej i wskazał, że z Maryją powinna łączyć nas więź, ponieważ Jezus dał nam Ją za Matkę. 
O tym, jak nasza Niebieska Mamusia działa w życiu ludzi, którzy Jej się oddadzą, mówił również Grzegorz Kasjaniuk zaproszony, aby wygłosić konferencję i wówczas powiedział swoje świadectwo. Po oddaniu się Różańcowej Pani, jego życie z cichego smutku zagłuszanego muzyką, zmieniło się w życie w Bożej łasce i radości. Teraz sam mówi z odwagą, że to nikt inny jak Maryja prowadzi nas do Boga, a Bóg do Maryi. 
Adorację prowadziła nasza wspólnota. Jezus przechodził pośród ludzi w całym kościele, błogosławił, napełniał radością. 
Niech Pan będzie uwielbiony w tych wszystkich dziełach, które dokonały się tego wieczoru w sercach wszystkich ludzi modlących się z nami!

 

 


LOGO wieczor chwaly               
22 września 2017
w Parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie
Prowadził Krzysztof Sowiński wraz z przyjaciółmi
ze Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic

Temat: Pójdźmy za Jezusem

IMG 5326

     

IMG 5342

Kolejny Wieczór Chwały przypomniał nam, jak ważna jest osobowa relacja z Jezusem jako osobistym Panem i Zbawicielem. Bycie wierzącym, bycie chrześcijaninem nie polega jedynie na wypełnianiu nakazów i zakazów, znajomości katechizmowych formuł. To oczywiście jest ważne, lecz na pierwszym i jedynym miejscu jest Jezus, Jego autentyczna obecność i osobista relacja z Nim.

Dziękujemy Wspólnocie Głos Pana za wspólne uwielbienie Jezusa prawdziwie obecnego.

Andrzej

 

Początek strony