Jesteś tutaj: StartKronika wydarzeń2013 rok

Kurs "Dynamis" 7-10 listopada 2013

W dniach 7-10 listopada 2013 roku w Zaniemyślu koło Poznania odbył się kurs „Dynamis”.
Uczestniczyło w nim 9 osób z naszej wspólnoty oraz ks. Karol jako posługujący w ekipie. Kurs organizowany był przez SNE Św. Barnaby z Poznania i prowadzony przez samego Jose Prado Floresa, przy współudziale SNE z Poznania. Jose Prado Flores, Meksykanin, jest liderem i założycielem międzynarodowej sieci Szkół Ewangelizacji Św. Andrzej (SESA), do której należy i nasza SNE Uczniowie z Emaus. Kurs „Dynamis” pokazał nam, jak ewangelizować Z MOCĄ. Uświadomił nam jeszcze raz, jak ważne jest dzieło ewangelizacji w naszym życiu i w życiu całego Kościoła. Każdemu z nas czasem brakuje tej mocy i zapału do ewangelizacji. Dlatego konieczne jest ciągłe czerpanie ze ŹRÓDŁA poprzez formowanie na kursach, takich np. jak „Dynamis”, czy wzrastanie we wspólnocie. Charyzmatyczny Pepe Prado to żywy przykład, że można przez całe życie ewangelizować Z WIELKĄ MOCĄ.
Boże, spraw, abyśmy doświadczywszy Twojej bezwarunkowej miłości i osobistego spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, otrzymali siłę Ducha do dawania świadectwa z WIELKĄ MOCĄ!
  Kama i Wojtek
 
 
Kurs "Eureka" 6-8 grudnia 2013

W dniach od 6 do 8 grudnia br. w ośrodku "Caritas" w Rybakach odbył się kolejny Kurs Eureka zorganizowany przez członków Wspólnoty Uczniowie z Emaus oraz Wspólnoty Młodzieżowej działających przy Szkole Nowej Ewangelizacji "Emaus". Wzięła w nim udział młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Był to czas wyjątkowego spotkania z żywym i prawdziwym Jezusem, zobaczenia Go w sobie i w drugim człowieku. Te dni pozwoliły na nowo odkryć Miłość Boga, zaprzyjaźnić się z Nim. Był to czas refleksji, pracy nad sobą, pojednania się z Bogiem i innymi ludźmi. Uczestnicy mogli odkryć piękno wiary we wspólnocie - we wspólnocie życia z innymi, a także we wspólnocie życia z sobą. Pomimo tego, że na zewnątrz było mroźno, a biały puch przykrywał wszystko dookoła, nasze serca były gorące, rozpalone miłością do Jezusa i radością, jaką daje przebywanie we wspólnocie :) Czas, który spędziliśmy razem, uśmiech, zabawy, wspólne posiłki, a przede wszystkim  dzielenie się swoją wiarą i osobistym świadectwem, na pewno przyniosą piękne owoce!

Zapraszamy serdecznie do GALERII oraz  do zakładki KURSY gdzie znajdziemy świadectwa uczestników po grudniowym Kursie Eureka.

Pozwól się porwać na prawdziwą "randkę z Jezusem", niech On stanie się Eureką Twojego życia :)

 IMG 1409

 


 

Wigilia w naszej wspólnocie.
W piątek 20 grudnia nasza wspólnota zgromadziła się na Wigilii.
To bardzo wyjątkowy czas, wspaniała okazja żeby spotkać się w tak pięknym gronie. Rozpoczęliśmy Eucharystią o 18:30. Następnie udaliśmy się do sali gdzie czekał na nas suto zastawiony stół. Po wysłuchaniu słów Ewangelii, wspólnej modlitwie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i obdarowania się życzeniami. Były to piękne chwile na powiedzenie sobie słów, które mogły na co dzień wydawać się zbyt osobiste, na powiedzenie tej drugiej osobie jak ważnym jest jej świadectwo życia. Na twarzach często malował się uśmiech, czasem łzy wzruszenia. Mogliśmy wzajemnie się ubogacić, podzielić się swoja radością i miłością. Po łamaniu się opłatkiem przyszedł czas na rozmowy i smakowanie dań, które pojawiły się na stole. Przygotowane przez nas potrawy i wypieki szybko zniknęły z półmisków :)

Dziękujemy Ci Panie za ten czas, który pozostawił ciepły ślad w sercach i... w naszej galerii :)

 
IMG 1427

 


Grudniowy Wieczór Chwały już za nami !!!

Ostatni w 2013 roku Wieczór Chwały przeżywaliśmy pod Hasłem:

      Aby nasza radość była pełna!(1J 1, 4)     
 

Rozpoczęliśmy Eucharystią, ucztą Miłości, gdzie Chrystus dotykał  serc przychodząc do nich pod postacią chleba. W konferencji dotykaliśmy trudnego temu zadając sobie pytanie: Co jest moją ciemnością? czym jest to, przed czym uciekam przed Bogiem? Co jest tą najboleśniejszą sferą mojego życia, z którą sobie nie radzę, z którą próbuję radzić sobie w pojedynkę? Gdzie Bóg w moim sercu  nie ma jeszcze dostępu? I wreszcie co jest moim grobem? Grobem, do którego boję się zajrzeć, podobnie jak ów drugi uczeń z Ewangelii, który jako pierwszy przybiegł po Zmartwychwstaniu i nie wszedł do grobu ze strachu. W dalszej części odkrywaliśmy, że wszystkie nasze groby są puste!!! Wszystkie nasze grzechy, słabości, lęki razem z Chrystusem skonały na krzyżu, więc nie ma powodu do lęku i strachu, który tak często staje się barierą przed Bogiem, przed wejściem w żywą relacje z Panem i radosnym uwielbianiem Go.

Kolejną częścią było nabożeństwo Światła. Był to czas, kiedy każdy z nas mógł dotknąć swojej ciemności, nazwać ją, przestać się jej bać, by z odwagą zajrzeć do swoich grobów i jak ów drugi uczeń móc wejść do grobu, zajrzeć i uwierzyć, że ten jest pusty!!! (J 20, 2-8). Następnie pełni radości, wolności każdy uczestnik wieczoru mógł podejść do żłóbka a w nim do żywego Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie i świadomie przyjąć  Boże światło.  Zanurzając się w jasności, która przyszła na świat, pozwolić samemu Chrystusowi ogrzać swoje serce, stopić wszelkie lody zła i podziałów.

Wieczór zakończyliśmy radosnym uwielbieniem Jezusa, który namacalnie rozpalał nasze serca do czerwoności swoją łaską  i uzdalniał do pełnego radości  oddawania chwały Nowonarodzonemu Jezusowi.

Za wszystkie łaski i powiewy Bożego Ducha CHWAŁA PANU!!!!

 


Czuwanie Noworoczne 31.12.2013

Na zakończenie roku 2013 spotkaliśmy się na wspólnym czuwaniu z uwielbieniem.

IMG 1608
 
       

Wielbiliśmy Boga w Jego nieograniczonej miłości i dobroci; wielbiliśmy śpiewem i modlitwą osobistą w ciszy. Była okazja, by podziękować Jezusowi za wszystkie doświadczenia minionego roku. Jezus, ukryty w Najświętszym Sakramencie, błogosławił każdemu. Nowy Rok 2014 rozpoczęliśmy przeżyciem ofiary Mszy Świętej.

 


 

Początek strony