Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2011 rok

26 listopada 2011 WARSZTATY TAŃCA UWIELBIENIA

Dnia 26 listopada w ramach spotkania wspólnoty Uczniowie z Emaus zaprosiliśmy s. Monikę Siemionko CST aby poprowadziła dla nas warsztaty tańca uwielbienia. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla każdego z nas, ale i coś co nas integrowało. Modlić się to nie tylko klęczeć na kolanach, odmawiać różaniec czy litanie, ale także można modlić się ciałem, gestem, tańcem uwielbiać Pana Boga. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Za przyjęcie zaproszenia dziękujemy s. Monice i mamy nadzieję, że jeszcze powtórzymy to spotkanie.

(galeria) 

 

 

9-11 grudnia 2011 Kurs Filipa

W dniach 9-11.12.2011 odbył się pierwszy organizowany przez naszą wspólnotę Kurs Filipa. Kurs prowadzili członkowie wspólnot Ikona Trójcy Świętej i Z miłości Pana z Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. W kursie uczestniczyło ok. 70 osób. Był to niesamowity czas doświadczenia Miłości Boga do każdego człowieka, doświadczenia bliskości Boga, wspólnego uwielbienia, modlitwy i bycia we wspólnocie. Pomimo różnicy wieku między uczestnikami kursu, każdy czuł się jak w wielkiej, jednej rodzinie. Jako owoc tego czasu wiele osób zadeklarowało chęć bycia we wspólnocie.

 

Zapraszam uczestników, nie tylko tych którzy dzielili się na Kursie Filipa, ale także tych, którzy się nie odważyli na forum… do zostawiania świadectw w komentarzach.

(galeria)

 

11 grudnia 2011 Adwentowy Wieczór Uwielbienia

Wieczór 11 grudnia 2011 był dla wielu z nas czasem wielkiego dziękczynienia za wspólnie przeżyty Kurs Filipa na którym mogliśmy tak namacalnie doświadczyć Miłości Boga do każdego z nas, wspólnej modlitwy i uwielbienia, śpiewu i tańca na cześć Jezusa Pana i Króla naszego życia. To był pierwszy taki wieczór uwielbienia zorganizowany przez naszą wspólnotę Uczniowie z Emaus, pragniemy częściej organizować takie wieczory aby jak najwięcej ludzi mogło się przyłączyć do takiej modlitwy i we wspólnocie Kościoła uwielbiać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

(galeria)

 

16 grudnia 2011 Pierwsze oficjalne spotkanie wspólnoty Uczniowie z Emaus...po Kursie Filipa

Może wydać się to dziwne, że notka do kroniki o spotkaniu wspólnoty…ale było to spotkanie niezwykłe !!! i tak przez nas oczekiwane. To właśnie dziś mija tydzień od rozpoczęcia Kursu Filipa w naszej wspólnocie i parafii. Można powiedzieć, że emocje już opadły, przyszła szara rzeczywistość, niektórych pewnie dopadła już chandra  a przecież miało być tak pięknie…i właśnie dlatego tak wszyscy czekaliśmy na to pierwsze spotkanie właśnie po Kursie Filipa. Był to też czas oczekiwania i zaciekawienia ile osób z tych które się zadeklarowały przyjdzie na spotkanie wspólnoty??? W końcu przyszedł piątek, popołudnie i czas mszy, po eucharystii uwielbienie i spotkanie w Oratorium…i to miłe zaskoczenie, tyle już znanych z Kursu osób na spotkaniu, jak się uradowały nasze serca, kiedy to znów wspominając czas Kursu mogliśmy stanąć do wspólnej modlitwy uwielbienia, modlić się śpiewając i oddając cześć Bogu. Ale to nie wszystko po wspólnej modlitwie siedliśmy w kręgu (było na ok. 40 osób) i na nowo zaczęliśmy wspominać czas kursu, teraz to było już dzielenie się doświadczeniem wejścia w codzienność z tym co zdobyliśmy na Kursie. Za ten czas chwała Panu!!!

(galeria)

 

18 grudnia 2011 Wigilia wspólnoty Uczniowie z Emaus

Dziś kolejne spotkanie wspólnoty, tak, tak…dzień po dniu ale to dziś to wyjątkowe spotkanie…Pierwsza wspólnotowa wigilia. Nie było wszystkich, szkoda, ale i tak było nas bardzo dużo, to jest niesamowite działanie Boże, tylko ON może tak nas gromadzić, żeby w Jego imię się spotkać, pobyć razem, we wspólnocie. Było jak na prawdziwej wigilii, było dużo potraw (oczywiście postnych) każdy się postarał coś przygotować :)i było przepysznie…był opłatek, czytanie Ewangelii, dzieliliśmy się opłatkiem…to było piękne doświadczenie, czuje się rodzinę, te życzenia z głębi serca płynące…i śpiew kolęd, chociaż trwa jeszcze adwent, na chwile o tym zapomnieliśmy. I oczywiście bycie razem, rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy. dziękujemy Ci Panie za ten czas…

na fotorelacje zapraszamy do galerii :)

Początek strony